Keresés

Részletes keresés

bandrew Creative Commons License 2007.04.25 0 0 3445
Ugye ezt most nem mondod komolyan?
Előzmény: Káposzta (3444)
Káposzta Creative Commons License 2007.04.25 0 0 3444
egyetertek, az index forum kezelofelulete is egesz jol elsajatithato intuitivan, egy oprendszenel meg ennyi mindenre sincs szukseg.
Előzmény: StillStar (3443)
StillStar Creative Commons License 2007.04.25 0 0 3443
A winnek csak nagyon kis hanyada hasznalhato intuitivan. Eppen ezert ragaszkodnak hozza a userek - ha mar egyszer valamennyire boldogulnak vele. Mivel a gep ele leulo felhasznalo csak a legritkabb esetben annyira fiatal, hogy az egyetlen altala ismert interface a mellbimbo legyen, ezert nem lehetetlen egy grafikus feluleten szamara is ertheto kezelofeluletet kialakitani.
Előzmény: BZoltan (3442)
BZoltan Creative Commons License 2007.04.25 0 0 3442
:) én is... a legmesszebb menőkig.

De egy szoftvertől haosnlókat elvárni roppant nagy badarság... a vindóz sem használható intuitíven... vagyis igen, csak rosszul

z
Előzmény: StillStar (3440)
locsemege Creative Commons License 2007.04.25 0 0 3441
De már felnőttként, te kis hamis, és egészen más szándékkal! :DD
Előzmény: StillStar (3440)
StillStar Creative Commons License 2007.04.25 0 0 3440
Tamogatom az ilyen interface megoldasokat!
Előzmény: BZoltan (3438)
BZoltan Creative Commons License 2007.04.25 0 0 3439
Szerintem kár aggódni... a nyílt forráskód a ganarcia, hogy a jó úton marad a dolog.

z
Előzmény: locsemege (3436)
BZoltan Creative Commons License 2007.04.25 0 0 3438
"Varom mar annak a disztribucionak a megjeleneset, amelyik az utobbi ponthoz nyujt intuitiv feluletet"

A világ egyetlen olyan eszköze aminek a felhasználói interfésze teljesen intuitív módon használható az a szoptató anya mellbimbója....

z
Előzmény: StillStar (3435)
StillStar Creative Commons License 2007.04.25 0 0 3437
Annak amit leirtam elofeltetele a retegzettseg es az atlathatosag. Maskeppen nem tudsz hozza intuitiv vizualis kezelofeluletet epiteni.
Előzmény: locsemege (3436)
locsemege Creative Commons License 2007.04.25 0 0 3436
Szerintem az átláthatóságot, rétegzett felépítést sem szabad feladni. Ezek is nagyon fontosak.
Előzmény: StillStar (3435)
StillStar Creative Commons License 2007.04.25 0 0 3435
Csak ne legyen belole ablax. Ket pont van, amit nem szabad feladni: esszeru/biztonsagos alapbeallitasok + testreszabhatosag. Az alapbeallitasok a win alatt kb olyanok, mintha egy agyament ongyilkosjelolt kezebe bombat adnal. A testreszabhatosag jelenleg Linux/Unix alatt az egyszeri felhasznalo szempontjabol kb mintha egy atomreaktort kellene kezzel vezerelni. Nem onmagukkal az alkalmazasokkal van baj, hanem a rendszer kezelhetosegevel es a kenyelemmel. Varom mar annak a disztribucionak a megjeleneset, amelyik az utobbi ponthoz nyujt intuitiv feluletet (nem nekem, az egysegsugarunak). Itt az elvaras nem egyszeruen az, hogy "az osszes kapcsolo be legyen kotve grafikusan", hanem hogy a bekotott kapcsolok olyan menurendszeren keresztul legyenek elerhetok, ami az egysegsugaru szamara is felfoghato (ikonok, grafika). Ha lehet magyarazo abrakkal kiegeszitve, egyes beallitasok fuggosegi viszonyait es veszelyeit is megjelenitve. Ha letezik ilyen menurendszer, minimalis oktatas utan az emberek megprobaljak hasznalni. Ha intuitiv, akkor tudni fogjak hasznalni.
Előzmény: Káposzta (3431)
locsemege Creative Commons License 2007.04.25 0 0 3434
Szerintem nem helyes az embereket eleve érdektelen hülyének nézni. Inkább kérdezzük meg őket, mi milyen mértékig érdekli, ne feltételezzük, hogy a GUI-nál nem akarnak mélyebbre látni. Engem éppen hogy nagyon is érdekel, mi van a mélyben, ez teremti meg a biztonságomat és azt, hogy olyanná faraghatom a rendszert, amilyenné szeretném.
Előzmény: Káposzta (3431)
locsemege Creative Commons License 2007.04.25 0 0 3433
Igaz, igaz, de a minigép is már egy nagyságrenddel nagyobb, mint a személyi számítógépek.
Előzmény: NevemTeve (3432)
NevemTeve Creative Commons License 2007.04.25 0 0 3432
> Unix, amely alapvetően nagygépes technológia.
Eredendőleg minigépes, hogy pontosak legyünk, 10-1000 közötti felhasználóra tervezték... a mainframe-es világban például a terminálok és a szerver nem karakterenként oda-visszáznak, hanem csak akkor van hírforgalom, amikor a felhasználó lenyomja az Enter-t.
Előzmény: locsemege (3427)
Káposzta Creative Commons License 2007.04.25 0 0 3431

szvsz a felhasznalok 99%-at rohadtul nem erdekli, hogy milyen technologia van mogotte es soha nem hallott es nem is akar unix parancsokrol vagy registry editalasorol hallani. A Windowst sem azzal reklamozzak, hogy egeszen mas tecnologia van mogotte mint 10 eve, mert ez senkit sem erdekel. 

A 99%-ot a Windows felhasznalokra ertem, de ha elterjedne a Linux akkor itt is nagy tobbsegeben ilyen egeres klikkelgetos felhasznalokra lehetne szamitani, vagyis ilyen  Linuxra van szukseg, ha azt akarjuk, hogy elterjedjen. Az Ubuntu nagyon ebbe az iranyba megy.

Előzmény: locsemege (3427)
BZoltan Creative Commons License 2007.04.24 0 0 3430
őszintén megvallva sosem értettem, hogy mi a poén az UHU-ban... sokkal észerűbb lenne az UHU fejlesztőknek bekontributálni a nagyobb projectek lokalizációs részébe... azzal akár még jutna is valamire a dolog.

z
Előzmény: locsemege (3428)
BZoltan Creative Commons License 2007.04.24 0 0 3429
Az ubuntu nem vindóz akar lenni, hanem ergonomikusan és könnyen használható grafikus felülettel rendelkező óperenciás rendszer akar lenni... mivel a vindóznak is vannak ilyen irányú törekvései így nem csoda, hogy bizonyos hasonlóságokat vélsz felfedezni...de ha szerinted az ubunti vindóz akar lenni azért mert egérrel használhatóü, akkor a vindóz meg Xerox akar lenni, merthogy az egérhasználat onnan származik...de amúgy az X window rendszernek az egeres kezelés amennyire én tudom pontosan annyira szerves része mint a vindóznak.
Előzmény: Káposzta (3426)
locsemege Creative Commons License 2007.04.24 0 0 3428
Az UHU-val az a bajom, hogy lassan fejlődik, csak magyarok használják, mert magyar nyelvű, így a hibákra is lassabban lesznek megoldások, speciálisan *.uhu csomagok valók hozzá.

Ugyanakkor a Fedora, SuSE, Ubuntu mindegyike tud magyarul, viszont egyéb nyelvi támogatás is van hozzájuk, gyakran frissülnek, Ubuntu fél évente, Fedora kb. 7 havonta, SuSE-t most nem tudom fejből.
Előzmény: arlo (3424)
locsemege Creative Commons License 2007.04.24 0 0 3427
Biztos így csinálták meg az Ubuntut, de rendszertechnikailag a GNU/Linux még mindig egy Unix, amely alapvetően nagygépes technológia. Az már más kérdés, hogy egy csomó szolgáltatással, felülettel ezt elfedik a felhasználó elől, és egyfajta kezesbáránnyá teszik. Nem baj, de ettől még nem Windows klón. Tehát ha valamit nem sikerül beállítani a grafikus felületről, akkor aztán lehet szembesülni a Linux mélységeivel, lehet neten túrkálni, manualt olvasni.
Előzmény: Káposzta (3426)
Káposzta Creative Commons License 2007.04.24 0 0 3426

Az a probléma, hogy Te egy ingyenes Windows-t próbálsz beleképzelni a Linuxba, s csalódás ér, mert nem az. A Linux más gondolkodásmódot igényel.

 

en csak az Ubuntut probaltam ki es meg felhasznaloi szinten sem ertek egyik oprendszerhez sem, de szerintem az egysegsugaru atlagjuzer szamara az Ubuntu igenis egy ingyenes Windows akar lenni. Mindent ami fontos be lehet egerrel is allitani, ha beledugok valamit az usb-be vagy a bögretartoba megprobalja elinditani, zenel ha bekapcsolom, mi kell meg?

Előzmény: locsemege (3328)
arlo Creative Commons License 2007.04.24 0 0 3425
Athlon 2500+ Abit NF 7 alaplapon 512 DDR RAM, Geforce 5200 VGA, 160 GB vincsi - nem egy nagy durranás, de elvileg bármilyen Linuxnak el kellene menni rajta.
Előzmény: BZoltan (3423)
arlo Creative Commons License 2007.04.24 0 0 3424
Köszönöm! Tehát az UHU kiesett?
BZoltan Creative Commons License 2007.04.24 0 0 3423
Ha a számítógéped alkatrészei alapvetően linux kompatibilisek (ez hamar ki fog derülni) akkor a Fedora, Suse, Ubuntu hármas egyikében sem fogsz csalódni.

Ha gondod van, akkor kérdezz bátran.

z
Előzmény: arlo (3421)
locsemege Creative Commons License 2007.04.24 0 0 3422
Ubuntu, SuSE, Fedora közül válassz szerintem. Ezek elég nagy, népszerű disztribúciók, sokan használják őket, így sokaktól kaphatsz segítséget.
Előzmény: arlo (3421)
arlo Creative Commons License 2007.04.24 0 0 3421

Áldás, békesség!

 

Belevágnék a linuxba, és javaslatot szeretnék tőletek kérni, hogy melyiket töltsem le: UHU, SuSE, Debian vagy Ubuntu, esetleg valami egészen másikat? Olyan kellene, ami nem riaszt el tőle a bonyolultságával, idegenszerűségével néhány óra alatt.

 

zuglo_14 Creative Commons License 2007.04.10 0 0 3420
http://www.origo.hu/print/techbazis/szamitogep/20070410oprendszer.html


Vigyen magával zseb-Linuxot!
2007. április 10., kedd, 14:31




Összeomlott a Windows? Nem akar levelezni az ismerős vírusoktól hemzsegő PC-jéről? Ilyen esetben jöhet jól a pendrive-ról indítható Slax Linux - csak előveszi a zsebéből, és már használhatja is -, akár a winchestert is kiveheti a gépből.




Sajnos a Windowst gyakorlatilag nem lehet USB-meghajtóról indítani, pedig egy rendszerösszeomlás, vírusfertőzés esetén néha bizony jól jönne egy fiókból, zsebből előkapható tartalékrendszer. Egy ilyen szoftvert keresve akadtunk rá a
Slax Linuxra
, mely egy cseh programozó munkája, honlapjáról eltérő igényeket kiszolgáló verziókat lehet letölteni. Nagyon praktikusnak tűnt, gyakorlatilag minden fontos szoftver megtalálható benne, böngésző, levelező, képszerkesztő, médialejátszó, csevegő és irodai programcsomag is.

.................

érdemes elolvasni......
zuglo_14 Creative Commons License 2007.04.08 0 0 3419
Kösz:-)

mások nevében is :

"http://www.keymedia.hu/*"

ez kicsinálja:-)
Előzmény: toccata (3418)
toccata Creative Commons License 2007.04.07 0 0 3418
Alapból tudja.
Eszközök/Beállítások/Haladó/Tartalom/Letiltott tartalom
Előzmény: zuglo_14 (3413)
Celtix Creative Commons License 2007.04.07 0 0 3417
Koszi, tenyleg ez a cim volt...
Sose tudtam (mas weblapokon is), hogy a nyavalyaba (es miert) kerulnek oda a kis tooltip-ek veletlenszeruen par szohoz...
Előzmény: locsemege (3411)
locsemege Creative Commons License 2007.03.21 0 0 3416
Igazad van, de ostobák. Mint a marketingesek általában...
Előzmény: zuglo_14 (3415)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!