Keresés

Részletes keresés

finnugor szerető Creative Commons License 2003.04.06 0 0 37
te sokkal anyagiasabb vagy, mert nem mered felvállalni. :-)
dehogy szarsz rá. ez nem egy olyan kor, ahol csak úgy szarhatsz rá. :-)
csak éppen szégyen bevallanod, hogy igenis örülnél egy kis lóvénak. :-)

én örülnék, bevallom. felőlem nevezz anyagiasnak emiatt.

Előzmény: sírszele (36)
sírszele Creative Commons License 2003.04.06 0 0 36
szarok rá!

mondom én, hogy te vagy anyagias, de rögtön átértékeled a dolgokat te is, ha elkezdik építeni az első űrsztrádát:)

Előzmény: finnugor szerető (34)
finnugor szerető Creative Commons License 2003.04.06 0 0 35
hát hogyne. :-)
Előzmény: sírszele (33)
finnugor szerető Creative Commons License 2003.04.06 0 0 34
honnan tudod, hogy az a pénz, amit lenyúlsz, nem téged illet-e meg valójában?

a gazdagok szórják a pénzt, de neked nem adnak belőle.

te meg görcsölhetsz filléreken.

ők minden bűntudat nélkül éhhalálba taszítanak embereket ("Az üzletben nincs helye az érzelmeknek.)".

te viszont érezz bűntudatot pár "potya" fillér miatt.

ők lehetnek iszonyatosan anyagiasak, te viszont ne vágyakozz pénz után, mert akkor materiális erkölcstelen disznó vagy, aki pokolra jut.

nem érzed, milyen aránytalan ez az egész?

Előzmény: sírszele (31)
sírszele Creative Commons License 2003.04.06 0 0 33
OLVASTAD??????????????????:)))))))))

Akkor persze más az ábra! Semmi gáz!

Előzmény: finnugor szerető (32)
finnugor szerető Creative Commons License 2003.04.06 0 0 32
hogy is volt az a Vendéglő a világ végén-ben? (t'od, Douglas Adams): A magántulajdon lopás, tehát a lopás magántulajdon. :-)

mindenki lop. hidd el.

Előzmény: sírszele (28)
sírszele Creative Commons License 2003.04.06 0 0 31
Temámeginmirőlbeszélsz?
Szedhetnél valami gyógyszert te is!

Szarok rá, hogy ki milyen pénzt szór! Hoppsztiri! Nem te vagy anyagias?

És nem védek semmiféle "rendszert".

Előzmény: finnugor szerető (27)
finnugor szerető Creative Commons License 2003.04.06 0 0 30
"Üdvösb gazdagtól lopni, mint szegénytől!"

(Robin Hood evangéliuma)

Aki nem lop, nem erkölcsös, csupán fél.

sírszele Creative Commons License 2003.04.06 0 0 28
Én is tapasztalatból mondtam, hogy kifizettetik velük, úgy látszik nem mindenhol ugyanúgy van.

"látod, megint csak az anyagiasságodat fedted föl.
valójában csak a pénz és a magántulajdon védelme az, amit csinálsz. vagyis pont azé az önzésé, ami ellen kikelsz. :-)
nem érzed az ellentmondást?"

Ezt most komolyan mondod? Szó nem volt önzésről, meg anyagiasságról, még, ha az is lennék, de ugye nem ismerjük egymást.
Elolvastad te, hogy miről van itt szó?

Előzmény: finnugor szerető (25)
finnugor szerető Creative Commons License 2003.04.06 0 0 27
tudod, hogy ott "fönt" mennyi pénz van?
rengeteg. és úgy szórják, mint az állat. nem filléreket. milliókat. és közben rettentően smucigok a kevésbé tehetősekkel. irigyek, nem akarnak adni nekik.
azt várják tőlük, hogy érezzenek lelkiismeret-furdalást pár lenyúlt forint miatt. hogy érezzék magukat bűnösnek.

te ezt a rendszert véded?

Előzmény: sírszele (23)
finnugor szerető Creative Commons License 2003.04.06 0 0 26
bizalmas infó: pár haverom büfés volt egy moziban, sok-sok pénzt nyúltak le a kasszából, rendszeresen.
a végén persze kirúgták őket, de megúszták ennyivel. ki nem fizettettek velük semmit sem.

ami nem bizonyítható, azért nem fizettetthetnek ki velük semmit.

Előzmény: sírszele (23)
finnugor szerető Creative Commons License 2003.04.06 0 0 25
többnyire nem kell kifizetnie. hiszen nem is tudni, honnan származik a hiány. ha egyáltalán hiány az. százezres bevételeknél pár forint nem oszt, nem szoroz. :-)

látod, megint csak az anyagiasságodat fedted föl.
valójában csak a pénz és a magántulajdon védelme az, amit csinálsz. vagyis pont azé az önzésé, ami ellen kikelsz. :-)
nem érzed az ellentmondást?

Előzmény: sírszele (23)
sírszele Creative Commons License 2003.04.06 0 0 24
akkor jó, aszittem leszólod a hobbymat:)
Előzmény: finnugor szerető (22)
sírszele Creative Commons License 2003.04.06 0 0 23
Ésszel, mert megráglak!

A pénztárosnak ki kell fizetnie, ő ezzel elég rosszul jár.
De gondolom téged ez hidegen hagy!

Te most jó ember vagy, vagy esetleg bátor?

Előzmény: finnugor szerető (20)
finnugor szerető Creative Commons License 2003.04.06 0 0 22
semmi baj nincs vele. pont ezért ajánlom nekik. :-))
Előzmény: sírszele (21)
sírszele Creative Commons License 2003.04.06 0 0 21
Elnézést! Mi a baj az öngyilkos rohamokkal? :)
Előzmény: finnugor szerető (19)
finnugor szerető Creative Commons License 2003.04.06 0 0 20
"Mondok egy hétköznapi példát: bemész vásárolni valahová, és a pénztárnál többet kapsz vissza, mint ami jár, szépen elsunnyogsz vele, pedig TUDOD, mit kellene tenned."

azt mondani: -Köszönöm szépen!

"Attól, hogy nem azt tetted, attól még az lett volna a helyes, hogy szólsz. Igaz?"

csak az iszonyatosan gyávák cselekednek mindig helyesen. a közepesen gyávák csak szeretnének helyesen cselekedni.

"Jó esetben ezen tovább töprengsz, és, ha nincs is merszed visszamenni, legközelebb talán már szólni fogsz."

miért kéne szólni? a bolt nem fog tönkremenni tőle, neked meg jól jön a pénz. így senkinek sem esik semmi baja.

"Tehát nincs veszve semmi, asszem ez is olyasmi, amit tanulni, és gyakorolni kell. Van akinek könnyebb, van akinek nehezebb."

Ugyan mit kéne gyakorolni? Aki ennyire tiszteli a pénzt, az nem jó ember, csupán egy anyagias szarrágó.

Előzmény: sírszele (12)
finnugor szerető Creative Commons License 2003.04.06 0 0 19
ti szegény skizók. :-)
ma már vannak egész hatásos gyógyszerek erre. bár mellékhatásként hallucinációkat és öngyilkos rohamokat válthatnak ki. :-)
Előzmény: animaq (7)
sírszele Creative Commons License 2003.04.06 0 0 17
Onnan, hogy az a pénz NEM AZ ENYÉM. Valaki másé, hiányozni fog neki, NEM ENGEM ILLET, vissza kell adni.
Az más kérdés, hogy van akivel ezt nem lehet megértetni(még), és van, aki tudja magától, ösztönösen. Ez a téma viszont jobban illik valamelyik reinkarnációs topicba.

Előzmény: Sophia_ (16)
Sophia_ Creative Commons License 2003.04.06 0 0 16
Akkor - a példádnál maradva - honnan TUDOD, hogy nem kéne elsunnyognod a pénztártól?
Előzmény: sírszele (15)
sírszele Creative Commons License 2003.04.06 0 0 15
Nem tudom, mi az a Rossz. Szerintem olyan nincs. Tapasztalatlanság, gyengeség, az van.

Persze tenni kell, de ahhoz meg kell erősödni. Az első "szárnypróbálgatáshoz". Aztán lehet tenni, aztán szokássá válik.

Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.06 0 0 14
Bármennyire is sablonosan hangzik, de a Rossz (Gonosz, Ördög, Sátán, stb) hatása az emberben az amiért nem tudom a jot cselekedni. Fejben megvan, szivben megvan, de mégsincs hozzá elég erőm...

Tenni kell a jot nemcsak gondolkodni rola. És ha eleget tettük akkor már nem tudunk majd mást tenni mint jot. JO szokás:))

Üdv
Adept

Előzmény: sírszele (12)
Sophia_ Creative Commons License 2003.04.06 0 0 13
Kölcsönhatáson én azt értem, hogy ha megvalósítod a meggyőződésed, az megerősít téged. Viszont minél többször bekövetkezik, hogy elmulasztod a megvalósítást, annál jobban gyengülni fogsz a meggyőződésedben/hitedben is.
Erre értettem azt, hogy elvész - mint ahogy Adept is írta.
Az más kérdés, hogy az elvi lehetőség mindig adott az újrakezdésre, csak kérdés, hogy tudsz-e még élni vele?
Előzmény: sírszele (12)
sírszele Creative Commons License 2003.04.06 0 0 12
A kölcsönhatás az tuti.
De miért vész el? Szerintem ez nem törvényszerű!
Mondok egy hétköznapi példát: bemész vásárolni valahová, és a pénztárnál többet kapsz vissza, mint ami jár, szépen elsunnyogsz vele, pedig TUDOD, mit kellene tenned. Attól, hogy nem azt tetted, attól még az lett volna a helyes, hogy szólsz. Igaz? Jó esetben ezen tovább töprengsz, és, ha nincs is merszed visszamenni, legközelebb talán már szólni fogsz.
Tehát nincs veszve semmi, asszem ez is olyasmi, amit tanulni, és gyakorolni kell. Van akinek könnyebb, van akinek nehezebb.
Előzmény: Sophia_ (10)
Sophia_ Creative Commons License 2003.04.06 0 0 11
Már az is haladás, ha valaki felismeri, hogy a megértés kevés, és legalább törekszik azt megvalósítani - nem?
Előzmény: animaq (7)
Sophia_ Creative Commons License 2003.04.06 0 0 10
Igen, ez nagyon tetszik:

"ahogyan élünk, az a valódi meggyőződésünk".

Illetve inkább azt mondanám, a kettő kölcsönhatásban van egymással. Lehet, hogy volt egy bizonyosságom, de ha nem valósítottam meg, elvész.

Üdv: Sophia

Előzmény: sírszele (6)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.06 0 0 9
Egyetértek.
Előzmény: animaq (7)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.06 0 0 8
Hát pont ez a szomorú. Nézz csak körül a világban.

EZ a hitünk.

Üdv
Adept

Előzmény: sírszele (6)
animaq Creative Commons License 2003.04.06 0 0 7
Általános probléma. Nálam jártasabb emberek sokszor leírták már, hogy anyagi valónkhoz társuló személyiségünk küzd a megvalósítás ellen. Mindent elkövet, hogy elterelje figyelmünket a megvalósításról. Ennek egyik legjobb módja a megértéssel való megelégedés.
Előzmény: Sophia_ (-)
sírszele Creative Commons License 2003.04.06 0 0 6
Jó estét nektek!

"Mennyire van összhangban egy ember élete a meggyőződésével?"

Azt gondolom, hogy ahogyan élünk, az a valódi meggyőződésünk.
Közben beszélhetünk bármiről, hogy "szeressük egymást", vagy épp "csak magunkra számíthatunk", ez csak duma, jó esetben cél, de amíg nem azt csináljuk, addig a lelkünk mélyén nem gondoljuk komolyan, és énszerintem az nem nevezhető meggyőződésnek, vagy hitnek.

Előzmény: Sophia_ (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!