Keresés

Részletes keresés

PEmoke Creative Commons License 2012.03.31 0 0 1150

Szia, én anyukámnak fogom megcsinálni az átállást, mert ő is csak német csatornákat néz és nekünk tanácsolták a fej cseréjét is. 1800 HUF, tehát nem drága. 

 

Előzmény: Traugutt (1141)
KelemenGy Creative Commons License 2012.03.28 0 0 1149

Megkaptam, köszönöm! Mostmár csak pénzmagot kell gyűjtögetni rá :)

Előzmény: yoggi (1148)
yoggi Creative Commons License 2012.03.26 0 0 1148

küldtem emilt

 

 

Előzmény: KelemenGy (1147)
KelemenGy Creative Commons License 2012.03.20 0 0 1147

Köszönöm! Nagyjából erre a megoldásra gondoltam én is, hogy kell egy Conax + PVR-t tudó beltéri, azt berakom az egyik infravevő helyett. Így ugyan a meglévő beltéri dual képességét nem használom ki, viszont megoldódik a műsorfelvétel. Már csak az a kérdés, hogy mindez mennyire fog fájni a pénztárcámnak.

Előzmény: yoggi (1146)
yoggi Creative Commons License 2012.03.20 0 0 1146

neked olyan műholdvevő kell, ami tudja a conax-ot, és tud merevlemezre rögzíteni, van ilyen beszélgettem már a sráccal erről, de nem szolgáltatótól  és viszonylag nem is olcsón, általában külföldről hozatják be, úgy olcsóbb.

 

pár napon belül küldök neked pontos tipusokat, vagy beszerzési forrást.

Előzmény: KelemenGy (1145)
KelemenGy Creative Commons License 2012.03.19 0 0 1145

No, ez a dvd-író az, amit vagy nem jól keresek, vagy nem lehet kapni, vagy ha igen, akkor aranyért. Írom az elképzelést:

A rendszer le van írva lejjebb, az említett beltéri olyan megoldás, hogy a kezelt két tv közül csak az egyiknél van ott a beltéri, abban duplázott elektronika, innen megy egy koaxon a jel a másik tévéhez + még egy szál szabvány telefonkábelen (4 eres) meg van hosszabbítva az infravevő.

Ebbe a rendszerbe szeretnék valahová beépíteni (akár egy másik PVR-képes conaxos beltérit, nem kihasználva a dualt) egy olyan felvételi lehetőséget, ami netalán képes a nézett műsortól függetlenül időzítve felvenni másik műsort (ahogy anno a VHS :) ).

Előzmény: yoggi (1143)
yoggi Creative Commons License 2012.03.19 0 0 1144

de a legegyszerűbb ha megírod nekem emilbe mi a pontos elképzelésed, van egy kollegám ez a szakterülete csak nem olvas indexet :)

 

 

Előzmény: yoggi (1143)
yoggi Creative Commons License 2012.03.19 0 0 1143

Teljesen laikusként én a vevő és a tv közé beraknék egy merevlemezes  dvd írót....

 

ez persze ahány tv annyi egység

Előzmény: KelemenGy (1142)
KelemenGy Creative Commons License 2012.03.19 0 0 1142

Sziasztok!

 

Volna egy kérdésem, amiben hátha tudtok segíteni. Adott a következő rendszer: Egy tányér, két db twin fejjel, ehhez két db dual beltéri (Hyundai HSS-7160NA), négy conax kártya és persze négy tévé. Mindez Digis szerelő által tuti módon összerakva, nincs is bajom vele. A kérdés: össze lehet-e ezt a rendszert kombinálni valahogyan valamilyen műsorfelvételi lehetőséggel? Előre is köszi, ha segít valaki.

 

Traugutt Creative Commons License 2012.03.19 0 0 1141

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.

Azt előre leszögezem, hogy lövésem sincs a műholdakról, a műholdvevőkről sem.

Ismerősömnél eddig analóg műholdas szolgáltatás működött. Ő német, ezért német adókat néz. Egy-két hónappal ezelőtt szólt, hogy Németországban olvasta, hogy az analóg műholdas rendszer megszűnik, helyette digitális lesz. Azt is olvasta, hogy nem kell semmit sem babrálni, elég a beltéri egységeket kicserélni.

Vettünk két darab Thomson TSR 200 típusú készüléket. Astra 19.2e műhold van beállítva a menüben. A csatornakeresésnél megtalálja a német adókat (ZDF, RTL stb.), de amikor odakapcsolok azt írja: nincs jel. De például az EinsExtra nevű csatornát megtalálja, azzal nincs gond.

Más műholdra kell állítani?

Hogyan tudom azokat acsatornákat nézni, amik eddig az analóg beltérivel tökéletesen jöttek?

Tud valaki segíteni?

 

Kösz.

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.11 0 0 1140

Köszönöm!

Előzmény: Thibi (1138)
Thibi Creative Commons License 2012.02.10 0 0 1139

Pontosabban nyugat felé kellene tekerni a HotBird1-re

Előzmény: Thibi (1138)
Thibi Creative Commons License 2012.02.10 0 0 1138

A Jászságból azt hiszem kb 8.5 fokkal kelet felé,és vagy 0.4 fokkal lefelé kellene fordítani az antennát, de ha lefele nem forgatod akkor gondolom nem lesz nagy gond (legalábbis jó pár éve a szüleimnél csak oldalirányban forgattam az antennát oda-vissza,de az még analóg vevő volt)

Előzmény: Törölt nick (1137)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.10 0 0 1137

Sehol senki egy jótanáccsal?

Előzmény: Törölt nick (1136)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 1136

Sziasztok!

 

Jópár éve ezen topic lakóinak segítségével állítottam be egy analóg rendszert a szülői házban,a Jászságban.Most eljött az idő az analógról digitális beltéri cserére,plusz a tányért át kellene állítanom a Hot Birdre.

Remélem jól sejtem,hogy ehhez a kereséshez a használtan vásárolt S200PVR beltérin előre,manuálisan be tudok állítani egy ismert frekvenciát arról a holdról.

A másik kérdésem az lenne,hogy a netet böngészve az általam amatőrként olvasott infók alapján jól gondolom-e,hogy Astráról a Hot Birdre átálláskor a tányért a jelenlegi pozíciójából 6,2 fokot kell balra fordítani?

Utolsó kérdésem,hogy előreláthatólag a tányér függőlegeshez képest mért dőlésszögén(talán ez az eleváció? ) is változtatnom kell?

 

Válaszaitokat előre is köszönöm!

gasparv Creative Commons License 2012.01.23 0 0 1135

Sziasztok!

 

http://trinit.hu/index.php/catalog/product/view/id/5056/s/golden%20media%20990cr%20linux%20smart%20hd%20ma/category/42/

 

Mi a véleményetek erről?

 

UPC direct-hez használnám.

 

V.

 

Marikath24 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 1134

Sziasztok tudom amit én kérdezek az nem pont ehhez a témához tartozik de nem baj. Nekünk Digi tv van műholdas. Szeretnék behozni több csatornát is ami fogható. Valaki esetleg nem tudna kódokat nekem mondani? Legfőképpen zene csatornák érdekelnek pl music max, music mix, muzsika tv, Bulizz velünk tv, és ehhez hasonló csatornák. Valaki tudna segíteni?

Texas Chris Creative Commons License 2011.12.10 0 0 1133

Szevasztok.

 

Remélem tud és valaki segít is nekem!

Ki költöztem, németben dolgozom pár hónapja, a feleségem most jött utánnam a gyerekkel és szeretnének kinn magyar tv adást nézni.

A ház tulajdonosa nem enged felrakni nekem egy sat antannát a házra, pedig arra gondoltam, hogy itthon előfizetek a UPC-nél és kiviszem fel szerelem. Sajnos ez nem jött össze! AZt tudom, hogy a UPC átált másik műholdra.

Van e olyan szolgáltató aki az Astra műholdról sugároz és rá tudnék dugni egy beltérit a házon lévő rendszerre, ahonnann a németek szedik az adást??? Vagy tudnátok e nekem valami kivitelezhető megoldást mondani, javasolni??

 

Köszönettel: Chris,   takacs.chris74@gmail.com

RobRoy333 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 1132

Üdv mindenkinek! Van egy ilyenem, ha érdekel valakit:

 

http://www.vatera.hu/technisat_digit_isio_s1_hd_muholdvevo_1518259721.html

 

Rob

Merlot Creative Commons License 2011.11.17 0 0 1131

Nyilván nem láttál még jó minőségű HD képet. :))

Előzmény: Törölt nick (1130)
Merlot Creative Commons License 2011.11.16 0 0 1129

Igen, kell venned egy DVB-t , azaz egy digitális műholdvevőt.

Minden más maradhat az analóg korszakból.

(Azért a levezető koax kábelt én lecserélném)

Előzmény: BGbr (1127)
Merlot Creative Commons License 2011.11.16 0 0 1128

Jujj!

Ez kb. olyan kérdés, mint  amit a szőke nő kérdez a férjétől:

 

- Drágám!

Hogyan tudnék MP3-t Mpeg2-re konvertálni?

 

A férj:

- Teee?  Te sehogy!

:))))))

Előzmény: pistik100d (1125)
BGbr Creative Commons License 2011.10.06 0 0 1127

"Nem álltak le azóta, hanem csak átmentek digitális formátumba egy másik műholdra.pl. Eutelsat9 ."

 

Köszi.

Ha megszűnik a német adók analóg sugárzása, akkor ugyebár kell vennem egy digitális műholdvevőt - de maga az antenna, illetve a fejegység maradhat? Vagyis kell hozzá valamit szerelni? Várhatóan azért ugyanarról a műholdról fogják adni őket?

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1124)
marcipannyuszi Creative Commons License 2011.10.05 0 0 1126

Átrendezték a csatornákat a Mindig-tv-n?

pistik100d Creative Commons License 2011.09.25 0 0 1125

Sziasztok!

 

Mit jelent az, hogy Keleti 9 fok (Eurobird) ?

Iránytűvel, hogy tudom megtalálni az irányt?

 

Köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.04 0 0 1124

Nem álltak le azóta, hanem csak átmentek digitális formátumba egy másik műholdra.pl. Eutelsat9 .

2012től a hazai földi analog sugárzás M1,Tv2, RTL, +szünik, és marad a DTV. Mpeg 2-ben, amelyet Szentes , Kabhegy, Komádi, Budapest, Kékes, stb.már 2éve sugároznak, ezek vételéhez DVB-T vevő kell, lásd mindig tv.

Előzmény: BGbr (1099)
gerarp43 Creative Commons License 2011.09.03 0 0 1123

Üdv mindenkinek! 
Segítséget szeretnék kérni a HD+ ügyben! 

Hoztak nekem Németországból egy TELESTAR DIGINOVA 10 HD+ beltérit, Hd+ kártyával együtt. 
Beüzemelésnél minden tökéletesen ment kivéve az Astra 19' műhold vétele. A jelszint 75-80% volt, de a minőség 0%. Ha, megfeszültem sem tudtam beállítani az LNB-t. 
Szeretném, ha valaki segítene abban, hogy mi a teendő! 

Válaszotokat előre is köszönöm! 

Rekuh Creative Commons License 2011.07.28 0 0 1122

Sziasztok!

 Van lehetőség Magyarországon angol tv csatornákat fogni, pl. bbc1,2 ITV, Five stb.

Esetleg online megoldás is érdekelne.

köszi

 

KVD Creative Commons License 2011.06.18 0 0 1121

Sziasztok!

Speciális kérdésem lenne MindigTv-vel kapcsolatban.

A nyáron Balatonakaliban leszünk kempingben. A lakókocsiban WayteQ HD-90CX van beszerelve. Milyen kültéri antennát vegyek, amivel tuti jól jönnek a MindigTv kódolatlan csatornái? A földtől számítva 3 méter magas antennatartó oszlopom van.

Ha tudtok küldjetek róla linket, hogy melyik a jó választás erre a célra!

Köszi a segítséget!

3dhazard Creative Commons License 2011.06.16 0 0 1120

Az FTA beltéri neve elárulja, hogy nem lehet bele kártyát rakni. Ha beépített gyári CAM, vagy CI fogadó van benne, akkor az már nem FTA! Az okos beltéri attól okos, hogy nem kell hozzá kártya... Én is CW kártyával nézem a UPC-t. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!