Keresés

Részletes keresés

Mono SE Creative Commons License 2023.09.23 -3 0 39012

Én meg azóta a Koronáról olvasgatok, és keresem azokat a diákat, amit a d257-es dobozomról készítettem, mer' brutáljól nézett ki, a mély ugyanoda került, mint az eredeti amethystben volt, felette azonban egy japán középtölcsér emelkedett ki 4-5 centire az előlapból, a magassugárzó pedig kb 12x12x20 centis téglatestben volt a doboz tetejére rögzítve. Full ezüstre volt az állványával együtt lefújva egy hasonló színű orsós full akai stelázsi két oldalán állt. Nem túl sokáig, mert mikor eladtam egy megszállott rokkernek az orsós akait, elkönyörögte a hangdobozokat is;)

 

De nosztalgiázz kicsit Te is:

 

>>> https://retrofuturistahifista.blog.hu/2018/10/19/egy_videoton_d258_corona_restauralasa

 

Előzmény: Flacika (39010)
Mono SE Creative Commons License 2023.09.23 -2 0 39011

"az újra peremezett Saphirok hogyan szólnak"

 

basszus, rólad meg is feledkeztem a nosztalgia közben: hívd fel a +3622/329-954 számot, és kérdezd meg mire cseréld a zafír magasát? (Türelmesen elmondják majd, miért ne cseréld semmire;) A peremezést kb. megúszod 8-9 ezerből, viszont Fehérvárra kell vinned. A hangja olyan lesz, mint új korában, se jobb, se rosszabb...

Előzmény: abnm (38998)
Flacika Creative Commons License 2023.09.23 0 0 39010

Visszakozz! :( A "laposabb", azaz mégiscsak a DF202-es volt nekem... Kicsit megkeveredtem (aggkori elmeroggyanás :) )...

Előzmény: Mono SE (39006)
Mono SE Creative Commons License 2023.09.23 -2 0 39009

Előzmény: Flacika (39008)
Flacika Creative Commons License 2023.09.23 0 0 39008

Stimmel, D258-asom volt utána majd' 20 évig... Hogy mire nem emlékszel? :)

Előzmény: Mono SE (39006)
Mono SE Creative Commons License 2023.09.23 -2 0 39007

"mi a véleményed a Videoton DC 2000-ről?"

 

Ezt nem ismerem, de ránézésre ez akkor készülhetett, amikor elkezdtek a nyugati piaccal és marketinggel kacérkodni, de már nem azzal az igényességgel, amivel betörtek az angol belépő kategóriába a minimax-szal. Mikor eljöttem, akkor kezdték az akai projektet, azok csak jobban néztek ki valamivel, mint a hazai piacra gyártottak, de semmivel nem szóltak jobban. Szóval DC2000-t nem hallottam, sőt, nem is láttam élőben.

Előzmény: AteszX16SZR (39003)
Mono SE Creative Commons License 2023.09.23 -2 0 39006

A DP202 valamivel simábban szólt, mint a DF, mert ez utóbbinak nagyobb volt az elő- és hátlapja, és mivel az olcsó hifi dobozokban szinte soha nincs semmilyen merevítés, ezért a doboz reonanciája és felharmonikusai többé-kevésbé, de mindig belepofáznak a középtartományba - a df-é nagyon.

Neked, ha jól emlékszem Korona dobozod lett a Saphir után. Annak a 25 centis mély motorjával volt anno kalandom egy D257 dobozába építve. (A d257 palástjából és hátlapjából volt otthon 3 párom, ezekből baromi könnyen össze lehetett hajtogatni egy dobozt, a mintaműhelyben se perc alatt vágtak hozzá előlapot és bármilyen hangszóróhoz süllyesztett lyukakat.)

Előzmény: Flacika (39004)
Flacika Creative Commons License 2023.09.23 0 0 39005

Pontosítok: DP202-m volt, a fóliás (anno 1977).

Előzmény: Flacika (39004)
Flacika Creative Commons License 2023.09.23 0 0 39004

Ilyen nekem is volt az első sztereó párban... :)

Előzmény: Mono SE (39002)
AteszX16SZR Creative Commons License 2023.09.23 0 0 39003

És mi a véleményed a Videoton DC 2000-ről? :-)

 

Előzmény: Mono SE (39002)
Mono SE Creative Commons License 2023.09.23 -3 1 39002

"Nem tudom, hogy gyáriban létezett-e furnéros?"

 

A dp202 már egyértelműen a fóliázógépsor gyermeke, már csak azért se csinálták/tuk - mert éppen akkoriban voltam ott gyártáselőkészítő -;)) furnérozva, mert brutális példányszámban készült, az egyik legkedveltebb doboz volt a d204 midimax mellett. A maga korában olcsó standard hang volt, nem érdemes amatőrként tuningolni, mert csak rosszabb lesz 

 

Ez a gyártósora (mondjuk ez éppen egy df202 saphir):

 


Előzmény: AudiJo (38999)
Mono SE Creative Commons License 2023.09.23 -3 0 39001

mit van mit tenni: a próbatermünk két nagy ablakában nincs már semmi gitt - több tucat basszusgitáros színpadi cuccát hangoltam be itt az évek során... de ha megküldöm, a szembeszomszéd konyhaasztalán is gyűrűzik a leves a tányérban ;Đ

Előzmény: btamas70 (38997)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2023.09.23 0 0 39000

Ez pontosan így van, de van, amikor nem fér el más valszeg.

Előzmény: btamas70 (38996)
AudiJo Creative Commons License 2023.09.23 0 0 38999

Nem tudom, hogy gyáriban létezett-e furnéros? Az enyém fóliázott volt.

Ha szép a doboz, akkor legfeljebb azért érdemes a szóra, mert egyébként sztem mint hangfal szörnyű - kellemetlen, nyomulós, torz hangzás! Nem volt olyan zene amin örörmöt okozott volna!

Ha viszont hangszórókat cserélsz benne - sztem az összes hangszórója a szelektívbe való - akkor lehet, hogy humánusabb lesz a hangja, de az eredmény kiszámíthatatlan. Sztem már akkor értelemesebb valami olyanra költeni, ahol legalább valami esélye van a zenének!

AJ

Előzmény: abnm (38998)
abnm Creative Commons License 2023.09.23 0 0 38998

Az idősebb, tapasztalt urakat kérdezem, a Videoton Saphir hangfalat csak porladós peremmel gyártották? Az újra peremezett Saphirok hogyan szólnak, milyen hangminőség várható tőlük?

A magasat cserélte valaki másra, amely kapcsán szebben szólt a hangfal?

A szép, furnérozott doboz kapcsán kérdezem.

btamas70 Creative Commons License 2023.09.23 -1 0 38997

Ha az ablak jól hallhatóan rezonál, akkor valószínűleg már a léggátlása is kívánnivalót hagy maga után, tehát energiatakarékosság okán is ajánlott a javítás/csere;))

Előzmény: Mono SE (38983)
btamas70 Creative Commons License 2023.09.23 -1 0 38996

"olyan 1000-1200 eur/usd/chf környékén kapsz olyan állványost, amihez kell egy szub, 1500-1800 körül már állókat is kapsz"

 

Az állványpárokat beleszámolva, és a párszáz eurós szubok "minőségét" ismerve általában az jön ki, hogy az állványos + szub nem valami jó vásár.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (38987)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2023.09.22 -1 0 38995

ja, én tényleg uncsi vagyok, hagyom is, hogy megfejtsétek a Hangot exhighand haveroddal, előre a harmonikus zengetéssel kitolt lábgépek zsebrádión monitorozott potméterezésének rögös útján, mi jöhet még, atyaég, izgalmas időket élünk, hát nem? 

Előzmény: Mono SE (38994)
Mono SE Creative Commons License 2023.09.21 -4 0 38994

ne törd magad, ha kicsekkoltál, a helyedre kerültél - uncsi vagy

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (38993)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2023.09.21 -1 1 38993

Kedves Seggarc SE, én nem az audiolandról húztam el, csak hozzád nem szóltam, mert valamiért derült égből elkezdtél velem szakmainak és benfentesnek álcázott rébuszokban nagyképűsködni, és amikor rákérdeztem, hogy miről is van szó, személyeskedni. Az egész egy dadaista egypercesre hasonlított, és vannak beszélgetések, amiből ki kell csekkolni, mert annyira értelmetlenek. Visszavágónak ezt itt azért nem nevezném, de örülök, hogy felkúrtalak, és nem kell ehhez közönség, muhaha. Nem konyítasz te sokat ehhez az egészhez, soha egy sor konkrétumot nem írtál le, senkinek, nem véletlen, ilyen botlásokból derül ki, hogy a nagyképűsködés mögött mi van - vagyis inkább mi nincs.

Előzmény: Mono SE (38992)
Mono SE Creative Commons License 2023.09.21 -3 0 38992

OFFF: ha jól emlékszem, egyszer már elhúztál audiolandról nagy sértődötten, nem kell visszavágót rendezned, nincs se néződ, se hallgatód... felőlem persze nyugodtan locsoghatsz tovább, de inkább gitározgass, annak talán több értelme van, mint a mellénykédet domborítani, csá

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (38991)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2023.09.21 -1 1 38991

Megmondod a dobmikrofonozás potiállását? Milyen pulton, milyen mikrofonnal, milyen potiét? :D Vagy az mindegy? És a lábgép mikrofonozását is ilyen pontosan vágod, vagy csak pont akkora pojáca vagy, amekkorának látszol? :D

Előzmény: Mono SE (38989)
Mono SE Creative Commons License 2023.09.21 -4 0 38990

"Úgy érzem, hogy a megoldás egyre távolodik."

 

Francokat távolodik, csak le kell innen lépni ;Đ

Előzmény: bocsesz! (38984)
Mono SE Creative Commons License 2023.09.21 -4 0 38989

egy zsebrádióhangszórón hallott mixről is megmondom a dobmikrofonozás potiállásait - neked viszont abszolút semmit nem akarok mondani, úgyhogy lábgépezzél tovább

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (38986)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2023.09.21 -1 1 38988


"40 évvel ezelőtt tudták, hogy egy élőzésen zengetni kell a szólistákat - hogy legyen harmónikus vivőerő a kinyomott hangon."

 

A mondat első fele igaz, de ez igaz ma is. A második felének mi köze van az elsőhöz? Zengetéstől lesz HARMONIKUS VIVŐERŐ  a KINYOMOT HANGON wtf?

Előzmény: exhighand (38979)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2023.09.21 -1 1 38987

Hát, szerintem olyan 1000-1200 eur/usd/chf környékén kapsz olyan állványost, amihez kell egy szub, 1500-1800 körül már állókat is kapsz, amelyek, mégegyszer, szerintem kellően torzításmentesek, lineárisak és részletezőek (nem lóg a basszus, gyorsak a mikrotranziensek), hogy azt mondd, ez már "igényesebb". Ehhez kell legalább egy 1000+ eur/chf/usd erősítő és egy hasonló árú hangforrás, hogy teljes legyen a kép, és még olyan 200-300 körül kábelekre is kellene költened (pontosabban főleg csatlakozókra). Ezen belül aztán végig kell hallgatni a spektrumot, hogy kizárd az unalmas, biztonsági játékos hangfalakat (jellemzően ennyiért azért még ez van), és ha találsz egy számodra megfelelően izgi, karakteresebb hangfalat, akkor megérkeztél. Ezt legalább 1, vagy 2 teljes rendszer-lecseréléssel fogod tudni megcsinálni.

 

Szerintem.

 

Persze, lehet, hogy elég neked egy belépő Elac is, mert az eddigi cuccod annyira fos, hogy dobsz egy hátast tőle. Ekkor nem 2, hanem 3 teljes rendszer-cseréd lesz, de sebaj ;)

Előzmény: bocsesz! (38984)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2023.09.21 0 0 38986

A lábgép tisztán hallatszik? Az elég nagy baj, mert az csúnyán szokott nyikorogni, a lábdob viszont jó, ha megszólal, valóban. 

Amúgy meg te egy mixelt/maszterelt broadcast anyagot hasonlítasz össze egy telefonnal felvett live mix-szel, persze lehet, de minek, és mit akarsz mondani vele?

Előzmény: Mono SE (38978)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2023.09.21 -1 0 38985

Meghallgattam Tidalon, egy gyakorlatilag lineáris rendszeren, mai fülnek valóban mélyszegény, de ez a hangkép "divat" volt akkoriban. Elég sok hasonló van, Dire Straits első lemeze (1978), Joni Mitchel Court and Spark (1974), de ha meghallgatod a Fleetwood Mac 1977-es Rumours lemezét eredeti maszterrel, ugyanez van - a Tidal/Spotify stb-n csak a remastered verziók vannak, és ott jól hallható az egyre több basszus a 2001, 2004 és 2011-es remasztereken. A The Riverből nem látok remasztereltet, ezért ez valszeg úgy szól, ahogy összerakták akkor.

 

A legfőbb ok a mélyszegény 70-es és kora 80-as évekbeli mixekre az az, hogy a vinilen a hangos mély hangok fizikailag nagyon sok helyet foglalnak el, és a lemezek egyre hosszabbak lettek, kellett a hely. Aki megengedhette magának, az csinált duplát, és ott már elfért a basszus is, vagy tett elég sok balladát, és felfogadott valami mágust, aki pontosan hallotta, mekkora tű-előtolás kell a szám melyik részében, így optimális masztert tudott csinálni. Ezen kívül a lakossági hifik elkezdtek bass/treble gombbal rendelkezni, tehát rábízták a zenehallgatóra, hogy masztereljen egyet. Ebben nem vagyok teljesen biztos, de lehet, hogy a RIAA korrektor tűrésén belül még további basszusemelések is voltak egykét gyártónál. 

 

A 80-as évek végére, a CD-k megjelenésével és terjedésével ez megszűnt, ott tökmindegy hogy milyen mélyre mész, ugyanannyi bitet használsz másodpercenként, így aztán ezek a megkötések kezdtek eltűnni. Mostanában meg fülesre optimalizálnak, tehát a mélyekre kell +6dB (lehet, hogy túlzok, de na).

 

Sajnos, ha ezt nem fogadod el, és elkezded a cuccot behajlítani arra, hogy ezek a felvételek is úgy szóljanak, mint a mostaniak, akkor egy borzalmas fost kapsz. Engedd el, ez hozzátartozik a korhoz. Ha idegesít, valszeg nem jó a zene. És fordítva is, ha a szubokért hallgatod az adott anygaot, valszeg nem jó a zene, lást Toto - I will remember. Az összes Led Zeppelin fosul szól, aztán mégsem panaszkodik senki.

Előzmény: bocsesz! (38982)
bocsesz! Creative Commons License 2023.09.21 0 0 38984

Úgy érzem, hogy a megoldás egyre távolodik. :) Nem akarok hangmérnöki online képzést elvégezni. :) Azt gondoltam, hogy vannak bevált erősítő+hangfal párosok, amikkel el lehet indulni az igényesebb (természetesebb hangzású) zenehallgatás felé, és azok nem több milliónál kezdődnek. Én nem analitikusan hallgatok zenét, hanem egyszerűen csak élvezem a zenehallgatást. Épp csak süket nem vagyok, ezért volna igény valami "jobb" dologra. Köszi a válaszokat, de ami nem megy, azt ne erőltessük. :) (Tényleg ne fáradjatok!)

Előzmény: Mono SE (38983)
Mono SE Creative Commons License 2023.09.21 -3 0 38983

"már közepes hangerőn is rezegteti az ablakot"

 

abból, hogy a basszusgitár vagy a lábdob mikor "rezegteti" az ablakokat, nem annyira a berendezés, mint inkább az ablakok - és leginkább a szoba - rezonanciafrekvenciájára lehet következetni. A Fleetwood Mac basszusgitárjának a jellemző karakterét anno kb. a gitáron és a hangszererősítőn lévő hangszínelő gombokkal keverték, és emelték ki a középtartomány jellegzetes felharmonikusait... (Tucatsound amúgy, mégcsak túl drága hangszer sem kell hozzá;)

Előzmény: bocsesz! (38982)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!