Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.02.23 0 0 15
lev:

kizárólag e-10-zel próbáltam vitába szállni:
> két megállapításával nem értettem egyet (ra4 tálban és mi is az olcsó),
> feltettem én is két kérdést (tudás ill. tanulás),
> én is tettem egy kijelentést (gazdaságosság).

hogyan következnek ebből a személyeskedő beszólásaid: csibe, kicsihuszár, kurvanagyarc, hülye, hepciáskodó, nagyazistenállatkertje, ... ?

ezek után fogadást ajánlottam neked, akkor ui fehéren-feketén kiderülhetett volna a meztelen igazság, nem csak úgy bele a vakvilágba...

erre megint csak sértegetsz...

jól érzed magad?

hoppá! :)

Előzmény: Levendula (13)
Levendula Creative Commons License 2003.02.23 0 0 14
Beleolvatam a hozzászólásaidba. Nem értem, egy csillogószeműnek miért nem segiccc? Van fogalmad, tudásod. A természeteddel van baj? Az ff hozzászólásaid miatt nem értelek. Nagy az isten állatkertje. Hiperadditivitás. Lehetne. LEV
Előzmény: Törölt nick (10)
Levendula Creative Commons License 2003.02.23 0 0 13
Tudod hanzi, ha annyira mesze laknál mint amilyen hülye vagy sose érnél haza. Ilyet nem írunk le. Mert ha esetleg vér profi vagyok akkor viccnek rossz, ha nem akkor is két eset van előadhatom hogy az vagyok sértődötten, vagy azt mondom életemben nem nagyítottam. Tehát fikázni nem kell látatlanba babám! De igazad van. Sose nagyítottam! Sajnos nem anyázok, és nem ugrok. Hát ennyi.
Előzmény: Törölt nick (10)
Levendula Creative Commons License 2003.02.23 0 0 12
Megnézem.Lev.De, ötletként, akár itt a fotós fórumon, vagy a Hege fotós fórumon biztos van aki szívesen ad jelképes összegért, vagy ingyen labor felszerelést. Talán kérdezd meg.
Előzmény: gekko (11)
gekko Creative Commons License 2003.02.22 0 0 11
Köszönöm a választ, Levendula. Első kérdésem (mire lesz szükségem) kilőve, köszönhető neked, és annak, hogy azóta kikupáltam magam egy kicsit. Most leginkább az érdekelne, hogy hol (címek) érdemes Budapesten körülnéznem, és hogy körülbelül (nagyságrendben) mekkora összeggel számoljak.

gekko

Törölt nick Creative Commons License 2003.02.21 0 0 10
lev:

most mit csináljak? ha eccer jóllakott napközis képem van...

mondjuk ff laborálás megtanulására az az egy hét még sok is. amit te tudsz a laborról, azt egy értelmes középiskolás egy nap alatt elsajátíthatja. fogadjunk?
nem szeretek vaktában a levegőbe puffogtatni...

Előzmény: Levendula (8)
Levendula Creative Commons License 2003.02.21 0 0 9
Kedves Gekko! Ha lesz időm, leírom mire lehet szükséged. Egyet tudni kell. Saját tapasztalatból, csak úgy érdemes labort csinálni, ha tudsz egy fix helyet erre a célra kialakítani. A fürdőszobai laborálás nem elég stabil, nem hoz optimális eredményt. Max a negatívhívás. A szines szerintem nem igazán működik, komolyabb háttér kell hozzá. Ha hepciás megosztja velünk, lehet hogy többet tudunk meg, ahelyett hogy nagyképüsködne.

LEV
Ha van még kérdésed szívesen.

De röviden.
Negatívhívás.
Én 2 tankot használok, híváshoz egy, valamiben alapos áztatás, és a másik tankba fixálás. Tehát fix folyóviz, vízszűrővel. Ez egy fix nagyobb mérető konyhai mosogatóhoz hasonló dolog optimálisan.

Nagyitás.
NAgyítógép, óra a nagyítógép expoziciójához, nagyítókeret, esetleg próbacsikhoz eszköz.
Folyóviz, 3 db tál, hívó, a két tálas híváshoz (kemény-lágy hívó) 2db, folyóvíz, fixires tál.

Sötétkamra lámpa. Szárítógép (jobb és olcsóbb enyves papírragasztóval felfeszíteni a képeket).
Vegyszereknek műanyag kannák, hőmérő a hívó hőfokának beállításához. Csipeszek hívás, fixáláshoz. Negatív szárításához csipeszek. Most ennyi jut az eszembe.

Levendula Creative Commons License 2003.02.21 0 0 8
Csibe, megint kurva nagy az arcod. Inkább segiccs kicsihuszár.
Előzmény: Törölt nick (5)
gekko Creative Commons License 2003.02.21 0 0 7
"bocsi, ő nem tanácsot kért."

De igen.

"helyette oldjam meg a gondjait? ő mennyi fáradtságot vett eddig?"

Cikkeket olvastam, interneten keresgéltem, könyveket böngésztem. A munka menetéről elég sok információt találtam, de gyakorlatias tanácsokra is szükségem lenne, mielőtt nyakamba veszem a várost, és sorra járom a fotós boltokat.

Más:
Nem azért akarok otthon nagyítani, mert az olcsóbb, hanem mert érdekel a téma.

Kérdéseim továbbra is élnek, és még egyet hozzájuk is csapok: létezik-e valamiféle "kit", "mindent egyben" megoldás, amit egy magamfajta kezdő megvehet és tartalmazza az induláshoz szükséges összes eszközt?

gekko

Előzmény: Törölt nick (5)
Levendula Creative Commons License 2003.02.21 0 0 6
mondjuk intenzíven egy hét alatt megtanulható jól(!) a laboránskodás. a práter utcai sulihoz képest nagyságrendekkel jobban. :)
utána már csak rutint kell szerezni.

Na erről a Bűvész c. sorozatból hoznék egy példát. A főhős hihetetlen trükköt csinált, kérdezte a barátja, mennyi idő alatt lehet megtanulni? a válasz, 4 óra. Minden nap 1 éven keresztül. Szóval kicsit elnagyolt ez az egy hét. Talán te sem gondoltad komolyan. Semmi többet nem tudok elmondani.

Törölt nick Creative Commons License 2003.02.21 0 0 5
bocsi, ő nem tanácsot kért. hoppá! :)

helyette oldjam meg a gondjait? ő mennyi fáradtságot vett eddig? hoppá!

Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.21 0 0 4
Hat akko agyj nekije tanacsot, hogyan kezgye mijen cuccokat vegyen es az kb. mibe kostal (ff vs szines). Hoppa!
Előzmény: Törölt nick (2)
Vincent Creative Commons License 2003.02.21 0 0 3
Hoppá! ;)
Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.21 0 0 2
hi e-10!

vitatkoznék. :)

az ra4-gyel tálban is jól lehet hívni akár szobahőmérsékleten. hoppá!
a színes az olcsóbb! a ff-ben drágább a papír is, a vegyszer is, a víz is. hoppá!
nevetni fogsz, még az ilfochrome (ciba) is kevesebből hozható ki mint a jó ff barit. hoppá!

de nem ez a gond. a tudás. hoppá!

a másik gond a tanulás. kitől, hogyan, mennyiért?
mondjuk intenzíven egy hét alatt megtanulható jól(!) a laboránskodás. a práter utcai sulihoz képest nagyságrendekkel jobban. :)
utána már csak rutint kell szerezni.

szerinted mennyit lehet elkérni az egy hétért?
én a sötétkamra ajtó sötét oldalán állok. :)))

akkor most mi is az olcsó? :)))

ha valaki spórolásból akar magának nagyítani kezdőként, rosszul gondolkodik. a gazdaságosság az más tészta. az a pékeké :)))

Előzmény: Törölt nick (0)
gekko Creative Commons License 2003.02.21 0 0 1
Igen, én is olvastam valami hasonlót, de ott is csak annyit írtak, hogy a színes az bonyolultabb. Igazából először fekete-fehérrel próbálkoznék, de nem akarom kizárni a lehetőségét, hogy később színessel is kacérkodhassak.
Ezzel kapcsolatban eszembe jut egy alkérdés: mi a különbség egy színes és egy fekete-fehér nagyítógép között? A színessel lehet fekete-fehéret is nagyítani?

gekko

Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.21 0 0 0
>Amit szeretnék: színes és fekete-fehér képeket nagyítani

Aze a szinest gondold meg 2x-er mert eleg bonyivalt es amartorkent szerintem elso korben eleg a ff (fokent hogy meg az alapokat is most kezded). A szines joval dragabb, gyorsan romlo vegyszerek, nagyon pontos hivasido, homerseklet stb. Persze a hozzavalo tobbszuros nagyitogep stb.

Előzmény: gekko (-)
gekko Creative Commons License 2003.02.21 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon, és nagyon amatőr fotós. Szeretnék otthon egy kis házi labort összehozni, de csak nagyjából van fogalmam, hogyan is fogjak hozzá. Sosem csináltam ilyet, csak egy pár cikket olvastam róla.
Amit szeretnék: színes és fekete-fehér képeket nagyítani elsősorban, másodsorban a negatívjaimat előhívni.
Kérdéseim nem a konkrét munkafolyamathoz kapcsolódnak, hanem inkább az induláshoz:
- Milyen felszerelésekre lesz szükségem? (Esetleg pontos gyártmánymegnevezésekkel.)
- Hol lehet ezeket kapni? (Címek, tapasztalatok.)
- Árak? Összesen mennyiből lehet kihozni? Mi mennyibe kerül ezen belül?
- Hogyan alakítsam ki a helyiséget, ahol a munkát fogom végezni?
- Van-e olyan hely, ahol megtanulhatom, hogyan kell ezt az egészet csinálni?

Elsőre ennyi, aztán majd ha haladok előre, biztos lesz több is. Bármilyen egyéb tapasztalatot, tanácsot szívesen veszek.

Üdv
gekko

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!