Keresés

Részletes keresés

Patreides Creative Commons License 2023.12.08 -1 0 14610

Mi az abszolút értelmetlen? Például az, ami erről nekem eszembe jutott... Hogy ha elsőzör a hordozható telefont találják fel, akkor most a vezetékes telefont hívják máshogy, de mi lett volna a neve?

Immobil vagy Stabil?   :)

A jövőről szólva meg pár napja (hete) már írtam, hogy Albániában a One új technológiájú tévés

szolgáltatása már kipóbálás alatt one... akarom mondani, van.

A Vodafone-ból meg csak az elejét kell lehagyni, a Vodaf-ot.

A jövő amúgy meg bizonytalan, egyetlen dolog biztos: hogy drágább lesz, meg set top boxos, és ezt így mindenképpen megszívjuk. (Ha azt nézem, hogy a digionline például mennyire megbízható, és minőségi jelenleg...?)

Előzmény: nicko (14609)
nicko Creative Commons License 2023.12.07 0 0 14609

Én csak a mobilról beszéltem.

Előzmény: Atis0044 (14607)
Atis0044 Creative Commons License 2023.12.06 0 0 14607

Szerintem a Digit, (mind a mobilt, mind az otthoni szolgáltatást) be fogják olvasztani a Vodába. És így lesz majd egy szolgáltató a ONE. És így szerintem a drágább tarifákat fogja megkapni mindenki. Vagyis ha most a mobilról beszélünk, akkor valamelyik Vodás előfizetésbe fogják beolvasztani. (szerintem) Jászai is nyilatkozta a múltkorába, hogy két lakossági szolgáltatót nincs értelme fenntartani. (vagy valami ilyesmit nyilatkozott)

Előzmény: nicko (14606)
nicko Creative Commons License 2023.12.06 0 0 14606

januárba sem emelnek csak közleményt adnak ki mennyi ledz az annyi márciustól. 

Mivel van T kártyám is nem mindegy min agyalnak. Mióta vodkafosra raktak minket azóta ot is szar lett a net ahol addig volt. Meg olyan is változott ahol eddig nem volt térerő híváshoz sem, most az lett, de net nem. ;) 

Meg van ahol minden ok. 

Ha kitalálnak x ezer Ft,-os vodkafos csomagot, vissza adom a Digis kártyákat amit a család használ kezdetek óta. És maradunk a T-nél ami drágább viszont még a pincébe is van netem.

Előzmény: Atis0044 (14600)
Patreides Creative Commons License 2023.12.06 0 0 14605

"Na jó, 1 nullát lehagyott a végéről; de azt hiszem a lényeg nem változik."

 

.

Az meg brutál sok lenne, és semmi nem indokolná.

Legfeljebb az, ha meg akarnának szabadulni az előfizetőktől.

Előzmény: XNC (14602)
Patreides Creative Commons License 2023.12.06 0 0 14604

"Nem az összegen van a hangsúly."

 

.

Kerül, amibe kerül? :)

Előzmény: Atis0044 (14603)
Atis0044 Creative Commons License 2023.12.06 0 0 14603

Nem az összegen van a hangsúly. Csak írtam egy összeget találomra.

Előzmény: Patreides (14601)
XNC Creative Commons License 2023.12.06 0 1 14602

Na jó, 1 nullát lehagyott a végéről; de azt hiszem a lényeg nem változik.

Előzmény: Patreides (14601)
Patreides Creative Commons License 2023.12.06 0 0 14601

"Nem januárba emelnek 500ft-ot, hanem majd márciusba 800-at."

 

.

A cikkben a Digimobil árairól van szó. Itt nyilván nem 500 vagy 800 Ft-os áremelésről lesz szó.

Szerintem minimum duplájára emelik a havidíjat, hogy elérjen a Voda alap árszintjének a közlébe.

A Digimobil eddig azoknak volt előnyös, akik - bár az országos lefedettség nem érte el a többi mobilszolgáltatóét, de be kellett vonzani az előfizetőket valamivel, így a havidíj nem lehettt magas - olyan körzetekben laktak (pl. Budapest túlnyomó része), ahol volt térerő.

Mivel már a Voda hálózatára vannak átirányítva roaminggal, a Voda árszintjére legfeljebb azért nem emelik fel márciustól, hogy a digimobilos ügyfelek ne menjenek át a Yettelhez, vagy a Telekomhoz.

Vagy nem érdekli őket, hiszen a mostani digimobilos árakat azoknál sem találják meg, és a havi díjat hozzáigazítják a Mobil Go tarifához?

A kábeltévés díjakat meg nyilván emelik majd évközben a 2023-as éves infláció mértékével, mivel a többi szolgáltató is megteszi ezt, így nem kerülnek versenyhátrányba... És az a "többi szolgáltató" egyébként ismár csak a Telekom, ha kábeltévéről van szó.

Előzmény: Atis0044 (14600)
Atis0044 Creative Commons License 2023.12.06 0 0 14600

Nem januárba emelnek 500ft-ot, hanem majd márciusba 800-at.

Előzmény: nicko (14598)
Mauro Creative Commons License 2023.12.05 0 1 14599

Elvileg megszünika CBS Reality.

nicko Creative Commons License 2023.12.05 0 0 14598

Nem akartak év végére tömeges lemondásokat a mobil kapcsán? 

 

"Az áremelést - melynek mértékéről januárban ad ki tájékoztatást a cég - ettől függetlenül nem ússzák meg az ügyfelek, ám arra csak később, márciusban lehet számítani - tudta meg a HWSW Elkán Pétertől, a 4iG Csoport kommunikációs igazgatójától." 

https://www.hwsw.hu/hirek/66971/digimobil-4ig-vodafone-mobilszolgaltatas-tarifa.html?fbclid=IwAR1f7rEMOK_W6OK0-VvPpA89YNVWbVxtqQxNf2p2cOyhTXX4Y4JGTfCDPug

tefi Creative Commons License 2023.11.16 0 0 14597

Nálunk - Pécs - a 322 MHz-n van!

Előzmény: lutria (14596)
lutria Creative Commons License 2023.11.16 0 0 14596

Nálunk pár hete az Eurosport 1 helyére a DW került,az eurosport 1-nek mi az új frekvenciája?

nicko Creative Commons License 2023.11.16 0 0 14595

Kösz. 

Újra kerestem a 338-as muxon, talált 17db csatornát a samsung, amit jól szanaszét dobált a listán rossz szokásához híven. :)))))) elővehettem a jó öreg csatornarendező progit és szerkeszthettem.

Előzmény: La R1ot (14594)
La R1ot Creative Commons License 2023.11.14 0 1 14594

338 MHz-n Film Mánia HD.

TLBY Creative Commons License 2023.11.10 -1 0 14593

Végre, hogy sikerült elűzni a digit, megszüntetik az adókat és exVoda területekre behúzzák az optikát IP-hez.

(Vajon azt is meg tudják oldani, hogy vezetékes Vodán, külső hálózat felé telefonálni is lehessen, vagy ez már megugorhatatlan marad?)

Legalább már tudjuk, hogy a havidíjemelések egy része erre fog menni, azt meg soha, hogy mennyi megy hadi- és űrtechnika címén zsebbe.

Előzmény: nicko (14592)
nicko Creative Commons License 2023.11.09 0 1 14592

Gigászi összegű fejlesztést hajt végre a 4iG

2028-ig 150 milliárd forint értékű mobil és vezetékes hálózati beruházást valósít meg a 4iG távközlési és infokommunikációs vállalatcsoport. 

 

https://www.economx.hu/magyar-vallalatok/4ig-egyuttmukodes-megallapodas-gazdasagfejlesztesi-miniszterium-fejlesztes-digitalizacio.780180.html

TLBY Creative Commons License 2023.11.09 -1 0 14591

"vagy nagy kapacitású 5G vezeték nélküli technológiák használatával" nyilván kedvező mobil tarifákkal.

(Jászairól nevezték el a Gellért hegyet, ott lesz az adótorony.)

Egyelőre, külföld felé (de belföldön sem) még a 100-ast sem közelíti a sebesség, nemrég feltett cikkben volt, hogy nem kapkodnak elegen az ezres után. Ennek fényében nem csodálom.

 

Ez is úgy megy majd, mint a napelem? Egy hét alatt kétszer szopatott meg az MVM (EON? mert ezek váltva járnak ide), sokra megyek a széles sávval áram nélkül, ha szétcseszik a gépeimet. Azon is érdemes elgondolkodni, amikor szentségelnek, hogy szaggat, törik a kép, szidják a "Digit", hogy nem az áramszolgáltató (mondjuk NER/NER) áldásos munkájának köszönhetően rohad-e.

A lépcsőházi ONT, meg a körzeti OLT sem szeret folyamatosan alulfeszültségen üzemelni és onnan eseget vissza.

Aztán jön a kamu szöveg, hogy "leterhelt az optikai hálózat, a sok paraszt letöltő miatt" (miközben a feltöltés sem megy), közben meg a villamos hálózat alulméretezett szemét.

Patreides Creative Commons License 2023.11.09 -1 0 14590

Azt a kormány itt nem várja el. Csak a külföldi tulajdonú kiskereskedelmi láncoktól.

(Lásd még: "Magyar s***be magyar ló****t!")

Itt csak a fejlesztés az elvárás, azán hogy ezért a fogyasztótól mennyi pénzt (nyilván amennyit nem szégyellnek) szednek be, az most nem számít.

Kapitalizmusban két út van, az egyik: verseny van, és a piac szabályoz. A másik: az állam beavatkozik, engedi, sőt, akár létrehozza a monopóliumot (nemzetstratégiai érdek), de ugyanakkor az árképzésbe is beavatkozik, ott is szabályoz.

Nálunk ebből a kettőből létre jöhet egy olyan öszvér megoldás, hogy a verseny megszűnik, de az árakat nem szabályozzák, így a fogyasztó szívhat, mint  torkosborz.

Majd meglátjuk, ezt mondta a vak ember is.

(Mondjuk az internetszolgáltatás kérdéskörben az USA-ban is sikerült egy rossz irányba elmenni, a "nem elég jó, de legalább drága" megoldás felé, így Európa ebben az USA előtt jár. Nem lenne jó ebben a témában pont nekünk lemaradni az EU-tól.)

Előzmény: NB2 (14589)
NB2 Creative Commons License 2023.11.09 0 0 14589
TLBY Creative Commons License 2023.11.05 0 0 14588

Meg, főleg, ha betonfalak és ÉK felől van osztva a koax. DNy felé tuti a létrás vétel, nagyobb építmény sincs, adótorony is arrafelé van. Lehet, hogy elfelejtem a koaxos témát és arasznyi botantennával (ilyet adtak T boxhoz, kártyákhoz, mint egy routeré) TV-nként megoldom, ha arra kerül a sor és elég a térerő ilyen vacakhoz.

Előzmény: XNC (14585)
nicko Creative Commons License 2023.11.05 0 0 14587

valóban..ez az állandó variálasuk a csatornákkal akaszt ki..hangolhatom újra a samut. Következő tv Pana lesz. ;)

Előzmény: janderka (14586)
janderka Creative Commons License 2023.11.04 0 0 14586

Nemrég vettem észre, hogy november 1-től új sávokon jönnek a regionális csatornák. A régi programhelyek megmaradtak, de elsötétültek.

XNC Creative Commons License 2023.11.04 0 0 14585

Meg lehet vele szenvedni, mire beállítod.

Előzmény: TLBY (14578)
TLBY Creative Commons License 2023.11.01 -1 0 14584

Szintén. A logikus (ami ördögtől való) az lenne, ha a koaxosokat átpattintanák optikára, de a Patreides által említett One shit rendszer (végre beérjük Albániát, mint one álom  :) bevezetése okán bármi lehet.

Ahogy alakulni szokott ez nem lenne meglepő, ha pár év múlva még kaotikusabb lenne az egész és sokan még koaxon, míg mások már albánul tanulnak. Állítólag a TARR reklámja már megy a TV-ben, lehet, azokat a helyeket veszik át, ahonnan kivonult a 4iG, ledobják nekik a zsákfalvakat, vagy mit kavarnak.

Azok fognak megszakadni a röhögéstől, akik úgy járnak, mint az áramszolgáltatókkal: folyó hó hanyadikától üdvözlik őket a Baráth BT rendszerén, eszik, nem eszik, ez van, vagy a pók a falon.

Ha már evés:

 

>14583 Lesz itt verseny: TV-t nézel, vaaagy eszel.  :)

Előzmény: Atis0044 (14579)
Patreides Creative Commons License 2023.11.01 -1 0 14583

Most meg, ugye, a piaci verseny helyett jön a régi jó moszkvai megodás.

(Moszkvában a tévénél bevezetik a második csatornát, ne mondhassa a halódó nyugat, hogy náluk csak egy csatorna van, és nem lehet választani. Úgyhogy Szergej ki is próbálja, nézi az egyesen Brezsnyev elvtárs beszédét egy darabig, de már kvára unja, így átkapcsol a kettesre... Ahol egy szigorú pofa néz vissza rá, és az ujját fenyegetően rázogatva azt mondja: Kapcsolgatunk, kapcsolgatunk?!)

Előzmény: Patreides (14582)
Patreides Creative Commons License 2023.11.01 0 1 14582

"Én ezt se értem, hogy Te miért fizetsz többet ugyan azért?"

 

.

Én úgy két és fél éve 6200 Ft-al indultam a Diginél. Azóta emeltek vagy négyszer.

(A váltás előtt a UPC/Voda havidíja már az egekben járt, valami 11000 Ft körül, és nem voltak hajlandók sehogy sem lejjebb menni, mindenáron azzal jöttek, hogy ugynezen az áron majd ők még több szolgáltatást adnak, mer' az milyen jó lesz nekem. Én meg mondtam, hogy a mostani szolgáltatás nekem pont fasza, csak nem ezen az áron (az új belépőknek sokkal olcsóbban kínálták ugyanazt, én meg ősrégi előfizetőjük voltam), ezt vigyék lejjebb... De nem, úgyhogy jött a Digi.)

Előzmény: Atis0044 (14579)
Patreides Creative Commons License 2023.11.01 0 0 14581

"nekem Digi van optikán, a mellettem lévő lakásba, Voda koaxon."

 

.

Nekem ez egy lakáson belül megvan. :)

Csak most a Digi az aktív előfizetés, korábban a Voda (leánykori nevén: UPC) volt az.

Előzmény: Atis0044 (14579)
Patreides Creative Commons License 2023.11.01 0 0 14580

"elég nehéz lesz a "voda" rendszerére váltani"

 

.

A cél nyilván az albániában a "One" rendszerében kipróbált, nemrég megvásárolt komplex (csatornák+egyéni tartalom streamelés) megoldás bevezetése lesz.

Előzmény: TLBY (14578)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!