Keresés

Részletes keresés

kvantum Creative Commons License 2002.12.06 0 0 447
?
Előzmény: Amorf (445)
ef_ Creative Commons License 2002.12.06 0 0 446
a média eszközeivel már dolgoznak rajta. :(
Előzmény: AgentOrange (435)
Amorf Creative Commons License 2002.12.06 0 0 445
Csakhogy a korlátokat úgy próbálja tágítani, hogy közben korlátolt megoldásokat kínál a különféle problémákra.
Előzmény: kvantum (442)
AgentOrange Creative Commons License 2002.12.06 0 0 444
ez így van.
Boldog Mikulást!
Előzmény: ef_ (443)
ef_ Creative Commons License 2002.12.06 0 0 443
Én kaptam virgácsot is, a gyerekek meg a kutya csak édességet. :)

Nagyon boldogok voltak.

a nagyobbik meg igencsak izgatott volt reggel, mert az oviba várják a Mikulást.
az oviban látott többi gyerek is igen boldog és izgatott volt.

Szép és nemes hagyományok ezek.

Előzmény: AgentOrange (419)
kvantum Creative Commons License 2002.12.06 0 0 442
"A liberálisok szerint ezek túlhaladott dolgok"

Nem, kedves ef_, a liberálisok szerint az túlhaladott dolog, hogy CSAK ez az egyedül üdvözítő élet.

A liberális értékrend (mert van ám olyan:-)) nem szűkít, hanem tágitani próbál - a fejedben lévő korlátokat pl...:-)

Előzmény: ef_ (438)
kovvacs Creative Commons License 2002.12.06 0 0 441
pityux,
bízzad rá arra, akinek gyereke van, hogy hogyan neveli. Meglehetősen valószínű, hogy azt a variációt egyetlen szülő se tudja megvalósítani, hogy "higgyen a gyerekem + nézzük a TV-t".

Talán ne a TV-től várjuk el, hogy a gyerekeinket nevelje.

Előzmény: pityux (396)
Amorf Creative Commons License 2002.12.06 0 0 440
"Az tény, hogy Pimnek sok mindenben radikális nézetei voltak, azonban nagyon nagyon sok mindennel egyet lehetett érteni/el lehetett fogadni amit ő mondott."

Reagálva elefantkillah kijelentésére, igen, valószínűleg igazad van. Pim Fortuynt mégis sikerült démonizálniuk, és végső soron, ugyan közvetve, de meggyilkoltatniuk. Talán csak annyi baj volt vele, hogy a kliséktől megpróbált elszakadni, és a problémákat máshogyan kezelni. A helyettese pl. egy színesbőrű bevándorló volt, az is köztudomású, hogy Pim Fortuyn homoszexuális volt.
Mindenkinek pedig: sommásan úgy összegezhető a véleményem, hogy bizonyos társadalmi jelenségek - pl. fokozódó idegenellenesség, faji alapú zavargások, más, radikálisabb, vagy egész egyszerűen nem megszokott hangokat megütő csoportok/pártok erősödése sokszor azoknak köszönhető, akik felületi kezeléseket adnak különféle szociális, társadalmi problémákra.
Nyilván az sem véletlen, hogy a MIÉP az MSZP-SZDSZ kormány alatt erősödött meg olyannyira, hogy bejuthatott az országgyűlésbe - most még 5,000-el kevesebb szavazatot is kapott e párt.
Valahogy az az érzésem, hogy minél többet hangoztatják, hogy MAgyarországon antiszemitizmus van, annál inkább az is lesz, de ez minden hasonlóra érvényes. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a problémákról hallgatni kellene, nem, de politikai aduként ilyen kérdéseket felhasználni vétek. Ez is kicsit olyan eset, mint a melyik votl előbb: a tyúk vagy a tojás? - az antiszemitizmus vádja, vagy maga az antiszemitizmus.

Előzmény: elefantkillah (418)
kvantum Creative Commons License 2002.12.06 0 0 439
Kedves ef_!!

Ugyan meséld már el, az SZDSZ hol, mikor és mivel fenyegeti a számodra olya kedves Mikulást vagy a karácsonyt?

Nem veszed észre, hogy a tegnapi idétlen 'betiltották a Télapót' produkcióddal menyire lejárattad magad?

Próbálj meg valami értelmes gondolatot összeszedni a topikod témájával kapcsolatban!

ef_ Creative Commons License 2002.12.06 0 0 438
"A keresztény értékrendben a család a következőkből áll:
1 db férfi (aki a szereti a nőt)
1 db nő (aki szereti a férfit)
n db gyermek (akit mindenki szeret és fordítva) "

A szélsőliberálisok szerint ezek a túlhaladott dolgok.

(lásd, ahogy Terry néni mellett kiálltak, vagy ahogy a homokos Radics zsarolta a Pápát stb.)

Előzmény: Leo77 (415)
Demim úr Creative Commons License 2002.12.06 0 0 437
ebben az országban még egy törvénytelenül épült teraszt is alig lehet szétverni... ;-))))
Előzmény: AgentOrange (435)
Demim úr Creative Commons License 2002.12.06 0 0 436
Konzervatív: a közösség érdekei fontosabbak!
fideszkonzervativizmus: a koleszszoba közösség érdekei a legfontosabbak!!! ;-)))
Előzmény: ef_ (433)
AgentOrange Creative Commons License 2002.12.06 0 0 435
bárki is akarná, nulla esélye lenne rá, hogy szétverje ezeket a dolgokat ebben az országban, aztán ha bárki szét tudja verni, akkor azt csak saját magunknak köszönhetjük majd.
Előzmény: ef_ (432)
Demim úr Creative Commons License 2002.12.06 0 0 434
Igyekszem majd tükröt állítani annak a szélsőséges liberalizmusnak, amit nálunk az szdsz képvisel, és ami tönkreveri az értékeinket.
igyekezz szívem! ;-)))
(elképzelem, ahogy Bauer Tamás és Pető Iván papája lerúgja a Mikulás veséjét vagy tüzes drótot dug fel Jézuska húgycsövébe... ;-))))
Előzmény: ef_ (432)
ef_ Creative Commons License 2002.12.06 0 0 433
"Hi Mindenki!

Liberális: több szabadságot az egyénnek!
Konzervatív: a közösség érdekei fontosabbak! "

szélsőliberális= liberális eszmék szélsőséges irányzata (lásd Szdsz), amikor az egyén és a kisebbségnek minden jogot a közsösség jogokkal szemben is. Egyfajta über alles.

Előzmény: Leo77 (413)
ef_ Creative Commons License 2002.12.06 0 0 432
Az is fontos.

Igyekszem majd tükröt állítani annak a szélsőséges liberalizmusnak, amit nálunk az szdsz képvisel, és ami tönkreveri az értékeinket.

Az ilyen kedves hagyományokat, mint a Mikuslás és a Karácsony ünnepe, annak tartom.

Előzmény: Hy (412)
kvantum Creative Commons License 2002.12.06 0 0 431
Még mindig várom a definiciót, pédákat, bármit, hogy végre megérthessem, miről is akarna szólni ez a topik:-)
AgentOrange Creative Commons License 2002.12.06 0 0 430
no no nooooo, ezen már ne legyen vita,mert nagyobb ökörség, mint az, hogy ausztráliában mit csinál a mikulás....
Előzmény: Demim úr (428)
AgentOrange Creative Commons License 2002.12.06 0 0 429
az mszp, és a szdsz szavazói is jól tudták, hogy koalíció lesz a dologból (mszpszdsz)
Előzmény: AgentOrange (427)
Demim úr Creative Commons License 2002.12.06 0 0 428
na most a fidesz-mdf az egy párt vagy a fidesz és az mdf is külön párt?
pártot írtál, nem koalíciót!!! ;-)
Előzmény: ef_ (426)
AgentOrange Creative Commons License 2002.12.06 0 0 427
na, végülis jogos, de ha most ezen indul el a vita.....hát, nemá!
Előzmény: ef_ (426)
ef_ Creative Commons License 2002.12.06 0 0 426
Fidesz-Mdf közös koalicíóra.
Előzmény: Demim úr (424)
ef_ Creative Commons License 2002.12.06 0 0 425
De nem öncélú, a gyerek fejlődésére pozitív hatással van, mint bármely mese is, amit felolvasol neki.

Vagy te a valóvilágot mutatod neki? Hisz az a valóság, nem?

Előzmény: kvantum (368)
Demim úr Creative Commons License 2002.12.06 0 0 424
én arra a pártra szavaztam, amely a legtöbb képviselőt adja :)
a szocikra???? ;-)))
Előzmény: ef_ (423)
ef_ Creative Commons License 2002.12.06 0 0 423
"en is. te pl. az ostoba, de zajos szelsoseges kobboldaliak 4.37 %-aba tartozol. "

én arra a pártra szavaztam, amely a legtöbb képviselőt adja :)

te viszont a legkisebb, legszélsőségesebb parlamenti párt szavazója vagy, és ugyanolyan hangos.

Előzmény: nazarene (380)
Demim úr Creative Commons License 2002.12.06 0 0 422
A kérdés az, hogy melyik tűnik jobbnak.
álkérdés. azt a liberálisok is tudják, hogy a legideálisabb, ha egy férfi, egy nő, n darab gyerek van.
viszont nem tekintik (megbocsáthatatlan) bűnnek, ha valaki elválik vagy a természet úgy alkotta meg, hogy az azonos neműekhez vonzódik, stb....
Előzmény: Leo77 (415)
Demim úr Creative Commons License 2002.12.06 0 0 421
bohóc lehetett, mert nekem hozott virgácsot is, pedig jó voltam: rtztr, tarsalgo, ef_ stb. is megmondhatják!!! ;-))))
Előzmény: AgentOrange (419)
ef_ Creative Commons License 2002.12.06 0 0 420
10 éve van családom.

A szokásos szdszes jusztos ferdítésed.

"osroba, d ehangos szelsoseges kisebbseg"

nem vagyok szdszes.

Előzmény: nazarene (394)
AgentOrange Creative Commons License 2002.12.06 0 0 419
megjött a télapómikulásizé, hozott egy csokit...vagy a bohóc hozta?.-)))))
elefantkillah Creative Commons License 2002.12.06 0 0 418
"tudtommal néhai Pim Fortuyn pártja a 3. helyen végzett a választásokon - "

Pim: Hát nekem van egy barátnőm Hollandiában- ott tanul, (egy ausztriában élő magyar lány, aki meglehetősen lib. beállítottságú) és ő azt írta nekem, hogy ezt a kérdést igencsak elferdítve tálalta az európai sajtó. Az tény, hogy Pimnek sok mindenben radikális nézetei voltak, azonban nagyon nagyon sok mindennel egyet lehetett érteni/el lehetett fogadni amit ő mondott. Tehát szerintem Pim abszolút nem tehető egy kategóriába az elmebeteg le pennel,aki egyébként ittjártakor csurkának a szlovákokat fikázta, amikor pedig meciarnál volt akkor meg azt hangoztatta, hogy a szlovák tankoknak budán van a helyük.
üdv

Előzmény: Amorf (414)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!