Keresés

Részletes keresés

NimRÁ Creative Commons License 2011.06.04 0 0 335

Köszi! :)

Előzmény: Törölt nick (334)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.03 0 0 334

Rakd be a nőstényt egy üvegbe és úgy be az akváriumba. Ha van benne érett ikra, becsíkozódik és a hím elkezdi a habfészket (28°C-on). Ha már a nőstény is közeledne a hímhez, kiengedheted. 

Előzmény: NimRÁ (333)
NimRÁ Creative Commons License 2011.05.29 0 0 333

Sziasztok! Csináltam pár képet az új lányról! A rossz képminőséget kárpótolja a mennyiség :)

 

És amit kis juli belinkelt azon az oldalon ott azt írták, hogy 1-2 napig hagyták bent a nőstényt... Akkor ezzel is lehet baj, de én nem merem benthagyni pár órán túl, mert bántja őt a fiú.

kis_juli Creative Commons License 2011.05.29 0 0 332

Bocs az elírásért :D

akartam írni: "Ilusta a kicsik etetéséről "

Előzmény: NimRÁ (329)
kis_juli Creative Commons License 2011.05.29 0 0 331

Ezt találtam neked hirtelen:

http://www.akvarista.hu/?oldal=14&q=betta%20szapor%C3%ADt%C3%A1s

 

meg itt a 6. oldalon Gupppy jól szemléletei, hogy a csajszit hogy kell szoktatni a fiúhoz: a fiú vizébe kell berakni pl egy befőttesüveben.

 

és a 11. oldalon Ilista ír a kicsit etetéséről.

 

Írj, hogy mi a helyzet :)

Előzmény: NimRÁ (329)
Csimpolya Creative Commons License 2011.05.29 0 0 330

Kiváncsivá tettél! Kérlek, számolj be az ifjú pár együttéléséről, érdekelnek a további fejlemények.

Előzmény: NimRÁ (329)
NimRÁ Creative Commons License 2011.05.28 0 0 329

Na van haladás!.. már láttam becsíkozódni a nőstényt is a mai nap, nagyon örültem, egy idő után már nem is nagyon csipkedte őt a hím, de valami miatt mégsem működött a dolog, a habfészek is mára már 10x15 átmérőjű. Aztán rájöttem, hogy valószínűleg a hőmérséklettel van a baj, mert 20 fokos vízben nem fog menni a dolog... (de akkor meg miért épít fészket a hím?)

Tehát már csak a fűtést kéne bevezetnem.

NimRÁ Creative Commons License 2011.05.26 0 0 328

Köszönöm!!!! :D (a nyulas dícséretet meg az Albit is :D) Most levágtam a szőrét a fenekénél, elől viszont hosszú, úgyhogy most viccesen néz ki, majd lehet hogy felrakok róla képet :)

Na majd ha áttöltöm telómról a halas képeket akkor felrakom ide az új halat is :)

Én élő szúnyoglárvákat gyűjtök vízzel és fűvel teli vödrökben hátul a kertben, petéznek bele rendesen a szúnyogok... 10l-ben többezer lárva van.. Szóval abból van mindig nekik :)

Az oldalakat elolvastam...hát..ja.. majd lesz ami lesz, a saját elképzeléseim szerint fogom csinálni...

Csak az a baj, hogy már egyszer kipróbáltam, tegnap összetettem őket mert már jó nagy habfészket sikerült építenie a hímnek, a vize is melegebb volt, de megtámadta a lányt. Néha békénhagyja, de ahogy eszébe jut, hogy még mindig ottvan az akviban megint nekimegy... =/ ez eddig nemtűnik bíztatónak.

Előzmény: kis_juli (327)
kis_juli Creative Commons License 2011.05.26 0 0 327

Van???? De jóó! :)

Piros és a ciklámen is a kedvencem, mutiiii meg lécccciiiii :)

Figyi! Ha nem tudod hogy kezdj hozzá a szaporításhoz:

Én végig olvastam ezt a topicot mielőtt beírtam , és nagyon jól le van írva, hogy hogy kell szaporítani a bettákat! Most hirtelen meg nem mondom, hogy hanyadik oldalon, te ha jól emlékszem, többször is le van írva.

Keresd meg és tuti menni fog!

Milyen szúnyog lárvát adsz nekik? Azt a táblás csokira emlékeztető fagyasztottat? a párom most tubifexet vett.... hogy ezek hogy "bevadulnak", ha adom nekik. Tisztára megőrülnek, úgy "zabálnak" :) Teljesen letámadják, mint oroszlán a zebrát :D

Lehet azért, mert két nap után éhesek :D de másokra, a gyakorlottakra  hallgatva nem akarom sűrűbben etetni őket, ne hízzanak el.

Hát, ahogy így beszélgetünk róla, eddig is ki akartam próbálni a szaporítást, most meg már nagyon :)

 

Majd írj inkfókat, hogy mi a helyzet Bettáéknál.

Ja: láttam a nyuszkóidat a neten, nagyon szépek! No meg Albert, hát ő csúúúúcsssss :D

Előzmény: NimRÁ (326)
NimRÁ Creative Commons License 2011.05.24 0 0 326

Van!! :))

Tegnap délután vettem egy szép csíkos piros-ciklámen színű nőstényt. Nem volt most sok betta, kb 10 db, de ez volt a legnagyobb. Namost még külön vannak, igazából fogalmamsincs hogy kezdjek hozzá... Úgy tervezem, hogy a hímet beteszem a nagy akviba, sok növénnyel és majd építgetheti a habfészket...aztán majd jöhet a nőstény befőttesüvegben... aztán majd ha csíkosodik akkor mehet be a hímhez és majd alakul a dolog... Egyenlőre egymás mellett van a két akvi, de a hím feszegeti magát és mindig neki megy a falnak ahol a nőstény van. Azt tudom, hogy érdeklődhetnek egymás iránt, de ez nem az.. =/ Szét akarja tépni, látom rajta.

Addig is tömöm őket szúnyoglárvákkal :) Meg a hímnek is kell építenie egy új fészket mert takarításkor nem maradt egyben.

Hát remélem, hogy majd ti is elkezdtek nemsokára foglalkozni betta szaporítással és esetleg addigra én is tudok tanácsot adni a tapasztalataimból. :)

Jaj igen a picik.. hát állatkereskedésbe remélem vihetem őket, de ismerőseim közül tudok olyanokat akik örülnének egy-kettőnek, nameg nekem is van még helyem pártucat halnak ha nagyon muszály.

Előzmény: kis_juli (324)
adamkaa Creative Commons License 2011.05.24 0 0 325

sziasztok!

 

kis bettát vásárolnék elérhető áron! lakhelyem vasmegye és veszprém megye határa. kb szombathely pápa illetve győr irányába érdekelne. főleg hím és valami szép. lehetőleg háztól vagy tenyésztőtől, nem üzletből. ha valakinek van ötlete vagy ismerőse vagy netán saját eladó, kérem jelezze nekem. köszönöm

 

mailom és msnem: csonkamail@citromail.hu

kis_juli Creative Commons License 2011.05.24 0 0 324

Van kislány???? :)

Szívesen kipróbálnám a Betták szaporítását, de nem vettünk végül, mert belegondoltam, hogy lenne akármennyi pici Betta, mit csinálnék velük? Sok hely kell nekik, ha már külön kell őket választani, addig nem is lenne gond, míg egy nagyban vannak együtt....stb.... a kereskedésekben vagy átveszik, vagy nem.... ill, kérdés az, hogy mennyi maradna a picikből, amit előre nem lehet tudni.

Kíváncsi vagyok milyen sikered lesz :) Tényleg, te mit csinálsz a picikkel? El tudod adni majd?

Előzmény: NimRÁ (323)
NimRÁ Creative Commons License 2011.05.23 0 0 323

Nos, akkor elvileg ma megyek és keresek egy nőstény bettát. Kíváncsi vagyok, hogy most milyenek lesznek. Biztos rengeteg, mivel amikor legutóbb voltam akkor azt mondták, hogy a húsvét miatt nagyon elfogytak a betták és akkor is találtam 30-40-et :) Nagyon szépek és változatos színűek voltak. A csíkosakat nagyon megkedveltem, de teccenek a világosabb élénk színűek is, meg ugye a kék is. Lehet, hogy most is az lesz, hogy nemtudok dönteni és veszek többet is, mint ahogyan a nyulakkal csináltam. :)

Jó lenne már egy saját betta szaporulat. :]

 

Előzmény: kis_juli (322)
kis_juli Creative Commons License 2011.05.21 0 0 322

Köszi szépen a dícséretet!

Mi is azt beszéltük a párommal, hogy ennyi munka után megérdemelnek egy csajszit! :D

Almacsiga? Ok, köszi!

Előzmény: NimRÁ (321)
NimRÁ Creative Commons License 2011.05.21 0 0 321

Szia!

Először is, nagyon szépek a halaid, gratulálok hozzájuk!

Az én hímem is már 3 napja csinálja a habfészket de én sem tudom, hogy miért. De ha már ennyit fáradozott vele, talán hétfőn kap egy nőstényt jutalmul :)

Almacsigát lehet berakni hozzájuk, nagyon jól feleszik a maradékokat.

Előzmény: kis_juli (320)
kis_juli Creative Commons License 2011.05.21 0 0 320

Sziasztok!

 

sikerült végre lecserélnem a gömböt szögletes akváriumra, meg kaptam egy koronás gyönyörűséget is!!!!! :)

így két szögletes van. 6l-es mindkettő. tegnap rendeztük be az akváriumokat.

Azt szeretném megtudni, hogy mivel lány a közelben sincs, akkor miért csinálják olyan szorgalmasan a buborék fészket??? És megférnek ők a vizi csigákkal, pl almacsiga, csak, hogy a csigusz segítsen kicsit tisztítani az akváriumot.

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.11 0 0 319

Ilyen olcsón rég láttam akváriumot.       http://purakvarium.unas.hu/spd/1001/Szogletes_akvarium_35_Liter           

Ebben 1 hím tartható 3-4 nősténnyel. Szaporítani is lehet benne, ha lecsökkentem a vízmagasságot 20 cm alá.          

Petra & Molly Creative Commons License 2011.05.10 0 0 318

Sziasztok!

 

Egy másik fórumban már feltettem a kérdést, de egyelőre nem érkezett válasz.

 

Tervezem egy ideje, hogy beüzemelek egy kisebb akváriumot. Elsősorban 1 db hím bettát tartanék benne. (esetleg 1-2 másikat, ha van olyan fajta, amit megtűr maga mellett)

http://www.aquadepo.hu/product_info.php?cPath=539_80_238&products_id=6746

http://www.aquadepo.hu/product_info.php?cPath=539_80_238&products_id=6750

http://www.aquadepo.hu/product_info.php?cPath=539_80_238&products_id=6752

Szerintetek megéri ilyet akváriumot venni? (mert ha magam rakom össze, akkor azért olcsóbban kijön)

Illetve bettának melyik az ideálisabb forma? Az az akvárium, amelyik magasabb, vagy inkább szélesebb és alacsonyabb?

kis_juli Creative Commons License 2011.05.09 0 0 317

Köszönöm a linket!

Viktor szívemből szólt :) csak én nem idővel, hanem villámgyorsan cserélem.

Jó kis hozzászólásokat kapott a cikk.....

Előzmény: Törölt nick (316)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.09 0 0 316
Előzmény: kis_juli (309)
kis_juli Creative Commons License 2011.05.08 0 0 315

júúújjj, nagyon klassz az osztott, szép kis társaság az alsó! :)

Előzmény: Törölt nick (314)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.08 0 0 314

Ez jobban tetszik.  

Jobban mutatnak síklapú aqváriumban.

Szép a vegyes társaság: 

Előzmény: kis_juli (311)
NimRÁ Creative Commons License 2011.05.08 0 0 313

Nos, elvileg elvannak ekkora helyen... Enyém sincs sokkal nagyobba.. csak kicsit széleseb és alacsonyabb a nagyobb vízfelület miatt...

Én nem fűtöm a vizét, a szobám mindig 25 fok fölött van, a hal víze is 20 fok fölött. Szűrőt sem raktam be még hozzá, de úgygondolom teljesen fölösleges, 2-3 hetente lecserélem az egész vizet (a betták jól bírják) és heti 1x 50% vízcsere van.

Visszatérve a befőttesüvegre.. Lehet olyanba tartani, de jobban érzi magát a hal ha legalább 20l fölötti akviban van :)

Előzmény: kis_juli (311)
NimRÁ Creative Commons License 2011.05.08 0 0 312

Szia!

Nagyon szép ez a hal, majdnem olyan, mint az enyém :)

A Sérüléséről annyit, hogy legjobb haveromnak is volt egy sérült hala és hónapokig nem gyógyult be a sebe és túladott rajta, úgyhogy nemtudom, elég lassan gyógyul, ha egyáltalán teljesen begyógyul-e. De majd a "nagyok" tudnak okosabbat is mondani biztos :)

Előzmény: kis_juli (310)
kis_juli Creative Commons License 2011.05.08 0 0 311

nem tudom hol találtam a képet, bocsi, hogy nem tudom megnevezni.

Mi erről a véleményetek:

 

kis_juli Creative Commons License 2011.05.08 0 0 310

na a kép lemaradt előzőleg, ezt még gyakorolni kell.

 

 

kis_juli Creative Commons License 2011.05.08 0 0 309

Sziasztok!

 

Új vagyok itt nálatok, de naggyyyon örülök, hogy rátok találtam! :) már végig is olvastam az írásaitokat.

Nekem is van egy fiúkám, két- három hete vettük. Rudi lett a neve :) Igazából szép tőrkiz zöld az úszója arany fénnyel, a kép nem adja vissza, örültem, hogy ez is sikerült :)

 

Nekem nincs sok helyem, így nem tudok nagy akváriumot biztosítani neki, ezért örültem, hogy kis méret is elég neki. Nos, mivel az állat kereskedésben nem mondta az eladó, hogy tilos a gömb, így azt kapott, mert hogy milyen mutatós, nekem tetszett. Mióta megtudtam a napokban, hogy nem jó a halaknak (egyébként valaki tudja miért?) minden bajom van, sajnálom szegénykét....

tudom, hogy hány fokos víz kell nekik, meg szűrő, de olvastam, hogy 1l is elég nekik. Ebbe viszont nem férnek bele az említett dolgok. Most akkor hogy van ez?

Így is kész vagyok a gömb miatt, nem akarok akaratlanul is állítkínzó lenni!

 

Láthatjátok, hogy meg van sérülve a feje mögött a háta :( ez be fog gyógyulni neki????

 

Köszi, ha válaszoltok!

sziasztok

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.07 0 0 308

Nyersen, max akkora darabokat, mint a hal szeme. Főtt csirkemáj az ivadékoknak adható úgy mint a tojás sárgája. 

Előzmény: NimRÁ (307)
NimRÁ Creative Commons License 2011.05.07 0 0 307

Hű! Köszönöm, nagyon sok mindent megesznek úgytűnik. A csirkemájat és egyéb belsőségeket nyersen kell adni?

Előzmény: Törölt nick (301)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.07 0 0 306

Egyszerú színekben is vannak mutatós példányok.  

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!