Keresés

Részletes keresés

sip pista Creative Commons License 2003.04.04 0 0 16
mi vadmacskákkal barátkozunk. kint laknak az uccán.
bobomami Creative Commons License 2003.04.04 0 0 15
Szióka! Mindjárt kivágnak minket innen, ha itt macskázunk! (Az enyém is hanyatt alszik)
Na, most a kutyákról: a régi ebünk, aki újfunlandi volt, nagyon tudott háton aludni! A fülei pedig felfelé álltak! Olyan édes volt.
A mostani, a vizsla csak az oldalán fekszik, a kezével időnként eltakarja a szemét, mint aki szégyenlős...
Előzmény: LTuni (14)
LTuni Creative Commons License 2003.04.04 0 0 14
Rekontra: :-))
nálunk eddig a manyekok az ágyamban aludtak, a mostani nem szereti ezt a megoldást. Merthogy nem így alakult ki bébikorában.
Tominak is bélelt a háza, sőt kettő is van neki, két különböző helyen, de csak egyet használ.
Plusz az előszobában is van egy kuckója, ahol most épp hanyatt dobva alszik, lábai az égnek...
Ha kinyitok minden ajtót, akkor is ott tér nyugovóra, szerencsére.
Mondjuk már párszor aludt mellettem, de mivel ott melege van, inkább a helyére megy.

Előzmény: bobomami (13)
bobomami Creative Commons License 2003.04.02 0 0 13
Nem azért, hogy kontrázzak, de a mi macskánk a fiunk ágyában alszik! (Ezt azért nem állatos helyen nem hangoztatom!)
A macskakosarat az ágy mellé teszem, a székre, és ha a macs ráun arra, hogy a gyerek forgolódik, akkor egyszerűen átmászik a kosárba.
Az ebállat udvari kutya, de birkabundával van megágyazva neki, egy régi kabátom van a házra gögzitve, hogy a nyilást elfedje, igy be tudja melegiteni.
Előzmény: LTuni (12)
LTuni Creative Commons License 2003.04.02 0 0 12
Azt így is kell csinálni :)) Kényeztetni!!!
Azért vannak!
A mi macskánk úgy alszik el a kuckójában, ha odakísérjük, betakargatjuk, cirimiri.
3 éves sincs, exkandúr. Nagy hős vadász. És kutyaidomár. De ilyenkor pólyásbabát játszik.

T

Előzmény: bobomami (11)
bobomami Creative Commons License 2003.03.31 0 0 11
Tavaly télen megfázott az ebállat, köhögött, és erre kapta a mézet. Azóta is minden reggel és este kiköveteli magának a meleg tejet! Méz nem kell, de a tej igen! 10 éves német vizsla a kis drágám, igy nagyon kényeztetjük. Ő a család elinkább elkényeztetett tagja (Szerintem)
A férjem szerint a macska, aki a gyerekkel alszik az ágyban. (De ő soha nem kapott mézes tejet!)
Előzmény: LTuni (10)
LTuni Creative Commons License 2003.03.29 0 0 10
Ti is betegek voltatok? Vagy csak megelőzés céljából mézelted? :)
Előzmény: bobomami (9)
bobomami Creative Commons License 2003.03.28 0 0 9
Nálunk a méz meleg tejben feloldva ment, de nagyon!
Előzmény: LTuni (8)
LTuni Creative Commons License 2003.03.22 0 0 8
Ferőzés mindenhol van, a metrófogantyún is pl.
De hát ugye, így nem lehet élni, nylonzsákban :)

Köszi, Tomi már csak néha hörrent egyet (új szót alkottam!), viszont már én is krákogok :O

Egyébként az "óvjuk a torkát" című állatorvosi felszólítással a kisdög jól visszaélt, úgy sétáltattam, mint egy hímestojást, nem volt visszarántás, ha rosszaság volt (méregverseny a kerítéseknél stb), ő sétáltatott engem. Csak szóban kértem meg szépen, hogy jöjjön vissza, meg lassabban menjen. Na az eredmény, hogy ma reggel úgy kezdett sétálni, mint KÁroly bácsi + Frakk!
Ideje, hogy meggyógyuljon, még nem nőtte ki a makacsságát!!!!

Egyébként a mézet javaslom, ha gyanakodtok valami köhécselésre, ártani nem árt, csak ügyesen kell adni, különben jöhet a mosakodás.

TTT

Előzmény: Doci20 (7)
Doci20 Creative Commons License 2003.03.20 0 0 7
Köszi Riki! Ezt már mondta más is. Mármint, hogy hipohonder vagyok a kutyámra nézve. Az előzővel nem csináltam ilyet, de annyira mások! Nála anno nem voltak ilyen hangok, meg egyebek, amit máshol írtam, de már "gyógyulok". Nem figyelgetem annyit. Neki is jobb, ha lenyugszom. Különben az egyik ok, hogy ismerősök ijsztgetnek, hogy a cipőn is vihetjük haza a fertőzéseket, meg ilyenek. Felénk meg elég sok kóbor ill. nagyon ápolatlan kutya (és gazda) van. dehát a széltől nem óvhatom meg...
Remélem a tényleg beteg kutyik gyógyulnak!!!!
Előzmény: riki86 (6)
riki86 Creative Commons License 2003.03.19 0 0 6
Doci20:És még mennyi furcsa krákogást fogsz tőle hallani!:O)))
Szegény kutyába ne beszélj bele minden bajt! Tudod a "kezdő" kismamák is ilyenek, mindenféle nyavaját látnak, ami miatt emésztik magukat.
Ne izgulj! Kicsi mopszid is fel fog nőni, minden probléma nélkül. Ahogy én látom, jó helyre sikerült tennie a kis fenekét!
Előzmény: Doci20 (3)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.03.19 0 0 5
az én kutyám viszont nem hörgős-köhögős fajta (nj), ugyhogy valszeg az lesz a mit tuni mond.
tegnap is köhögött.
olyan mintha a torkán lenne valami. néha még ugy néz ki mint aki hányni akarna, erőködik és krákog... mondjuk elég ritkán, szóval nem 24 órában egyfolytában.

Tuni a tied hogy van?

LTuni Creative Commons License 2003.03.18 0 0 4
Nem, szerintem a Ti krákogásotok másféle.
De bevallom, nálam még egy kutyi sem volt torokgyulladásos vagy köhögős, így én is meglepődtem.
Inkább olyan hang, mintha nagyon nehezen, de hányni készülne, mélyről köhög. Hörög. Vááááááááá
És nem tud magas hangokat kiadni.

Egyébként tök jól van, de sajnálom, azért biztos fáj neki vagy kellemetlen. Ha a helyébe képzelem magam...

Előzmény: Doci20 (3)
Doci20 Creative Commons License 2003.03.18 0 0 3
Ne ijesztgessetek! Nekünk szerdán lesz 11 hetes a mopszunk, is szintén krákog! Mindenhol olvastam, hogy ebból a fajtából meglepő hangok tudnak kijönni, pl. ami röfögésre hasonlít, de én még nem tudom megkülönböztetni a fura mopsz hangokat a köhögéstől. Ugye ha játszás közben csinálja, mintha elfáradt volna, akkor nem köhög! csak úgy nem áll neki köhécselni!
Lord Iffy Creative Commons License 2003.03.18 0 0 2
és most már jobban van?
én meg azthittem lenyelte a faháncsot és azért krákog. vagy elszivott pár slukkot....
Előzmény: LTuni (1)
LTuni Creative Commons License 2003.03.18 0 0 1
Én is megrémültem először, hogy lenyelt egy tüskéshátú elefántot. Még fonendoszkóppal is meghallgattam :) de aztán a dokibácsi szakértelme győzött

azért ugrabugrál, virgonckodik, zabál meg minden, csak ha rájön a köhögés, elég ijesztő
meg néha hörög is
éjszakára még mebucaine-t is adtam neki, hogy ne kaparjon a torka álmában

Előzmény: Lord Iffy (0)
Lord Iffy Creative Commons License 2003.03.18 0 0 0
vazze nekem is köhög a dög. én meg azthittem valamit félrenyelt. egész nap krákogott, most hagyta abba.
Előzmény: LTuni (-)
LTuni Creative Commons License 2003.03.17 0 0 topiknyitó
Durva torokgyulladás + köhögés. :(
Járvány van, az állatorvos szerint. Nem tudom, hogy lehet megelőzni, vagy hogy ne adjuk tovább, mindenesetre most ápolónőt játszom.
TTT

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!