Keresés

Részletes keresés

ctrab Creative Commons License 2003.11.11 0 0 95
Már van ilyen topic, és nekem teccet is. Itt van az indexen valahol.
A Sobotka elég drágus, az Opera mögött van egy tűrhető (foto joachim, talán)de nincs honlapja.
Előzmény: pggp (90)
pggp Creative Commons License 2003.11.11 0 0 94
Nehezen lehet annak nevét feledni, kinek a képén felvilágosítottam ferkeindexet :-)
Előzmény: Tatarszkij (93)
Tatarszkij Creative Commons License 2003.11.10 0 0 93
Igen ezt megtaláltam, meg van egy másik is, ez főleg MuzX fizetési gondjairól szól:
http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9042560&uq=33

pggp: Én is remélem. Jó az emlékezeted, s igazán figyelmes vagy!

Előzmény: _paha_ (92)
_paha_ Creative Commons License 2003.11.10 0 0 92
erre gondoltál? (-;

Előzmény: pggp (90)
nyulcipő Creative Commons License 2003.11.10 0 0 91
Badmotorfinger!
Nagyon köszi a tesztképeket. Nagyonnagyon meggyőző, úgyhogy a nagyítással kapcsolatos aggályaim is teljesen elmúltak. Nagyon sokat segítettél, köszi szépen. Még azért tudnátok nekem segíteni, mégpedig abban, hogy ha meglesz a D30-am, mert hogy ahogy eladom a D7i-met, meg is veszem:), szóval melyik az a szoftver amivel érdemes képet nagyítani és főleg honnan lehet beszerezni.
Itt már DigitAir pl. S-spline prot emlegetett.
pggp Creative Commons License 2003.11.10 0 0 90
Szívesen. Remélem ezzel a géppel már nem fog fájni a szemed.
Ebayos témában MuzX-nek nagy tapasztalata van (ezzel dicsekedett a 300D topicon :-), tőle érdemes kérdezni.
Esetleg egy topicot is létre lehetne hozni az ebayos vásárlások csínjáról és bínjáról.
Előzmény: Tatarszkij (89)
Tatarszkij Creative Commons License 2003.11.10 0 0 89
Köszi az infót!
Előzmény: pggp (88)
pggp Creative Commons License 2003.11.10 0 0 88
Nem tervezem, csak elgondolkodtam :-)
ebay.de Startseite, Alle Kategorien, Foto & Camcorder, Digitalkameras, Canon, 3 bis 4 Mio. Pixel
Suche: D30
És ha Valaki nem akar látatlanba obit venni, itt egy Mariahilferstrasse-beli használtkereskedés (nincs velük tapasztalatom):
http://www.second-cameras.sobotka.at/main.html
Előzmény: Tatarszkij (86)
makimano Creative Commons License 2003.11.10 0 0 87
Ha kell egy D30 én tudok egyet (Nem az enyémet DigitAir, az jó helyen van :))) olyan 175-ért. Haver akar D60-ra váltani. Amúgy épp tegnap vettem ebayen egy Canon 24-85/3.5-4.5 USM-et, kezdetnek elég lesz gondolom....
Előzmény: nyulcipő (83)
Tatarszkij Creative Commons License 2003.11.10 0 0 86
Egy ideje már én is ilyennel számolok. Sokkal szimpibb, mint egy 300d. Ha láttam volna 600 euroért d30-at, akkor talán már meg is vettem volna. Honnan tervezed beszerezni ilyen áron?
Előzmény: pggp (85)
pggp Creative Commons License 2003.11.10 0 0 85
Kár hogy nem fogadtunk :-( Így ki fogok száradni :-)
Egész jó ötlet egy használt D30-ast venni. Hogy miért nem jutott eszembe ez előbb! Kezdetnek vennék 600 Euróért D30-at és egy 28-135 IS obit szintén 600 Euróért. Ez összesen 1200 Euró lenne. Ha még sokat gondolkodom a dolgon, nem A1-et veszek, hanem D30-at >:-)
Előzmény: nyulcipő (83)
Badmotorfinger Creative Commons License 2003.11.10 0 0 84
Még egy kis adalék ehhez az A4-es dologhoz. Én is csak a szememnek szeretek hinni, nem mendemondáknak.
Csináltam egy kis összehasonlítás félét.
A kép BAL oszlopában az egyik legnépszerűbb 5 megapixeles gép, Imaging Resourcesről vett, teljes méretű tesztfotója, illetve annak kivágott részletei láthatóak. A JOBB oldalon a Canon EOS D30 ugyanarról a témáról, ugyanolyan tesztviszonyok között készült 3megapixeles képe 5 megapixelre interpolálva (S-Spline) és kiélesítve (PS). Igen, a D30-nál szükség volt ehhez utómunkára.
Következtetéseket nem vonok le, csak kérdezek és mindenki döntsön maga:
Amennyiben a bal oldali 5 megás gép képe alkalmas A4-es nagyításokra, úgy a jobboldali sort produkáló D30 alkalmas-e ugyanerre ?

Előzmény: nyulcipő (83)
nyulcipő Creative Commons License 2003.11.10 0 0 83
Mindenkinek köszi a segítséget. Most nagyon úgy néz ki, hogy D30 lesz a dologból, bár én is sajnálni fogom a képstabilizátort a kompaktságot, az alapból jó nagy zoomot, és hát a Baromi jó AF-et, Mert hát be kell vallani az A1 eléggé meggyőző, főleg amit követő módban produkál, de rögzített Af-je is igen sebes az elődökhöz képest, habár valószínű a D30 nem lesz lasabb. Kicsit még aggódom a 3Mpixel miatt, de hiszek nektek hogy ez a 3Mpixel nem a szokványos 3Megapixel, és simán bírja az A4-et esetleg néha-néha ha kell akkor még az A3-at is.
Aztán ha elviszik a kiszemelt D30-amat, mert hogy még el kell adnom a Minolta D7u-at a akkor esetleg lehet hogy A1 lesz de addig a kiszemelt a D30:)
MoJo2 Creative Commons License 2003.11.10 0 0 82
70-200/4L USM:
- Erva: 339ezer
- Használtan: (apróhirdetés, stb, mo) 190-220 ezer
- B&H photo (USA) ~129ezer ($580, a szürekimport kicsit olcsóbb:$540...)

20-35-t használtam már láttam 95e-ért. B&H photo: $340...

Ilyenkor, mikor látom, hogy a világ egyik legdrágább országában olcsóbbak a cuccok, mint nálunk használtan, mindig felmegy a vérnyomásom...

Előzmény: Badmotorfinger (79)
makimano Creative Commons License 2003.11.10 0 0 81
És akkor ne is beszéljünk az amcsi árakról, a 28-135 IS USM 385$ 75-300 IS USM 390$.... Még vám+áfa+posta-val is jóval olcsóbb.... (Az osztráknál is...) Természetesen ezek új árak, üzletben....
Előzmény: pggp (80)
pggp Creative Commons License 2003.11.10 0 0 80
Azt hiszem Churchill mondta:
"A parlamenti ülésrend ismeretségen múlik" ;-)

Szerintem is gyalázatosan drágák Mo.-n az obik. Például a "Canon EF 28-135 mm 3,5-5,6 IS USM" 600 Euro, a "Canon EF 75-300 mm 4,0-5,6 IS USM " 620 Euro a vienna-camera.at-nál. Ugyanezek az Ervánál 250, illetve 225 EFt.

Előzmény: Badmotorfinger (78)
Badmotorfinger Creative Commons License 2003.11.10 0 0 79
A hétvégén egy német oldalon 125 euróért láttam az új Sigma 18-50-es obit. Még csak előrendelhető volt. A Sigma 70-300 DL Macro volt ugyanott 135 euro, az itthon 70ezer környékén van újonnan, szóval a 18-50-es ezzel az erővel olyan 65ezer lesz itthon. A német árhoz képest pofátlanul sok (persze ugye még nincs idehaza beárazva), de így is a legolcsóbb AF-es nagylátószögű ebben a tartományban.

Canon 20-35/3.5-4.5 USM - 184ezer (Erva)
Vivitar 19-35/3.5-4.5 - 73ezer (Erva)
Tamron 19-35/3.5-4.5 - 122ezer (Slach)
Tokina 19-35/3.5-4.5 - 91ezer (Elinfo)
Cosina 19-35/3.5-4.5 - 67ezer (Oké fotó)

Badmotorfinger Creative Commons License 2003.11.10 0 0 78
:)
Általában a többség olyan gépet vesz, amelyik topicba betéved. Ha nyúlcipő az A1 topicba ment volna, akkor azt venne, mert az ottani tulajok többsége meggyőzi arról, hogy az a nyerő. Pechére idejött. Itt meg mindenki a D30-ról győzködi.
Előzmény: pggp (77)
pggp Creative Commons License 2003.11.10 0 0 77
Én is hasonló cipőben jártam mint Te, de már döntöttem: Minolta A1 (a 300D + EF-S + 28-200 IS helyett). Röviden összefoglalva lemondtam a jobb képminőségről és a bővíthetőségről a kényelem és az ár javára. Most nem akarok 1700-1800 Eurot költeni egy fényképezőgépre. Lehet hogy meg fogom bánni, de pár év múlva majd meglátom, de akkor se biztos, hogy DSLR-t fogok választani. A Canonhoz van a legnagyobb obiválaszték, ezért ha most D30-at veszel (fogadjunk egy sörbe, hogy azt fogsz :-), nem fogsz csalódni, pár év/hónap múlva tovább tudsz lépni a Canon vonalon.
A dpreview-n az alábbi obikkal tesztelték a D30-at:
- Canon EF 24 - 85mm F3.5 - F4.5 USM
- Canon EF 28 - 135mm F3.5 - F5.6 IS USM
- Canon EF 28 - 70mm F2.8 L USM
Ja, az árak: az ebay.de-n 5-600 Euroért lehet venni, ha érdekel MuzX biztos tud segíteni néhány tippel

Sok sikert, akárhogy is döntesz!

Előzmény: nyulcipő (70)
_paha_ Creative Commons License 2003.11.10 0 0 76
örülök, hogy ilyen jó véleményeket olvasok a d30-amról, én is alá tudom támasztani ezeket!

én sajnos az e-ttl-lel (420ex vaku) nem vagyok kibékülve, nagyon sokszor téved. )-:

Törölt nick Creative Commons License 2003.11.10 0 0 75
Sigma fagyás kérdés.

van egy utazó zoomom , sigma aspherical dl hyperzoom 28-300.
Próbáltam (volna) vele teliholdat lekapni, erre befagyott. AF ment, de az elsütéskor lefagyott a gép (300d), kibekapcs kellett neki.
Az obi volt már próbából d60-on (d10 talán, nem emlékeszem), és lett is vele néhány tesztkép löve.

Van valami firmware u/g, azt tudom. De miután másféle dslrrel már ment, gyanitom, hogy valami fura hibája lehet. Mit gondoltok?

DigitAir Creative Commons License 2003.11.10 0 0 74
Én a 3.25 Mp-ből 30x40-es nagyításokat készítettem (többnyire "csak" azokat), és eddig bárki látta, meglepte a dolog. Ha értesz egy kicsit a PSP-hez és megvan az S-Spline PRO, akkor tökéletes 30x40-as nagyítások lehet készíteni a 3.25Mp-ből.
Ha kiváncsi vagy, akkor néhányat szívesen megmutatok ha el tudsz ugrani valamelyik nap. A gépemet azóta már eladtam - de a képek megvannak ;)

Amúgy a D30 egy nagyon jó gép - színben, dinamikában össze se lehet hasonlítani egy kisméretű kompakt ccd-vel. Egy bibije van: hosszú (perces) záridőnél nagyon zajosodik még Iso 100-on is. Én csak ajánlani tudom, főleg ha egy kompakt vagy d-slr között vacilálsz. (Halkan megjegyzem, jobb és többet tud mint egy 300d.)

Előzmény: nyulcipő (72)
Badmotorfinger Creative Commons License 2003.11.10 0 0 73
Kicsit félreérthető voltam, mert nem azt állítom, hogy "nem éri meg" A1-re, F828-ra, hanem azt, hogy "NEKEM nem éri meg".Szigorúan szubjektív szempontok alapján.

Amúgy elég furcsa kéréseid vannak ezekkel az összehasonlításokkal kapcsolatban :)
Szerintem semmivel sem rosszabb A4-esben, mint bármelyik 5megapixeles kompakt gép A4-es képe.
Fel szoktam nagyítani a képeket a labor által kért ideális méretre.

Amúgy megnéztem az Image-Resource sebességtesztjeit. A Canon (nem tudni milyen objektívvel), kb. 3x gyorsabb AF eredményeket produkált a Minolta 7i-nél (7Hi-nél). A1-nél még nem csinált számszerű tesztet, mert csak prototipust kapott, de annyit elárult az oldal, hogy nem gyorsult az AF. Másrészről viszont érdekessége az A1-nek az Antishake. D30-nál hasonló megoldást csak a képstabilizátoros (IS) objektívekkel érhetsz el, melyek új hazai ára valahol 200ezer körül indul. Természetesen használtan, vagy külföldről jóval olcsóbbak.

Amúgy a jellemző különbséget talán abból kiindulva lehetne leírni, amit az A1-ről írtál, hogy elképesztő sok funkció van benne. Ez tényleg így van. A ilyen gépekben a gyártó próbálja kitalálni, hogy neked mire lesz szükséged. A gép olyan képet "dob ki", hogy neked tetszen. Zajszűrt, élesített stb. Rengeteg funkciót épít bele a gyártó, amik sokszor tényleg nagyon jól jönnek, viszont amint eléred ezek korlátait, elkezded érezni, hogy "kinőtted a gépet". Innen nincs tovább, ha mást (többet) akarsz, másik gépet kell venned. Esetleg pár kiegészítő (előtétlencse, külső vaku) enyhítheti a dolgot, de általában már nem segít.
A DSLR-eknél pedig az a helyzet, hogy kapsz egy vázat, amit szó másik értelmében is érthetsz "VÁZ"-nak. Tessék, megvetted. Innentől te döntöd el, hogy milyen aparátot építesz ki magadnak. A rendszer elemei szinte tetszőlegesen felcserélhetőek. Sokan negatívumként hozzák fel, hogy a DSLR-ek képei nem olyan "kimunkáltak", mint a kompakt gépeké. Persze, hiszen itt is szabadságot kapsz, hogy magad alakítsd olyanná, mint egy kompakt képe, vagy még olyanabbá ha úgy tetszik. Más fotózási szokásokat is kíván a DSLR, átrendezi egy kissé az eddig megszokott formulákat. Ezek a dolgok természetesen visszájára is elsülhetnek, mert nem repül szádba a sült galamb. Meg kell dolgoznod a KÉPÉRT. Lehet, hogy erre nem lesz türelmed, lehet, hogy imádni fogod. Nálam kimondottan kívánatos helyzet volt.
Talán egy találó hasonlat a két géptípus közti különbségre, hogy olyan az egész, mintha egy makett hajót raknál össze. Az egyik esetben a boltban veszed meg a gyönyörűen, gyárilag előre kimunkált műanyag építőkészletet és ebből alkotsz valamit, a másik esetben viszont magad kezded el faragni a hajó minden egyes alkatrészét. Te döntöd el, hogy drága, vagy olcsóbb fából készíted. Mindkét esetben a végeredmény ugyanaz a hajó lesz (ami a fényképezésnél a KÉP), csak más módon jutsz el hozzá. Neked csak a módról kell döntened, és itt szerintem másodlagos kérdés, hogy melyik kép a szemcsésebb, vagy hány század másodperccel gyorsabb az AF.

Előzmény: nyulcipő (72)
nyulcipő Creative Commons License 2003.11.09 0 0 72
rgb99! Köszi a kimerítő összehasonlítást, sokat segítettél! Még arra lennék kíváncsi, hogy az A4es méretet milyen minőségben tudja ez a 3,25Mpixel, kell-e valamilyen képnövelőt használni vagy nem, és hogy a végeredmény mondjuk egy átlag minőségű filmhez képest mennyivel rosszabb, vagy nem nagyon lehet külömbséget tenni.
rgb99 Creative Commons License 2003.11.09 0 0 71
nyulcipő:
Ha már összehasonlítást szeretnél:
Van D30, és 5 is.
Ha elég fény van, akkor ugyanolyan körülmények között nem érzek AF.-sebességben különbséget.
Fénymérésben annál inkább, az 5-ös javára.
Főleg vakuzásnál, mert a D30-nál állandóan korrigálgatni kell a beállításon. Pedig az 5-ös TTL-t tud, a D30 pedig ETTL-t, ami állítólag jobb.
Igaz, a digit nem is tud akkora fénykontrasztot átfogni mint a film, ezért is szembetűnőbbek az ilyen hibák.
Az USM obik AF-je elég gyors, de a belső élességállítású IF-es obik a leggyorsabbak. Itt ugyanis a frontlencsénél kisebb tömegű és átmérőjű lencsetagok elmozdításával történik az élességállítás.
Több mint másfél éve használom a D30-at. Ha elég az A4, illetve nem kell nagy résznagyítás, akkor nagyon megfelel.
Ha a digiteket összehasonlítod egymással, akkor az érzékelő CCD vagy CMOS mérete sem mindegy.
Pl. a D30-as 3,25Mpixel-es CMOS érzékelője nagyobb mint egy compact digit 5Mpixel-es érzékelője.
A nagyobb pixelméret (nem pixelszám) több információt tud befogadni.
És nemutolsósorban most egy D30-hoz viszonylag olcsón hozzá lehet jutni.
Előzmény: nyulcipő (70)
nyulcipő Creative Commons License 2003.11.09 0 0 70
Abban igazad van szerintem is, hogy a 300d nem igazán előrelépés a d30-hoz képest. Akkor jobb ha kell az a3-mas méret, egyébként mega a váz még talán kevesebbet is tud mint a d30.
Abban is igazad van, hogy az A1 nem előrwlépés a D30-hoz képest, mert mind2-nek legalább annyi előnye van a másikhoz képest, mint hátránya és hát pont ezért nehéz döntenem. Sebaj, még jól meggondolom, azután eldöntöm aztán megveszem valamelyiket. Ha esetleg, valami pozitívum eszedbe jutna a D30 javára, mert ahogy kiveszem szavaidból, neked az van, akkor légyszi írd meg.
Tényleg, neked milyen obid van hozzá és azzal az obival menyire gyors? Pl az analóg Canonok melyik vázához hasonló? Mert gondolom, azért a Canon rendszernél sem csak az obitól függ a sebesség, hanem részben a váztól is. Nekem volt a kezemben eos300-as eos5 és eos50e is. Ezeknek azért elég gyors az AF-jük egy egyszerübb obival is, főleg a 300-asnak(egyszerü 28-80 alapobi volt rajtuk kivéve az eos5, mert azon 28-105USM volt). Pl ezekhez képest milyen a D30? Vagy az is jó ha más géphez hasonlítod, ha esetleg a fent említetteket nem próbáltad volna soha. Csak nagyságrendileg vagyok kíváncsi a sebességre.
És még egy kérdés: Mennyit számít sebességben az hogy egy obi USM-es vagy sima DC-s mert erről foggalmam sincs.
Badmotorfinger Creative Commons License 2003.11.09 0 0 69
Nem mondhatom melyiket vedd, neked kell döntened.

Követő fókusz van a D30-ban is, RAW meg az A1-ben.

Én mindenesetre nem bántam meg, és jelenleg nincs olyan gép a piacon, amire lecserélném, mert vagy nem érzem előrelépésnek (pl. Canon 300D, Sony F828, Minolta A1, Fuji S7000, stb., vagy nem tudom és nam akarom megfizetni (Canon 1D, 1Ds). Ráadásul majdnem tökéletesen megfelel az elvárásaimnak és az igényeimnek, a többi parádé meg nem érdekel.

Előzmény: nyulcipő (68)
nyulcipő Creative Commons License 2003.11.09 0 0 68
Köszi a választ! Egyébként 180e-ért tudnék vázat venni. Tulképpen egy D30 és egy Minolta A1-en vacilálok. Az A1 volt a kezembe a minap és hát mit mondjak; baromi gyors az AF-je, a követőmódja pedig beszarás. Elkezd mozogni valami, megfogja és elkezd a kis kereszt rohangálni a keresőben tök folyamatosan, nem 45 ponton ganem pár100 pont adogatja egymásnak egész gyorsan. Ráadásul, ha megnézed a preview tesztképeit, iszonyat jó szinei vannak.
D30 nem volt még a kezemben, de mégis csak fotoCCD-je van ellenben a Minolta videoCCD-vel szemben, nagyobb is ezáltal zajtalanabb. Ráadásul a Canon slr-ek AF-je mindig is jó hírnek örvendett. Azonkívül mivel nagyon jó minőségű állítólag, azaz 3Mpixelből bírja a jó A4-est is, ellenben egy csomó 5Mpixelessel, amelyek valóban 5 megapixelesek, csak hát képesek csoportos pixeleket létrehozni ezáltal a felbontás nem valós,+ sok zaj, emiatt aD30 kis fájlméretből képes jó minőségű nagy nagyításokra. Egy raw képe 2,5-3MB ami azt jelenti, hogy lehet rawban úgy dolgozni, hogy nem kell 1GB-os kártya, és marad a 12bit feldolgozásra, tehát nem ég be annyira könnyen a világos, ráadásul a nagy foto CCD, miatt eleve nagyobb az árnyalat terjedelem visszaadása.
Láthatod, mind a 2gép mellett és ellen is vannak érvek és hát ezért negéz a döntés. Az A1 nagfyon vonz mert pici nagyon egyben van jó a fogása, egyben van kis helyesok profi dolog, a D30 az obikkal nehéz, nagyobb, eleinte nem lenne nagy látószögem, viszont valszeg jobb a képminőség.
Badmotorfinger Creative Commons License 2003.11.09 0 0 67
Ja igen !
A Minolta 28mm-es indulása nagyon fog hiányozni, ha lecseréled.
Előzmény: Badmotorfinger (66)
Badmotorfinger Creative Commons License 2003.11.09 0 0 66
Sajna a Dimage 7i-vel nincs tapasztalatom, csak a netes tesztképei és leírásai alapján ismerem, így nem tudom sebességben hozzá hasonlítani.
Az biztos, hogy az expozíció késleltetése elég kicsi, tehát gyorsan reagál. Az AF sebessége nagymértékben a objektívtől függ. Ha "gyors" objektívet teszel elé, értelemszerűen gyorsabb AF-re számíthatsz. Azt persze ezzel összafüggésben fel lehet hozni a D30 javára, hogy nincs megkötve a kezed, mind a 7i-nél, ahol adott az objektív, adott a sebesség. Pénztárcádtól függően cserélgetheted az objektíveket.
Az 50ezres kategória (még használt áron sem) biztosíték a gyors AF-re. A másik topicban is írták már, de sajna egy DSLR váz megvásárlásával még sehol sem vagy. Most ez a gép olyan 220ezer körül megy használtan. Azt számolhatod, hogy még kb. ugyanennyiért van egy megfelelően használható cuccod (1-2 objektív, szűrők, táska, megfelelő állvány, kártyák, esetleg pótakku, külső vaku, stb.). Persze lehet azt tervezni, hogy elég lesz hozzá egy 50 ezres objektív, "csak menjen", de nem lesz elég. Pont a lehetőség miatt nem elég, hogy mást is tehetnél elé. Az AF egyébként jól működik rajta, pontos. Sötétben már vannak vele gondok. A beépített AF segédfény - mondjuk úgy - próbálja ellátni a feladatát, általában összejön neki, de van, hogy nagyon nem.
Azt nem tudom, hogy érdemes-e váltanod, de gondolom azzal tisztában vagy, hogy a Minoltához képest le kell mondanod a hátsó LCD élőképéről, a videóról, a szögkeresőről, a kisebb súlyról stb. 1,6x-os szorzó, miegymás.
Na jól lehúztam a gépet, pedig szerintem nagyon jó. Írok pozítívumokat is:
A D30 képeiről minden további nélkül lehet jó minőségű A4-es képeket készíttetni. A Luminous-Landscape oldal 22*33 cm nagyításokig ajánlja a D30-at, ami egy picit A4 fölötti méret.
Színvisszaadás terén ? Canonos színei vannak. A kékeket-zöldeket nagyon szereti. Gyönyörű égszínt produkál. Néhány vélemény szerint kissé túlzásba is viszi. A piros színekkel visszafogottabb.

Egyelőre ennyit.

Előzmény: nyulcipő (65)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!