Keresés

Részletes keresés

"alert" Creative Commons License 2019.05.19 0 0 5552

Sziasztok! Jövő évben tervezünk egy marrakeshi utat. Megmondanátok,h. most mennyiért adják a dirhamot (mert a '11-es árfolyam már semmis szerintem)

 

teri50 Creative Commons License 2019.04.30 0 0 5551

Közben a ryanair index fórumon kaptam választ. Teri

teri50 Creative Commons License 2019.04.29 0 0 5550

Sziasztok tud segíteni valaki abban hogy a gép indulása 14h. menetidő 4:15 perc és érkezik Marrakeshbe 16:15 ha az időeltolódást nézzük úgyse stimmel. Transfer végett kéne hogy valójába mikorra kérjem.Üdv:Teri

[fidelio] kalmanmarcsi Creative Commons License 2019.04.14 0 0 5549

Nem regen erkeztem haza, engem is utazasi tip erdekel. Hosszu es nagyon atszallos utan volt. Sajnalom Hogy csak Marrakech elerheto budapestrol. Mondjuk Agadir Es jobb :). ( volt) engem rabat, tangier vonal erdekel repulovel. Ha van tip egyszeru utvonalmoszi., 

Hajnalkavirag Creative Commons License 2019.04.12 0 0 5548

Majus 24-31 utazunk a baratnommel Marrakeshbe. Esetleg valakik ebben az idoben tarsulnanak kozos programokhoz? 

Krealma87 Creative Commons License 2019.04.08 -1 4 5547

2 napja érkeztünk haza Marokkóból, ez volt a második kint töltött öt napom. Most nem terveznék praktikus tippeket vagy pontos beszámolót írni, ezt már tavaly júniusban megtettem. Inkább csak írom, ami eszembe jut abból, ami a hazaérkezés óta lecsapódott bennem. 

 

Tavaly Ramadán idején voltunk kint a párommal, és már akkor is nagyon kellemes, pozitív csalódás volt a hatalmas és téves előítéleteink után, de tény, hogy az árusokban és úgy általában mindenkiben, aki tartotta a ramadánt, érzékelhető volt, hogy az egész napi étel-ital megvonástól feszültek, idegesebbek voltak (ami nem csoda, én már akkor kifordulok teljesen önmagamból, ha csak kicsit is többet kell várni az ebédre, ha egyébként már éhes vagyok :D ). Most ugye még nem kezdődött meg odakint ez az időszak, ellenben (már megint tévesen) amiatt voltak némi aggályaim, hogy édesanyámmal megyünk csak, tehát két nő Marokkóban, és bár félni abszolút nem féltem, de úgy éreztem, hogy egy pici extra elővigyázatosság nem fog ártani.

 

Nos, nem győzöm a beszámolóimban az ismerőseim felé hangsúlyozni, hogy noha én magam is meg vagyok lepődve azon, amit írok, de azon kívül, hogy egyetlen egy atrocitás vagy beszólás vagy sanda nézés nem ért minket, még ráadásul olyan mérhetetlen kedvességgel, TISZTELETTUDÓ viselkedéssel, néha-néha előzékenységgel és szelídséggel, valamint szívélyességgel találkoztunk, amit én itthon soha nem tapasztalok se a hazai vendéglátásban, se a turizmusban, de még azt kell, mondjam, a hétköznapokban is csak ritkán. Egészen megható volt, ahogy a kívülről mufurcnak, mogorvának, már-már barbárnak tűnő emberek, ahogy szóba elegyedtünk velük, szinte kenyérre kenhető személyekké váltak, akik respektálták, hogy hozzájuk utaztunk ki, hogy a vendégeik vagyunk, hogy érdeklődünk a kultúrájuk iránt.
Természetesen, a főtéren az ételstandoknál mit sem változott a helyzet, kétszer próbáltam megmutatni anyumnak a kínálatot, de annyi rikkancs volt, akik effektíve az utunkba álltak és invitáltak, hogy mindenképpen hozzájuk üljünk le enni, hogy semmit nem láttunk az ételekből, de erre én számítottam előre, tavaly is pontosan ugyanez volt.
De a bazárban, ha udvariasan megérdeklődöd, hogy készíthetsz-e fotót, az esetek többségében még örültek is neki, és nem kezdték el tukmálni az árujukat, nem akartak azonnal pénzzel lehúzni. Hogy amikor vásárolni akartunk valamit, akkor egekbe szökő kezdő árakat mondtak? HÁT PERSZE! De ez a kultúrájuk része, onnantól kezdve kizárólag rajtad múlik, mennyiért tudod megvenni az adott tárgyat. Csak neked is tisztelettudónak, ámde határozottnak, mosolygósnak, nem félősnek és céltudatosnak kell lenned, tisztában kell lenned előre magadban azzal, hogy az adott dolog neked mennyiért éri meg, mennyit fogsz maximum adni. És akkor mindenki örül :) Tartsd észben, hogy náluk te vagy a kívülálló, az idegen, de ha kellő kíváncsisággal és befogadókészséggel rendelkezel, engednek bepillantást nyerni az életükbe. :)

 

Judit

Triondor Creative Commons License 2019.04.06 0 0 5546

A szörfösök szeretik, de valóban nem az a tipikus Bora Bora feeling :D 

Előzmény: amaszat (5545)
amaszat Creative Commons License 2019.04.04 0 0 5545

Essaouira/Szavira jóval autenikusabb mint a turistagettó Agadír.

Viszont Marokkónak nemigazán van olyan ütős tengerpartja ahol érdemes lenne 1-2 napnál többet eltölteni. Kocsival bejártuk az országot, Chefchaouen-től kezdve Fez, Marrakes, Zagoran át Tata....stb. rengeteg a látnivaló, de a tengerpartja egyáltalán nem fogott meg.

Előzmény: zoli913 (5542)
teri50 Creative Commons License 2019.03.31 0 0 5544

A wizzair március 24-én ment utoljára Agadírba megszünt a járat.

Előzmény: Krealma87 (5541)
zoli913 Creative Commons License 2019.03.31 0 0 5542

Igen, ezt tudom, köszönöm. Arra nem találtam "jó árat". Mondjuk egy üdülőtelep jellegű hely nem is annyira érdekes.

Ezért írtam, hogy Marrakesh lenne a célpont repülővel (ide találtam a jó árú jegyet), onnan tengerpart 6-7 nap, majd néhány nap vissza Marrakesh-be, majd haza.

Előzmény: Krealma87 (5541)
Krealma87 Creative Commons License 2019.03.31 0 0 5541

Wizzair Agadirban rak le, az óceánparti város, de elég turistasteril, szóval nem sok feeling jön át abból, hogy Marokkóban vagy.

Előzmény: zoli913 (5539)
teri50 Creative Commons License 2019.03.31 0 0 5540

köszi

Előzmény: Krealma87 (5538)
zoli913 Creative Commons License 2019.03.30 0 0 5539

Sziasztok

 

Keresgéltem repülőjegyeket nyárra.

Marrakesh-be meglepően jó áron találtam. Viszont lehetőség szerint tengerpartra (is) szeretnénk menni. A terv az lenne, hogy az érkezéstől 5-7 nap tengerpart, majd utána a hazaindulásig néhány nap Marrakesh.

 

Azt láttam, hogy Marrakesh elég távol van az óceántól, de mi a legközelebbi óceánparti nyaralóhely? Hogyan közelíthető meg? Érdemes autót bérelni, vagy inkább vonat/busz?

 

Köszönöm

Krealma87 Creative Commons License 2019.03.30 0 1 5538

Kedves Teri, szerintem sokkal könnyebb lenne az életetek, ha városon belül, ha a séta nem játszik a távolságok miatt, inkább taxiznátok...

Előzmény: teri50 (5537)
teri50 Creative Commons License 2019.03.29 0 0 5537

Sziasztok! Nézegetem a helyi buszközlekedést pl:Agadír elég jól eligazodni A buszok számozása menetrend és megállók Marrakeshbe már nem, térképen nézegetem hogy hányas buszok mennek pl: Kotubia mecsettől a Supráig térképen kisilabizáltam de itt nincs busz útvonal-megállok.Azt olvastam 4 dirham a jegy a reptéri buszon 19-es sima30 retur 50.Vagy a többi busz se 4 hanem 40? A reptéri akkor nemolyan olcsó mert 7 € a transfer a medináig a Gettransfernél Valóban 4 a helyi Alsa? Üdv:Teri

Liz Creative Commons License 2019.03.27 0 0 5536

Ha Ourzazateban az Atlas Studio látogatás is a tervek között van (vagy ha nincs, akkor érdemes), akkor javaslom szálljatok meg az Oscar Hotel by Atlas Studio-ban. A studió (közvetlenül a szállás mellett) belépő benne van a szállás árában, nagyon szuper, medencés, helyi stílusban berendezett szobákkal rendelkező szálloda, vacsora és reggeli lehetőség is van.

Mi az Agadir (3 éj) - Ourzazate (1 éj) - Merzouga (2 éj) - Dades völgy (1 éj) - Marrakesh (2 éj) - Agadir útvonalat tettük meg tavaly éppen ilyenkor, intenzív, de kellemes volt.

Ha sűrűnek találjátok a terveteket, inkább mondjatok le valamelyik úticélról, és élvezzétek a hely sajátosságait.

Előzmény: inglisvumenke (5532)
Krealma87 Creative Commons License 2019.03.27 0 0 5535

Erről nem igen van infóm, én mind az 5 napot Marrakechben töltöttem tavaly. Idén a középső napon megyünk Essaouriába (reggel megyünk, este jövünk Marrakechbe vissza), de az Atlasban ne nagyon legyen illúzióid a jó utakról és a könnyű haladásról, mert bazi magasra kell felmenni.

Előzmény: inglisvumenke (5534)
inglisvumenke Creative Commons License 2019.03.24 0 0 5534

Köszi, akkor ez a terv így nem reális? Az utak mennyire jól járhatók? Próbálom belőni, hogy x km-t mennyi idő alatt lehet megtenni mondjuk az Atlaszon keresztül egy fél nap az erődváros?

Krealma87 Creative Commons License 2019.03.24 0 0 5533

Ez nagyon egyéni. Függ attól, mennyire gyorsan aklimatizálódtok a helyi viszonyokhoz, mennyire fáraszt le titeket a nyüzsgés. Én ebbe a pár napba inkább max egy essaouria kirándulást tudnék elképzelni, de egy harmadik helyszínre elutazni már szerintem baromira zsúfolt program. Főleg, hogy ha Ryanairrel repültök, akkor asszem, 17.40-kor indul haza a gép (mi 1-5től megyünk, megmutatom anyumnak is Marokkót), na már most mi párommal tavaly 3 órával előbb kimentünk a reptérre, és kb mire végig mentünk az összes vizsgálaton ellenőrzésen (van vagy 4 csomópont, és kifele is van útlevél csekkolás elég sokáig), a végére nagyjából 20 perc várakozási időnk maradt csak a terminálba, szóval majdnem kimaxoltuk a beszállásig azt a 3 órát, szóval erre időt kell szánni. Essa-ból pedig asszem, alsó hangon 3 óra a kocsiút is.

Előzmény: inglisvumenke (5532)
inglisvumenke Creative Commons License 2019.03.24 0 0 5532

Sziasztok!

Hétfő esti érkezéssel és pértek délutáni vissza indulással mi fér bele egy marokkói látogatásba?

Terv: első nap este + másnap Marrakesh

3. nap bérelt autóval irány Aid Ben Haddou és Ouarzazate (Alvás itt, vagy még aznap vissza lehet érni Marrakeshbe?)

4. nap Marrakesh-Essaouira

5. nap Essaouira-Marrakesh reptér

 

mennyire reális? Más ötlet Esetleg?

+ ha tudtok hitelkártya nélküli autóbérlős helyet, szívesen fogadom! Köszönöm!

Krealma87 Creative Commons License 2019.03.23 0 0 5531

Mondjuk mi próbáltunk Marrakechben tavaly a párommal egy helyi kajáldát, gyakorlatilag beültünk helyiek közé, akik ott nézték az egy szem tévét, ami kb volt arra a pár háztömbre a környéken, de egyrészt olyan ótvarul főztek, hogy a harirát nem bírtam megenni, mert ehetetlen volt, másrészt másnap olyan gyomorbántalmak kaptak el, hogy attól féltem, hogy a hazautat se bírom ki kulturáltan. Pedig minden este iszogatással fejeztük be a napot a szálláson (vettünk vodkát Ferihegyen, és a helyi narancslével kevertem be, isteni volt, illetve 1-2 étteremben a bort is kipróbáltuk, de azok nem annyira híresen jók), szóval a fertőtlenítés megvolt, de hát tényleg helyi bélflórára volt beállva az a kajálda.

Alap felszerelésben mindenképp legyen az embernél Bolus Adstringens (vény nélkül kapható gyomorfertőtlenítő, NEM köti meg a bacikat bent, mint a széntabletta), Immodium, Normaflore. Nekem ez a szentháromság tette lehetővé, hogy a repülőutat kínosabb helyzetek nélkül kibírjam.

Előzmény: rezeda9001 (5530)
rezeda9001 Creative Commons License 2019.03.17 0 2 5530

Szia, az  alkohol fogyasztását a Korán bűnös dolognak tartja így az alkohol kérdésköre meglehetősen érzékeny téma az országban. Ennek ellenére majd minden szálláshelyen vehettünk volna sört vagy bort, igaz, hogy nem olcsó, viszont a vörösbort megérte megkóstolni. Állítólag a hipermarketek tele is vannak piával, de pl. a kisboltokba, ahol vásároltunk, sehol nem láttunk alkoholos italt, úgy, hogy nem is volt Ramadan.

 

Mindenfele vannak pénzváltók, na jó, az Atlasz- hegység eldugott falvaiban gondolom nem, de a nagyobb településeken simán tudsz váltani, illetve a már a reptéren is, amikor jössz kifele, van jó pár ablak, igaz, hogy csak egynél ültek. Mindegy, hogy eurót viszel vagy USA dollárt.

 

Marrakes óvárosának bejárását egyénileg én úgy tudom ajánlani, hogy rá sem néztek a rátok tapadó "útbaigazító" gájdokra, illetve nem válaszoltok nagy udvariasan a kérdéseikre. Hihetetlen dolgokat képesek kérdezni, hogy szóra bírjanak, pl., hogy hol vetted a ruhád meg hasonlók. Egy spagettipántos felső esetleg csak kitartóbbá teheti őket.

 

Marrakes azért elég távol esik az óceántól, ha strandolnátok, akkor maradjatok a műemlékekben, régi épületekben nem bővelkedő Agadirban, vagy menjetek el Szavírába, azt viszont kár kihagyni.

 

Az étteremi higénia olyan, hogy oda ülj be, ahol sok a helyi, mert ott olcsón és frisset eszel, a legfinomabb sültet pl. az Atlasz-hegységben ettük egy, az országút mellett kilógatott birkából. Műanyag asztal és szék, újságpapír volt az abrosz, papírtányér. A vécére nem is térnék ki... :) De ez van, aki nem tudja, hogy bírja-e a hasonló megpróbáltatásokat, az inkább ne Marokkóval kezdje az utazásait :)

 

 

Előzmény: Astral_traveller (5525)
teri50 Creative Commons License 2019.03.12 0 0 5529

Köszönöm.

Előzmény: halacs (5527)
halacs Creative Commons License 2019.03.11 0 0 5528

1. Vannak helyek, ahol máskor sem lehet alkoholt kapni, pl. Taghazout is ilyen, de a nagyvárosokban biztosan lehet találni egy-két olyan helyet, ahol van alkohol - ramadan idején is.

Mi a ramadan első napján utaztunk haza, úgyhogy nemigen van tapasztalatunk, de azt mondják, a ramadan idején nem illendő az utcán enni-inni, dohányozni, és a napok teltével a türelmük is fogy. Este 7-kor már mindenütt terített asztallal várják az éhes embereket. A ramadan utolsó napját viszont igazi népünnepély követi, mindenki eszik-iszik, mulat. :-) Természetesen a turistásabb és nagyobb helyeken a turisták napközben is tudnak enni-inni ramadan idején, csak az utcán nem ajánlott.

 

2., 4. Mi Agadirba érkeztünk és másnap, miután csavarogtunk egy jó nagyot és megnéztük a szukot – a zöldségpiac egészen rendkívüli :-) – elbuszoztunk Marrakeshbe. Marrakesh nagyon klassz hely, mi onnan mentünk az Ourika-völgybe (Atlasz-hegység), ez egy nagyon szép kis kirándulás és túra volt, és lehetett volna még másfelé is, de nem volt rá időnk. Az utat a szállásadónk ajánlotta, és szerintem minden szállásadó kapcsolatban áll utazási irodákkal, de rengeteg más helyen is be lehet fizetni bármilyen útra. Mielőtt visszamentünk volna Agadirba, időztünk két-három napot Szavírában, Taghazoutban csak egy éjszakát, de fürödtünk az óceánban is (áprilisban!), és volt még időnk megnézni indulás előtt Agadir mellett a Crocoparkot, óriási élmény volt. :-)

 

3. Mindenütt dirhammal fizettünk, egy keveset a reptéren váltottunk, aztán Marrakeshben meg rendes pénzváltónál, de már nem tudom, melyiknél.

 

5. A marokkói konyha fantasztikus, nagyon sok örömtől fosztanátok meg magatokat félpanzióval. A legforgalmasabb piaci kifőzdében is pazar kaját kaptok, olcsón. Egyszer viszont beszédültünk egy puccos-flancos helyre, tényleg tátva maradt a szánk, olyan gyönyörű volt – no addig megúsztuk hasmenés nélkül, de  ezután már bennünket is elkapott. Nem feltétlenül a higiénia hiánya okozhatta, egyszerűen csak pl. az, hogy csapvízzel mosták a salátát. :-)

 

6. A marokkóiak toleránsak, lehet akár spagettipántos pólóban, teljesen európai viseletben is járni, de én pl. nagyon alulöltözöttnek éreztem magam úgy :-), sokkal kellemesebben éreztem magam, ha egy vékony kendőt tettem a fejemre, a vállamra. A nadrággal semmi gond nem volt. :-)

Előzmény: Astral_traveller (5525)
halacs Creative Commons License 2019.03.11 0 0 5527

Ha meg tudod magad értetni a sofőrrel, akkor biztosan megáll a kedvedért bárhol, ha útba esik. Rendes népek. :-)

 

Előzmény: teri50 (5523)
Astral_traveller Creative Commons License 2019.03.11 0 0 5526

*3 par = 3 nap

Előzmény: Astral_traveller (5525)
Astral_traveller Creative Commons License 2019.03.11 0 0 5525

Sziasztok,

 

Idén úgy döntöttünk Marokkóba szeretnénk utazni egyénilet. Elég sok kérdés felmerült bennem.

 

1. Májusban mennénk, mikor Ramadan lesz. Ha jól tudom, ez azt jelenti, hogy alkoholt boltokban nem lehet kapni, illetve napnyugta, napkelte körül kiürülnek az utcák. Lehet-e bármi másra számítani ilyenkor, szerintetek érdemes ezen időszak alatt Marokkóba utazni?

 

2. Először úgy terveztük, hogy Agadírba mennénk és max pár napot töltenénk el Marrakeshbe. Miután utána olvastunk a témának, kiderült, hogy Agadír elég unalmas és inkább Marrakeshben van több látni való. Ti melyiket ajánlanátok? 3 par Marrakeshben a többi Agadírban és Agadírból indulni a fakultatív progikra, vagy célszerűbb az egész nyaralás bázisának választani Marrakesht és onnan utazgatni akár 1 napra az óceán partra?

 

3. Gondolom kp mindenképp kell, hogy érdemes váltani? Eurót vinni itthonról és ott dirhamot váltani? Eurót azt hallottam sok helyen elfoglalnak, milyen pénzváltót ajánlotok?

 

4. Az Atlasz Hg-be és egy Szahara túrára mindenképp szeretnénk menni, ha egyéb ötlet van fakultatív programra szívesen várok ötleteket.

 

5. Nem kedvelem a félpanziós ellátást. Marrokóban érdemes mégis ezt kérni? Milyen az éttermi higénia?

 

6. Végezetül a közbiztonság érdekelne. Nőknek érdemes "dress code"-ot tartani, tehát vállakat eltakarni es nadrágban közlekedni? Mennyire para egyénileg bejárni Marakesht, celszerű ott is befizetni valamilyen szervezett városvezetésre?

 

Köszi előre is.

teri50 Creative Commons License 2019.03.10 0 0 5524

Bocsi tengerpart helyett óceán part.

teri50 Creative Commons License 2019.03.10 0 0 5523

Szia! mi is csak ezután utazunk de a gogle térképen megtudod nézni Marrakeshbe is meg Agadírba is kihozza ha beírod a suprát. A jegyet is csak ott tudod a busz pályaudvaron megvenni . Naponta több busz is megy különböző időbe de csak egyesével CTM és Supra is.Pihenőt mind a 2 buszjáraton tartanak az utazás közbe.Én ezeket a fórumról tudom meg megnéztem a buszok menetrendjét.Engem meg az érdekelne hogy a Marrakeshből menő busz Agadírba csak 1x áll meg csak a busz pályaudvaron? A tengerparthoz közelebbi megálló nekünk is jobb lenne.Üdv: Teri

Előzmény: Andrea Urbán (5522)
Andrea Urbán Creative Commons License 2019.03.09 -1 0 5522

Sziasztok!

 

Mi márc. 15-én megyünk Marrakeshbe, 16-án Agadirba.

Supratoursal szeretnénk menni. Tapasztalatotokra vagyok kíváncsi, hogy utazott-e már valaki velük, mire számítsak

hol tudok jegyet venni, mennyi a jegy (elvileg 110 dirham Agadirba)

mennyire tömött a busz, esetleg egyszerre több buszt is indítanak-e (nem szeretném végigállni az utat)

megáll e a busz valahol, ahol el lehet menni mosdóba vagy egy cigiszünet ereéig...

Tudjátok, hogy Agadirban hol a busz végállomása, vagy a városon belül, több helyen is lehet szállni? Óceánparthoz melyik esik a legközelebb, vagy tudnátok egy linket küldeni ezzel kapcsolatban, ahol ezt meg tudom nézni?

 

Reptéren tudok venni helyi sim kártyát?

 

Köszönöm.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!