Keresés

Részletes keresés

Encsi84 Creative Commons License 2006.10.22 0 0 725

Egyelőre színek nélkül:1, maga a ház, terasz, aztán baloldalt ami benyúlik a teraszba az egy szaunás rész lesz majd.A szaunás rész mögött van az étkezős nappali (ez nem látszik a képen)Illetve, a jobb oldalon az oszlopok mögötti rész az a nappali.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2, folysó Ebbe van egy ív.Felnagyítva jobban látszik talán.Ha nem, akkor majd színesbe egyértelmű lesz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A fürdő

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nappali a leendő konyha sarkából. Balról nyílik a folyosó, jobbról étkező, lépcső, szaunás rész.

 

Előzmény: Gömbtatu (722)
mrtj Creative Commons License 2006.10.21 0 0 724

Kedves fórumozók!

Láttam egy nagyon szimpatikus tolóajtó-megoldást kisebb szekrényre: azt hiszem bambusz lécek voltak párhuzamosan egymás mellé rögzítve úgy, hogy el tudtak hajolni. Tulajdonképpen egy rolószerűség volt ez. A neten találtam két képet róla (a bambusz.info -n): 

 

Az lenne a kérdés, hogy tud-e valaki olyan műhelyt / mestert, aki ilyesmi alapanyagból egyedi méretű ajtót tud csinálni? (A rolónak kellene valamilyen sín, és a felcsavarodást is meg kellene oldani.) Vagy legalább azt, hogy hol lehet ilyen rolót kapni?

Köszönöm,

T.J.

t3v3d3s Creative Commons License 2006.10.21 0 0 723
khm, akarUNK :)
Előzmény: Gömbtatu (722)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.10.21 0 0 722
Fotókat akarok!!!
Előzmény: Encsi84 (721)
Encsi84 Creative Commons License 2006.10.21 0 0 721

Választottunk színeket. Nappali+konyha vajszínű . Ezek egy térben vannak. Illetve az étkezős rész, és az emeleti lépcsős rész is egy tér, csak egy oszlop és egy kisebb faldarab választja el a kettőt .Az oszlop rozsdaszínű,meg az elválasztó rész. Aztán a belső rész az étkezőnél, valami sárgásabb árnyalat.

A folyósóban van egy lekerekített rész nem egy sima téglalap.A lekerekített rész a rozsdás, a többi vagy egy fajta sárga, vagy az a szín ami a nappaliban lesz.

Szóval úgy 4-5 féle szín lesz variálva.

Kiváncsi leszek a hálószobára.Zöldre szerettem volna, olyan krémesre, mivel fenyőbútorokkal lesz berendezve.De egyszerűen nem lehetett rábírni a Párom:(. Remélem evvel is szép lesz.Jövő héten elkezdődik a festés.Teszek majd fel képeket az elkészült helységekről.Esetleg ha érdekel valakit a fürdőről is, meg más helyekről. Sajnos nincsenek még szerelvények, csak simán kicsempézték,járólapozták.

szt82 Creative Commons License 2006.10.20 0 0 720

szia Cicó!

 

Mindenképpen írok, és elregélem az ablak igaz históriáját, de alaposabban szemügyre véve ezt a lakást, addig még hosszú, göröngyös út vezet... :)))))

 

üdv,

 

t.

Előzmény: cicó (708)
tasha Creative Commons License 2006.10.19 0 0 719
nem tolós, de a jelenlegi helyzetben is majdnem teljesen ki tudom nyitni. És a fal feloli oldalán akasztós, azt használjuk kevesebbet, szóval nem gáz.
A képeket tanulmányozom, köszi :)
Előzmény: nemisbéka (715)
nemisbéka Creative Commons License 2006.10.19 0 0 718
Én befordítanám az egyik ágyat az ablak alá, ahogy rajzoltam is. Az lényegében holt tér, a két ágy közötti jelenlegi hely nemigen használható.
Előzmény: tasha (717)
tasha Creative Commons License 2006.10.19 0 0 717
ja, a két oldalán 67 ill 80pár centi van, attól fugg, mit mérek, a keretig vagy az uvegig. És a padlótól nem 80 az ablak, hanem 70, rosszul mértem elsore :p

Egyébként a jelen helyzet lakásilag ez, bármi ötletet szivesen fogadok!

Előzmény: tasha (713)
nemisbéka Creative Commons License 2006.10.19 0 0 716
Igen.
Előzmény: cicó (712)
nemisbéka Creative Commons License 2006.10.19 0 0 715
Bocs, hogy ferdék lettek :). Szerintem az F változattal lenne a legkevésbé zsúfolt. A szekrénynél a pöttyök egy nyitási ívet jeleznek, nem tudtam, hogy tolóajtós vagy rendes.
Előzmény: nemisbéka (714)
tasha Creative Commons License 2006.10.19 0 0 713
ebben nincs hiba :) Próbálgattam sokféleképp, de nem az igazi meg nincs érzékem ehhez, mert nem tudom éloben látni, ha papíron van és ha meg tologatni kell, az ember kiakad. :D
Az ablak 80 cm magasan van és jól szigetel (itt muszáj neki :)) meg új a ház viszonylag, 5 éves.

Előzmény: nemisbéka (710)
nemisbéka Creative Commons License 2006.10.19 0 0 714

Variációk:

 

cicó Creative Commons License 2006.10.19 0 0 712
Talán az informatívabb lenne, hogy a padlóhoz képest...bocs :D
Előzmény: nemisbéka (711)
nemisbéka Creative Commons License 2006.10.19 0 0 711
Az ablak milyen magasan van a földhöz képest és mennyire jól szigetelt? És mennyi hely van a két oldalán?
Előzmény: tasha (709)
nemisbéka Creative Commons License 2006.10.19 0 0 710
Én a lakberendezés előtt azt csináltam, hogy méretarányosan lerajzoltam a lakás alaprajzát és a fontosabb bútorokat is, utóbbiakat kivagdostam és addig tologattam erre-arra, amíg minden helyére került :). Ez alapján sikerült kitalálni, hogy hova tegyük az elválasztó falunkat.
Előzmény: tasha (709)
tasha Creative Commons License 2006.10.19 0 0 709
Sziasztok,

én is segítséget szeretnék kérni. Adott egy elég kicsi :( gyerekszoba, ami
egyelore alvósszobaként és játéktárolóként funkcionál, mert még kicsik a fiúk (2 éves
és 7 hós) és inkább a nappaliban vannak. Ennek ellenére szeretném a
lehetoségekhez képest úgy elrendezni a szobájukat, hogy minél tágasabbnak hasson. Ha mégis ott játszanának, legyen erre valamennyi szabad tér.
Aminek be kell férnie: 60x120as kiságy és 70x140es kiságy, van egy nem
mozdítható beépített szekrény (120x60) és egy ilyen ikeás játéktároló, a méretei
94 cm széles, 44 cm mély.












és a szoba, ami 3.5x2.5-es:











Azt már tudom, h késobb emeletes ágy lesz a megoldás, vagy a 2 ágy L alakban
egymásra csúsztatása, de most a követekzo 1-2 évben ez még nem megoldás, a
"nagy" még kicsi a fent alváshoz. Aztán meg költözunk remélhetoleg nagyobba. :)
Elore is köszi a segítséget!

t.
cicó Creative Commons License 2006.10.19 0 0 708
Szivesen...azért majd írjál mi lett az ablak sorsa :)
Előzmény: szt82 (707)
szt82 Creative Commons License 2006.10.19 0 0 707

Kedves Cicó!

 

Nagyon szépen köszönöm a segítséged!

 

Üdv,

 

Tibor

cicó Creative Commons License 2006.10.18 0 0 706

Szia!

Nem vagyok Anna, de ha nem baj válaszolok:)

Itt az a cél, hogy az ablaküveget kifelé átlátszatlanná tegyük, de a fényt beengedje...

Erre pillanatnyilag 5 féle módszert tudok javasolni

 

1. Üvegtapéta. A legolcsóbb de a legsnasszabb megoldás, itt ne valami csicsamicsára gondolj, vannak egyszerű csak "homályosító" tapéták is...

2. Üvegfestés világosabb szinekkel

3. Savmaratott vagy homokfúvott üveg mintával

4. Anyagában mintás üveg berakása, már nem csak a sima "ragyás" üveget lehet kapni, sok szép van

5. Tiffany, amiből a variációk lehetősége végtelen akár geometrikus akár egyéb mintákkal, sőt lehet a fentebb említett anyagában mintás üvegekből is összerakni, nem muszáj, hogy szines legyen...

 

Nézz itt körül...

http://www.artwindows.com/flash/FLASHcollectionFrames.html

 

Ezek közül bármelyiket választhatod anyagi lehetőségeidtől függően, a képek felarkása sem rossz ötlet, de attól még a látkép az ablakban megmarad és zavarni fog téged is...

Előzmény: szt82 (705)
szt82 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 705

Kedves Anna!

 

Laikusként kérdésemmel inkább támaszkodnék egy szakértő véleményére, úgyhogy fel is teszem: nemrégiben vásároltunk a párommal egy negyedik, legfelső emeleti téglaépítésű lakást, amelynek hall részét étkezőnek fogjuk kialakítani, azonban előtte még szétverjük az egészet, és újraburkoljuk, parketázzuk, stb. Az ominózus hall 4.8m x 3.5 m-es, a lakás észak-déli tájolású. A nyugati 3.5 m-es falon van egy ablak, asszimetrikusan van elhelyezve (bal oldalra), és a  lichthofra néz, tehát van természetes fény, azonban a lichthofot tűzfal zárja körbe, kinézve az ablakon csak ennyit látni. Kérdésem az lenne, hogy hogyan lehetne kivitelezni azt, hogy az ablak megmaradjon teljes értékű természetes fényforrásnak, azonban esztétikailag ne rontsa le a szoba összképét? A kérdéses helyiségbe nem terveztünk tálalószekrénynél nagyobb bútordarabot tenni. Eddig annyi ötletem támadt, hogy a szóban forgó ablak melletti falrészre képeket rakok, melyeket koncentrált világítással (spot) világítanék meg, így elterelve a figyelmet az ablakról.

 

Megtisztelő figyelmét és válaszát előre is köszönöm!

 

Üdvözlettel,

 

Tibor

inaki Creative Commons License 2006.10.16 0 0 704

Hálós-gyerekszoba ügyben...

 

Még egy tanács: a szoba csőszerűségét úgy törd meg hogy az ágyatokig legyen egy színű a fal (a lépcsőig) és aztán a gyerekrészen az ő ágyánál meg egy másik falszín...ezek egymás árnyalata is lehetnek, de mindenképpen az ablakhoz kerüljön a sötétebb árnyalat és az ágyatokhoz a világosabb.

 

hi, inaki

Előzmény: rain city (677)
inaki Creative Commons License 2006.10.16 0 0 703

Hálós-gyerekszoba ügyben egyetértek t3-mal!

 

1. az 50 cm vállalható az éjjelre használt ágy körülaz egyik személy részére.

 

2. eléggé gáz az újszülött ágyát betenni a sarokba...ha gond van mindenen át gázolva kell berohanni a legtávolabbi sarokba..... sőt onnan fel kell emelni és ki kell hozni a polycit...kész tűzoltósmentőakció!

 

szép napot, inaki

 

Encsi84 Creative Commons License 2006.10.13 0 0 702
Festettem akvarelleset.Nem tudom mit fog kihozni belőle a párom:), mihez lesz kedve. Egyébként ha minden igaz az egyik szín törtfehér lesz. :( :) Én jobban szeretem az élénk színeket.Teszek valamit az ügy érdekében majd, hogy jól nézzen ki.
rain city Creative Commons License 2006.10.11 0 0 701
Köszönöm, ezek is jó ötletek, mostmár biztosan sikerül valamit kialakítani. :)
Előzmény: bogibigyo (682)
Encsi84 Creative Commons License 2006.10.11 0 0 700
Van még rózsaszín-de az babás, van még lilás,de az sötét és nem szeretem, van még banán, az tetszene,de az baromira drága. Tetszene valami bordó is...esetleg arra az egy falra.
Most van a duluxnak valami akciója, abból szeretnénk majd venni.

Más színű lesz az ablak, és a lambéra. Belül az ablakpárkány. Nekem nem tűnik zavarónak,hogy más színű a plafonon a fa, főleg, ha lesznek cseresznyés bútorok.
Aztán meglátjuk. Én örültem volna,ha a lambéria is cseresznyés lett volna,de az már így is olyan mennyiségű munka volt, hogy el nem tudom mondani.Nem teljesen natúr egyébként, mert le van lazúrozva,meg kezelve.
Előzmény: Gömbtatu (697)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.10.11 0 0 699

Az akvarelles ötleted nagyon jó, de ha valaki nem látja a színeket, jobb, ha segítséget kér. A festékboltban általában nem tudnak segíteni. És alapszabály, hogy a színmintás leporellót ki kell vinni a boltból, mert természetes fényben tökéletesen más színeket lát rajta az ember. És rá kell szánni nagyon sok időt, mert egyes színek csak árnyalatokban térnek el egymástól, de nagy felületen teljesen máshogy mutatnak.

 

Encsi, nézegess nagyon sok Lakáskultúrát, és ne ugorj automatikusan át olyan képeket, amik elsőre nem ragadnak meg. Lehet, hogy harmadszorra rájössz, az a szívszerelmed. Te, a cseresznyeszín nyílászárók mellett nyers fenyő lambéria lesz?

Előzmény: t3v3d3s (698)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.10.11 0 0 698
én kategorikus helyett egyszerűként éltem meg :) Később át lehet festeni.

(Nálam a fürdő és a kisszoba kiv. fehér minden, és az összes szomszédom a csodájára jár, hogy ez ugyanakkora-e, mint az ő lakásuk, ami... (nap)sárga. Én sem hittem volna, hogy mennyire tágítja a teret, és hát a jó kis repróim is jobban mutatnak fehér háttérrel. De ha nagyobb tereim lennének, biztos színezném őket, bár nem túl vadra).


Encsi, vegyél nagy ív (min. 2 x A/3) papírokat, és vízfestékkel, temperával, akvarellel sat. színezd be őket, akaszd ki a megfelelő falra, több színt is, és nézd be a járólapokkal és a szomszédos helyiségekkel. Aztán a végén a neked tetszőt vidd a festékkeverő boltba, és kevertess olyan árnyalatot (persze úgyis csak hasonlót tudnak, de az már valami).
Előzmény: Gömbtatu (696)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.10.11 0 0 697
Én nem raknék sárgát a lakásba, de ez már megint egyéni ízlésficam. Mindenhol sárga minden. Annyi jó szín van, miért nem ereszted el a fantáziádat?
Előzmény: Encsi84 (695)
Gömbtatu Creative Commons License 2006.10.10 0 0 696
Szó nincs róla, hogy baj lenne, én is szeretem a fehéret, de van, aki nem. Kicsit kategorikusnak tűnt a kijelentésed ezzel a fehérrel, ezért próbáltam gyorsan cáfolni.:)
Előzmény: t3v3d3s (690)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!