Keresés

Részletes keresés

Mákos Rákos Creative Commons License 2016.07.02 0 0 7809
Előzmény: tomee123 (7808)
tomee123 Creative Commons License 2016.07.02 0 0 7808

Sziasztok! DT125R tömítéskészletet keresek, de mindenhol csak LC-hez valót találok. Valaki esetleg tud ajánlani valamit?

Mákos Rákos Creative Commons License 2016.07.01 0 0 7807

+1 és naná hogy elötte feltöltöm vizzel nem szeretem a pukk ot :) ja hegesztettem már meg igy simo benzintankot (vizzel)

 

Előzmény: Berloq (7805)
Mákos Rákos Creative Commons License 2016.07.01 0 0 7806

megjegyzés : benzintöl nem dagad meg a normális gumi. csak a guminak mondott helyetesitö anyag. lásd a blokkban is szimering régebben még gumi volt. igazi gumi nem neylon....a másik meg carok  a szimeringre: a külsö méretett a villa belsö vége adja a másikat meg a  villa szár külsö ennyi. de a szimering a legkevesebb .még mindig nem tom szétszedni . rohadt japánok. direkt csinálták ilyenre. ja van olyan UJ  karburátor légszürö összekötö gumim ami a fiokban zacskoban (sötétben) megrepedezett egy igazi utángyártott szar ami ráadásul nem gumi. csak annak mondott lofac....

Előzmény: Berloq (7805)
Berloq Creative Commons License 2016.07.01 0 0 7805

A telókba hidraulika olaj való. Vagyis lengéscsillapító (lökésgátló) olaj. A fékekbe is. Elég híg, és tényleg eszi a festéket.

Viszont a benzines átmosással óvatosan, mert a gumialkatrészeket kinyírja. Megdagadnak tőle és nem tudod lemérni az eredeti méretet.

Katalógusból meg biztos nem nézed ki. Én egy adag olajjal mostam át. Jól megjárattam, aztán csere.

Ami meg még szebb lenne: ha benne marad a benzingőz (márpedig igen), Te pedig nekiállsz sikítóval szétvágni... Hát nem lennék ott.

Figyelj a biztonságra!

Ha úgyis vágni akarod, ne mosd át. Bőven elég ha a benne maradt hidraulika olaj meggyullad.

Ha mégis átmosod benzinnel, vágás előtt túlcsordulásig töltsd fel vízzel! Ezzel kiszorítod a benzingőzt.

Kiöntöd a vizet és már vághatod is. (Vagy benne hagyod. Ebben a melegben jó egy kis hűsítés. :) )

 

Előzmény: Mákos Rákos (7804)
Mákos Rákos Creative Commons License 2016.06.30 0 0 7804

ja mégegy megjegyzés . ami nekem kijött olaj a teloszárbol az minden csak nem olaj.:( valoszinüleg fékolaj baromi hig és folyik. és marja a festéket. jo esetben valami hig hidraulika olaj.

Előzmény: Berloq (7802)
Mákos Rákos Creative Commons License 2016.06.30 0 0 7803

én már ott tartok hogy olaj leengedve a szárakbol. és kimosom .átmosom benzinnel. hétvégén meg megy bele a endoszkop (boreszkóp) (kamera) hátha ugy okosabbak leszünk. de csak jövö hétvégén lesz rá idöm. és igen a végsö esetben én  szétvágom hosszába az elsö szárat.

Előzmény: Berloq (7802)
Berloq Creative Commons License 2016.06.30 0 0 7802

Igen. A DT teleszkóp szétszedésről én is láttam videókat. De ezen se egy csavar, se egy zéger, se stift, széttekerni se tudtam. Annyi, hogy a felfogató csavaron át kiöntöttem az olajat, átmostam és újra feltöltöttem. De a szimeringet ez nem javítja. Jut eszembe, azt még nem próbáltam, hogy a rudat tekergetem a házban. Lehet hogy menetesen csatlakozik a belső dugattyúhoz és előbb-utóbb kijön? Aztán valahol lenne egy belső zéger...

Ej, a vége az lesz hogy szét kell vágnom az egyik telót hogy kitaláljam a pin kódját.

Előzmény: Mákos Rákos (7801)
Mákos Rákos Creative Commons License 2016.06.29 0 0 7801

szervizbe nem viszek semmit. ugy nincs meg a magam csinálom magamnak érzés, nem lehet préselt yamaháék összes elsöteloja mind szétszedhetös. :)

 

Berloq Creative Commons License 2016.06.29 0 0 7800

Én sem tudtam szétszedni. Mintha be lenne préselve gyárilag. Vagy csak túlzottan finomkodtam. Esetleg lengéscsillapító szervizes tudna segíteni.

Előzmény: Mákos Rákos (7798)
Berloq Creative Commons License 2016.06.29 0 0 7799

Keress hibát a levegő részen. Lehet hogy falsot szív. A gumicsövek hajlamosak elöregedni, megrepedni.

 

Karbit nem tekerted el takarítás közben? A járatokat is kitakarítottad/kifújtad kompresszorral, nem csak a fúvókákat?
Karbi beállítás megvolt?

Üzemmeleg motornál az alapjárat állító csavaron tekerj kicsit beljebb (jobbra) 1/2...1 fordulatot. Ha nem javul, állítsd vissza úgy, ahogy volt. Ha javult tőle, akkor karbi beállítás (vagy rossz összerakás) lesz a baj.

A szívatód rendben van? Kitakarítottad, visszaraktad rendesen? Falsot szívhat ott is.

Előzmény: adamegane (7796)
Mákos Rákos Creative Commons License 2016.06.28 0 0 7798

na senki nem tud segiteni ???

Előzmény: Mákos Rákos (7797)
Mákos Rákos Creative Commons License 2016.06.27 0 0 7797

sziasztok van egy yamaha rd 80 elsövillám komplett  kerékkel együtt (tárcsafékes) kérdés hogy lehet rugot cserélni illetve szimeringet ? illetve mi a szimering tipusa. jo lenne szétszedés elött ujjat venni. itt birkozom vele de sehogysem megy. :(  help. egyik szár folyik nem kicsit  inkább ömlik,persze a féktárcsa oldalon, rá a tárcsára ... :( a másikban van olaj de az jo ...

adamegane Creative Commons License 2016.06.26 0 0 7796

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy tudnátok-e segíteni azügyben, hogy az alapjáratom beton fix lehessen?

Indításkor nehezen, gáz húzgálásra beáll az alapjárat, ez annyira nem is zavarna, viszont amint ráülök, vagy mozgásban van a motor (értsd pl. menet közben kuplungolok) képes leállni, ha nem húzgálom a gázkart. A karbi, légszűrő tiszta, az úszó be van állítva, egyszerűen nem jövök rá mi a gond. Ez egy 1987-es vizes 6 sebességes, 80 ccm RD. Szerintetek? Köszi a választ előre is!

Berloq Creative Commons License 2016.05.20 0 0 7795

A km állás egyedi dolog. 30 éves gépben is lehet 1000km és 1 évesben is 30000km.
A nehéz indulás:
1. gyújtás hiba is lehetséges. szerezni kéne másik CDI-t hozzá próbára.
    De legalább nézzétek meg hogy szép kövér kék szikrákat ad-e.
2. de valószínűbb hogy kopott a motor (direktszűrő van-é a karbin? ha igen, dobd ki)
Hidegen nagyok a hézagok-> elmegy a kompresszió ->nehezen indul.
Bemelegszik kicsit: tágulnak az alkatrészek ->javul a kompresszió -> könnyen (könnyebben) indul.
Megoldás: valószínűleg fúrás, gyűrűzés. De ha most veszed és tartósan használni akarod, akkor ez nem sokáig elég.
Fúrás, hajtókar, hajtókarcsapágyak, dugattyú, gyűrűk, tömítések. Ez lenne az alap. Alaphangon 40e (RD80MX-hez).
Ekkor már érdemes még 10-15e-t rákölteni és cseréltetsz a blokkban minden csapágyat, szimmeringet, tömítést.
Ráadásul ránézhetnének a váltóra hogy mi az a luft 5-6 között. Mindenesetre nem kéne ott lennie.
Legvalószínűbb hogy a váltódob hibája lesz (nem mozgatja megfelelően a léptetővillákat), lehet elég egy takarítás meg csapágycsere is, de ha kuka, akkor alkatrészügyileg bajban leszel.

Ezeket a költségeket (minimum) kalkuláld bele ha megveszed.
Spórolhatsz ha (a fúráson kívül) magad csinálod és te szerzed be az alkatrészeket, de ha ez az első motor amit szétszednél akkor inkább nem javaslom. Szétszedni nem gond de megtalálni a hibát, kijavítani, és összerakni úgy hogy működjön is, az kicsit nehezebb.

Előzmény: Nagyisti989 (7794)
Nagyisti989 Creative Commons License 2016.05.18 0 0 7794

Sziasztok, dt 125 lc vásárlás előtt állok. Külső hibái vannak amiket helyre lehet hozni. Üléshuzat, akksi, plexi. Fél éve kb le volt téve. 33ezer km-ben reális és jó? A gond hogy nagyon nehezen indul. Rúgásra nem mindig, van hogy csak belökni lehet. 1-2perc működés után egy rúgás. Az 5. És 6. Között van egy üres sebesség,  nem tudom hogy ez normális e. 

Megéri fektetni bele, helyrehozható a gyújtás? 

maooo Creative Commons License 2016.05.15 0 0 7793

Helló mindenkinek!! Segítséget szeretnék kérni. Nincs valakinek véletlenül yamaha rd 80lc2-es blokkhoz  kuplung agya? Hibás is jó pl beletört csavar vagy kiszakadt menet. Válaszokat előre is köszi... 

Berloq Creative Commons License 2016.05.06 0 0 7792

Gumi külső, 3,00x18 méretben, hátsó kerékre is használható. Ne kövezz meg ha neked nem ez a méreted, csak a keresés miatt.

 

Az első találat gugliban. 7900 péz.

http://motoroswebaruhaz.hu/spd/30018015/Gumikopeny-300x18-VEE-RUBBER-VRM015

Ugyanott van belső is hozzá, 2500
http://motoroswebaruhaz.hu/spd/T18275300/Tomlo-18x275-300

 

Remélem segítettem.

Előzmény: adamka69 (7790)
Berloq Creative Commons License 2016.05.06 0 0 7791

Ha jól láttam gumicsövet keresel karbi és légszűrőház közé.

Itt van:

http://www.50cc.eu/en/product.asp?P=10368_filter-tube-yamaha-dt50/80/rd50/80mx

vagy ez (12-es karbihoz):

http://www.50cc.eu/en/product.asp?P=13359_filter-tube-yamaha-dt50/rd50mx-org.-12mm-carb.

 

Valószínűleg csak az első oldalt nézted (0-50 tétel). 614 termékük van (oké, egy része már kifutott).

Gumit szerintem máshogy keress. Méretre. Valami széles külsőm van hátra (RD80MX) de leszedtem mert nem tudtam feltenni tőle a láncvédőt. Valami 4 vagy 4,5" széles. Most asszem 18x3" az enyém hátul. Valami régi elfekvő orosz gyártmány porosodott valakinek a garázsában, mintha zsírúj lenne.

 

 

Valaki keresett berúgótengelyt. Kar már nincs.

Ez meg itten van:

http://www.50cc.eu/en/product.asp?P=427184_kick-start-axle-yamaha-dt/rd50m-or.

Előzmény: adamka69 (7790)
adamka69 Creative Commons License 2016.05.06 0 0 7790

Hali, köszi a linket, de ami nekem kéne az egyáltalán nincs:( még mindig keresem az alkatrészeket hozzá

Berloq Creative Commons License 2016.05.05 0 0 7789

Sokan kerestek alkatrészeket.

Nem olcsó, de sokminden van ami itthon beszerezhetetlen :).

Elvileg nem csak hollandiába szállítanak, hanem teljes EU.

Tapasztalatokat várunk a vásárlóktól.

A linken Yamaha rd-re kerestem.

 

http://www.50cc.eu/en/search.asp?zoek=yamaha+rd&zoekw=omschr&Submit=Zoek&offset=0

Berloq Creative Commons License 2016.05.02 0 0 7788

Lehet kontakthiba is. Mostad? Esőn állt? Csatlakozókat húzd szét, fújd be kontaktspray -vel, próba.

Test kábeleket is (ha van), leszed, megtisztít, visszarak.

Keress a kábeleken sérülést, rágást, törést (lecsökkent kábelkeresztmetszet, részleges testzárlat)

Akksi van? Ha cellazárlatos, okozhat vicces dolgokat (bár az másik tekercsről megy). Parkoló állásba nézd meg hogy világít-e rendesen a lámpa (ekkor akksiról megy).

Izzót cseréltél? Volt már hogy valahogy "rövidrezáródott" egy izzó és lefogta a világítótekercset. Egyesével húzd ki őket.

Ami még lehet ezen felül: világítótekercs, kormánykapcsoló kontakthiba, gyújtáskapcsoló kontakthiba. Ezeket hagyd utoljára mert igényelnek némi bűvészkedést.

Ha mindenen átment a gép, akkor megátkozták. :)

Előzmény: pet021 (7786)
maooo Creative Commons License 2016.05.01 0 0 7787

Helló mindenkinek!! Segítséget szeretnék kérni. Nincs valakinek véletlenül yamaha rd 80lc2-es blokkhoz  kuplung agya? Hibás is jó pl beletört csavar vagy kiszakadt menet. Válaszokat előre is köszi. 

pet021 Creative Commons License 2016.05.01 0 0 7786

Sziasztok elment az első ,a hátsó világítás és a féklámpa sem ég illetve járó motornál, a helyzetjelző és a tompított nagyon halványan izzik .Azért írom így mert tényleg a szál csak izzik mi lehet a baj? Yamaha dt 80 lc2 ha tudtok légyszi segítsetek köszönöm.

adamka69 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 7785

Hali mindenki, kérdésem lenne, az a kis gumicső ami összeköti a porlasztót és a légszűrőt, tudjátok, na szal olyan lenne e elfekvőbe valakinék? ja és még használtan hatsó gumi az a sürgősebbik. yamaha dt50 mx 1982 vagy ha nincs is olyan gumicső akkor mivel tudnám helyettesíteni? köszönöm a válaszokat előre is.

billyencs Creative Commons License 2016.04.22 0 0 7784

sziasztok van már 4 éve megvettem a dt80lc2 53v 93-as yamahám és mondják betegsége a berugókak tengely sokszor nek kapja el van mikor be sem leht rúgni hallottam hogy megpersejezik a tengelyt ?igaz e és mit is kellene vele csinálni, vanaki megtudná mondani megköszönném előre is köszi

csiresz111 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 7783

Üdv! Valakinek van esetleg dt 125 lc re gyàri karbija?? Plusz gyàri cdi? Amugy a gyàri az hàny vezetèkes? Rendeltem motoros boltba de az 6 vezetèkes majd kiderül hètvègèn jò lesz e

polpot107 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 7782

szevasztok!

 

Tudtok olyan weboldalt, ahol nagy az alkatrész kínálat (dt 125 r)? Néztem a neten és elég szerény a kínálat, pedig szerintem elég elterjedt ez a motor. ....kössszi!

kaktusz0906 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 7781

Sziasztok, valószinüleg mér kérdezte más is amit én akarok, mik a tapasztalatok rendőrök vs yamaha dt 80?

Volt már valakinek baja belőle, persze rendszám nélkül gondolom, ma amugy elmentem két rendőr mellett láttam a tükörbe, hogy utánam néztek, de nem jöttek utánam......

polpot107 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 7780

Hello! Nekem egy 125 dt van és ugyanezt csinálja. Jutottál valamire azóta? Érdekelne mi  okozza, köszönöm!

Előzmény: onhell (7776)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!