Keresés

Részletes keresés

ef_ Creative Commons License 2002.11.30 0 0 22
A kérdés a hétvégi nyugalomra vonatkozott.

Hétvégén ált. csak a kármentést szokták végezni.

Az EUban ez ami most folyik, lehetetlen.
Itthon csak szabálytalan.

Az Ikea így kihasználja erőfölényét, s semmibe veszi az emberi normákat és szabályokat.

A tulajok pedig a ronda parkoló helyett egy parkot szeretnének.

Ha már a tér úgy is tele van zsúfolva bevközpontokkal.

Hamár anno park lett ígérve.

Hamár Budapestet más júróp fővárossal szemben a parok helyett ellepik a bevközpopntok.
Otthon helyett "világ"város.
A multik érdekében.

Előzmény: ath (12)
ef_ Creative Commons License 2002.11.30 0 0 21
Ez egy cinikus megközelítés.

A repedéseket meg majd az Ikeában kapható gipsszel be lehet tömni.

A kilátást pedig az Ikeában kapható poszterral helyettesíteni lehet.

A zaj ellen pedig van füldugó.

Előzmény: Ryan (11)
deniboj Creative Commons License 2002.11.30 0 0 20
Oszi,

már én is kérdezni akartam, hogy miért is multi az IKEA?

db

Előzmény: Oszi (19)
Oszi Creative Commons License 2002.11.30 0 0 19
Mi az, hogy multi?
Szerinted minden multi, ami nem magyar??
Vagy ez csak olyan hangulatfestö töltelékszó, mint mondjuk a judeoplutokrata?
Előzmény: ef_ (-)
zuglo_14 Creative Commons License 2002.11.30 0 0 18
Egyébként szivesen látunk mindenkit a ZUGLÓIAK IDE!!!topikban.
Előzmény: zuglo_14 (17)
zuglo_14 Creative Commons License 2002.11.30 0 0 17
Néhány megjegyzés pro és kontra -mint környékbeli-:

1, az IKEA bövitése elég régi ügy, a területen parkoló és bodésor volt, az érdekes módon a most hangosakat nem zavarta?
2, érdekes módon, bár az épitkezés -pláne a mélygarázs kiaklakítása - már hónapokkal az önkormányzati választás előtt kezdődött, senki nem reklamált, akkor még, vajon miért?
3, érdekes, hogy az első reklamációk az önkormányzati választás hajrájában jöttek elő.
4, a "kivánság lista" nevetséges: szüntesék meg, bontsák vissza, egyuttal vegyék meg a lakásokat, ésszerü kompromisszum, méltányos kártérités szóba sem jöhet?
5, persze ehhez kellene valami objektiv mérőszám, mi legyer az?
6, az épitkezés egyes szakaszainak végrehajtása -számomra- szervezetlennek tünik, de lehet hogy tévedek (nem vagyok épitési szakember-viszont elég sokat foglalkoztam szervezéssel), viszont naponta arra közlekedem.
7, a Füredi út-becsatlakokozása a Nagy L-út Örs v. térbe elég kritikus, súlyosbítva ebbe a területbe bezsufolt két troli végállomással, és nem tudom hány busz végállomással -amelyek szintén a Füredinek ezen a szakaszán állnak ki és be- sokkal inkább zajosabb, füstösebb, környezet szennyezőbb mint az épitkezés. (Rendszeresek a forgalmi dugók. Amelyek az építkezés után is megmaradnak?! Nem az épitkezés miatt alakultak ki, noha kétségtelen csak rontott a helyzeten.)
8, kétségtelen, hogy az elöző önkormányzat, nem állt a helyzet magaslatán tájékoztatás ügyben, sőt az IKEA vezetése se. (Lesz mélygarázs, de ki hogyan veheti igénybe, lesz tetőkert, nem lesz, mi a helyzet az új épület tetején elhelyezett szellözö rendszerrel, stb.)

Szóval úgy tünik: részben jogos problémák, alapos politikai felhangokkal. Na de majd az új polgármester úr...

c45 Creative Commons License 2002.11.29 0 0 16
Elnézést, de én most nem állok neki keresgélni a gépemen; legyetek jók és bányásszatok elő a neten egy 20/2001-est, a mellékletből kiderül. De ha nincs benne az A)-ban lsitában, akkor a B) alapján elég szabad keze van a KöFének, szvsz.
Előzmény: c45 (15)
c45 Creative Commons License 2002.11.29 0 0 15
Elnézést, mekkora a kapacitásnövekedést jelent ez a beruházás? 25% kapacitás növekedés fölött tuti hogy környezeti hatásvizsgálat köteles, már amennyiben az IKEA bevásárlóközpontnak minősül. Lehet, hogy itt van elásva a dog. Persze ettől egy környezeti felülvizsgálatot még meglehetne ereszteni, by KöFe.
Előzmény: ef_ (-)
Fine Tune Creative Commons License 2002.11.29 0 0 14
Azt a környéket kis Moszkvának hívják, mert ott a jobbos jelöltnek akár el sem kellett indulnia, annyira felesleges volt, panel az egész körzet. Most jól megszívták, mehetnek panaszra Kutaliknéhez, aki jól eladta őket:)

Jereváni rádió Creative Commons License 2002.11.29 0 0 13
Ez egy nagyváros, ahol autóforgalom van, áruházak épülnek stb. Akinek ez kellemetlen, költözzön tanyára. Szvsz arról van szó, hogy az ökonácik felhergeltek néhány kisnyugdíjast, akik észre sem vették, hogy valami épül a környékükön, de azt hiszik, hogy ha pampognak, leeshet egy kis fájdalomdíj.
ath Creative Commons License 2002.11.29 0 0 12
az építkezés mindig zajjal-kosszal jár, de ez időszakos. gondolom nem véletlen, hogy nem említetted az úttest felújítását...állitsunk le minden beruházást, nehogy megzavarjunk bkit is! pld mi a fasznak kellett az m7-et felújítani, szegény benzinkutasoknak iszonyatosan megcsappant az üzletük! minek építették át a bartókot? olyan szép hangulatos volt a régi kockakövekkel, ráadásul az a hónapokig tartó káosz! mocskos multik, mocskos demszki, mocskos komcsik!

a tulajokat pedig nem értem. eddig egy baszott randa beton busz végállomásra néztek, ahová iszonytató zajjal fordultak be a trolik és a buszok, ennél szerintem a mostani helyzet sem rosszabb.

Ryan Creative Commons License 2002.11.29 0 0 11
A neonfények ellen már kitalálták a függönyt. Lehet jókat kapni szemben, az IKEÁban.
Előzmény: ef_ (10)
ef_ Creative Commons License 2002.11.29 0 0 10
Lehet, hogy az egész hétvégét ott kellene töltened/pihenned?
Gondolom a gépek szakaszosan műxenek, lehet, hogy jó időben mész arra.
Az ott lakók mindenesetre mást mondanak, s erre a hétvégi fúrás-faragásra az Ikea jogi képviselője se reagált.
A zajon kivül pedig a többi leírt dolgot is sérelmezik.
Te is szívesebben néznél egy zöld parkra, mint az Ikea neonfényeire és a kék épületére.
Gondolom a neonfények este is megvilágítják majd az ablakokta, bár nem tudom.
Előzmény: HaZe (9)
HaZe Creative Commons License 2002.11.29 0 0 9
Bár nem az inkriminált tízemeletesben, de a közelben lakom, minden nap ott megyek el az épület előtt. Nem tudom, az ott lakók mit hallhattak az építkezésből, mert én csak a 2x3 sávon folyamatosan dübörgő forgalom hangját hallottam még a legnagyobb betonozások/fúrások időszakában is. Tényleg, mintha kicsit túl lenne lihegve a dolog. Politika, IMHO.
ef_ Creative Commons License 2002.11.29 0 0 8
1. Gondolom a forgalomnövekedés miatt növeli az Ikea 2*esére a területet. különben nem térülne meg a beruházás.
2. Te sem örülnél, főleg a rossz tapasztalatok miatt, amikor is a repedéseket nem ismerik el. Láttunk ilyen peres dolgokat a tévében sokat. S nem beszéltünk még a látens állagromlásról.
3,útólag az elveszett nyugalmat és a felesleges idegeskedést nem lehet visszacsinálni. Sajnos.
Addig meg csak az idegeskedés.
Előzmény: rlpolo (7)
rlpolo Creative Commons License 2002.11.29 0 0 7
1. kipuffogo: nem hiszem, hogy ettol lenyegesen megnone a forgalom...
2. Ha az epitkezes miatt az epuletben kar keletkezett akkor azt ki kell az IKEA-nak fizetni. (Az epitkezes megkezdese elott kell egy egy szakertoi velemny a lakas allapotarol!)
3. Nem akarok rosszindulatu lenni, de nyugalmuknak mar akkor vege lett mikor oda koltozek. (Tavassztol ujra a regi "nyugalom" honol majd a 10 savon...)
A nem megfelelo napszakokban torteno epitkezeseket meg valoban szigorubban kene buntetni.
R
Előzmény: ef_ (6)
ef_ Creative Commons License 2002.11.29 0 0 6
"az új IKEA épület nem tünik magasabbnak, mint a vele szemközti panaszosok házai. Én se örültem,
amikor a szomszédos régi villa helyére egy ugyanolyan magas házat építettek, mint a miénk"

Csakhogy velük szembe semmilyen régi villa vagy épület eddig nem állt.

Most majd igen.
Nem beszélve a növekedő forgalommal, kipufogógázzal, zajjal.
Nem beszélve a lakások elöregedésének felgyorsulására .(az építkezések miatt)
Nem beszélve a hétvégi építkezési zajról sem.
Ami állítólag szintén szabálytalan, mert nem kárelhárítás folyik.
szóval a lakók nyugalmának is vége.

Előzmény: pert1 (5)
pert1 Creative Commons License 2002.11.29 0 0 5

Ha az önkormányzat egy olyan engedélyt adott volna ki, ami ellenkezik a beépítési szabályokkal,
akkor nyugodtan reklamálhattak volna a szemközti lakók, vagy akár a fideszes önkormányzati
képviselok is (még idejében az engedély jogerore emelkedése vagy az építkezés megkezdése elott),
de ezt valamiért nem tették. Csak az önkormányzati választások elotti kampány során került
elotérbe a dolog, ezért tünik kampányléggömbnek a felületes szemlélo számára. Amúgy elso ránézésre
az új IKEA épület nem tünik magasabbnak, mint a vele szemközti panaszosok házai. Én se örültem,
amikor a szomszédos régi villa helyére egy ugyanolyan magas házat építettek, mint a miénk, de nem
reklamáltam, mert nem ellenkezik a beépítési szabályokkal. Azok a követelések amik meg megjelentek
az újságokban irreálisnak tuntek (bonsék le az IKEÁt, vegyék meg a lakásaikat stb).

Ami meg a 30 év elotti igéreteket illeti, nekem is sok mindent igértek akkoriban...

Előzmény: ef_ (3)
ef_ Creative Commons License 2002.11.29 0 0 4
Bocs.
Szóval a jogszabály szelleme jó, csak az abból leírt következtetések rosszak.
Előzmény: ef_ (3)
ef_ Creative Commons License 2002.11.29 0 0 3
"ezért ok nem is telekszomszédok, nem kell a hozzájárulásuk az építkezéshez)."

A jogszabály biztosan így van, egyszer a magánéletben volt ebből adódó konfliktusom.
Szóval, attól még, hogy nem telek szomszéd, hanem átellenes telek, azért igencsak befolyásoló lehet az életkörülményre.
Azaz a jogszabály papír, a jogszabály szelleme pedig a szomszédi viszonyokat veszi alapul, szerintem hibásan.

Ennek ellenére ott az IKEA is elismerte, hogy az EUban már nem lehetne így keresztül vágtatni az ott élőkön, s ezért is siettek úgy.

lufinak pedig az ott lakók sérelmei miatt nem tünt annak.

Az egyik képviselő szerint 30 évvel ezelőtt, amikor oda költözött, szembe parkot ígértek.

Előzmény: pert1 (2)
pert1 Creative Commons License 2002.11.29 0 0 2
Azért az egész ügy leginkább egy felfújt fideszes kampánylufi, amit aztán úgy látszik
nem tudnak leereszteni. A döntések nem valószínu, hogy titokban történtek, már jóval
az építkezés megkezdése elott is lehetett olvasni az újságokban a majdani építkezés miatt
elbontott pavilonok tulajdonosainak siránkozásait. Ha meg elmegy az ember a helyszínre, akkor
azt látja hogy a lakók házai egy kétszer két sávos forgalmas út túloldalán vannak (ezért ok
nem is telekszomszédok, nem kell a hozzájárulásuk az építkezéshez).
Előzmény: ef_ (-)
ef_ Creative Commons License 2002.11.29 0 0 1
"penz beszel kutya ugat. a lakok beszoptak,ez van.nemtudom "

S hagyjuk, hogy így legyen?

A vita pont arról szólt, hogy az EUban már nem tehették volna meg, amit.
Ott jobb az érdekszabályozás és ott a lakók véleményét is ki kellett volna kérni.

Egyébként akkor is ilyen flegmán elintéznéd, ha a lakóhelyeden történne mindez?
Talán a közös érdekért is kellene valamit tenni. Már csak azért is, mert te is járhatsz így.

"azer mer 10 lako serelmezi "

Hát nem 10nek tünt.

"lehet elkoltozni"

Ha már a lakások értéke felére csökkent.

És ha valaki itt élt 50 évig? Mért ő menjen el?

Előzmény: Prince Tybalt (0)
Prince Tybalt Creative Commons License 2002.11.29 0 0 0
penz beszel kutya ugat. a lakok beszoptak,ez van.nemtudom mit gondoltak,hogy majd azer mer 10 lako serelmezi az epitkezest,majd leallitanak meg lebontanak egy tobb milliardos beruhazast.

vicces. ha nincs az a baj,ha van az a baj. lehet elkoltozni,ha nem teccik vagy merenyletet szervezni. ne csak a pofajuk jarjon.

nem az ikeat vedem,pusztan a felesleges szajtepest utalom. vagy tegyenek ellene vagy fogjak be a pofajukat.

az is vicces,hogy az egesz hazbol (tobb szaz user) osszesen par tizen jartatjak csak a szajukat. politika? valoszinu.

pusszancs:)

ef_ Creative Commons License 2002.11.29 0 0 topiknyitó
A Duna tévén volt egy vita az Ikea jogi képviselője és az ott lakók képviselője + Illés között.

Ki látta?

Az Ikea erőből és fölényesen állandóan az előző SZDSZ-es polgmesterre mutogat, hogy hiszen az ő engedélyével, tehát jogszerűen történik minden.
S mossa kezeit.

Az ott lakók pedig azt sérelmezik, hogy minden döntés a hátuk mögött született.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!