Keresés

Részletes keresés

saválló Creative Commons License 2022.09.04 -3 0 119103

Én eddig is mindig azt mondtam a mértékkel evés ivás, odafigyelés arra, hogy mit is eszik az ember akkor nagyobb az esélye annak, hogy nem lesz baj.

Ha pedig már megtörtént akkor pedig a diéta, a szintén odafigyelés az evés ivásra, de főleg a folyedékpótlásra, segít.

 

Az Antinal sem csodaszer, főleg ha már megkapta az ember a bélfertőzést, a szervezet sem egyformán reagál a fertőzésre ill. az Antinálra.

 

Ha pedig ez sem segít, hosszabb idő múlva sincs javulás, akkor kórház.

 

(sosem értettem meg, a párom kényes gyomrú, soha nem volt gondja sosem kapta el a fáraó átkát, én meg nem finnyás gyomrú aztán mégis)

 

Mondjuk az is hozzátartozik a történethez, hogy mindkétszer Kairoi kirándulás után jött elő nálam a hasmars, tehát ott napközben vagy a szálláson ( 2 napos túrák ) ettem olyat amit nem kellett volna.

 

Kairoi kirándulás nélküli nyaralás alatt nem voltam beteg sosem.

Előzmény: Szavitri13 (119102)
Szavitri13 Creative Commons License 2022.09.03 -3 0 119102

Szia :) köszönöm szépen a válaszodat és az ötleteket! Hát igen...., sajnos az Antinal nem sokat használt. Egy ismerősömmel ugyanez volt sajnos: hiába szedte az Antinalt hetekig küszködött vele...

A Normaflore-t többen ajánlották már, azt hiszem, hogy ki fogom próbálni és a diétát is komolyabban veszem (kávét nem hagytam el). 

Most kicsit kilátástalannak érzem ezt az egészet...Pedig nagyon vigyáztunk, nem is gondoltam, hogy igy fogok járni. A repülőn több utastárs mondta, hogy beteg volt vagy beteg, akkor még azt hittem, hogy megúszom...

Előzmény: saválló (119101)
saválló Creative Commons License 2022.09.03 -3 0 119101

Szia!

 

Olvasom, hogy már 3 hete "bajban" vagy, nem tudsz kilábalni a hasmarsból annak ellenére sem, hogy Antinált is szedtél.

 

Én csak azt tudom tanácsolni, ha már megvan a baj, hogy szigorú diéta, nagyon odafigyelni az evésre, sok folyadék ez inkább tea legyen, mellé keksz vagy akár kétszersült, főtt krumpli magában, vagyis ami nem terheli meg a gyomrodat.

 

Kis zacskós levesek is sokat segítenek a folyadékpótlásban hiszen a hasmenés miatt magas a veszteség.

 

Nem tudom manapság van-e még ilyen, de anno bélflóra helyrehozatalához itthon a Normaflore-t ajánlották, és is szedtem (ittam mert ampullás kiszerelés ) néhány napig a diéta mellett.

 

Kellő odafigyeléssel néhány nap múlva rendbejött a gyomrom, persze utána sem kezdtem el azonnal össze-vissza mindent enni, azért kell bizonyos idő még helyreáll rendesen az ember bélflórája egy odakinnt kapott bélfertőzésből.

 

Hirtelen ennyi jutott eszembe remélem kicsit tudtam segíteni, tudom milyen érzés, többször voltam benne, igaz nem ilyen hosszú ideig.

Előzmény: Szavitri13 (119100)
Szavitri13 Creative Commons License 2022.09.03 -4 0 119100

Sziasztok,

Eléggé el vagyok keseredve...3 hete jöttem haza Egyiptomból és a landolás után 1 órával már hasmenésem is volt. A nyaralás alatt semmi bajom nem volt...A háziorvosom elzavart azzal, hogy nem tud mit kezdeni a problémámmal, majd elmúlik magától. Egy barátommal beszéltem, aki Tunéziából hozott haza egy potyautast és 1 hónapig nem tudta kilakoltatni...Itthon tudtam Antinalt szerezni, de nem igazán hozott eredményt...Mondjuk későn kezdtem el szedni, akkor már 10 napja benne voltam. Nagyon jó lenne, ha valaki tudna segiteni, ötletet adni. Olyan, aki átment ezen. Utoljára 3 évesen volt hasmenésem, nem érzékeny a gyomrom...

Nagy köszönet!!!! 

utaznek Creative Commons License 2022.09.01 -2 0 119099

Igy értem. Én alapból nem megyek már ilyen eldugott helyekre. De pihenni semmit tenni biztos jó. 

Előzmény: Törölt nick (119097)
saválló Creative Commons License 2022.09.01 -3 0 119098

" Ahol voltunk, nincs utcasarok, sőt utca se...gyógyszertár se volt,.."

 

Igen pont az Al Nabila Grand Makadi (átnevezve Taj Mahal ) is a világ végén van, még a kapuig is, hotel a semmi közepén van, elég időigényes kijutni. 

Előzmény: Törölt nick (119097)
Törölt nick Creative Commons License 2022.09.01 -3 0 119097

Ahol voltunk, nincs utcasarok, sőt utca se...gyógyszertár se volt, a kapun kimenni se lehetett csak úgy, mondjuk meg se próbáltuk. A Red Sea Taj Mahal eléggé kiesik mindentől. Most is a szomszédjában lévő Serenity Makadibe megyünk októberben, és szeretnénk átmenni a Red Sea Ttaj Mahal az öbölbe, aminek nagyon klassz homokos partja van. És csodás a korallmező is előtte. Nem tudom egyáltalán át lehet-e sétálni oda, mert a szálloda zárva van valamiért. 

 

Előzmény: utaznek (119096)
utaznek Creative Commons License 2022.08.31 -3 0 119096

Azért nem értem, mert minden utcasarkon van egy gyógyszertár. A kieső részeken is szokott lenni valahol. De a szállodákban is szokott lenni esősegély ahol mindig van. A recepción pedig biztos segítenek.

 

Előzmény: Törölt nick (119089)
utaznek Creative Commons License 2022.08.31 -3 0 119095

Nincs semmilyen korlátozás. Én 18-02 ig leszek.

 

Előzmény: hegemonic (119093)
CI2018 Creative Commons License 2022.08.27 -2 0 119094

Köszönöm! :)

Előzmény: pearlbubble (119084)
hegemonic Creative Commons License 2022.08.25 -4 0 119093

Sziasztok!

Szeptember végén utazunk Hurghadára. Van most valamilyen korlátozás/előírás a coviddal kapcsolatban?

saválló Creative Commons License 2022.08.24 -3 0 119092

Én még mindig azt mondom a mérték a lényeg.

 

2x én is elkaptam, de utána már nagyon megnéztem mit is eszek azt is csak mértékkel, fogmosás nem csapvízzel, vízzel mosott akármit nem enni stb. ez ugye alap, aztán ez be is jött, utána már többszöri nyaralás alatt sem volt már hasmars.

Ráadásul a gyomrom sosem volt érzékeny semmire sem, végigettem Európát soha semmi bajom nem volt.

 

Párom aki finnyás, kényes a gyomra, ugyanott nyaralt velem együtt, ugyanott ettünk ugyanabban az étteremben, ugyanazt ittuk stb. soha tehát sosem kapta el a fáraó átkát, ja, és hazaipáleszamialegjobbfertőtlenítő sem volt  mivel mi nem iszunk  alkoholt.

 

Tehát az sem álja meg a helyét, hogy akinek kényes a gyomra csak az kaphatja el......

Előzmény: Törölt nick (119089)
moonwalkr Creative Commons License 2022.08.24 -2 0 119091

Van egy viszonylag jó hír is.

Leginkább azoknak van igazuk, akik azt írják, hogy a legnagyobb óvatosság mellett is be tudsz nyelni egy bacit (most ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy mindenki dobja be a lovak közé a gyeplót és bármit egyen bármivel is). De az immunrendszered emlékezni fog arra a bacira, amelyik elkapott, úgyhogy legközelebb az már nem fog akkora galibát okozni Antinal nélkül sem, mint először.

 

Maga az Antinal hatóanyag Európában viszont tényleg tiltott (most, hogy kiirtja-e a teljes bélflórát és maradandó károsodásokat okoz-e, arról nem akarnék vitát nyitni). De mivel nálunk ez egy tiltott gyógyszer, nem fogod tudni beszerezni. Legfeljebb odakinn, vagy ha valaki hazatért, hozott haza magával és átadja. 

Előzmény: Törölt nick (119089)
evi.b. Creative Commons License 2022.08.24 -2 0 119090

Idehaza nincs Antinál és hozzá hasonló sem, de mindenképpen érdemes beszerezni még az érkezéskor, mert hirtelen jön a baj és akkor már késő futkosni. Akár mennyire vigyázol a fogmosással  az étkezéssel és pucolod a gyümölcsöt akkor is be lehet kapni valamit. Más az éghajlat és minden, amihez mi nem is vagyunk hozzászokva. Az is igaz, hogy az itthoni gyógyszer egyik sem hatásos. Baj lehet még akkor is ha már hazaértél és kellene az Antinál. Legyen úgy hogy nincs rá szükséged. Sajnos én többször jártam kint és soha nem tudtam meguszni.

Előzmény: Törölt nick (119089)
Törölt nick Creative Commons License 2022.08.24 -1 0 119089

Azért gondoltam magammal vinni, mivel 4 éve voltunk a párommal a Red Sea Taj Mahal Resortban, és nagyon odafigyeltünk mindenre, még fogat is ásványvízzel mostunk, mégis mindketten a 3. napon már betegek lettünk. Kimenni nem tudtunk venni, csak az egyik animátornak köszönhetően tudtuk beszerezni az Antinalt nagy nehezen. Amit vittünk magunkkal itthoni gyógyszereket nem hatott semmit.  Nem szeretnék mégegyszer így járni, hogy napokig szenvedtünk, és tönkrement a nyaralásunk. Pedig a korallmező gyönyörű volt amit szeretnék újra látni, nem betegen.

Előzmény: utaznek (119085)
saválló Creative Commons License 2022.08.21 -3 0 119087

Antinal....

 

Ha az ember odafigyel az étkezésekre, megválogatja mit is fogyaszt, de azt is mértékkel, nem eszi magát naponta legalább 3x degeszre akkor valószínűleg Antinálra sem lesz szüksége.

 

Lehet enni bátran, csak a mérték a fontos.

FCKETO Creative Commons License 2022.08.21 -18 0 119086

Ezenkívül érdekelne, hogyan lehetne beszerezni Antinal tablettát itthon utazás előtt?

 

Csak nagyon durva esetben szabad szedni. Nagyon erős, tudtommal Európában nem is engedélyezett bélfertőtlenítő, kipusztítja az összes bérflórát és lehet soha nem áll helyre..

Mindenki gondolja át, aki indokolatlanul, kisebb hasmenésre is elkezdi szedni..

Előzmény: Törölt nick (119081)
utaznek Creative Commons License 2022.08.21 -3 0 119085

Magyarországon csak mástól átvenni tudsz. De minek neked itthonról vinni?

Előzmény: Törölt nick (119081)
pearlbubble Creative Commons License 2022.08.18 -3 0 119084

Makadi-öbölben: Sunrise Royal Makadi resort. Fort Arabesque-et azért nem ajánlom mert ott nem nagyon van homokos rész, legalábbis úgy emlékszem. Sunrise homokos és át lehet menni a Fort partjához, vagy a Sunrise-nál is távolabb vannak azért korallok meg halak.

Előzmény: CI2018 (119083)
CI2018 Creative Commons License 2022.08.18 -2 0 119083

Olyan szállodát keresünk Hurghadában, amelyik közvetlen a tengerparton van. Van homokos partja, de van olyan része is (vagy nagyon közel hozzá van olyan tengerrész), ahol sznorkelezni lehet.
Ha tudnátok ilyet ajánlani, megköszönnénk! :)

I.Csilla Creative Commons License 2022.08.17 -5 0 119082

Szia, épp ilyen szállót keresünk mi is. Találtál megfelelőt? Ha igen, melyik volt az?

Előzmény: monte kárló (117284)
Törölt nick Creative Commons License 2022.08.17 -3 0 119081

Én is oda akartam menni, de tényleg megszűnt. Vajon a szomszédos Serenity Makadi beach szállodából át lehet sétálni az öbölbe? Vagy kerítés van, és nem lehet átmenni? Ezenkívül érdekelne, hogyan lehetne beszerezni Antinal tablettát itthon utazás előtt?

 

Előzmény: Kathy8 (119080)
Kathy8 Creative Commons License 2022.08.15 -3 0 119080

Nem ez már megszűnt. 

Előzmény: moonwalkr (119079)
moonwalkr Creative Commons License 2022.08.12 -3 0 119079

Sziasztok!

 

15 év után visszatérnénk Hurghadára. Amit kinéztem, az a Makadi öböl, azon belül is a Makadi Palace/Grand Makadi komplexum. Az a kérdés, hogy mivel ez egy nagy "telek" és a vendégek által keresztül-kasul járható, igaz-e ez mondjuk a fogyasztásra is, vagy csak tényleg az átjárás biztosított. Egyszerűbben: ha Palace-os vendég vagyok, Palace-os AI karszalaggal, akkor kérhetek-e egy kólát a Grand parti bárjában?

Laci_BP Creative Commons License 2022.07.31 -3 0 119078

Ha jól tudom 1 m mélységig be lehetett menni,  de azóta ezt a korlátozást is feloldották.

Előzmény: hegemonic (119077)
hegemonic Creative Commons License 2022.07.30 -3 0 119077

Sziasztok!

A Fort Arabesque előtt le van zárva a part? Volt kinn valaki mostanában?

Köszönöm előre is a válaszokat!

gyorskeresés00 Creative Commons License 2022.07.14 -3 0 119076

A reptér előtt leintesz egy taxit, de mielőtt beülnél meg kell alkudni a sofőrrel. Csak keményen :)

Előzmény: Mall1114 (119063)
martinaxe7 Creative Commons License 2022.07.03 -4 1 119075

A partszakaszt, ahol a baleset történt, a Vörös-tengeri tartomány kormányzójának hivatala által kiadott dokumentum szerint a hatóságok három napra lezárták, és megtiltottak minden „tengeri tevékenységet", beleértve a búvárkodást, a szörfözést és a sárkányhajózást. A Hurghada előtti vizekről a halászhajókat is kitiltották.

martinaxe7 Creative Commons License 2022.07.02 -4 1 119074
Törölt nick Creative Commons License 2022.04.29 -5 2 119073

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!