Keresés

Részletes keresés

Algonkin Creative Commons License 2003.06.27 0 0 110
Őőő, milyen cuccokat?:)
Előzmény: Törölt nick (109)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.27 0 0 109
benne.
küldd a cuccokat.
Előzmény: Algonkin (108)
Algonkin Creative Commons License 2003.06.27 0 0 108
Szia!

Gondoltam rá, hogy odaírom, inkább e-mailben válaszolj, de aztán úgy gondoltam csak akkor írom be, ha válaszoltál. Szeretnék erről beszélgetni veled egy kicsit, van is okom rá. Benne vagy?

Előzmény: Törölt nick (101)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.27 0 0 107
Ha már személyeskedünk, talán neked kéne legalább egy, sima, tudományosnak minősített pszichológia könyvet elolvasnod..
Ál/arc.
Előzmény: Csőagyam Traktorpumpa (106)
Csőagyam Traktorpumpa Creative Commons License 2003.06.27 0 0 106
Fiam, ha már a tudatot emlegeted, annak is tudatában vagy-e, hogy amit mondasz, tökéletesen értelmetlen áltudományos rizsa? Időnként olyan ellentmondásba keveredsz önmagaddal, hogy lekaparom az arcom.
Béka veled.
Előzmény: Törölt nick (102)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.27 0 0 105
"Fiam, én is ismerek sok koravén embert; ez akkor a reinkarnáció bizonyítéka volna?"

El sem olvasod amit írok.. pedig még be is kopiztad..
()

"nem hagytad el a tested. soha senki nem hagyta el a testét. csupán élénk a fantáziád, ennyi."

Bizonyára jobban tudod nálam.
()

"drogok hatására is lehet "testen kívüli élményed". nem nagy cucc, egyáltalán nem bizonyíték a "lélek" létezésére. akármilyen tündérmeséket is szőnek köréje"

Én inkább úgy fogalmanzék, drogok hatása alatt is ki lehet lépni a testből. Persze ez nem ilyen egyszerű, hogy beveszem, és kilépek.. Ehhez olyan hátterének is kell lennie az embernek.
A tündérmesének nevezett dologról meg annyit: fogalmad sincs miről is akarsz beszélni.
Fater. :)

Előzmény: Csőagyam Traktorpumpa (82)
Seol Creative Commons License 2003.06.27 0 0 104
mert így szép lassan eljuthatunk oda, hogy minden ugyanolyan kell legyen
Előzmény: Csőagyam Traktorpumpa (100)
Csőagyam Traktorpumpa Creative Commons License 2003.06.27 0 0 103
nem biztos, hogy szükség van ugyanolyan környezetre. lehet, hogy elég egy hasonló. lehet, hogy más szülőkből is "ki lehet keverni" a génkombinációt, ami téged alkot. ki tudja.
Előzmény: Seol (99)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.27 0 0 102
Kedves Gábor,

"Akkor meg rosszabb a helyzet, hiszen akkor még csak remeny sincs a folytatolagossagra, hiszen nincs, nem erzekelheto altalunk."

A tudatosságot, a tudatot nem keverném az emlékekkel. Van összefüggés, de nem ugyanaz.
()

"Mert amirol nem tudsz, ami nem tudatosodik benned, az nem resze a szemelyisegednek."

A személyiséged lebomlik a halálkor. A tudat NEM a személyiség. A személyiség csak egy szűrője a tudatnak, in-out.
()

"Te nem emlekezhetsz arra ami VELEM tortent tegnap, tehat nem lehet resze a te szemelyisegednek."

Ha valaki Abszolút tudattal rendelkezik, nincs "én emlékszem", "te emléked..", stb.
()

"A lenyeg egy es ugyanaz: nem resze a szemelyisegunknek, tehat a tudat nem folytatodik."

Mint fentebb. A tudat nem a személyiség. A 220v 50Hz képes a tv-t is meghajtani, meg a mosógépet is. A közös vonás a táp. A tudatunk a táp, a személyiség a mosógép meg a tv. Az határozza meg, mennyit és hogyan használunk ki a tápból.
Gondolom nem kell további magyarázat ehhez az analógiához..
()

"Akkor volt egy leiras, amiben az is benne volt, hogy meg kell dolgozni erte, es bizony volt olyan is hogy valaki 20 evig probalta mielott sikerult. Gondolom Musaic ezt batoritasnak szanta, pedig ez zarta le annak a lehetoseget hogy megprobaljam igazan."

Elég baj hogy ez zárta le. Én nem azt mondtam, hogy a 20 év általános, csak azt, hogy vannak olyanok is, akik 20 évig próbálkoznak. Ezek egyedi esetek. Ahogyan az is, hogy van, aki épphogy megismeri a technikát, és már aznap kiugrik a testéből. Vannak ilyenek is.
Annak a 20 évnek is több oka lehetett. Az egyik hogy nem jól csinálta a technikát. A másik hogy ilyen volt a spirituális háttere. Azt azonban szeretném leszögezni, hogy ATTŐL MÉG hogy nem látott semmit a bensőben, az élete átalakult, békéssé vált, ésatöbbi meditáció nyújtotta előnyök. Kapott bizonyos dolgokat, mély önismeretre és felismerésekre jutott, ésatöbbi.
A 20 év kizárólag a LÁTÁSra vonatkozott, nem a meditácóijának abszolút kudarcára. Szóval ne egyszerűsítsd túl a dolgokat. :)

Előzmény: Mr Spock (78)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.27 0 0 101
"Amikor csak úgy "ösztönből" jönnek a dolgok, vagy mondjuk az érdeklődési kör is ez alapján alakul ki. Erre persze csak akkor lehet rájönni, amikor összetalálkozunk az előzőekkel és feltűnik ez a sok hasonlóság."

Hasonlóság? Nem feltétlenül. Inkább összeillőség. ami sokszor inkább időleges mint állandó.
()

"Neked is vannak ilyenek? Szerintem teljesen meghatározó, csak amíg nem látják, nem tudják honnan vannak ezek a dolgok."

Kinek nincsenek? A lényeg hogy ki mennyire tudatos ezekre. Mennyire reagálja alul, vagy túl..
()

"Szoktál kilépni a testedből?"

Ez nem idetartozik. "Materialista módra"- topicba bizonyosan nem.
Annyit mondhatok: többször kéne, mint eddig. De nem egyszerű. Minden az egyéntől és annak hátterétől függ.

Előzmény: Algonkin (74)
Csőagyam Traktorpumpa Creative Commons License 2003.06.27 0 0 100
tán igen, tán nem. miért, mi a gond?
Előzmény: Seol (99)
Seol Creative Commons License 2003.06.27 0 0 99
és a környezet?
és a környezet környzete?
és f(fn-1(x))?
Előzmény: Csőagyam Traktorpumpa (98)
Csőagyam Traktorpumpa Creative Commons License 2003.06.27 0 0 98
lehet. ki tudja?
Előzmény: Algonkin (97)
Algonkin Creative Commons License 2003.06.27 0 0 97
És hogyan lesz ugyanolyan a tested és ugyanolyan az agyad? Hogyan fog létrejönni? Az ugyanolyan apukád meg az ugyanolyan anyukád ott ugyanúgy összejönnek és ugyanúgy megalkotnak téged és mindenben ugyanolyanok lesznek és ezért te is ugyanolyan leszel?
Előzmény: Csőagyam Traktorpumpa (95)
Csőagyam Traktorpumpa Creative Commons License 2003.06.27 0 0 96
"A néni mint mondottam az olyan dolgokat jelképezi, amikhez nem elég az öt érzék. Még oda is írtam gy.k."

igen, kell egy hatodik "érzék" is: az ELMÉNK.
szemmel láthatólag keresztülgyalogolsz az elmén.

a tudatot a test produkálja. vagyis ha összeáll ugyanaz a test, ugyanaz a tudat fog működni benne.
ilyen eccerű. mit nem értesz?

Előzmény: Algonkin (94)
Csőagyam Traktorpumpa Creative Commons License 2003.06.27 0 0 95
"És az miért leszel TE??? Mitől?"

mitől? mert ugyanolyan a test lesz, ugyanolyan aggyal. tehát valszeg ugyanolyan éntudatot fog produkálni.

tudom, nehéz ezt megemészteni. az egód ragaszkodik hozzá, hogy te egyszeri és megismételhetetlen vagy. hát nem. ha sikerül téged ugyanígy "összerakni", akkor megismétlődhetsz. ez a te "éned".

Előzmény: Algonkin (93)
Algonkin Creative Commons License 2003.06.27 0 0 94
Na jó, feladom! Te forgatod ki a szavaimat állandóan. A néni mint mondottam az olyan dolgokat jelképezi, amikhez nem elég az öt érzék. Még oda is írtam gy.k.
Ejnye-bejnye! Nem megmondtam, hogy nem vagyok hívő? Miért inogna a hitem? Te nem tudod megingatni és más sem! Inkább saját korlátaid mellett érvelsz össze-vissza.
Te, mi is az, ami megtapasztalható és én lényegtelennek nyilvánítottam?
Te mondtad, hogy a tested meg a tudatod vagy te. Ahhoz, hogy újra te legyél, a testednek és a tudatodnak újra meg kell lennie, nem? Ezt kérdezem. Egy másik test egy másik tudattal, egy másik dimenzióban miért lesz TE?
Előzmény: Csőagyam Traktorpumpa (92)
Algonkin Creative Commons License 2003.06.27 0 0 93
Hát ez az csöppem!:D Az ottani matériából. De te egy itteni matéria vagy, ami halálod után elbomlik. És az miért leszel TE??? Mitől? Erre a kérdésre érdekelne nagyon a válasz, mert itt sántít kicsit a dolog.
Előzmény: Csőagyam Traktorpumpa (90)
Csőagyam Traktorpumpa Creative Commons License 2003.06.27 0 0 92
"Én kipróbáltam már a materializmust, de az olyan volt, mintha nem vettem volna tudomást az előttem álló néniről (akit látok) és megpróbáltam volna keresztül menni rajta, azzal a tudattal, hogy ő nem létezik, mert nem hiszem el a létezését. Szóval nekem nem jött be.:))"

hát ez egyáltalán nem materalizmus. a materializmus lényege épp az, hogy nem gyalogolhatsz keresztül a nénin.

"Azért sem, mert a néni nem tudta, hogy ő nem létezik, ezért nem engedte, hogy keresztül menjek rajta, ha már egyszer látom.:DD (a néni ez esetben az öt érzéken túli dolgokat jelképezi:D)"

ennek se füle, se farka.
épp hogy most gyalogolsz keresztül a létező dolgokon, pontosabban nekikmész, a megalapozatlan dolgokat pedig komolyan veszed.
mindent, ami megtapasztalható, lényegtelennek nyilvánítod, és mindent, ami csak a fejedben létezik, a VALÓSÁG-nak nevezed ki.
lehet ezt is csinálni, de megéri-e?

"Te, én nem akarok kötözködni, de hogy marad meg a tested?"

miféle megmaradásról beszélsz?
megint szándékosan kiforgatod a szavaimat.
tipikus elkeseredettség-szindróma a hívőknél, kaiknek nagyon inog a hitük (érthető módon).

figyelj rám: döglött kutyára kár pénzt pazarolni, hagyd ott a babonáidat.

Előzmény: Algonkin (91)
Algonkin Creative Commons License 2003.06.27 0 0 91
:DDD Jópofa vagy! Én kipróbáltam már a materializmust, de az olyan volt, mintha nem vettem volna tudomást az előttem álló néniről (akit látok) és megpróbáltam volna keresztül menni rajta, azzal a tudattal, hogy ő nem létezik, mert nem hiszem el a létezését. Szóval nekem nem jött be.:)) Azért sem, mert a néni nem tudta, hogy ő nem létezik, ezért nem engedte, hogy keresztül menjek rajta, ha már egyszer látom.:DD (a néni ez esetben az öt érzéken túli dolgokat jelképezi:D)
Te, én nem akarok kötözködni, de hogy marad meg a tested? Áh, megvan. Génmanipuláció! Olvastad Leslie L. Lawrence-től az Üvöltő Bikát? Abban pont ez van. Egyetlen sejtből magnélküli szaporítással létrehozzák az egész egyedet. Ők is egy másik világba érkeztek, miután kilőtték az űrbe a sejtjeiket. Csak nem olvastad? :DDD
Előzmény: Csőagyam Traktorpumpa (88)
Csőagyam Traktorpumpa Creative Commons License 2003.06.27 0 0 90
"Egyébként én meg azt tartom kizártnak, hogy másik dimenzióban UGYANAZ az egyén újrakeletkezzen."

ejnye, micsoda korlátoltság tagadni valamit, amit nem ismersz. :-)

"Miből???"

miből? az ottani MATÉRIÁBÓL.

"Hogyan jut át oda?"

nem jut át oda semmi. az ottani alapanyagokból keletkezik.

"Hogyan jut át oda? És még ha újra is keletkezne valahogy, akkor sem lehetne ugyanaz, ahogy a letépett virágot sem ragaszthatod vissza. Ami esetleg kinő abból a szárból, az nem az a virág lesz, hanem egy másik. "

semmiféle visszaragasztásról nem volt szó.
semmiféle szárról nem volt szó.

"Viszont az a darabka energia feldúsítva dolgokkal, amit lehet léleknek nevezni (Thorwald Dethlefsen az anyagi dolgok lényegének nevezi, annak, amitől élnek) az ugyanaz, csak más testben, más anyagban."

na látod, EZ viszont gyakorlatilag tökéletesen kizárható, annyira megalapozatlan.

Előzmény: Algonkin (80)
Algonkin Creative Commons License 2003.06.27 0 0 89
Szia Gábor!

:DDDDD Ez a hullámvasút, ez jó poén, tényleg. De nem ilyen a megdolgozás. A megdolgozás nem fizikai dolog, kijjebb kell nyitnod a tudatodat. De, már van lehetőség arra is, hogy nem is neked kell megdolgozni érte, hanem vezető segítségével visszamész. Ez viszont elég veszélyes, úgyhogy gondolom nem szeretnéd. Egyébként nem kell meditálni az emlékekhez, sőt! Ha meditáció közben jön, akkor én sem lennék biztos benne, hogy nem valami hallucináció volt-e. Egyébként az ilyen hallucinációk is hasznosak, látomásnak szoktam hívni őket. Ha megérted egy ilyen neked szóló üzenet (a hallucináció:DD) értelmét, segíthet neked bizonyos dolgokban. Egyébként meditálsz? A meditáció jó, mert megnyithatja a tudatot, hogy az érzékelés tovább tartson az ötnél.
Ez a húsz év elég rosszul hangzik. Valamit nem jól csinálhatott az illető.:D
Ha más nem, legfeljebb a túlvilágon találkozunk és megbeszéljük ezeket a dolgokat.:DDD

Előzmény: Mr Spock (85)
Csőagyam Traktorpumpa Creative Commons License 2003.06.27 0 0 88
"Viszont, ha ezzel az elmélettel mégsem veszik el minden, akkor mi marad? Tényleg érdekel, hogy szerinted mi az, ami újra megszületik és te leszel, ha szerinted a tested vagy tudatod, (vagy akármid) vagy TE és nem a lelked. Mi az, amitől az te leszel?"

Hát, szóval...
tulajdonképpen a TESTEM. és a testemben az agyam.
ez nektek bizarr, mi? :-)

"Egyébként tényleg komolyan mondtam, hogy próbáld ki ezeket a dolgokat."

egyébként komolyan mondom: sok értelmetlen hülyeséget kipróbáltam már, ebben sem látok fantáziát.
köszönöm, nem, én inkább valami értelmesbe szeretném fektetni energiáimat.

inkább próbáld ki te a materializmust. komolyan mondom. :-)

Előzmény: Algonkin (87)
Algonkin Creative Commons License 2003.06.27 0 0 87
Ehh!
Én nem írtam, hogy kijelentettél volna bármit is, elmondtam a problémáimat az elméleteddel kapcsolatban. Én sem zagyváltam istenről, hosszú is lenne, mert a többistenhit áll hozzám közel. Erről én nem írok és nem akarok meggyőzni senkit. A mennyország és a nirvána ne is közelítsen felém, a túlvilág jöhet, az belémfér. Látod, vannak dolgok, amik nekem sem férnek be az agyamba, de nem mondom, hogy kizárom, csak azt mondom, hogy nekem mi jött le eddigi dolgaim során. Hát nem jött le mennyország, az biztos, sem pokol, meg ilyenek.
Viszont, ha ezzel az elmélettel mégsem veszik el minden, akkor mi marad? Tényleg érdekel, hogy szerinted mi az, ami újra megszületik és te leszel, ha szerinted a tested vagy tudatod, (vagy akármid) vagy TE és nem a lelked. Mi az, amitől az te leszel?
Egyébként nem vagyok vallásos, semmiféle létező vallást nem tudok magaménak mondani. Nekem "csak" hitem van, de az többet ér nekem bármilyen vallásnál.
Egyébként tényleg komolyan mondtam, hogy próbáld ki ezeket a dolgokat.
Előzmény: Csőagyam Traktorpumpa (84)
Csőagyam Traktorpumpa Creative Commons License 2003.06.27 0 0 86
nem tudom kipróbálni a testelhagyást, mert nem létezik.
te sem próbáltad ki a testelhagyást.
az, hogy a tudat "kiképzelhető" a testből, nem új dolog.
beszámolókat már hallottam bőven.

nézd, ideje már véget vetni ennek a gyerekes "deazértisigazamvan"-típusú lélekbizonygatásnak.

nézzük a száraz tényeket:

Mi utal arra, hogy a lélek a testtől független valami?

Semmi. Sosem sikerült tündérmeséken kívül bármi komollyal is előálniuk az ebben hívőknek.

Mi utal arra, hogy a lélek a testhez tartozik?

Minden.
Fejlődik az agykutatás, egyre jobban feltérképezik az agyat, egyre jobban megismerik a "lélek" természetét. Napról napra egyre több dolog utal arra, hogy a lélek bizony eléggé testi dolog. Az ellenkező irányba semmi.

Nyilvánvaló, hogy ez okozza azt a kétségbeesést, ami miatt ennyien ilyen elkeseredetten bizonygatni próbálják, hogy "deigenis, van lélek!".

"Egyébként meg, értelmetlen, sőt korlátozó cselekmény kijelenteni valaminek a nemlétét, amíg meg nem bizonyosodsz arról, hogy valóban nem létezik."

látod, EZ az egyetlen érv, amivel a hívők előjöhetnek. :-)
méghozzá elég soványka érv.
nem értelmetlen ilyen soványka érvekkel takarózni? :-)

Előzmény: Algonkin (83)
Mr Spock Creative Commons License 2003.06.27 0 0 85
Kedves Algonkin,

Akkor jó. Te nem zársz ki. Viszont bizonyítani CSAK TE tudod magadnak, mégpedig úgy, hogy kipróbálod. Ha valóban érdekel, akkor hajlandó vagy megdolgozni érte, ugye?

Attol fugg hogy miert es mennyit. Musaic-al mar errol sokat beszeltunk. Napi 4 orat egy hullamvasutra szerelt forgoszeken fejjel lefele, mikozben a Haboru es Beket kell olvasnom, 20 even keresztul minden nap, azert hogy a vegen atvillanjon a fejemben egy harom elettel ezelotti kellemes emlek, amirol amugysem tudhatnam hogy tenyleg az vagy hallucinaltam, nem, azert nem vagyok hajlando megdolgozni. Egy esszeru modon igen. De azt is csak ugy, ha legalabb racionalis alapon kepes lehetek feltetelezni (nem is kell hogy bizonyitek szinten legyen), hogy nem valamilyen onszuggeralasrol vagy semi-hallucinaciorol lesz szo.

Ahogy a bacikat sem látod mikroszkóp nélkül, úgy ezt sem láthatod egy plusz "adalék" nélkül, amit maganak kell kifejlesztened, magadban

Na de latod még ezzel is vannak problemaim. Ha az emberiseg zome, spontanul erre nem kepes, akkor ez a mechanizmus, meg ha letezik is, nem szandekoztatott megadatni a tobbsegnek. Na most ha a gyakorlat csak arra jo, hogy szerezzel valamilyen bizonyossag-féleséget arra, hogy "igen, van valami", akkor még mindig nem lesznek a regi emlekek a szemelyiseged resze, akkor még mindig nem arrol van szo, hogy a 19. szazadbeli TE hirtelen elojon es a mai TE reszeve valik (hiszen abbahagyod a meditalast, visszazokkensz a mai TE-be). Erre mondtam en mindig azt, hogy "ha van valami halal utan, minek foglalkozni vele, amugyis odakerulunk". Ha meg nincs, akkor az idonket vesztegettunk mindenfele marhasaggal.

Tehat az igazi szemelyiseg-folytatolagossaghoz nem szabadnanak hogy kelleni legyen nyaktoro gyakorlatoknak, vagy ahogy te nevezed "megdolgozasnak". Mint ahogy jovo heten nem kell megdolgoznod azert, hogy ennek a hetnek az esemenyei, elmenyei a szemelyiseged reszeve valjanak. Az egyszeruen csak tortenik. Folyamatosan.

Musaic ajanlotta egyszer (en kertem) hogy mondja meg hogy hogy kell csinalni. Akkor volt egy leiras, amiben az is benne volt, hogy meg kell dolgozni erte, es bizony volt olyan is hogy valaki 20 evig probalta mielott sikerult. Gondolom Musaic ezt batoritasnak szanta, pedig ez zarta le annak a lehetoseget hogy megprobaljam igazan. Erre irtam gunyorosan a fenti "hullamvasut" peldat.

Na de mondom, meg ha megprobalom, meg ha azt is hiszem hogy sikerult, mit bizonyit ez? Akkor sincs spontan tudat-folytatolagossag.

Gabor

Előzmény: Algonkin (75)
Csőagyam Traktorpumpa Creative Commons License 2003.06.27 0 0 84
Fiam, ha elolvastad a topiknyitót, akkor rájöhetsz, hogy én nem lélekvándorlásról írtam.

Csak filózgattam arról, mi van, ha újrakeletkezik a személy. A halállal ugyan megsemmisül a tudat is, de valahol, valamikor, tán egy másik dimenzióban összeáll ugyanő. Itt nincsen megszakítatlan létezés, az illető nem melékezhet az "előző életére". Nincs karma, nincs lélek, nincs semmi. Ismétlődő élet van (illetve lehetséges).

Ez csak elmélkedés, filózás, semmi több. Isten őrizzen attól, hogy ebből tudományos elméletet vagy vallást csináljanak.
Én nem jelentettem ki: "Ez így van, ahogy mondtam, ez a kétségbevonhatatlan Igazság, és punktum!"

Csak elgondolkoztam, mi van, ha netán így van.
Hogy miért foglalkoztam ezzel?
csak.
Talán mert nekem szimpi ez az elmélet.
Nem zagyvál szellemről, lélekről, istenről (mert szerintem az zagyvaság), eléggé "vérmaterialista"
elmélet.
nem igérget túlvilágot, mennyországot, nirvánát. semit nem igér.
De ugyanakkor mégiscsak arról szól, hogy tán mégsem oly kegyetlen az élet. hogy mégsem vész el minden.

Mint arra Mr. Spock is rámutatott, egy ilyen újrakeletkezés teljesen új tudatot termel, tehát a "lélek" szempontjából nincs túlélés.
De szerintem még így sem egy kellemetlen gondolat, hogy az élet.. hogy is mondjam... szóval, valahol arról szól, hogy az élet szép.

ha újra és újrakezdődhet,az valahol az élet diadala a halál felett. csak nem úgy, ahogy azt a vallások hírdetik.

Előzmény: Algonkin (80)
Algonkin Creative Commons License 2003.06.27 0 0 83
Szerintem ki kellene próbálnod a testelhagyást, mert viccesnek hat, hogy úgy beszélsz róla, mintha ismernéd. Nem kell hozzá drog. Egyébként meg, értelmetlen, sőt korlátozó cselekmény kijelenteni valaminek a nemlétét, amíg meg nem bizonyosodsz arról, hogy valóban nem létezik. Bizonyíts be, hogy nem létezik. Az, hogy számodra nem létezik, csak egy dolog. A te dolgod. Erről majd beszélhetünk egyébként, szólj, ha meghaltál és megidézlek.:DDD Ha akkor is azt fogod mondani, hogy nem létezik a lelked, akkor el fogom hinni!:DDD
Előzmény: Csőagyam Traktorpumpa (82)
Csőagyam Traktorpumpa Creative Commons License 2003.06.27 0 0 82
"Hallottam egyszer egy kislányról, aki kilenc évesen úgy viselkedett, mint egy öregasszony, mert emlékezett pár előző életére (bizonyítható volt az eset, szövevényes összefüggésekkel, amit nehéz lett volna csalással elérni, persze nem lehetetlen), és cipelte is azok összes terhét. Életunt, motiválatlan és gyermekiségét abszolút nem igazolóan viselkedett."

Fiam, én is ismerek sok koravén embert; ez akkor a reinkarnáció bizonyítéka volna?

"Meditációban testelhagyás. Erre van technika (nem is egy), lehet gyakorolni. De ehhez szükséges kitartás is, mert két héten belül elég kevés embernek sikerül úgy, hogy csak szeretnék, de semmit nem tesznek érte."

nem hagytad el a tested. soha senki nem hagyta el a testét. csupán élénk a fantáziád, ennyi. drogok hatására is lehet "testen kívüli élményed". nem nagy cucc, egyáltalán nem bizonyíték a "lélek" létezésére. akármilyen tündérmeséket is szőnek köréje.

Előzmény: Törölt nick (73)
Algonkin Creative Commons License 2003.06.27 0 0 81
Jaaa, tényleg!! Egyszerre néztem a kettőt és összefolytak a bölcsességek.:DDD Bocs.:))
Előzmény: Csőagyam Traktorpumpa (77)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!