Keresés

Részletes keresés

rkozma Creative Commons License 2006.11.07 0 0 327
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.
Szkennert akarok vásárolni, nem saját részre, hanem egy könyvtárba, nyilvános használatra.
10 - 15 ezer Ft körüli árban. A lényeg, hogy megbízható legyen (ne kelljen visszavinnem két hét múlva). Van ilyen gép? ("Olcsó, de jó").
Mit tanácsoltok, ebben az árkategóriában milyen típust vegyek?

Köszi!
drdoktor Creative Commons License 2006.10.12 0 0 326
egyébként sajnos ez a topik elég néptelen, hw topik linkje a #305-ben
Előzmény: M61 021 (324)
drdoktor Creative Commons License 2006.10.12 0 0 325
driverfrissítés?
nálam a hp scannerhez egy 600 kilós filét kellett feltenni a negatívscan javításhoz.
epson honlapon keresgélj, írj nekik.
Előzmény: M61 021 (324)
M61 021 Creative Commons License 2006.10.12 0 0 324
Sajnos az Epson kitüntetett szkennere roppant érzékeny a színes negák tónusára, a sötétebbre hívott csíkokat nem hajlandó normálisan feldolgozni, az eleje még jó, de valahogy nagyobb kockatávolságot érzékel és elcsúsznak a dolgok. Az automatikáját nem lehet kiiktatni, a 24*36-os méretnél kisebbet érzékel és ettől nem lehet eltántorítani! Már a szervízbe is elvitték, de csak annyit tudtak hogy továbbítják a központnak a problémát. Mellesleg nem tudom telefonon se felvenni velük a kapcsolatot. Létezik hogy nincs is magyarországi Epson központ???
drdoktor Creative Commons License 2006.09.05 0 0 323
ki van írva a linken, amit adtam.
Előzmény: szomorce (322)
szomorce Creative Commons License 2006.09.05 0 0 322

Hm. Köszi!

Milyen drága?

Előzmény: drdoktor (321)
drdoktor Creative Commons License 2006.09.04 0 0 321
OCR
optical character recognizing

de!
az angol OCR programok kínlódnak a magyar ékezetekkel, ha sokat és sokszor kellene wordben feldolgozni, van egy kiváló, de drága magyar szofver:
OmniPage Pro 14
http://www.dit.hu/recognitabp.html
Előzmény: szomorce (320)
szomorce Creative Commons License 2006.09.03 0 0 320

Van egy kis problematikám a szkenneléssel.

A magyar nyelvű változatban már rájöttem, hogy az "Őrzés" nevű felirat indítja a kép beolvasását a gépbe. Hogy miért pont "Őrzés", azt nem tudom, elég hülye elnevezés.

Na most, a magyar nyelvűn gyönyörűen rájöttem, hogy hogy kell Wordbe áttenni a szöveget. De ez egy gyengébb minőségű szkenner, és nem lesz tökéletes a Word szöveg.

A jobb minőségű szkenner, a barátnőmé, meg angolul van. És ott talán csak Acrobat readerbe lehet áttenni, ha jól láttam, ahhoz meg nem lehet hozzáírni, ha jól tudom, mivel az ugyanúgy egy kép marad.

Az agnol nyelvű verziónál milyen elnevezés alatt keressem a Wordbe való átpakolás lehetőségét?

 

Előre is kösz ,ha beírja valaki!

szomorce Creative Commons License 2006.09.03 0 0 319
Lehet, hogy a letörléskor került valami maszat a képre nem? A törlőrongyról.
Előzmény: te mondd meg (317)
drdoktor Creative Commons License 2006.08.31 0 0 318
üveget fénykép nem karcol össze, max összemaszatol, hacsak nem üvegnegatív, de annak scannelésére spéci szerkezet kell.
maszat tisztítása > tükör ablaktisztító
Előzmény: te mondd meg (317)
te mondd meg Creative Commons License 2006.08.14 0 0 317

Üdv!

 

Nemrég vettem egy jó kis canon scannert. Nagyon meg vagyok vele elégedve, de van egy gondom.

Valmi össze karcolta az üveget... (valszeg egy fénykép...)

nem vészes, de szemmel látható.

Mivel érdemes takarítani, hogy ne karcolódjon?

Hogy lehet kivédeni, hogy a kép ne karcolja össze?

Pedig mindent letörlök mierlött bele teszek...

szomorce Creative Commons License 2006.06.11 0 0 316
Engem is.
Előzmény: Törölt nick (44)
raszuh Creative Commons License 2006.06.03 0 0 315
KCSITA: nekem a HP akadt az OSX oprendszerrel, azért vettem helyette Canont.
Előzmény: Kcsita (311)
raszuh Creative Commons License 2006.06.03 0 0 314
Nekem Canon Lide 60 lapscannerem van, kb. fél éves, hibátlan, ELADÓ. Talán 30x szkenneltem vele. Ha érdekel, megkeresem a számlát, talán még garanciális.
Előzmény: Woody86 (312)
zizikém Creative Commons License 2006.04.17 0 0 313

Helló!

 

Tudna vki nekem ajánlani egy típust olyan 20-25eFt körül? Régi fekete-fehér (kevés színes) papírképek scannelésére kellene. (Ezekből lehet néhány ezer db is) Ha valakinek van tapasztalata ilyen feladattal, írjon!

Előre is köszi.

Woody86 Creative Commons License 2006.03.18 0 0 312

Sziasztok!

 

Scanner vásárlás előtt állok! A CanoScan Lide25 ill. 60 jöhetne szóba, csak nem tudom melyiket vegyem meg! Megéri kiadni azt a plusz 6000-7000Ft-ot a 60-asért? (mert utánnanéztem és a leírásokból az tűnik ki, hogy a beolvasás gyorsaságában tér el a 2 modell, másban nem) Mi a véleményetek egyik ill. másik modellről? Akinek bármelyik típus van, az írja már meg a tapasztalatát róla! Melyiket érdemesebb megvenni? Válaszotokat előre is köszönöm!

 

Udvi

Kcsita Creative Commons License 2006.03.04 0 0 311

Sziasztok!

 

Szkennert szeretnék vásárolni. Melyiket vegyem meg a Canon lide 25/35-öst vagy a HP Scanjet 2400-at?

 

Köszi, előre is a válaszokat.

drdoktor Creative Commons License 2006.02.23 0 0 310
no akkor keress itt az indexfórumokon egy Bárdos Imre nevű nicket, pár éve ő scanneltetett nagyméretű rajzot valahol Bp. Erzsébet kné út elején.
Előzmény: Translator (309)
Translator Creative Commons License 2006.02.20 0 0 309
Azért, mert egy álló A0-s szkenner 914mm szélesen dolgozik, és egy ilyen lep nem igazán fér bele sehogyan sem.
Előzmény: schlumberger (307)
drdoktor Creative Commons License 2006.02.20 0 0 308
így van.
Előzmény: schlumberger (307)
schlumberger Creative Commons License 2006.02.19 0 0 307
Miért nem mindegy, hogy álló vagy fekvő? Hiszen utána a képszerkesztő programmal elforgatható. Vagy mit nem tudok jól?
Előzmény: Translator (306)
Translator Creative Commons License 2006.02.19 0 0 306
Sziasztok, egy ismerősöm egy 130x120 cm-es lapot szeretne Budapesten színesben beszkennelni.

Tudtok ebben segíteni? (Helyileg hol, megfelelőbb topik további segítségkéréshez, stb. :) ).

Valahogy mindenhol csak álló A0-sat találtam (kezdve copygeneral meg sok minden más), ehhez pedig egy fekvő A0-s kellene.
drdoktor Creative Commons License 2006.02.16 0 0 305
guruk ide nem nagyon néznek, javallom itt folytasd tájékozódást:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9020881
Előzmény: Szipolyka. (304)
Szipolyka. Creative Commons License 2006.02.15 0 0 304
Köszi szépen. Azt hiszem, majd kinézek egy-két jelöltet, és jövök dilemmázni.
drdoktor Creative Commons License 2006.02.14 0 0 303
DJG jól összefoglalta, annyit tennék hozzá, hogy ha negatívot is akarsz scannelni azt olcsóbbak nem tudják - külön feltét kell hozzá - és a kis zaj is fontos lehet, már jó régen lentebb írtam pl. a HP 5470c itt mellettem egy traktor.
Előzmény: Szipolyka. (301)
DJG Creative Commons License 2006.02.14 0 0 302
Nehéz kérdés, mert nehéz összehasonlítható számokba foglalni. Mindenképpen fontos a felbontás (csak az optikai, az interpolált senkit nem érdekel) és a denzitás. Ezenkívül viszont nagyon fontos a színhûség, élesség, kis zaj, ezeket meg nem tudják ráírni a dobozra. Az egyetlen igazi megoldás, ha egy mintaképet beszkennelsz többfélével, és te magad döntöd el, melyik a legjobb. Persze, az ár is segít valamelyest eligazodni, pár tízezer forintért nem kapsz jó szkennert, csak otthoni használatra való bóvlit.

Ja, és egyetlen szkennert sem célszerû a hozzáadott szoftverrel használni, az mind gagyi. Vegyél egy önálló szkennerprogramot (www.hamrick.com, www.silverfast.com, www.scanhelp.com), és ha véges a pénzkeret, akkor inkább annyival olcsóbb szkennert vegyél, hogy a pénzedbôl kiteljen egy ilyen program is; sokkal jobban fogsz járni.

Üdv,
Gábor
Előzmény: Szipolyka. (301)
Szipolyka. Creative Commons License 2006.02.11 0 0 301

Sziasztok!

Talán ti tudtok nekem segíteni.

Scannert szeretnék vásárolni, és jó lenne még előtte tudni, hogy mire figyeljek, mi a fontos.

Később elképzelhető, hogy fénykép-digizéssel fogok foglalkozni, úgyhogy ebből a szempontból is kell néznem a paramétereit.

Előre is köszi a segítséget!

drdoktor Creative Commons License 2006.01.31 0 0 300
usb:
valamivel gyorsabb lesz, de nem sokkal.

szövegfelismerés:
nem hw, hanem sw függő.
Omnipage (leánykori nevén Recognita) a király magyar karakterekhez, kicsit drága, de nem kell, vagy alig javítani, ha nem túl rongyos, maszatos az eredeti szöveg.
Előzmény: Dömpike (299)
Dömpike Creative Commons License 2006.01.31 0 0 299

Sziasztok!

 

Van egy ősrégi párhuzamos portra csatlakozó ScanMagic 1200 CP szkennerem. Müködni müködik rendesen de most 3 db 400 oldalas könyvet kell be szkennelni és word-be elmenteni de ezzel lassan megy és ráadásul rengeteget kell javítani a karakterekben. Kérdésem a következő. Gyorsabb lesz a bevitel egy vadi új USB 2.0-ás szkennerrel és az is elképzelhető hogy keveset kell belejavítanom a szövegbe?

Szöveg felismerőnek az ABBYY FineReader 8.0 Prof.-ot használom, mert ez kezeli a magyar  betüket is. Legfontossab az lenne, hogy minél kevesebbet kelljen javítanom utánna. Egyáltalán számít a szövegfelismerésnél, hogy új vagy régi tipus, vagy csak a képeknél érdekes ez?

Köszönettel venném ha tipust is írnátok, hogy melyiket vegyem meg. Kb. 25.000Ft-om lenne új szkenner vásárlásra. 

Köszönöm a segítséget.

oldember Creative Commons License 2005.12.27 0 0 298

A lényeg,hogy megoldódott.  Vagy, mégsem?

 

 

Előzmény: hájbrájen (297)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!