Keresés

Részletes keresés

villaroza Creative Commons License 2003.04.23 0 0 54
én is folyton fázom ahol más pólóban én angy kabátban alábam jéghideg , kisüt a nap két éve ugy ég a fejbőrm hogy nem birok napra menni ózon luk ,nem élvezem anyarat me ha párás minden bajom van ha mleg van pihegek jön megség és hidegrázás zokba való alvás a kettő takarő papalan pléd 28 fokban , , hiztam akkor is fáztam ettem zsirost köles smmit ne ért sirni tunék aláb fázástól nézk a pajzsmirigyem már sokszor rettegek a hidktől s zéltől a vizes fürdő ruától mit lehet tenni én is fázom 23 fokban ha az nem sugárzó hó az ágyt dermesztő hidegnek érzem a f a lból dől ahideg normális ez?
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 53
Anyukamnak is 100 korul van nyugalmi allapotban. Mint egy kismadarnak :-))
Előzmény: Infomaker (51)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 52
az szerintem 190 lehett, rosszul emlekszel. fuss egy kort es szamold meg, akkor siman 100-120 :)
Előzmény: Infomaker (51)
Infomaker Creative Commons License 2003.04.22 0 0 51
110 pulzus reggel?????

Egyszer a doki azt mondta, ha 90 felett van, SOS mentőt kell hívni. áááááááááááááááá

Előzmény: Törölt nick (29)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 50
megyek is praktikerbe mobil fűtőtestet nézni ebédidőben :-)
Előzmény: bootz (48)
bootz Creative Commons License 2003.04.22 0 0 49
:))
Előzmény: Törölt nick (47)
bootz Creative Commons License 2003.04.22 0 0 48
22-23 az bőven kevés nekem :)
az egy jégverem :)
Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 47
szia, fagykirálylány ;-)
Előzmény: bootz (45)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 46
jaj jaj, nem lehet egész nap súrlódni... :-D
Előzmény: Törölt nick (44)
bootz Creative Commons License 2003.04.22 0 0 45
nahát
nem vagyok egyedül úgylácci
én is fázom folyton
vagyis általában jeges a kezem-lábam
aztán a nyári hőségben meg szédelgek és csak túlélni szoktam a nyarakat...
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 44
a surlodas emeli a homersekletet... :))
Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 43
a kedvesem is ilyen fagykirálylány, pedig nincs hideg nálam se, csak távfűtés amit lekapcsoltak ugye. olyan 22-23 fok lehet, amitől én már bőr nélkül is jól érezném magam, ő meg szegénykém, a takarómba csavarja magát :-)
mi segít ilyenkor azon kívül, hogy csináljak meleget? :-) forró tea? másegyéb?
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.22 0 0 42
hat amig nincs komolyabb baj, en nem avatkoznek ilyenbe, mer nem hiszem, hogy el tudjak talalni (mar te is a TULgyogyszerezes szot emlitetted), a hazai egeszsegugy nincs azon a magaslaton, marmint a beka segget sem eri el, es nem akarom, hogy egy kisebb baj miatt nagyobbat csinaljanak.
es az okokat sem latom tisztan, mer mondjuk nekem nem 55 a pulzusom, hanem inkabb a duplaja.
talan keveset mozgok, dehat nem is ertem, szarul van megtervezve az ember, utalok ugralni, minek. valami mutacionak mar lenni kene, rohej, hogy meg mindig a tobbezermillio eves allapotokra vagyunk beállitva (mammut-kergetes, bogyoevés, monogamia). Aztan meg itt a nyár, most éppen a rosszul vagyok a melegtol - musor megy, csak vicces lenne, ha nyitnék egy "folyton melegem van mert nyár van" forumot is :)
Előzmény: csupaszabo (40)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.20 0 0 41
Szia Alice!

En is folyton fazom! En 4 dologgal magyarazom:
- En is vekony (masok szerint sovany) vagyok,
- Nagyon alacsony, 80/50 a vernyomasom,
- Pulzusom nyugalmi allapotban 55 es 65 kozott van,
- Ilyen vagyok es kesz.

Mindenki hulyenek nez itthon, mert 2 paplan alatt is jeghideg a labom :-))
Terhesseg alatt pont forditva volt, telviz idejen egy szal poloban rohangaltam, de szules utan megint a "regi" lettem.

MuTeR

csupaszabo Creative Commons License 2003.04.20 0 0 40
Helló, Alice_itt!
Én is csak azt tudom javasolni, hogy vizsgáltasd ki a pajzsmirigyedet, egy egyszerű vizsgálattal ki lehet mutatni a hormonszintedet. Édesanyámnak volt kezdetben magas, majd a túlgyógyszerezés miatt csökkent pajzsmirigy-működése, ő is fásult volt, nehezen mozdult, kedvetlennek érezte magát és nagyon sokat fázott, a 26 fokos lakásban pokrócokba bugyolálta magát, mert a foga is vacogott. És mielőbbi jobbulást!
Bessy Creative Commons License 2003.04.13 0 0 39
Szia alice itt!

Az, hogy mitől vagy sovány - nem tudom. Valószínűleg nem azzal van összefüggésben, hogy sokat, vagy sokszor eszel.
Nehogy pirítóson és almán élj....., egyél jó kiadós komplett reggelit kv-val.

Magyar fordítás :-)))
Többször keveset enni már többek szerint nem annyira jó, mint eddig hittük. Az igaz, hogy a gyakori étkezés az anyagcserét gyorsítja, de arra mi szükség van normális, teljes értékű táplálkozás mellett?
Az inzulinszint ingadozásról azért írtam, hogy felismerd a visszacsapásos éhséget, és az időnkénti remegésed, majdnem összeesésed okát az alcsony vércukor szintet.
Ahhoz, hogy ezt sikerrel elkerüld ezen a címen láttam jó összetételű nem konkrét ételeket leíró tervet: http://www.itlnet.net/users/k2l/DIET/DIET.HTM , igaz ez is 6 étkezést ajánl naponta, de ahol már kialakult egy kis zavar ott ez nem árt.

(Igen cukorbeteg lehetsz 10-20 év múlva akkor is ha nem egyszerű, édes cukrokat eszel, hanem csak végig rágógumizod, random kis falatokkal átnasizod a napot.A cukorbetegség a szénhidrát anyagcsere betegség egyik neve. De ne fessük sehová az ördögöt :-)

afintha!
Amit szerinted ajánlottam abban rost nem sok van, de a lényeg persze a gulyás mivel? lenmagos rozskenyérrel! és másik napon a pörkölt mivel is? 4 adag salátával és kevés nokedlivel! és egy harmadik napon esetleg a sült oldalas is (miért ne? ;-), de nagy adag párolt káposztával és csak kevés főtt burgonyával pohár vörösborral. Kiegyensúlyozott főételek így.

Ha a magas inzulinszinttel járó hurkácskákat keresed, annak azért bevitt energiafelesleggel is együtt kéne járnia, legalábbis kezdetben. Ebben az esetben lehet, hogy ez hiányzik, akárcsak a rostok.

Üdv: Bessy


Előzmény: Törölt nick (38)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.13 0 0 38
Bessy, ugye jon a magyar forditas? :))
afintha Creative Commons License 2003.04.12 0 0 37
Szia,

Bessy azt ajanlja, hogy egyel gulyast, aztan sertesporkoltet vagy jo kis oldalast, es olbitsd le egy kis villanyi vorossel. ettol nem fog elszallni az inzulinod...

masreszt a folyamatosan magas inzulin beviszi a sejtekbe a cukrot, amivol lesznek ugye a zsircseppecskek es a hurkacskak a hason es a combon. a sok fruktoz is (tulfinomitott kajak) szabalyozas nelkul megy be a sejtekbe, ami ugyancsak a zsircseppecskek kialakulasanak kedvez. viszont nm latunk hurkacskakat. vajon a bevitt enegria hova tunik? emesztetlenul tavozik???????? ho formajaban tavozik?

a "rostelmelet" izgalmas kerdes.

Előzmény: Törölt nick (36)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.10 0 0 36
fu, ezt még párszor el kell olvasnom, hogy értsem
de, elég sovány vagyok
de most akkor tul sokat eszek azér vagyok sovány? :)
fehér zsemlét. egyek barnát? mit egyek? nem értem. a kávét tejjel iszom, akkor nem gond, csak akkor, ha előtte nem eszek semmit.
Azt hittem, többször keveset enni jobb, mint kevésszer.
most akkor ne egyek és nem leszek éhes?
nade két zsemle meg egy ebéd, egy vacsi, és 1-2 valami mellé, az nem lehet sok, sőt.. ha sok lenne, meg kéne hiznom, vagy valami.
Nem lehet, hogy a kávé is gyorsitja a cserét?

És ezektol cukbeteg lehetek? akkor is, ha nem is cukrot eszek vagy édeset?

Nem akarok ilyen fogyos kaján élni, almát enni piritossal basszus, amikor igy is csontváz vagyok, tök nem értem, ha nekem egy kiadós reggeli árt. hm?

Előzmény: Bessy (35)
Bessy Creative Commons License 2003.04.10 0 0 35
Szia alice itt!

A 2.-re.... A a kajálási szokásoddal van elég gond, csak nem akartam okostojáskodni...
Szóval amit leírtál aszerint - reggeli delux szendvicsed + kv (tejjel? cukorral?) inzulin szint emelő hatású, ha 2 óra múlva már újból éhes vagy, akkor a reggeli emésztése túl gyors, kevés benne a rost tartalom.
A szendvics alapanyaga finomított fehér lisztből készülő zsemle?
Lehet benne "kérek még"-"ízfokozó só" ez a nátrium glutamát, amit a kínai kajákba is szórnak bőven, vagy a készételekbe.
A gyorsan átfutó szenvics után hamar jön az utánpótlás mégegyszer.
Inzulinszint folyamatosan fenn, vércukor szint újból fenn. Ha sok finomított, könnyen emészthető szénhidrátot ettél vagy ittál (gyümölcslevek) gyorsan leesik a vércukor szinted.
A túl sok vérben lévő inzulin hormon (éhség hormon) hatására jön a visszacsapásos éhség érzet. Enni kell valamit, édeset vagy valami szénhidrátot pirítóst, gyümölcslevet, csokit, nasit bármit.... A gyakori kajálás hatására újabb inzulin termelés vércukor emelkedés, csökkenés zajlik egész nap.
Ha nagyon alacsony a vércukor szinted, mert a folyamatosan termelődő magas inzulin hormon szint könnyen és hamar kiüríti a véredből akkor jön a remegés és ájulás érzet.
Ez még messze lehet a cukorbetegségtől, vagy amit annak mondanak. Csak a rostok nélküli kész kaják becsapják a hormonjainkat.
A gyomor égést akkor is érzed ha a kv-t tejjel iszod? A kis espresso lötty - koffein - inzulin szintet emel.

A hőtermelés a barna zsírszövet dolga, nem vagy véletlenül túl soványka?

Az 1-re:
A 6:3 már nem annyira vészes, de határozottan alacsony.
Ha a folyamatos inulintermeléssel nagyon túlpörgeted a hasnyálmirigyedet, akkor a vele párban egyensúlyozó pajzsmirigyed ellustulhat.
(Remélem nem túl zavaros........)

Üdv: Bessy

Előzmény: Törölt nick (34)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.10 0 0 34
hello,
tegnap elfelejtettem, meg most megfazas is kerulget, de ma 36.3 nak tunt..
viszont agyalok a teman es ilyenekre gondolok, hogy 1. nem lehet, hogy ha takarékra vagyok véve, pl vérnyomás is takarékon van, akkor ez is? végülis, ha nincs szükségem energiára, akkor minek? (hogy ne faggyak meg..)
2. nem lehet vmi az emésztéssel? mer ott van a kazán. Sokszor van, hogy nagyon hirtelen leszek éhes, és elemi erővel, de nem ugy, hogy zabálni kezdek, hanem egyszercsak remegni kezd nagyon a kezem lábam, majd összeesek, mint aki 3 napja nem evett.. mondjuk, ha 3-4 oran at semmit nem kapok be. Vagy pl reggel, ha nem reggelizek bosegesen kave elott (csak pici espresso nem is hosszu lotty), akkor érzem, hogy szétmarja a gyomrom és legyengulok. Mintha mindent azonnal felélne a kazán, és aztán nem fütene tovább. Reggelizni is mindig kétszer kell, mert 10-11kor megin ég a gyomrom. De eszek eleget.
Előzmény: Bessy (33)
Bessy Creative Commons License 2003.04.07 0 0 33
Sziasztok!
alice_itt!
Alacsony az a hőmérséklet, próbáld meg teljesen lerázni este, reggel pedig ébredés után, még az ágyból való felkelés előtt mérni. (Az ovuláció napja és előtte utána 1 nap nem ad pontos értéket a pjazsmirigy működésről ezzel a méréssel, de a többi napokon igen.)
Az, hogy mitől nem működik hatékonyan a pajzsmirigyed azt ki kéne vizsgáltatnod.
(Lemerülhetett az elem ..... a túlhajtás miatt)
A pulzusod 5 perc nyugis ücsörgés után mérted?, biztosabb, ha egy percig leszámolod a dobbanásokat, nem hajt a tatár. Jobb, mint amit a mérők mérnek. A 94/65 vérnyomás igen alacsonyka, inaktivitást jelez, edzetlen állapotot.
Egyébként este belülről, vagy kívülről fázol?

Szia evat!
Szerintem ez normális jelenség, védekezik a szervezeted a hőtermelés csökkentésével, takarékra állít át, hogy kevesebb kajával is tudj működni. Csökkenti az anyagcserét, lassul minden. A fogyás üteme is (sajnos).
Üdv: Bessy

Előzmény: Törölt nick (29)
Tömegember emulátor Creative Commons License 2003.04.07 0 0 32
azt hiszem nekem csak ez a hosszu tel a problemam

egyebkent rajtam sokat segit, hogy total nem vagyok depis, sooot... :o)

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.07 0 0 31
relative jobban fazok mint masok, persze telen meginkabb, nem a nyari negyven fokba.. es te?
Előzmény: Tömegember emulátor (30)
Tömegember emulátor Creative Commons License 2003.04.07 0 0 30
alice_itt!
Mindig fazol, vagy csak most a hosszu tel miatt jott ez elo nalad?
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.07 0 0 29
szia,

na, csinaltam par fura adatot, de a homeroben nem bizok, soxor hujesegeket mer, talan ha egy hetig ugyanaz jon ki, vagy masikkal is.. namindegy.. pontos höt nem tudok, mert mindig ottmaradt, ahova leraztam :)) 36.3, 36.1
aztan szinten pontatlan merom van, de a vernyomim 94-65 es 110es pulzussal. Kesz kaosz.

hötermelo kajakat eszek es sokat, illetve eleget. mondjuk reggeli delux szendvics, kave, utana 10oraira reggeli megint, ebedre sultkrumpli sulthus/virsli/kolbasz stb, ebed utan a 2., utolso espresso, delutan 1-2 joghurt, turokrem, stb, kozben nonstop edesseg (na, nem olyan veszesen, csak random, egy kis nutella, csoki, etc), este megin fokaja (6ra mar hulla ehes vagyok), mondjuk burgerking menu vagy teszta (spagetti, ravioli), vagy a déli verzio, es mellette paroltzoldseg meg gyumolcsle, de szokott tojas meg fozelek is.. ejjel lefekves elott (fogmosas utan automatikusan) megehezek, akkor is vmi tejes dolog vagy palacsinta, ami van, pusz sok viz. Na, ez kb eleg, hogy (fenn!)tartsam a sulyom, de fazzak.

Előzmény: Bessy (27)
evat Creative Commons License 2003.04.07 0 0 28
Sziasztok!
Hasonló problémám van,azzal a különbséggel,hogy én egyáltalán nem vagyok vékony,sőőőt!
Az is igaz,hogy én csak akkor fázom,de pont annyira,mint Alice_itt,amikor fogyókúrázok.Ahogy érzékeli a szervezetem,hogy megint keveset kap enni,elkezdek iszonyúan fázni.Valaki azt mondta nekem,hogy ez nem normális,mert ilyenkor kellene a szervezetemnek a meglévő zsírt lebontania és az kellene,hogy fűtsön.
Ki érti ezt?
Bessy Creative Commons License 2003.04.05 0 0 27
Szia alice itt!
Állandóan mozgásban sem tudsz lenni..., sőt magokat enni - szénhidrátokat, mint a madarak... csak ötlet szinten, mit eszel?, úgy általában?, este lefekvés előtt?
Étrendi változtatással növelhető a hőtermelés (termogenezis).
pl. 100 kcal zsír 3 kcal hőt termel
100 kcal szénhidrát 12-15 kcal hőt termel
100 kcal fehérje 20 kcal hőt termel (ez a nyerő lefekvés előtt nálad)
Ha a hőtermelés - az alapanyagcsere szintje csökken - kevesebb kalóriát égetsz el, a pajzsmirigy hormon szinted csökken.. Ha többször eszel többet növekszik a hőtermelésed is.
Ha az ébredési hőmérsékleted méred, kiderül, hogy legalább a pajzsmirigyed normálisan működik-e. Az, hogy vékony vagy, nem hiszem, hogy okot kéne adjon a fázósságra.
Csak hétfőn este leszek ismét online, addig talán lesz 1-2 ébredési hőmérséklet adatod.
Üdv: Bessy
Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.05 0 0 26
vegulis lenyegeben ilyen mechanikus a dolog, amint lefexem, mefagyok, ha leulok, akkor felig.. ha jarkalok, kevesbe, de akkor is.. ez valahol normalis, csak nem ilyen mertekben.. tulajdonkepp ugy mukodom, mint masok, csak minden szituban nekem kell plusz 3-5 fok. (plusz ugye, nem birom a meleget sem) mi lehet keves? tul hamar hulok es melexem, ezert gondoltam, hogy a tomegem keves, vagy a borom vekony, vagy nemtom.. (majd mérek..)
Előzmény: Bessy (25)
Bessy Creative Commons License 2003.04.05 0 0 25
Szia alice itt!
Akkor egy lehetséges ok kizárva. Azért az ébredési hőmérsékletet nézd csak meg..
Üdv: Bessy
Előzmény: Törölt nick (24)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!