Keresés

Részletes keresés

csakussbéla Creative Commons License 2016.03.19 0 0 9868

Nem kaptam semmilyen számot. De utána nézek. A baj az, hogy nem fejlődik Őrbottyán.

Előzmény: spoter (9864)
csakussbéla Creative Commons License 2016.03.19 0 0 9867

Na tessék, megtörtént! Ki a felelős ezért? Nem érez-e felelősséget a mindenkori polgármester? És mi is, akik nem tettünk semmit azért,hogy komolyan vegyenek minket?

Meddig tehetik még ezt velünk a a hatalom képviselői? Mikor telik be a pohár?

 

Előzmény: Törölt nick (9863)
csapokarcsi Creative Commons License 2016.03.18 0 0 9866

Gondolatok a fejlesztésről, fejlesztési tervekről:
A fejlesztésnek, fejlesztési terveknek szerintem két értelmezése lehetséges :
1. Szűken : létesítmények ( épületek, utak, ……. )
2. Működés, szervezet, közösségek, … + az előző
Én a létesítmények fejlesztésének akkor látom igazán értelmét,
ha azok a település Polgárainak számára optimális mértékben hasznosulnak,
amihez az önkormányzat működésének, szervezetének
és döntően a közösségeknek fejlesztése is szükséges.

Előzmény: csapokarcsi (9865)
csapokarcsi Creative Commons License 2016.03.16 0 0 9865

Várospolitikai fórum                    2016. március 18. (péntek) 17:00 óra
Téma: Őrbottyán Város 2016. évi fejlesztési tervei
Helyszín: I. számú Művelődési Ház (Őrbottyán, Rákóczi Ferenc utca 43.)

spoter Creative Commons License 2016.03.15 0 0 9864

Szia,

felhívtad a számot amit bemásoltam?

Tegnap betelefonáltam, beszéltem az ügyeletessel, szóval felveszik.

 

Ismerős a stílusod:) Én maradtam a régi nick...de ne ott folytassuk ahol abbahagytuk. 

Előzmény: csakussbéla (9862)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.15 0 0 9863

19:15-kor jöttem ma el a kanyarnál.

Volán busz kontra személyautó.  :-(

Az utasok még a buszon ültek, a gépkocsit éppen trélerre tették.

Előzmény: csakussbéla (9862)
csakussbéla Creative Commons License 2016.03.15 0 0 9862

Tök mindegy, hogy mi neve. Lényeg az, hogy életveszélyes!

 

Tenni kellene ellene valamit!

Törölt nick Creative Commons License 2016.03.14 0 0 9861

én így hallottam. 

a halálkanyar megnevezés még találóbb lenne, csak abból túl sok van. 

Előzmény: spoter (9860)
spoter Creative Commons License 2016.03.14 0 0 9860

Szia.

 

Salamon kanyar?? Már ezt is átnevezték, vagy én ismertem rosszul Latabár kanyarnak?

Kérdésedre a válasz: utadat.hu 

 

Előzmény: Törölt nick (9858)
csakussbéla Creative Commons License 2016.03.13 0 0 9859

Kellene valami figyelem felhívás erre a szakaszra, mert néha életveszélyes ott közlekedni. Sokszor nehéz eldönteni, merre kerüljük ki a tankcsapdákat. Nem lepődnék meg, ha egyszer egy komolyabb baleset helyszíne lenne ez az útszakasz. Képzeljük el, ha egy öt tagú család anya-apa 3 gyerek kerülgeti a kátyúkat, egyszer csak kisodródnak és a kis család elköltözik Isten országába. Melyik felelős vezető vállalja majd a felelősséget ?  Jó lenne nem megvárni ezt. Valamit tenni kellene!!!

Előzmény: Törölt nick (9858)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.12 0 0 9858

A Salamon kanyar és a "város"határ között bizony elég ramaty az út állapota. :-(

Az a rész vajon kihez tartozik?

Költözhetne már valami befolyásos ember Őrbottyánba, hátha megcsinálnák akkor! :-)

Előzmény: csakussbéla (9857)
csakussbéla Creative Commons License 2016.03.12 0 0 9857

Kátyúk országa: járhatatlan utak miatt tüntettek az autósok

Fizetős útszakaszok, illetékek, adók, külön terhek, fizetős parkolás meg dugódíj-mánia – az autósok élete fizetésből, fizetésből és néha még fizetésből is áll, ráadásul mindezt kiegészíti egy kis fizetés az autószerelőnek, amikor helyrehozza a méteres/méretes kátyúk okozta károkat.

Szombaton a 4202-es számú úton, Túrkeve és Mezőtúr között tüntettek autósok a rossz útviszonyok miatt. A résztvevők a környék járhatatlanul kátyús, balesetveszélyes útszakaszaira hívták fel a hatóságok és a döntéshozók figyelmét félpályás útlezárással.

Kátyúkárok esetén kártérítési igénnyel fordulhatnak az autósok az útszakasz fenntartója felé, ez azonban nehéz harc. Egyrészt mindent a legapróbb részletekig dokumentálni kell (akár rendőrségi segítséggel is), különben visszadobják az igényt, ráadásul abban sem lehetünk rögtön biztosak, hogy kihez kell fordulnunk. Országutak és autópályák esetében a Magyar Közút Zrt.-hez, a fővárosban a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt.-hez, egyéb lakott területeken pedig az illetékes önkormányzathoz fordulhatunk panaszainkkal.

csakussbéla Creative Commons License 2016.03.06 0 0 9856

Ez bizony politika!

 

Egy méter aszfaltozott út nem épült ebben a /VÁROS/ -ban. Ez a polgármester sem igazán törekszik arra, hogy szívesebben éljenek itt az emberek. Ott folytatta, ahol az előző. Sőt még a kommunális adót is pofátlanul megemelte. Csak azt nem értem, hogyan tud így felkelni reggel. Éveken keresztül semmit nem ért el, és nem is akart.

Kellemetlen érzés lehet.

Előzmény: csapokarcsi (9852)
spoter Creative Commons License 2016.03.03 0 0 9855

Tuti nem.

B.GY. monogramú embert egyet ismerek de az meg fóti. 

Előzmény: Törölt nick (9854)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.02 0 0 9854

B.Gy.

Előzmény: spoter (9853)
spoter Creative Commons License 2016.03.02 0 0 9853

Szerintem nem Ő lesz az.

Nem újpesti a srác.

Előzmény: Törölt nick (9850)
csapokarcsi Creative Commons License 2016.03.01 0 0 9852

Hát ez az MNB pénzekre vonatkozó titkosítás nálam is kiverte a biztosítékot.

 

EGÉSZEN MÁS, de mivel közelebb van hozzám, az is nagyon zavar,
hogy egy települési költségvetésbe is belekerülhetnek olyan aránytalanságok,
logikátlanságok amilyenek, egyfajta "titkolózás" közepette.

csapokarcsi Creative Commons License 2016.03.01 0 0 9851
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.01 0 0 9850

Köszi, közben összeismerkedtünk egy kertesi szakival, aki mindenféle munkát elvállal, úgy ajánlotta egy ismerősünk, akinél már évek óta besegít. Újpesti eredetileg, csak tán nem ugyanarról az illetőről volna szó?! :-O

Előzmény: spoter (9847)
csapokarcsi Creative Commons License 2016.02.29 0 0 9849

Az illetékes bizottságtól külsős tagként feladatul kaptam a májusi ülésekre a SPORTKONCEPCIÓ előkészítését, ebben a folyamatban a sport-egyesületekkel, az érintett civil szervezetekkel és a település polgáraival való együttműködést. Örömmel fogadok minden megkeresést 20-230-0371

A leendő koncepcióban természetesen figyelembe kell venni a létesítményi és szervezeti adottságokat, lehetőségeket, a korábbi években, főként a 2015-ben kialakult testületi gyakorlatot, elképzelést és annak megjelenését a 2016-os költségvetésben ( támogatás, létesítmény)

"Civil szervezetek működési támogatása: Ebben a kormányzati funkcióban nem kötelező kiadásként jelenik meg a helyi civil szervezeteknek, alapítványoknak juttatott támogatás 3 500 000 Ft összeggel." ( köztük a sportegyesületek pénzbeli támogatása)

"Önkormányzati vagyonnal való gazdálkodással kapcsolatos feladatok: Ez a kormányzati funkció tulajdonképpen az iskola üzemeltetését takarja. Bevételi oldalon a tornaterem bérbeadásából és a büfé üzemeltetéséből származó források jelennek meg, a kiadási oldal fedezetét az önkormányzat összbevételéből teremtjük elő.A kiadási oldalon szerepel a takarítók személyi juttatása, a dologi kiadásokat a közüzemi díjak, a fénymásoló bérleti díja teszi ki, továbbá karbantartási, üzemeltetési kiadások is.Fejlesztésként a két új tanterem kialakításával összefüggő tárgyi feltételek biztosítása (asztalok, székek, tábla, ebédlőasztalok, székek) jelenik meg." Bevétel xxxxxx ft Kiadás xxxxxx ft

"Sportlétesítmények, edzőtáborok működtetése, fejlesztése:A fenti címet viselő kormányzati funkción kerültek betervezésre azok a kiadási előirányzatok, melyek a sportlétesítményeink fenntartásához, működtetéséhez kapcsolódnak: közüzemi díjak, karbantartási költségek, üzemanyag és műtrágyavásárlás." Bevétel xxxxxx ft Kiadás xxxxxx ft

csapokarcsi Creative Commons License 2016.02.29 0 0 9848
spoter Creative Commons License 2016.02.28 0 0 9847

Szia!

Van egy Kertesi ács-kőműves-festő-parkettázó mindenes haver aki jó pár éve időnként dolgozik a házunkon olyan melókat amik nekem túl nagyok lennének.

Megadnám a számát de ide nem szívesen írnám ki, a privi címed meg nem publikus...

Vizes muki a Rákóczi - Vakbottyán sarkán található, kék teteje van a házának, a száma ki van írva.

Hűtős-mosógépes lakatos kontaktom nincs, a  gázszerelő ismerősöm viszont az van de Ő egy kókler, meg sem adnám a számát:).

Előzmény: Törölt nick (9843)
nessaya Creative Commons License 2016.02.17 0 0 9846

3-5ha-t szeretnénk..

Előzmény: Törölt nick (9844)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.13 0 0 9845

Látom már, a tied öregebb az enyémnél. :-)

Előzmény: Törölt nick (9843)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.13 0 0 9844

A Hunyadi utcában kínáltak egész jó áron (3,5 millió) egy üres telket, a vasútállomáson láttam a hirdetést. 

Előzmény: nessaya (9841)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.13 0 0 9843

Csak nem hajnalban szoktál Csomád felé menni egy új Dusival? :-)

Mindenféle mester érdekel, kőműves, lakatos, vízszerelő. 

Kéne gázkészülékes, mosógépes, hűtős is. 

Senkit nem ismerek, akiket tudtam, azok már nem vállalnak munkát. :-(

Előzmény: spoter (9840)
carcass69 Creative Commons License 2016.02.06 0 0 9842

Üdv Nessaya, küldj egy e-mailt a konyhatunder1973@gmail.com címre, mert az alap levelezés nem működik a gépemen. Eladó telket kínálunk házzal együtt 'bottyánban. Egy emailt megér, hátha...

nessaya Creative Commons License 2016.02.06 0 0 9841

Sziasztok!

3 gyerekkel,szeretnénk Őrbottyánba költözni.

Szántót,legelőt,erdőt vennénk amire építenénk.Megtudnátok javasolni ingatlanost,eladó területet?

Köszönöm.

spoter Creative Commons License 2016.02.04 -1 0 9840

Szia Dusteres kollega,:)

pontosan milyen szakit keresel?

Topicrol nem tudok.

Előzmény: Törölt nick (9839)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.03 0 0 9839

Létezik valamilyen fórum, ahol megbízható helyi, vagy környékbeli mesterembereket lehet találni? 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!