Keresés

Részletes keresés

knicki Creative Commons License 2003.12.26 0 0 560
A leányzó kapott nevet Maja lett:) Eddig még neve sem volt.Eygébként a kutyus jól táplált szép és makkegészséges, csak az a baja, hogy soha sem foglalkoztak vele.Ma reggel átvittem a leendő gazdihoz aki egy fiatal hölgy, és nagyon jó érzéke van a kutyákhoz.Nálam Maja nem viselte túl jól a visítozó két éves kisfiam, a három kutyát, két macskát és egyéb kisebb-nagyobb állatokat.Most egy fűtött teraszon tanyázik (ha be szeretne menni akkor akár ágyban is alhat)nyugalomban én meg oktatom a gazdit. Ha kicsit már megnyugodott akkor jöhet a séta és az ismerkedés.Hamarosan csinálok fotókat is.A kutyus nem tetovált ezért nem igen lehet tudni honnan való.Én jászberényből hoztam el.Úgy találkoztam, ezzel a kutyival, hogy felhívott egy régi osztálytársam, hogy van a szomszédban egy szép vizsla akivel nem nagyon törődnek, és biztos ideadják ha szépen elkérem.Elmentem beszéltem a gazdával, az szépen visszament és 2 perc múlva hozta a kutyust oltásilappal pórázzal, és akkor láttam, hogy nem is vizsla.:)) Remélem jobbra fordul a sorsa.
Előzmény: funtasy (556)
bucur Creative Commons License 2003.12.25 0 0 559
Szia Tasy!

Ahha, a klikkerr?l egy másik topic jutott eszedbe? :-)))
Egyébként én még nem használom az enyémeknél, bár már beszereztem. Azért gondoltam jó dolognak, mert ha fél?s a kutya, akkor lehet, hogy az érintést és a dícséretet nem fogja fel pozitívumként, viszont a klikkerhez köt?d? kaját (f?leg, ha beles típus) mindenképpen jó dolognak fogja értékelni.

Előzmény: funtasy (556)
Opporop Creative Commons License 2003.12.25 0 0 558
Igen, jól olvastam!
Nem biztos, hogy egy szocializáltatlan 4 éves ridgebacknek jó lenne egy tapasztalatlan gazdi...
nem? És ha gyerek is van?
Van?
Lehet, hogy ez még nem aktuális, de engem nagyon érdekelne, milyen a jövendő gazdi.

Üdv.
V.

Opporop Creative Commons License 2003.12.25 0 0 557
ÓÓÓÓ... én mindig kimaradok az ilyesmibőőőől...
Pedig szívesen segítenék én is, de Rodi társasága belátom, hogy nem lenne olyan jó :-)
De Tasy, nem gondolod, hogy a jövendő gazdájának kellene foglalkoznia vele? Vagy rosszul emlékszem, hogy más lesz a gazdája később??

Majd írd meg, mi lesz vasárnap! Igazából a nagyobb baj Rodi háta, mert eddig mindig baj lett belőle, mikor "sebesen" mentünk ki sétálni: Játék közben megsérül, nyalogatják, belehempereg, stb...

Nagyod drukkolok a kutyusnak!

Üdv.
Vandis

funtasy Creative Commons License 2003.12.25 0 0 556
Sziasztok,

Knicki: nagyon elszomorodtam, mikor olvastam, milyen körülmények között tartották a ricsi leányzót, de köszönöm, h kihoztátok! :)))
Jól sejted rengeteg türelem kell majd az átneveléshez, és legfőképp szeretet. Nem hiszem, h klikkelgetni kellene a kutyusnak (bocs Bucur :o))), ha valami jót csinál, Te dícsérd meg a saját hangodon, de nagyon, és simogasd rengeteget, Te legyél Neki a , ne a klicker. A ricsik egyébként nagyon későn érő fajta, valahol 2,5-3 éves körük körül nő be a fejük lágya. Viszont a Te kutyusod már 4 éves, tehát nehéz dolgod lesz! A fajta nagyon magas intelligenciájából fakadóan azonban nem érzem reménytelennek a helyzetet.
Nekem 3 ricsim van, egy 3 éves szuka, és két kilenc hónapos kölök (egy szuka, egy kan). Arra gondoltam, ha van kedvetek/lehetőségetek elmehetnénk együtt sétálni. Először csak Abut vinném (9 hónapos kan), Ő még csak kamasz, nem kifejlett kutya, ráadásul ellenkező nemű, és miután megszokták egymást, fokozatosan jöhetnek majd a csajok is. Ha tetszik az ötlet, és kivetelezhetőnek tartod, h megpróbálkozzunk így a szocializációval, akkor hívj bátran: 06 20 913 6569.
A kajával, h áll? Gondolom, ha ilyen rossz körülmények között tartották, akkor kaját sem kapott folyamatosan, tehát nála fokozottan jelen van a táplálékirígység. Ha rendszeresen jól lesz kosztoltatva, akkor ez előbb-utóbb csökkeni fog, és az is egy nagy lépés a szocializáció felé!
Megírnád, h kitől hoztátok el a kutyust ill ki a tenyésztő (v. kennel)? Nem lenne haszontalan ...

Vandis: sajnálom a matekodat, meg Rodust is, remélem hamar meggyógyul! :))) Szvsz vasárnap lesz kutyázás, szólok előtte, és, ha nem tüzel Rodi, ill. jól van a háta, akkor gyertek feltétlen!

Legyetek jók: Tasy

Előzmény: knicki (554)
bucur Creative Commons License 2003.12.25 0 0 555
Bár ilyesmiben nincs konkrét tapasztalatom, szerintem klikkerrel lehetne eredményeket elérni vele. Pozitív meger?sítések révén lehetne tanítani, f?leg mert olyan fél?s és bizalmatlan. (Bár gondolom néha némi negatívot is kell mellé adagolni.)
Na, ez aztán jó segítség volt...

Gondolom a helyes sorrend az, ha el?ször te férk?zöl a bizalmába, utána jöhet minden más. Szerintem ne fordíts a kutyára pár napig túl sok figyelmet, mintha a konyhában se lenne. Ne er?ltessed a kontaktust, ha ? nem méltányolja. Úgy tudom, ilyenkor ez a leghasznosabb.

Előzmény: knicki (554)
knicki Creative Commons License 2003.12.25 0 0 554
Stasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Ma hozzám került egy Ridgeback leányzó 4 éves és teljesen antiszociális.Eddig egy disznóolban tartották, és szinte semmi kapcsolata nem volt emberrel, állattal.Most bezártam a konyhába mert még a kan kutyákat is megtámadja.Nagyon keveset tudok a fajtáról és azt szeretném megtudni, hogy mi lenne a legjobb módszer ( a türelem mellett) amivel meg lehetne nyugtatni és újra bizakodóvá tenni ezt a kutyust.Az emberektől is nagyon fél. Lenne neki gazdi is, de nem elég tapasztalt kutyatartó, ezért szertném egy kicsit barátságosabbá tenni a kislányt.Minden segítséget nagyon megköszönök.Jöhet mailben is.Vagy telefonon.
06-20-480-88-21

Opporop Creative Commons License 2003.12.23 0 0 553
Sziasztok!

Mielőtt bármibe belekezdenék: Nagyon Boldog, Nyugodt, Kellemes Ünnepeket Kívánok Minden Gazdinak és Kutyinak!!!

Lord Iffy: megkérdezhetem, hol van az a "szokásos hely", ahol meg lehet nézni a képeidet? :-)

Tasy: A matekom nem sikerült, úgyhogy majd valamikor valami valahol... A képsorozatok viszont szenzációsak :-)))

Lehet, hogy Rodus tüzelni fog. És megint kiújult a sebe a hátán, és - szokásos módon - nem akar gyógyulni. Úgyhogy amint lehet elmegyünk majd az ominózus "kék krémért", amiről még biztosan nem beszéltem, ezt a Juhász kisállatklinikán lehet kapni, és valódi csodakrém! Az EGYETLEN amitől Rodi háta annak idején meggyógult, és úgy tűnik, most is így lesz. Valószínűleg MINDENT gyógyít (külsőleg), úgyhogy ajánlom figyelmetekbe! (ámbár kicsit drága)
Olyan idegesítő, hogy az egész attól kezdődött el, hogy nekidőlt a radiátornak, és szépen odakozmált a háta - ahol nincs rajta szőr. Csak azt nem értem, hogy hogyan nem érzi, hogy nem fáj, vagy nem tudom....???? Egyszer kijön az a **** seb, és kész az egész, nem gyógyul be magától.
Szóval ez van... Kövérebb mint valaha, és amikor ráérek, hogy sétáljak vele, hogy játszhasson, akkor nem lehet... Néha az az érzésem, hogy valaki megátkozott....

Minden esetre 2004 a Majom éve, úgyhogy remélem legalább peches nem leszek...

Még egyszer minden jót!
Üdv.
Vandis

funtasy Creative Commons License 2003.12.22 0 0 552
Sziasztok,

Boldog Karácsonyt minden ricsigazdának, és persze a ricsiknek is!
Mellékelek pár hétvégén készült RR képet!

Legyetek jók: Tasy

Úgyis kijutok innen, Te dög!
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Híd a Kwai folyón!
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

A vonósnégyes rohan a hangszerekért!
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Csak szépen, lapjával!
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Megtanítom anyát jégen járni!
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Ki a kakkuktojás?
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Tesók
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Lord Iffy Creative Commons License 2003.12.19 0 0 551
:o)))
még...még..még...
Előzmény: Meggyes (549)
funtasy Creative Commons License 2003.12.19 0 0 550
Lassan ki lehet adni egy könyvet Meggyes ricsi történetei címmel! :)))

Egyébként ez is nagyon jó! :oDDDDDDD

Légy jó: Tasy

Előzmény: Meggyes (549)
Meggyes Creative Commons License 2003.12.18 0 0 549
Lassan, megfontoltan...

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Oooooppppsz!!!

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


A labunk ele nezunk...

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Oppppssszzzallla :)

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Odaragadt a nyelvunk, bazzeg!

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Jegtoro 'Nudli' Zooey

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Zotyanak beszolt a tukorkepe...

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Gyakorlat teszi a mestert...

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Nezd anya! Kez nelkul!

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Egy laza kis levezetes

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Iffy, asszed csak a Te kutyadnak menetes a nyaka? :)))

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Kongó mőőőőő

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

funtasy Creative Commons License 2003.12.17 0 0 548
Szijjja Vandis,

Szombatom megyünk Meggyesékhez Kávára sétálni, az egy jó 3/4 napos program. A két ünnep között is lesz többször kutyázás, majd mindig szólok Neked elötte :)))
Sikerült a matek?

Légy jó: Tasy

Előzmény: Opporop (547)
Opporop Creative Commons License 2003.12.17 0 0 547
Helló!

Aranyos kis történetek :-)
Tasy: holnap megyek haza, és akkor végre ráérek mindenre!!!!!!! Úgyhogy ha mentek hétvégén, akkor mostmár tényleg össze kéne hozni valamit... bár igaz, vasárnap szülinapot ünneplünk...
Majd írd meg - megint -, mikor mentek sétálni!

Reménykedő üdvözlettel:

Vandis

funtasy Creative Commons License 2003.12.11 0 0 546
Mi ez? Samsung reklám? ;oDDD
SAMSUNG - RICSItally yours

Egyébként szépen vannak festve KK körmei, főleg a középső fekete-fehér csíkos a menő! ,)))

Előzmény: Meggyes (543)
Meggyes Creative Commons License 2003.12.09 0 0 545
Ez a kedvencem:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


ZotykaNudli:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Na befejezem :)))

Előzmény: Lord Iffy (544)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.12.09 0 0 544
de ééééédi. látom rákattantál te is a géppel, mint én vilire multkor.:O)))))
Előzmény: Meggyes (543)
Meggyes Creative Commons License 2003.12.09 0 0 543
"Kihalas veszelye", hahaha. Mar kihaltak. Ez a hetvegi him volt az utolso, egyben a legverszomjasabb... De Kicsi"Arany-vadasz"Kongo doktor ur ripityara tepte, igy:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: funtasy (542)
funtasy Creative Commons License 2003.12.09 0 0 542
Banyek, most mondták be a hírekben, h a Káva környéki 80 fős oroszlán populációt a kihalás veszélye fenyegeti, mert mostanában egy "Arany-vadász" néven elhíresült növendék ricsi tizedeli őket!
Szegény oroszlányok! ;oDDD
Előzmény: Meggyes (541)
Meggyes Creative Commons License 2003.12.09 0 0 541
Annyira felzaklatott a verszomjas es vad hajsza, hogy megzavart a napsutes. Ez persze most volt, a hetvegen.
:))
Előzmény: benzintyuk (540)
benzintyuk Creative Commons License 2003.12.09 0 0 540
A, ez csak mese, mi az hogy "egy szep _tavaszi_ napon"??

:-)))))))))

Előzmény: Meggyes (538)
funtasy Creative Commons License 2003.12.09 0 0 539
Nagyon jó! :oDDDDD

Úgy megnézném már KicsiKongót élőben ...

Előzmény: Meggyes (538)
Meggyes Creative Commons License 2003.12.08 0 0 538
ZOTYA ÉS KONGÓ VADÁSZNI MENTEK

Egy verőfényes tavaszi napon Zotya és Kongó összedugták a fejüket.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


-Tök uncsi ez a séta, nem, Zotya néni? -kérdezte Kongó
-De. Nincs a közelben se fa, se víz. Uncsi bizony. -válaszolta Zotya.
-Fogjunk oroszlánt, jó, Zotya néni? -kérdezte KicsiKongó.
-Jó. -mondta Zotya. És elindultak.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Keresték az oroszlánt az árokban...

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


...az árokparton...

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


...a kukoricásban...

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


...KicsiKongó futás közben még szivarozott is.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Aztán Zotya néni is rá akart gyújtani, de KicsiKongó nem adta neki oda.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Zotya néni mégsem bánkódott.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


(aztán megtalálták az oroszlánt, volt egy nagy, vad hajsza, meg minden, de az annyira izgalmas volt és félelmetes is, hogy nem volt időm fotózni. Úgy kábé nagy vonalakban az történt, hogy KicsiKongó megtalálta az oroszlánt, aki felmászott a fára, de Zotya néni megragadott egy ágat, hogy lerázza az oroszlánt a fáról, le is rázta, és akkor KicsiKongó ráugrott az oroszlán TORKÁRA és szétmarcangolta. Apró darabokra. _Nagyon_ apró darabokra, de abban már Zotya néni is segített neki. Én itt eszméltem fel és csináltam róluk egy fotót, ahogy rohannak ki a DZSUNGELBŐL, és Zotya néni szeme még mindig világít a vérszomjtól. KicsiKongóé már nem, mert neki van egy csomó önuralma, és amúgy is... meg se kottyant neki egy nagy HÍM OROSZLÁN SZÉTMARCANGOLÁSA. Apró darabokra.)

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


És akkor hazamentünk és megfőztem nekik az oroszlánt.
Ízlett nekik.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Zotya néni olyan gyorsan felfalta az ő részét, hogy nem is volt időm lefotózni.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Aztán még szétmarcangolták a csontjait is. Ki így...

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]



[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


...ki úgy...

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


...majd nyugovóra tértek. Grayscale cica tök ideges, mert kinyírták a rokonát.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


De KicsiKongó ad nekik egy jóéjtpuszit,

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


és ő is alszik. Miheztartás végett azért Jpeg cica a kispárna.

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Jóéjt :))))

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Lord Iffy Creative Commons License 2003.12.08 0 0 537
Maszáj a villamos réme.:O)))

funtasy Creative Commons License 2003.12.08 0 0 536
funtasy Creative Commons License 2003.12.05 0 0 535
ridgeback.kalandok.hu

A történethez annyit kell tudni, h a környékünkön sok önsétáltató kutya van, az egyik ilyen prominens személyiség Béla, a szemben lakó szomszéd kutyája, egy kb. labi méretű fekete félhosszúszőrű kan. Na, ő sokat lebzsel a környékünkön, sokat jár velünk sétálni, meg kaját is kap időnként.
Tegnap Márti elment Leventével sétálni, látta, h az egyik utcában Béla meg két nagytermetű kutya rajcsúroznak, úgyhogy inkább egy párhuzamos utcán ment, nehogy fellökjék a babakocsit. Azután hazaértek, főzögetett, miegymás, mikor hallja, h a kutyák panaszosan nyüszítenek. Kiment megnézni, Abu a kerítésen belül, a két csaj meg az utcán a kapu előtt sír panaszosan ...
Az a két nagytermetű kutya, akit kikerült a drágám, Maja és Akina volt! :)))
Ma reggelig azt hittem, h átugrottak a kerítésen, Abu meg ugye, hmmm ... nem tudott, de reggel mikor kimentem, látom ám, h Béla jön ki az egyik ólból! Persze mikor meglátott, rájött, h húbazzeg, gáz van, és hártarohant, majd átrohat a kerítésen (!) a kis houdini.
Béla nagyon be akart jönni hozzánk, úgyhogy a nyáron csináltatott kerítésbe rágott egy szép lyukat, amin még Maja épp átfér, de Abu már nem! :)))

Legyetek jók: Tasy

funtasy Creative Commons License 2003.12.04 0 0 534
A fele, az csak 30 nm (+ a kert a tetőn), de persze az egészet akarja, mert ! ;o)))
Előzmény: Lord Iffy (533)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.12.04 0 0 533
nem csak a fele járna?! ;O)
Előzmény: benzintyuk (532)
benzintyuk Creative Commons License 2003.12.04 0 0 532
vagy tegyel ki jo ritka foku letrakat :-)

kulonben is, halfdan keze mar az enyem ! es az egesz kiralysaga ;-)

Előzmény: funtasy (530)
benzintyuk Creative Commons License 2003.12.04 0 0 531
vagy jo ritka foku letrakat :-)
Előzmény: funtasy (530)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!