Keresés

Részletes keresés

tündérlala Creative Commons License 2003.03.19 0 0 34
Ezen az oldalon: http://jpegclub.org/cam4you/ található egy ingyenes progi Canon gépekhez, amivel az USB kábelen keresztül vezérelhetők. (Képek/videók letöltése, időzített felvétel, webkamera funkciók, stb.)
Amiben többet tud a gyári Canon szoftvernél, az az, hogy a JPG képek veszteségmentesen elfordíthatóak, és a videókat letöltheted a gépből tetszőleges formátumra átkódolva MS AVI, DivX, stb. (persze amelyekhez telepített kodekek vannak a gépeden). Így ha továbadsz egy videót, le tudják játszani egy olyan gépen is, amelyre nincs telepítve a Canon kodek.

lala

attras Creative Commons License 2003.03.19 0 0 33
A topic elegge sullyedni latszik, de azert itt is megkerdezem:
van valakinek tapasztalata ilyen, vagy hasonlo Canon PS S50,45,40,30 kiegeszitovel?

1/
http://naojiro.dcp.jp/s30.html

2/
http://www.ckcpower.com/s3040.htm

A japesz valtozatnal sajnos nem lehet visszatolni a lencse vedo kis ajtot a haz elejen, de allitolag valamelyik gombbal ki lehet kapcsolni a gepet.
Ismer valaki mas megoldast szuro vagy elotetlencse alkalmazasara ezeknel a gepeknel?

Carpy Creative Commons License 2003.02.27 0 0 32
Azt megtalaltam, de nekem szinte sohase kell vaku egyaltalan. Legszivesebben modositanam az alapbeallitast ugy, hogy eleve vaku nelkul gondolkodjon a gep. Ha nagyritkan megis kell, akkor meg bekapcsolhatom.
Előzmény: tündérlala (31)
tündérlala Creative Commons License 2003.02.27 0 0 31
A vaku fényereje állítható, nekem gyakran jól jött.

lala

Előzmény: Carpy (30)
Carpy Creative Commons License 2003.02.27 0 0 30
No, kozben megvettem a kis joszagot, es nagyon meg vagyok vele elegedve. (a szoftver is ketnyelvu volt :)
Egy dolog nem tetszik benne: a vaku tul eros, es sokszor olyankor is villanna, amikor nem szeretnem. Ha kikapcsolom a vakut, akkor OK, de ezt az allapotot sajnos a gep minden bekapcsolasanal ujra be kell allitani - amit sokszor elfelejtek.
Egyebkent szerintem szuper egy masina.
Előzmény: Carpy (29)
Carpy Creative Commons License 2003.01.10 0 0 29
En meg elkeseritobb leszek, mert en csak most akarok venni ilyen gepet. :-)
De elore is kerdezem, hogy magyar/angol szoftvert hol lehet letolteni hozza? Ha minden igaz, japan lesz hozza a szoftverem :o)
Előzmény: djh2 (28)
djh2 Creative Commons License 2003.01.07 0 0 28
Sziasztok!

Én is most vettem egy ilyen gépet,de el kell keserítsek mindenkit:én se értek hozzá,se a fényképezéshez,ugyhogy én is segítséget várok ettől a topictól!

üdv

ingyijan Creative Commons License 2003.01.06 0 0 27
Sziasztok!

Nem tudtok véletlenül a neten egy helyet, ahonnan le lehetne tölteni a ZoomBrowser EX-et? (A CANON honlapon csak updatet találtam.)

Köszi: ingyijan

pragesz Creative Commons License 2003.01.03 0 0 26
Szia! En 370 fontert(kb 145e) vettem, vagyis rendeltem a neten egy angol cegtol, mindezt angliabol. Szerintem barhova elkuldenek... www.ukdigital.co.uk
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.30 0 0 25
Mostanság mi az a létező legkisebb ár, amennyiért be lehet szerezni egy S30-ast? (A40, S40 is érdekel)

Az A40 tényleg jobb, mint a Nikon Coolpix 775, 885?

scarabaeus Creative Commons License 2002.12.30 0 0 24
"Szerintetek, milyen hosszú ideig lehet ezt a kis ketyerét használni?"

Ja, a harmadik lehetőség. Ha pedig arról van szó, hogy az akku meddig bírja, lentebb már volt róla szó. Nagyon függ az LCD működtetésétől, mindenesetre kibírt általában egy napot egy akkumulátor akkor is, amikor utazásokon voltam, panorámaképeket fényképezgetve, avikat rögzítve, vissza-vissza nézve a képeket, bár biztonságot adott a második akku és a feltöltési lehetőség minden nap. Persze, mint ahogy a kézikönyv is ajánlja, lehetőleg azon a napon töltsük fel, amikor használni akarjuk, esetleg egy nappal korábban. Azt azért észrevettem, ha pár napot "áll", azért jóval kevesebb képet lehet már készíteni.

Előzmény: tomiguz (21)
scarabaeus Creative Commons License 2002.12.30 0 0 23
"Akkor most pár hét tanulmányozás. Lesz még itt akkor valaki?"

Remélem, pár hét alatt csak nem hal ki az összes S30, S40, S45:-)

"Szerintetek, milyen hosszú ideig lehet ezt a kis ketyerét használni?"

Ha a strapabírásról van szó, fém házas gép, kicsi kompakt gép létére. Napi használatban van, több, mint 5000 kép, hidegben, melegben, nappal, éjszaka, és nem úgy néz ki, hogy holnap megadja magát.

Ha az elavulásról van szó: Én pl. ezt a gépet azért vettem, hogy mindig nálam legyen, ezért törekedtem a kis méretre, és a képminőséget az összehasonlító tesztek alapján mértem le, na, amikor a képeit megláttam, már biztos voltam benne, hogy az lesz az enyém. Pontosan azt is kaptam vele, amire vártam, és ez a Canon minőség szerintem még évek múlva is megfelelő lesz.

És ha már majd minden kis kompaktgép is Foveon érzékelős lesz, hát majd megint elgondolkodom a váltáson...:-)

Előzmény: tomiguz (21)
HA-Roli Creative Commons License 2002.12.29 0 0 22
Szia!

Sajna nincs. Nekem az angol elég volt, hogy kiismerjem a gépet, illetve a hagyományos gépem is Canon (EOS Elan IIE) és igen hasonlóak a funkciók, ez is segített.

Üdv: Roli

Előzmény: pragesz (20)
tomiguz Creative Commons License 2002.12.29 0 0 21
Kösz, HA-Roli.
Akkor most pár hét tanulmányozás. Lesz még itt akkor valaki?
Szerintetek, milyen hosszú ideig lehet ezt a kis ketyerét használni?
pragesz Creative Commons License 2002.12.29 0 0 20
Szia Ha-Roli!!
Magyar nyelvűhöz nincs ilyen jo ötleted??:)
HA-Roli Creative Commons License 2002.12.26 0 0 19
Szia!

Angol leírást találsz a neten, ha rákeresel, pl: http://www.canon.com.au/products/cameras/digital_compact_cameras/powershots30_mb.html
Pdf formátumú és 7.3 Mbyte, úgyhogy eltekintek az átküldésétől, töltsd le magadnak :)

Üdv: Roli

Előzmény: tomiguz (18)
tomiguz Creative Commons License 2002.12.26 0 0 18
Sziasztok!
A Jézuska S30-ast hozott, örömömre.
Ebből nem az következik, hogy értek valamelyest a digitális fotózáshoz, mert egyáltalán nem, sőt semmilyen fotózáshoz. Ez azért rossz hír nektek, mert elolvasva az eddigieket, itt mindenki a vérprofi S30-as fotósra vár, aki mindenről meg mondja a frankót.
De nem. Én is csak kérdezni fogok.
Elsöként egy magyar, vagy angol használati útmutató kéne, ha vóna valakinek.
Köszönöm!
er520m Creative Commons License 2002.12.18 0 0 17
Sziasztok!

Nagyon örülök ennek a fórumnak, mert nekem is ilyen gépem van június óta, sajnos most szervizben E18 hibakóddal:-((.

Primi
Én egy Hama állványt vettem tavaly 14 000 Ft-ért, nekem bejött, bár nem használom túl gyakran.

sirkanov
Szerintem ha ki tudod érdemes a plussz pénzt kifizetni(én sem ennyiért akartam gépet venni, de a tudása meggyőzött). Én helytakarékosság miatt 2 mp-vel fotózok (64-es kártyám van) és hívattam elő papírképet A4-es méretben is és nagyon jó lett. Kiváncsiságból azonos témáról csináltam Zenithel és S30 is képet 10x15 papírképnél nincs észrevehető különbség(persze 2mp felbontással készült a kép)viszont A40-essel készült papírképet nem láttam.

scarabaeus
Teljesen egyetértek Veled, én is így csinálom és sajnos a akksit is sűrűn kell tölteni.

Bocs ha hosszú voltam :-)

Üdv: er520m

scarabaeus Creative Commons License 2002.12.16 0 0 16
Nálam jól bírja. Mivel kártyaolvasóval használom a CF kártyákat, otthon elég gyakran ki szoktam venni, amikor próbálgatok dolgokat.
Előzmény: sirkanov (15)
sirkanov Creative Commons License 2002.12.16 0 0 15
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne hozzátok: az S30-on a CF kártya és az akksi ajtaja szerintetek mennyire stabil? Úgy értem,hogy bírja-e vajon hosszú távon a sok nyitogatást??
Válaszotokat előre is köszi

Üdv: Sirkanov

sirkanov Creative Commons License 2002.12.14 0 0 14
Sziasztok!

Ezt a hozzászólást feltettem az A40-es fórumba is, aki 2x olvasná attól elnézést!

Már régóta figyelem a fotós fórumot, de igaznán csak most tudok tőletek tanácsot kérni,mivel dig. gép vásárálását tervezem. A Canon A40 és az S30-as közül nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam. Ugyebár az S30-as kb. 50-60 ezerrel drágább, viszont van 1-2 olyan dolog amivel többet tud: 3mp, CF Type II... Szerintetek megéri a többletpénzt? A géppel készült képek többségét előhivatnám (10x15, 13x18). Főleg olyanoktól várok válasz akinek volt már szerencséje mindkét géppel vagy látott már mindkét géppel készült képről papírképet. Szóval, hogy mennyit számít az a +1mp? Választokat előre is köszönöm! Ja, és bocs, ha egy kicsit hosszú voltam... :)

Üdv: Sirkanov

Primi Creative Commons License 2002.12.12 0 0 13
Sziasztok!

Csak nem sülyedünk el?
Hol tudok venni LCD védő fóliát? Esetleg állványt? Milyet érdemes, ami hordozható, és nem milliárdokba kerül?

Remélem kicsit felpörgünk

Csao

pragesz Creative Commons License 2002.12.09 0 0 12
Sziasztok! Nekem sajnos nincs magyar nyelvu hasznalati utasitasom a gephez. Az angolom meg nem tokeletes. Szerintetek van esely arra, hogy a megtalalom a neten? Mas egyeb otlet?
koszi
scarabaeus Creative Commons License 2002.12.02 0 0 11
Ha már gyülekezünk...
Az én S40-esem holnap lesz 4 hónapos:-)
HA-Roli Creative Commons License 2002.11.28 0 0 10
Az akkut külhonban vettem, mint a gépet és az összes hozzávalót is. Itthoni árszinten nem engedhetek meg magamnak ilyen drága játékszert :) Jó, azé sajnálni nem kell :)))

Szóval tudja tölteni a gyári töltő, csak a kapacitásával arányosan tovább tart. Persze a gépkönyvben azt írják, hogy ne használj más típust, de ennek műszaki alapja nincs, csak gazdasági. Az biztos, hogy tovább bírta a strapát, de azonos körülmények közti tesztet még nem végeztem. Power-2000 a típusa és kb 10eFt-ba került (itthon 22eFt az eredeti Canon akku).

Én meghívom az S45 tulajokat is :)

Előzmény: herkulesminusz (8)
herkulesminusz Creative Commons License 2002.11.28 0 0 8
Hol vettél ilyen akkut, és mennyiért? Tudod azt is tölteni a géphez adott töltővel? Próbáltad, hogy tényleg teljesíti-e azt a 30%-os többletet?
Az S40 ugyanaz, mint az S30 nagyobb felbontású CCD-vel, szóval jühecc! :))
HA-Roli Creative Commons License 2002.11.27 0 0 6
Sziasztok!

Na csak összegyűlünk páran :)

Nekem 3 hete van meg a gép, sok tapasztalatom még nincs, de a teszteket elolvasva az akku teljesítményére számítani lehetett. Ezért vettem kapásból a géphez egy nem Canon gyártmányú, de 30%-al nagyobb kapacitású akkut is, remélem így kiküszöböltem a gép (számomra) egyetlen hibáját :)

Üdv: Roli

herkulesminusz Creative Commons License 2002.11.26 0 0 5
Igen, ez az elmosódottság-dolog valóban a bemozgástól van, ha kissebb a fényerő hosszabb ideig tart az expozíció, 1/30-ad sec-től már figyelmeztet is a gép, hogy bemozdulás veszélye áll fenn. Nem tudod a gépet még a másodperc ilyen kis törtrészére sem teljesen remegésmentesen tartani (főleg 1-2 pálesz után :)), így elég nagy a homályos képek aránya, ezért találták ki az állványt. Ha a géped jelzi a kis ikonnal a bemozdulás veszélyét, akkor már ajánlott az állvány, vagy csinálj több képet a témáról, hátha az egyik jó lesz.
Egyébként nekem is nagyjából 70 kép jön ki az akksiból, ha zoomolgatok, vakuzgatok, és visszanézegetek - törölgetek. Azt, hogy ez más típusoknál mennyi lehet sajna nem tudom, de igazán érdekelne.
pragesz Creative Commons License 2002.11.25 0 0 4
Sziasztok! En is egy boldog s30-as tulaj vagyok. 2honapja hasznalom a gepet, de eddig teljes mertekeig meg vagyok elegedve vele. Az aksi valoban lehetne egy kicsit bikabb. En meg speciel nem figyeltem, de kb. 70 kepet sikerul keszitenem egy feltoltessel amellett, hogy zoomolgatok, visszanezem, stb. Engem jobban erdekel, hogy ejszakai modban, belterben, mert csak olyan kepeket tudok kesziteni, amelyek enyhen elmosodottak? Valoszinuleg bemozgastol. Ugyerzem, ezek a bemozgasok nagyon minimalisak a felvetelkor. Ennyire erzekeny lenne? Nektek van ilyesfele tapasztalatotok? Ha lehetne korrigalni az jo lenne!
Koszi
herkulesminusz Creative Commons License 2002.11.25 0 0 3
Hát igen, én is az akkumulátort érzem a gyenge pontjának, nem csak a relative kis kapacítása miatt, hanem a speckó formája miatt is, vajon ha 2 év múlva kitikkad lehet-e újat venni hozzá...egy vagyonér. Ezt a 100 képet úgy érted, hogy csak fényképeztél vele, vagy nyomkorásztad, visszanézegetted, zoomolgattál stb? Igazából én még nem számoltam mennyit tudtam vele csinálni, de 100-at szerintem nem - igaz, hogy én visszanéztem mindig, meg zoom-hegyek.
Egyébként képminőségre igazán kiváló, az egyetlen negativuma, hogy a kép sarkai maximális aperturánál (F2.8) kicsit lágynak tűnnek, de az apertura növelésével ez fokozatosan eltűnik. Meg az autófókusszal sem vergődtem még teljesen zöldágra, néha sikerül kissé homályos képet is készítenem, de valszeg én vagyok birka. EGyébként egy rakás tesztet elolvastam már róla, és mindenhol nagyon dicsérik, nem is értem, hogy lehet, hogy csak mi ketten birtokolunk ilyen ketyerét.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!