Keresés

Részletes keresés

alex_86 Creative Commons License 2017.07.15 0 0 19272

Lehet, hogy csak nekem újdonság, de kijött az új jegyalaptekercs (N sorozat), ami már ismét keményebb papírból készült (valamivel még vékonyabb, mint az első hőtekercsek), formátumuk megegyezik a korábbiakkal.

 

Más: az e-ticket kioszkok mióta használnak külön tekercset a nemzetközi jegyek kinyomtatásához (két szelvény hosszúságút adtak korábban)?

Sok helyen találkozok az automatán azzal a hibaüzenettel, hogy csak belföldi menetjegyeket lehet kinyomtatni - véleményem szerint azért, mert nincs benne csak az "alap" papírtekercs. Ez így elég megtévesztő és ilyen esetben nem ártana, ha a nemzetközi ugyanúgy mehetne két szelvényre, mint korábban.

hkv Creative Commons License 2017.06.13 0 0 19271

v_peti Creative Commons License 2017.04.30 0 0 19270

Viccesen rövid egy sikló. :) De azért kipróbálnám, ha Zágrábba megyek!

Előzmény: HANGÁR (19268)
tothgun modells Creative Commons License 2017.03.16 0 0 19269

Üdvözletem!

 

Az alábbi mávos/mahartos/volános jegyek egyben eladóak, esetleg értékben azonos mávos kéregjegyekre cserélhetőek.

Érdeklődni publikus mailcímen kéretik!

 

Üdv, tothgun

HANGÁR Creative Commons License 2017.03.12 0 2 19268

Tán ilyen még nem volt:

 

siófoki35 Creative Commons License 2017.02.01 0 0 19267

Újszegedi 500+-os reformjegy még 2010-ből :) Mellette egy örkényi darab, aminek az az érdekessége, hogy bár Örkényben van/volt pénztár, az ott felszállók valamiért mindig a vonaton vesznek jegyet...

 

siófoki35 Creative Commons License 2016.10.11 0 1 19266

Szeretettel várok mindenkit! Lesz emlékjegy is :)

hkv Creative Commons License 2016.08.25 0 0 19265

Szeptember 5-én újra kinyit a Nosztalgia Jegypénztár, ahol a 170 éves Pest - Vác vasútvonal második ünnepi emlékjegyét lehet megváltani díjmentesen a Kismarosi Művelődési Házban.

alex_86 Creative Commons License 2016.08.24 -1 1 19264

Egy rövid JÉ beszámoló Miskolcról, mivel jelenleg ezen a területen történik a telepítésük:

A pénztárak nagy része kapott legalább egy JÉ-s gépet hó elején, általában egy helyen csak egy gép működik, így ez a "cumigép", ha csak lehet, a VMAEF-et használják (Eger, Sárospatak, Szerencs...). Kb. 3 jegyet kiad a pénztáros VMAEF-en, míg egyet a JÉ-vel. Az egygépes helyeken (pl. Kál-Kápolna, Tiszalúc) csak JÉ van már. Fokozatosan cserélik majd ki a VMAEF-eket. Jegyvizsgálói ellenőrzés nincs, a vonatszámot kézzel kaparják a jegyre.

 

Egerben egy sztori: egy utas fél órával menetjegyváltás után jött vissza, hogy neki áfás számla kell. Nem maradt más megoldás, JÉ-n lerontották a régi jegyet (kezelési költséggel) és eladta később számlával ugyanazt a jegyet. Értem, hogy pénztártól való távozás esetén..., de a régi rendszer ilyen szempontból sokkal jobb, papíron lekörmöli a pénztáros a tömbben, a jegyre egy "KP számla kiadva bélyegző" és semmi gond...

 

A fedélzeti rendszer tesztelés alatt van, sok a negatív visszajelzés főleg a tornanádaskai vonalról (3G lefedettség nincs, állomási jegykiadás csak Edelényben van), így fizikailag is képtelenség lesz bizonyos esetekben jegyet eladni. Még szerencsétlenebb a helyzet Szilvásvárad felé, a Bükkben. Állítólag ide kerítenek valami köztes megoldást, de egyelőre biztosan marad a Motorola okostelefonos jegykiadás.

hkv Creative Commons License 2016.08.11 0 0 19263

A Nosztalgia jegypénztárunk hamarosan újra kinyitja kapuit. Mindenkit várunk további rendezvényeinbken a 170 éves a magyar vasúti évforduló jegyében. Továbbá mindenkit várunk szeretettel szeptember 2-án 15 órás kezdettel a Törekvés Művelődési házban tartandó Fedélzeti Utasellátó Vándorkiállítás megnyitónkra, illetve a szeptember 10. étkezőkocsi találkozóra.   

siófoki35 Creative Commons License 2016.08.09 -1 0 19262

Kaposvár környékén mintha lenne még EMKE, de lehet hogy már ott is tescosnyomtató van :D

Előzmény: Tomika... (19261)
Tomika... Creative Commons License 2016.08.09 0 0 19261

Itt a javított térkép.

siófoki35 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 19260

Siófok környékén is valameiyik SYS van :D

Előzmény: Tomika... (19259)
Tomika... Creative Commons License 2016.08.09 -1 0 19259

Üdv. Csináltam egy térképet Paintben a közlekedési központok pénztárgépeiről. Ha hibát találtok benne, jelezzétek és kijavítom.

hkv Creative Commons License 2016.08.05 -1 0 19258

Figyelem! Figyelem!

 

Tájékoztatunk benneteket, hogy Nosztalgia jegypénztárunk Budapesti nyitvatartása megváltozott.  Augusztus 31--n pénztárunk zárva tart helyette október 3-án és novevember 23-án lesz nyitva Budapesten. Október 3-án az Új Galéria az Ifjúsági Házban november 23-án meg az Istvántelki VOKÉBAN.

siófoki35 Creative Commons License 2016.07.26 0 0 19257

Egy érdekes újságcikk, a Pesti Hírlapból...

hkv Creative Commons License 2016.07.25 0 0 19256

Július 29-én újra kinyit a Nosztalgia Jegypénztár, ahol a 170 éves Pest - Vác vasútvonal második ünnepi emlékjegyét lehet megváltani díjmentesen.

 

hkv Creative Commons License 2016.07.16 0 0 19255

A 170 éves Pest - Vác vasútvonal ünnepi emlék jegye.

 

hkv Creative Commons License 2016.07.13 0 1 19254

 

Július 15-én újra kinyit a Nosztalgia Jegypénztár a 170 éves a magyar vasút rendezvénye kapcsán.  Várunk mindenkit Madách Imre Művelődési Központban délután 14 órás kezdettel Vácon. Ne feledjék kiállításunk megnyitójára a díjmentes belépőjegyüket a Nosztalgia Jegypénztárunkban válthatják meg. Nosztalgia jegypénztárunk július 15-e után július 29-én Sződ-Sződligeten lesz nyitva ezt követően pedig Augusztus 31-én budapesti a VOKE Istvántelki Művelődési házában.

 

krikori Creative Commons License 2016.04.28 0 0 19253

Üdvözletem Urak,

 

 MÁV-BEV-es jegyről (BHÉV 1952-58 között) keresek fotót, előlap és hátlap. Nagy segítséget jelentene, ha valaki betenne ilyet!

Köszönöm!

siófoki35 Creative Commons License 2016.04.10 -1 0 19252
siófoki35 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 19251

Siófoki helyis buszon rég láttam már EMKE-t. Elromlott az intelligens kütyü.

 

 

VB-s jegyeknek újabban ilyen zöldes a nyomata, a szokásos szürke helyett. Valami hiba lehetett a nyomdában.

 

 

PA1-Vác-Alsóváros. Érdekes hogy a partner pénztárak különféleképpen vannak jelölve.

 

halaloszto Creative Commons License 2016.04.04 -1 0 19250

tudom miről van szó. még egy kicsit kényelmetlenebb lett vonattal rendszeresen(naponta) utazni, de legalább jól megszívja aki a dátum nélküli jeggyel bujkált a kalauz elől.

 

egész pontosan tudom, mert diákkoromban én is csináltam a retúrjeggyel, ami 30napig volt érvényes.

 

Vajk

Előzmény: paca664 (19248)
v_peti Creative Commons License 2016.04.04 -1 0 19249

Na ja, sógoréknálpl. nem tudtam retútjegyet venni. Sopronból mentem Deutschkreutzba és vissza, csak úgy vonatozni, de a Soproni nemzetközi pénztáros csak odaútra tudott jegyet adni. Mert a VOR esetén nincs retúr, csak egy útra szóló, bérlet vagy biankó. Biankót sem tudott adni, nem tudom miért. Pedig annak kell lennie elvileg. Mert különben miért lenne pecsételő az állomásokon?

Előzmény: paca664 (19235)
paca664 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 19248

Ne haragudj de tudod pontosan miről van szó? Mert a rekaciód valami egészen más témára születhetett. Ha mindenáron vitatkozni akarsz, kérlek keress egy másik topikot.

Előzmény: halaloszto (19247)
halaloszto Creative Commons License 2016.04.04 0 0 19247

Ez egy nagyon gyakori minta: megszüntetünk egy visszaélést azon az áron, hogy megszívatjuk azokat akik nem éltek vissza. Iszonyatosan szocializmusszagú.

 

A normális világban nem így csinálják. A normális az, ha a csalók ellen fellépünk, a becsületes ügyfeleket meg megbecsüljük. És belátjuk, hogy a csalás teljesen nem szüntethető meg, a cél csak az kell legyen, hogy a szintje ne befolyásolja az üzletet. 

 

Ugyanis minnél kevesebb a csalás, annál aránytalanabbak a megszüntetésére tett intézkedések. Van 100 bliccelőd. Az első 80at könnyű megfogni. A maradék 20ból a felét már nehezebb. Az utolsó 10et meg nagyon nehéz, a költsége többszöröse a bliccelő által okozott kárnak. Ha emellett még kellemetlenséget is okozol a nem bliccelőknek, teljesen visszájára sül el a dolog.

 

Vajk

Előzmény: paca664 (19246)
paca664 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 19246

A másik oldalon meg bezárnak egy kiskaput ahol megfognak >pár százalék bevételt. Ezzel együtt még lehet pár százalékkal kevesebb utas jövőre, de azt a benzinár ezerszer inkább magyarázza, mint a biankójegy.

Előzmény: halaloszto (19244)
siófoki35 Creative Commons License 2016.04.02 0 0 19245

A reformjegy örök és elpusztíthatatlan!

 

halaloszto Creative Commons License 2016.04.01 0 0 19244

azt kellene felfogják, hogy nem mindenki egyforma. nekik kényelmes lenne, ha mindenki péntek reggel utazna, és mindenki Bp-Sopron útvonalon, a sínek nagy részét is fel lehetne szedni. de az emberek nem ilyenek. 

 

minden ilyen egységesítéssel megszopatnak pár százalékot. nem számít. aztán pont pár százalékkal kevesebb utas lesz jövőre...

 

Vajk

Előzmény: Krtek (19243)
Krtek Creative Commons License 2016.04.01 0 0 19243

 

A MÁV-START közleményével ezen a ponton szállnék vitába.

https://www.mavcsoport.hu/mav-start/belfoldi-utazas/valtozik-mav-start-dijszabasa-aprilis-1-jetol

 

"Tapasztalataink szerint az utasok már nem keresik azt a lehetőséget, hogy menetjegyet úgy vásárolhassanak, hogy az utazás tervezett időpontjáról még elképzelésük sincs. Napjaink utasa pontosan tudja, mikor akar utazni, a kényelmes, korai vásárlást igénylő utasainkat pénztárainkban, automatáinknál és az interneten is ki tudjuk szolgálni."

 

Ez a kijelentés az elővárosban nem igaz.

Jobban örültem volna, ha érvényesítő automatákat szerelnek fel. A keletbélyegzés nélküli jegyek olyanok voltak, mint a postai bélyeg, előre meg lehetett venni sokat, aztán soron kívül [elméletben :-)] érvényesíttetni. A helyi közlekedésben sem egyesével veszik az emberek a menetjegyeket.

 

A csere lehetőségét jónak találom.

Eddig a tömbösített elővételt használtam már a keletbélyegzés nélküli jegyek helyett (ne kelljen minden alkalommal bemenni a pénztárba). Amikor korábban kellett utazni, átbélyegeztettem a jegyet. Ugyanez későbbi dátum esetén nem működött (érvénytartam kezdete előtt sem), illetve kezelési költség levonásával vissza lehetett váltani, majd új jegyet venni.

Most már lehet cserélni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!