Keresés

Részletes keresés

Kisherceg Creative Commons License 2002.12.21 0 0 22
thanx
Előzmény: Ozagen (10)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.21 0 0 21
Zokon veszem a magasröptű társalgáshoz képest tapaszt alacsony érdeklődést.

De a "zok", amelyen leledzve veszem (érzékelem) ezt a kissé sem kellemes érzést, az vajon mi?

York Creative Commons License 2002.12.20 0 0 19
ESZKÁBÁL = Bogumil HrÁBÁL neve kimondhatatlanságának eredménye. Mint tudjuk Bogumil egyébként ősi ESZKimó szó, minek modern megfelelője a damil. Ezzel lehet kifogni a tudománytalanság élét csak előbb még egy kicsit eszkábáljunk össze valami fogós eszközt hozzá.

TÁKOL = a jurTÁK, ÓLak mondhatni házilag elkészített hevenyészett változatát képezik.

HERÓT = a legenda szerint Heródes nagy királynak volt nagy baja. Asszem fitymaszűkület, vagy valami ilyesmi lehetett…

KECE = a szó eredeti alakja szerint keLEPce. A hirtelen meglepődés elmúltával – mondjuk úgy inkább, hogy közvetlenül a le-pet-ézés után, alkalmazható új forma a megváltozott helyzetet képezi le.

RAMAZURI = Siva-Visnu-Rama belépője az úri muri című darabban. Előbb a színpadon elkezdődik a monológ, mire sietve érkezik Síva, ettől dialóg lesz, s jóval később archeológ. Ekkor már hárman vannak és keverednek. Ettől válik látványossá a ramazuri.

Most búcsúzom! Mindenkinek boldog ünnepeket kívánok. Úgy is mondhatnám, hogy PÁ!
Csak azért nem mondom, mert nem tudom mit is jelent.

belohin Creative Commons License 2002.12.20 0 0 17
Az egy óriási sport. Imádom, amikor halálosan feszült figyelemmel elküldik a teáskannát és rohannak utána a partvissal.

Már gondolkodtam azon, hogy kipróbálom itthon. Bezsírozom a linóleumot /echte magyarosch változat/ és megküldöm a kannát. Sajnos a feleségem óvást nyujtott be a nemzetközi szövetséghez és amig meg nem kapom a játékengedélyt, nincs sport. Igaz, bosszúból a partvishoz nem nyúlok addig. :)

Előzmény: Törölt nick (13)
belohin Creative Commons License 2002.12.20 0 0 16
mi a kece

Tudja a bánat. Nagy betűvel írva és "kis" előtaggal, így hívták a Keménykalap és krumliorr főhősét /ha jól emlékszem/. De hogy mit jelent?

Előzmény: Törölt nick (12)
belohin Creative Commons License 2002.12.20 0 0 15
Nem rossz a meghatározás. Sajnos, mivel trigitális robot-prototípus vagyok, még akad olykor az oprendszerem. Most is háromszor kellett elolvasnom az eszmefuttatásodat, mire félszer asszimiláltam. De lehet, hogy csak az elem gyenge. :)
Előzmény: velorex0 (11)
velorex0 Creative Commons License 2002.12.19 0 0 11

jé, ozzynak csak igaza volt, robot van köztünk! :-)

szerintem, mivel esztergom közelében van olyan falu hogy ták, az ottani helyi kézmüvesek híresek voltak arról,
hogy nem dolgoztak hanem tákoltak (népies szó) és ha nem lettek kész müvükkel, akkor átvitték eszkábára
(szentkökörcsinbújapusztára) ahol a helybeliek mesteremberek készre-
eszkábálták.

a technika romamos fejlödése azonban elnyomta a kézmüvesség ezen ágazatait, szentkökörcsinbújapuszta lakói
lassan kihaltak, mivel a szociálissegély nem jutott el hozzájuk a téli nagy hó idején és magukáltal összeeszkábált
szánokkal nem jutottak el még ták-ig sem, mivel útközben széjjelhullott.

:-)

..

Előzmény: belohin (8)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.19 0 0 10
curling
Előzmény: Kisherceg (9)
Kisherceg Creative Commons License 2002.12.19 0 0 9
Köszi a dicsedet, Ozagen
ahány csillag csak jár Azégen... :)
Hogy hívják azt a játékot, amikor egy csapattag elhajint a jégen egy kisdodgemet, a tobbi meg szalad előtte, és sikálják előtte a jeget egy-egy söprüvel, mint akik rejszolnak??
Előzmény: Ozagen (6)
belohin Creative Commons License 2002.12.19 0 0 8
A terembura egyszerűbb, eredetileg teremt'ura. Vagyis a "teremtő urát nékije" felkiáltásból eredezik.

Élő etimológiai szótár vagyok, vagy robot. ;)

Előzmény: Kisherceg (-)
belohin Creative Commons License 2002.12.19 0 0 7
Jó ez a topic. :)

Az "eszkábál"-t véletlenül tudom. Eszkába /vagy iszkába/ a neve annak az általában U alakú fémkapocsnak, amivel a csónak vagy dereglye palánkjait rögzítik. Tehát amikor összeeszkábálsz valamit, akkor összetűzöd a palánkokat. Talán azért pejoratív a kifejezés, mert az összeszkábált csónak még nem alkalmas a vízrebocsátásra, utána kell tömíteni a réseket. Esetleg azért, mert repedéseket is ezzel rögzítettek utólag, hogy ne essen szét a hajó.

Előzmény: velorex0 (2)
Ozagen Creative Commons License 2002.12.19 0 0 6
Ez egy tök jó topic, hétvégén mindenképpen benézek :)
Előzmény: Kisherceg (5)
Kisherceg Creative Commons License 2002.12.19 0 0 5
Köszönöm York, igazán köszi,
hálábol rád gondolok majd,
ha elgyün a holnapi
"ótvar-buli"!! :)
Előzmény: York (1)
Kisherceg Creative Commons License 2002.12.19 0 0 4
Egyelőre fogalmam sincs,
de nem eredeti magyar szókincs,
asszem a ragokból:
eszkáb-ál és ták-ol
Előzmény: velorex0 (2)
Kisherceg Creative Commons License 2002.12.19 0 0 3
Köszönöm kedves a választ,
kedvességed örökre hálaszt.
Íme ajándékba egy
újabb házifeladat neked:

MI A ROSSEBBJE VAN ANNAK, AKINEK HERÓTJA VAN??????????

Előzmény: vizi(mianick) (0)
velorex0 Creative Commons License 2002.12.19 0 0 2
nos a következö, honnad erednek:

-eszkábál
-tákol

?

..

York Creative Commons License 2002.12.19 0 0 1
Korrekt válasz gyön!

Terembura = A búr háborunk idején komoly félelemben éltünk (lásd: Pearl harbúr). Akkoriban szinte váratlanul törtek ránk, illetve "terem"tek hipp-hopp a teremben. Aztán ezek a támadások ismétlődtek és a laza illetve pongyola magyar nyelvezet, amely már nem bírta e roppant terhet, egyszerűsített. Napjainkra már csak felcsattanó egyszerű tőszó maradt belőle, emígy: aztateremburáját!

Mire jó az eszperantó. - kérded Te.
Hát lássuk csak....
Te mire akarnád használni?
Mindegy, ne tedd!

Engem nem "serent" a kávé, ezt be köll ismerni. Ellenben, ha reggel kikélvén fekhelyemről, valami csoda folytán eljutok a konyhába, olyankor mindenféle remegés nélkül magamba vételezek belőle annyit, hogy mire felébredek láthassam szemeimmel, ez megint derekas mennyiség volt, amit úgy ittam meg, hogy észre sem vettem.
Ui: S a reszketés? Nem tudom, előtte aludtam, közben aludtam, utána meg rohanok munkába. :-)

Előzmény: Kisherceg (-)
vizi(mianick) Creative Commons License 2002.12.19 0 0 0
a kv idővel és a megszokással még csak nem is serkent. erre jobb erős, vagy zöld teát alkalmazni.
az eszperantó csak arra jó, hogy ne kelljen igazi nyelvet tanulni.
a teremburát majd megnézem neked az etimológiai szótárban holnapra.
Előzmény: Kisherceg (-)
Kisherceg Creative Commons License 2002.12.19 0 0 topiknyitó
Hogy mi? Hát minden, amit írtok! Nem tom, ti hogy vagytok vele, de nekem számtalanszor jut eszembe vmi,aminek nem tudom ill. nem értem a miértjét.Persze nem a relativitáselméletre és hasonlókra kell gondolni (elsősorban), hanem az élet apróbb dolgaira.
Indításként álljon itt néhány példa, amire tkp. már várnám is a hozzászólásokat - jobb esetben választ....
Mi az a terembura???????
Mire jó az eszperantó????
Van valaki köztetek, akit télleg serent a kávé, és nem csak remegés jön rá????

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!