Talán ez. Mert a vízszigetelő anyagoknak nem annyira jellemzője, hogy UV állóak lennének, ezért ebből kicsi a válszté, általában a szigetelés nem marad szabadon. Hogy tutira ragadjon a fóliára is, kéne tapadóhíd, amit a csempére csempét dolognál is használunk. De mivel bitumenes talán anélkül is műxik (próba)
Előre is köszönöm a válasszodat!É n egyenlőre hobbi szinten szeretnék foglakozni a mozaikozással.pl.óra készitése üveg mozaikkal vagy ami nagyon birizgálja a fantáziámat és több időt igényne az a előszoba fal bemozaikozása valammilyen minta alapján , de már a fürdőszoba szekrényt kinéztem magamnak,hogy fel kellen dobni .Szóval álmaim,vágyaim ,ötleteim .... vannak csak szerszámom nincs.:-)
Szerszámok nagy mértékben függnek az anyagi lehetőségeidtől, attól hogy mit szeretnél készíteni (felhasznált anyagok), az erőnlétedtől, és még egy csomó dologtól.
Alapvetően mindenképp szükséged lesz egy törő fogóra. Ebből létezik keményfém lapkás egyszerű változat (gyakorlatilag olyan mint egy harapófogó egy kis ütközővel kiegészítve). Ez szinte minden anyagot visz, tartós, és viszonylag olcsó (~4000). Azonban elég nagy erővel kell összenyomni, tehát nem igazán női kezekhez tervezték.
Ennek körülbelül duplájáért van a kerekes fogó (Cicó tud szerintem fotót is feltenni róla). Ez elsősorban vékonyabb anyagokhoz jó, s kis odafigyelést igényel ha nem szeretnéd rendszeresen cserélni a kerekeket. Viszont kisebb erő szükséges hozzá.
Kis mennyiségű anyagok keveréséhez jól jöhet egy gumi pohár. Ezt félbe vágott gumilabdával lehet helyettesíteni. Így a mozaikozás végén a csemperagasztót vagy fugaanyagot elég benne hagyni, s másnap némi gyűrögetés után kipotyog belőle.
Amennyiben használati tárgyakat szeretnél készíteni (pl. kerti pad), ahol lényeges hogy ne maradjanak éles szélek, akkor ezeket meg kell csiszolni.
Vehetsz hozzá gyémántos csiszológépet (cca. 40000), de ugyanerre megfelel az 500 forintos kaszakő is. Bár ez utóbbi nyilván kényelmetlen, és lassabb is.
Tehát ha leírod mivel is szeretnél foglalkozni, megpróbálhatunk egy teljes listát adni. :-)
Igaz ,hogy nem most írtad,de eddig nem volt lehetőségem megköszöni az információt.Szóval.KÖSZÖNÖM!!! Kihasználnám a helyzetet és megkérdeznélek a szerszámokról.milyet érdemes venni? barkácsüzletekben nézegettem ,de olyat szeretnék amivel iveket szépen tudnék alakítani.Köszi :-)
Én két szigetelőt dugtam egymásba igy jó lenne de vettem poliform uszógumit is azt is jó lehet tekerni de sajnos ledobja a ragasztót Ugy gondoltam ha valami mással ragasztanám akkor az meg is keményitenné
Tartósan semmivel. Ez egy annyira lágy anyag, hogy még ha fel is ragasztod rá a mozaikszemket (pl. palmatex), akkor is fugázás után törékeny lesz az egész. Rosszabb esetben már akkor összeroskad a salyát súlyától ha kiveszed alóla a tartókat (ami addig ívesen tartotta).
Tekert szobrot szeretnék késziteni és erre a célra vásároltam szerelvény boltban csőhélyat de a patex faragasztom nem tapad meg rajta mivel tudok rá mozaikot ragasztani.
Esetleg lehet még "trükközni", ha túl nagy lett néhol a hézag. Az ilyen helyekre tehetsz a fugába gyöngyöt, vagy összetekert drótot, stb. (mivel ezeknek a tárgyaknak épp funkciója is van, így a műanyag gyöngy felejtős, de üveg lehet)
Nem bírtam sokáig, megalkotam az első tányéralátétemet. Hát nem is olyan egyszerű mint gondoltam, ahétvégén majd lefényképezem, és véleményezitek. Lehet apróbbra kellett volna törnöm, meg nem sok színű csak kettő a csempém amit találtam. De nem bírtam várni hogy több össze jöjjön. Neki kellett fognom, mert ha nem akkor nem tudom mi lett volna. A fugáim is lehetne kisebb, na de majd a következők.
üvegmozaik ügyben pontositanék. Megszüntették a turkalot, ujabban bezacskozzak és feltoljak a vaterara. Csak nem emlékszem milyen néven, ra kell keresni.
én is ugy jartam legutobb, hogy mentem és pont belecsöppentem egy atadas atvetelbe és mondtak vihetem amire még nem volt jelentkezo. Asszem 6oo forint egy kilos zacsko.
Mivel a lányok nem járnak erre, így válaszolok (ha tudok).
Az anyagbeszerzés nagymértékben függ attól hogy hol laksz, és hogy milyen mozaikot szeretnél.
Csemope, járólap esetén többnyire ismerősöktől begyűjtött maradék. Szóba jöhet még a csempe szaküzleteknél szerzett ismerős, így a kifutott termék minta darabja (jellemzően egy 8mm vastag farostra ragasztva) 200-300Ft-ért megszerezhető.
Üvegmozaik esetén a DuoColor-ba (uvegmozaik.hu) szoktak ellátogatni. Ott szokott lenni egy hulladékos doboz, amiben leáztatott mozaik van vegyes méretben és színekben.
Morzsi üveg esetén jellemzően autó bontó a beszerzési hely, vagy üveges ismerősnek szólni hogy tegye félre ha ritkán bekerül hozzá. Esetleg a kitört telefonfülke üvegét összesöprögetni...
De felhasználható törött/megúnt porcelán is (gyermekesek előnyben :-))
Dekor kavics (fekete-vörös-fehér színű kavics) akvarisztikai, kertészeti bolt vagy barkács áruház, jellemzően ebből csak a minta készül, a körítés sima dunai kavics (tüzép).
sziasztok!kérdésem volna felétek.ti honnan szerzitek be a csempe,mozaik dolgokat?megmondom ōszintén nem akarok nagy mennyiségget vásárolni csak pár db.és érdékelne ki-ki honnan merit.köszi :-)
Hajj-ajj, köszönöm a válaszod! akkor kicsit későb fogok bele, mert keresnem kell valamit a mozaik alá, a csempe elég kicsi, bár találtam amelyik nagyobb, lehet arra próbálom majd.. A bakelit ezekszerint kilőve.
Egy másik csempe hátára is mozaikozhatsz, vagy egy darab furnérra (festés után).
A "bakelit" korongok valójában hőre lágyuló műanyagbó készültek (csak a kezdet kezdetén volt valóban bakelit), amihez kevés ragasztó tapad. Ráadásul hőre lágyuló műanyag... Így nem javaslom.
Valószínűleg a kezdeti lépésekhez olcsó fugaanyagot fogsz használni, a cementszürke a javasolt szín. Alapvetően is ez illik a legtöbb mozaikhoz, de mivel ez használati tárgy is, az olcsó fuga elég hamar beszürkülne.
Köszönöm! utána nézek ahogyan még több mindennek is. A neved egyből megfogott, én Antal Lászlóné vagyok. összeszedtem már maradék csempéket is, és azon agyalok, hogy elsőre tányér alátéteket készítek, azok mindig olyan hamar elcsúnyulnak, gondolom ez tartósabb lenne. Nem tudom mire kellene késziteni, de jött egy ötlet hogy régi bakelit hang lemezekre esetleg... de lehet hogy az könnyen törik, bár ha a csempe rajta lenne akkor lehet hogy nem. Mi a véleményetek, erről az agymenésről?