Keresés

Részletes keresés

lxt Creative Commons License 2013.09.13 0 0 538

Fehéret akarsz nyomtatni?

Sejtésed van-e, hogy miként lehet kikeverni a fehér színt? Ombre... 

Előzmény: Szoboszlai Attila (537)
Szoboszlai Attila Creative Commons License 2013.09.13 0 0 537

Milyen sárga hintához ember?,  ha valami érdemlegest  tudsz szólni az ügy érdekében csak akkor szólj!

 

Hülyeségeket bárki be tud irni!

Előzmény: lxt (536)
lxt Creative Commons License 2013.09.13 0 0 536

:-)

Remekmű... gratulálok a sárga hintához!:-)

Előzmény: Szoboszlai Attila (535)
Szoboszlai Attila Creative Commons License 2013.09.12 0 0 535

Helló mindenki nekem is lenne egy kis gondom!

epson sx 110 -el az történt a mi nap hogy nyomtatni aakrtam képet és a fehér helyett sárgát nyomtatott , meg volt fúvóka meg minden isten nyila tisztítása és csak ugyanúgy megint sárgán nyomtatta a fehéret eddig olyan szépen nyomtatott most meg nem tudni mi lelte !

 

Valami tipp , hogy mi lehet a gond???? Ja és tegnap lett bele téve a az új sor patron persze utángyártott!:D

 

Köszi előre is válaszokat:D

smc2 Creative Commons License 2013.09.11 0 0 534

Sziasztok! Segítséget kérnék, mielőtt új nyomtatót vennék.
Egy Canon Mp610 az alábbi tesztoldalt produkálja. A nagy fekete tintát egyáltalán nem használja (bármit is nyomtassak... szöveg, kép stb). A színes tartályokat használja ugyan, de szabályos mintázatot húz. Melegvízben kitisztítottam, de semmi változás. Dugulás, beszáradás nincs. Egyszerűen át tudtam fújni a vizet a fejen. Nincs hibaüzenet, csak nem kerül a papírra semmi, ha a "nagy fekete" tartályt használná, illetve csíkkoz, ha a fotó patronokból meríti a tintát. Sokat olvastam fórumokat, de annak ellenére, hogy másnak is volt már hasonló gondja, nem találtam a takarításon kívül más választ.
Köszi előre is!

Zolss Creative Commons License 2013.09.03 0 0 533

 Köszönöm a választ!

Előzmény: mr_ricsi (532)
mr_ricsi Creative Commons License 2013.09.02 0 0 532

Ezesetben hihetsz a szerviznek.

Előzmény: Zolss (531)
Zolss Creative Commons License 2013.09.01 0 0 531

 Igen, pontosan úgy! 

Előzmény: mr_ricsi (530)
mr_ricsi Creative Commons License 2013.09.01 0 0 530

Úgy érted, hogy ha áramtalanítod, majd visszadugod a konnektorba, azonnal a sárga lámpa világít?

Előzmény: Zolss (529)
Zolss Creative Commons License 2013.09.01 0 0 529

 Sziasztok!

 

 Találkoztatok már ilyen problémával?

 

Canon IP 3600, váratlanul, előzmények nélkül nem reagál a világon semmire (on-off gombra se), a sárga lámpa folyamatosan ég, ennyi...

Természetesen voltam már szervizben, gyakorlatilag rá se néztek igazán, azt mondták vmi áramköri hiba, felejtős a gép.

Szerintetek tényleg új nyomtatót kell vennem, vagy próbálkozzak mással? :)  

patyoka Creative Commons License 2013.08.25 0 0 528

mr_ricsi köszönöm.

 

Üdv

patyóka

mr_ricsi Creative Commons License 2013.08.24 0 0 527

Az Epson drivere patrononként mutatja a tintaszintet. Gazdaságtalan olyan patront cserélni, ami még nem fogyott ki, vagy nincs nagyon közel a kifogyáshoz.

Egy garnitúra patront mindig a nyomtató mellett kell tartani, hogy bármikor cserélni lehessen, ha szükségessé válik.

Előzmény: patyoka (526)
patyoka Creative Commons License 2013.08.24 0 0 526

Köszönöm a választ.

 

Sejtettem, hogy megorrol a masina a tinta hiányáért, a komplett patroncsere megtörtént.

 

Gondolkodom, hogy a legközelebb megpróbálom úgy kinyújtani az üzemidőt, hogy az első "patronkijelentkezésnél" reseteltetem a renitens patront, tovább nyomtatok, de a második patron "kijelentkezésnél" mind a négyet cserélem.

Persze itt is meg van a lehetősége annak, hogy az első patron kifogy teljesen és a második még nem jelentkezik be, de normál fényképeknél ennek kicsi a valószínűsége; csak szöveg vagy egyszínű képek nyomtatásánál ez nem járható, de normál fényképeknél lehetségesnek tartom.

 

A percek alatt beszárad kitétel rémísztett meg. Fél óránál nem ijednék meg, ennyi idő alatt tudnék patront cserélni, de így ...

 

Üdv

 

patyóka

mr_ricsi Creative Commons License 2013.08.24 0 0 525

Ha a fejből kifogy a tinta, akkor a maradék percek alatt beleszárad. És nagy eséllyel a fejtisztítás sem tudja onnan kipucolni.

Utána kereshetsz olyan szervizt, aki ultrahanggal megkísérli kitakarítani, de ha nem válik be, akkor vehetsz új nyomtatót.

 

Szerintem nem éri meg ezzel játszani. A fejben mindig kell tintának maradni, különben annyi lesz neki.

Előzmény: patyoka (524)
patyoka Creative Commons License 2013.08.23 0 0 524

Tisztelettel!

 

A nyomtató EPSON Stylus SX235W. A gyári patronokat elfogyasztotta, kapott helyette utángyártottat (olyan zöld-fekete csomagolásút), minden gond nélkül dolgozott, a magenta fogyott most el, így leállt, nem hajlandó nyomtatni.

Ajánlották, reseteltessem ki a patront, újra dolgozni fog a gép, a patronban maradt tintát fogja használni, mert úgy látja - mármint a nyomtató - hogy tele van.

Ez mind rendben van, de mi lesz, ha végképp kifogy a tinta; jó, a képről hiányozni fog ez a szín, rögtön teszek bele egy új patront és újra nyomtatom a képet? Vagy ez nem olyan egyszerű, a gép megorrol rám, mert üres patronnal akartam nyomtatni és megöngyilkolja magát.

Várom a válaszokat, hátha van ilyetén tapasztalat.

 

Üdv

 

patyóka

freyya Creative Commons License 2013.08.09 0 0 523

Sziasztok!

HP 2050 nyomtatóm tintacsere után mindig igazítást kér. Hiába szkennelem a tesztlapot újra és újra, mindig azt írja ki, hogy "az igazítás nem sikerült". Engem nem izgatna, de amíg ez nem sikerül, addig minden nyomtatásnál újra kinyomtat egy tesztlapot a dög, erre eszi a drága tintát, meg lopja az időm. Mi a fene baja van? 

masterflash Creative Commons License 2013.08.01 0 0 522

Egyik színnél sem lenne jó, meg a festék megjelenik a fúvókáknál, csak átfolyik a fejen.

Előzmény: mr_ricsi (521)
mr_ricsi Creative Commons License 2013.08.01 0 0 521

"úgy csinál, mint ha nyomtatna, de festék nem jön a fejből,"

A patron alatt a tömítés rendesen zár? Nem kap mellette levegőt a rendszer? (Már ha fixfejes-cserélhető patronos nyomtatóról beszélünk.)

Előzmény: masterflash (520)
masterflash Creative Commons License 2013.07.31 0 0 520

Leításból vettem, de közben 5100-as is kijött hibaüzenetnek, az meg a panelhiba, már elengedem inkább, mert túl sok idő megy rá el, eredménye meg nincsen. Több darab is van, de nem tudtam egyet összerakni belőlük, van egy ami úgy csinál, mint ha nyomtatna, de festék nem jön a fejből, eltömődve nincsen, a patronoknál világítanak a ledek is, de nem tudok rájönni, mi miatt nem jön a festék!?

Előzmény: mr_ricsi (518)
bgly Creative Commons License 2013.07.31 0 0 519

Helló!

 

Hátha valaki tud segíteni!

 

Van egy HP Officejet 5610 nyomtatóm.

Házilag utántöltött patronokkal használom, főleg fekete nyomtatásra.

 

Hibaüzenet: Patronhiba, olvassa el a kezelési utasítást .

Ott az érintkezők megtísztítására utasítanak, amit megcsináltam.

 

Eredmény: újra a hibaüzenet.

Kerestem egy másik (üres) patront,  betettem, erre azt üzeni üres.

Jó, ezt vártam, megtöltöttem, elvégezte a beigazítást, majd nyomtatás helyett ismét Patronhiba stb.

Vettem egy utángyártott patron, az sem működik szintén patronhiba, sőt azóta minden patronra ezt üzeni.

 

Ha valakinek lenne tippje, nagyon örölnék

 

Köszönettel, Bagoly

 

mr_ricsi Creative Commons License 2013.07.29 0 0 518

Az ip4500-hoz talán nincs is ilyen progi. Legalábbis a Service Manual nem ír róla. Arról sem, hogy a fejben lenne élettartam korlátozás.

Mit villog a nyomtató? Vagy honnan veszed, hogy fejhiba?

Előzmény: masterflash (517)
masterflash Creative Commons License 2013.07.28 0 0 517

Véletlenül nincs neked ip4500-hoz ilyen Tool progid, vagy legalább azt meg tudnád mondani, hogy melyik verzió kell hozzá, mit keressek? ;)

Előzmény: mr_ricsi (516)
mr_ricsi Creative Commons License 2013.07.28 0 0 516

"Ennek a szerviz szoftvernek mi a neve, ha esetleg meg tudnád mondani!?"

A Canonnál ServiceTool-nak hívják. Minden típusnak saját toolja van.

 

"Engem igazából ez az érvelés azért nem győzött meg, amit írtál, mert ha valakit zavar az, hogy rossz a nyomtatott minőség, akkor vegyen új fejet a nyomtatóba"

Egy átlag felhasználó honnan tudná, hogy miért romlott el a nyomtatási minőség? Órákat pocsékolna a kísérlezetésre, és pocsékolná a fotópapírokat. Szerintem.

Egyébként a hulladéktinta tároló miatt előbb tiltja magát a Canon nyomtató, és ennek a resetelésekor úgyis kell a szerviz (és a Service Tool progi). Értelmes ügyfélnek egy füst alatt a patronját is lehet nullázni, és akkor életében nem találkozik a fej letiltással.

 

"A HP patronok esetében én például 2004-es lejárati idejű patront használok éppen a nyomtatóban"

Csak bizonyos fotónyomtatóinak bizonyos fotópatronjaiban van ilyen chip. A HP honlapján ezt fel is tüntetik. És egyben régiókódot is tartalmaz, vagyis az ázsiai területnek gyártott patron nem működik az európai nyomtatóban.

 

"Honnan veszi az aktuális dátumot a nyomtató?"

A driver küldi a nyomtatónak. De hogy a driver a gép rendszeridejét olvassa, vagy a Seiko timeszerverét, azt már nem tudom.

 

"A HP patront is lehet resetelni?"

Nem tudom. Évek óta sikerrel kerülöm a HP termékeit.

 

"Tudom, hogy nem újdonság, hiszen a gyártók tudnak ezekről az állítólag a mi érdekünkben művelt, de a mi életünket megkeserítő szemétségekről, viszont a felhasználók 98%-ának fogalma sincsen róla!"

Mert a felhasználók 98%-a nem olvassa el a kezelési útmutatót.

Előzmény: masterflash (515)
masterflash Creative Commons License 2013.07.28 0 0 515

Ennek a szerviz szoftvernek mi a neve, ha esetleg meg tudnád mondani!?

Engem igazából ez az érvelés azért nem győzött meg, amit írtál, mert ha valakit zavar az, hogy rossz a nyomtatott minőség, akkor vegyen új fejet a nyomtatóba, de egy szöveges doksi kinyomtatására bőven megfelelő egy ilyen nyomtató minőség.

 

A HP patronok esetében én például 2004-es lejárati idejű patront használok éppen a nyomtatóban 78-as, az is igaz, hogy a 2009-es-ből kettő is halott volt, ezt lehet, hogy közben vezették be.

 

Honnan veszi az aktuális dátumot a nyomtató?

A HP patront is lehet resetelni?

 

Tudom, hogy nem újdonság, hiszen a gyártók tudnak ezekről az állítólag a mi érdekünkben művelt, de a mi életünket megkeserítő szemétségekről, viszont a felhasználók 98%-ának fogalma sincsen róla!

 

Ezt itt meg a környezetvédőknek!!! Japánban biztos nem számít, beleöntik a tengerbe azt jónapot!

Előzmény: mr_ricsi (514)
mr_ricsi Creative Commons License 2013.07.28 0 0 514

Nem fedeztél fel új dolgot. A Canon nyomtatók fix fejei x millió kiköpött tintacsepp után letiltódnak, mert ennyi nyomtatás után a tinta annyira megkoptatja a fúvókákat, hogy a gyári műszaki adatokban megadott cseppméreteket már nem tudja teljesíteni.

Emiatt a kinyomtatott fotók minősége már nem lesz annyira jó, mint az új fejekkel.

Ez a csökkent minőség az felhasználók egy részét zavarja, a többieket viszont nem. Utóbbiak a márkaszervizben reseteltethetik a számlálót, és használhatják tovább a fejet. (Vagy aki a gyári szerviz toolt meg tudja szerezni, az szintén resetelheti a fejet. De a szerviztool nem megfelelő beállításaival végleg tönkre is tehetik, ezért csak hozzáértők fogjanak hozzá!)

 

"Ha tönkremegy a nyomtatófej, és vásárolunk egy újabb nyomtatófejet, akkor arra is fel kell készülnünk, hogy az új nyomtatófej lényegesen rövidebb ideig fog üzemelni, hiszen a gyártónak ez áll érdekében!"

Canon esetén az utólag vásárolt fej a gyári újjal teljesen egyenértékű. Legalábbis letiltás szempontjából, mert azt nem tudhatom, hogy válogatják-e minőség szempontjából a kész fejeket.

 

"Ami azt illeti a HP utolsó húzása az volt, hogy a tintatartályok még a tinta kifogyása előtt üres állapotot mutattak, ami miatt némi büntetést is kaptak!"

A HP fotópatronjainak jelenleg is van használhatósági ideje. Ha a napi dátum későbbi, mint a lejárati dátum, akkor még a frissen berakott vadi új patron is letilt.

Előzmény: masterflash (513)
masterflash Creative Commons License 2013.07.28 0 0 513

Elkezdtem foglalkozni az IP 4500-as nyomtatóm belvilágával, fejhibás lett, és felkeltette az érdeklődésemet, hogy miért van tele az internet olyan nyomtatókkal, amiknek a feje úgy megy tönkre, hogy nem egy szín, hanem hirtelen csak egy hibaüzenet fogad minket, amivel nem tudunk mit kezdeni, csak egy fejcsere segíthetne, ami viszont nem fog annyi ideig működni, mint a gyárilag szállított. Ráadásul az új nyomtató árával vetekszik.

Miközben egyéb hibával csak elenyésző mennyiségben lehet találni nyomtatókat.

És mint kiderült, a rejtélyes hibakódok mögött is a fej áll, és annak cseréje megoldja az egyébként másra utaló hibát!

Mint kiderült a nyomtatófejben van egy EEProm S93C56, ami jelen esetben egy élettartam korlátozó programot tartalmaz. (Ha valaki ért az AVR-ek mahinálásához, az valószínűleg meg tudja oldani otthon a GOOD módot a chipekre)

Ha tönkremegy a nyomtatófej, és vásárolunk egy újabb nyomtatófejet, akkor arra is fel kell készülnünk, hogy az új nyomtatófej lényegesen rövidebb ideig fog üzemelni, hiszen a gyártónak ez áll érdekében!

Gondolom hasonló az eljárás az összes gyártó eljárásában, és ennek tudható be a HP patronok indokolatlan időelőtti tönkremenetele is. Ami azt illeti a HP utolsó húzása az volt, hogy a tintatartályok még a tinta kifogyása előtt üres állapotot mutattak, ami miatt némi büntetést is kaptak!

Nem értem, hogy az EU ilyen dolgokkal miért nem foglalkozik, hiszen ez a fogyasztók szándékos átverése, hiszen erről senkit nem tájékoztatnak előre, valamint környezetvédelmi szempontból aggályos a közben képződő nyomtató hulladékhegy, amit szándékosan hoz létre a gyártó!

Ted7 Creative Commons License 2013.07.13 0 0 512

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy tudnátok-e jó nyomtatót ajánlani, most itt ez alatt nem azt értem hogy a világ legjobbját itt belinkeljétek. Hogy legyen miből kiindulnotok, leírom mire használám. Mivel diák vagyok, egyre többet használom a nyomtatót jó minőségű dokumentumokra, illetve fotózok egyre többet, és jó minőségben szeretnék nyomtatni. A fotoim 12megapixel méretűek. Namármost a lényeg az, hogy viszonylag olcsó nyomtatót kapjak, itt azt értem hogy a pantronok olcsók legyenek, a nyomtatót egyszer kell kifizetni, a pantront meg sokszor :) Jó lenne ha gyors lenne, de ha lassabb az se baj. Én most egy HP-t használok, de vagyon a patron. Ráadásul régi. Ha lenne szkenner benne az is jó lenne! Előre is köszönöm!

massiveauto Creative Commons License 2013.07.10 0 0 511

Törött, hibás Samsung SCX-3200-ast keresek. Pontosabban, annak tápegységét. 

 

Vv!

 

Sz.L.

massiveauto Creative Commons License 2013.07.10 0 0 510

A gép elején van a lehajtható papírtálca. Ha ezt lehajtotta, akkor a nyílásban elűbukkan a két papírvezető. A jobb oldalin van két "fül". A kettőt összenyomva, lehet állítani, jobbra-balra. Fontos, hogy a papír ne lötyögjön a vezetők között. Ha lötyögni tud a papír, akkor ferdén nyomtathat. 

 

Üdv:

 

Sz.L.

Előzmény: kammmler (508)
massiveauto Creative Commons License 2013.07.10 0 0 509

 

 

Nem elég újratölteni, újra is kell indítani a patront. 

Én egy gyárit ajánlanék. Ha kell tudok is adni, bolti árnál olcsóbban.

Előzmény: Hfs (492)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!