Keresés

Részletes keresés

eikonal Creative Commons License 2010.04.16 0 0 2301
Koszi a valaszt, nem lettem nyugodtabb. :)) Az alberlet sajnos igy alakult, meg volt az oka, most nem reszletezem. A mester utcan most latom hogy jar villamos is, lehet hogy akkor az lesz.
Előzmény: Péter az állat (2300)
Péter az állat Creative Commons License 2010.04.15 0 0 2300
Ha valami úgy néz ki mint egy kacsa, és úgy is csinál mint egy kacsa, akkor az valszeg kacsa. Hová tetted a szemed mikor kibérelted? Van aki kényszerből lakik ott, te meg önként beköltözöl? Hja, van aki szeret veszélyesen élni. :-)
Ha a körút felé szvsz a Mester u. talán jobb mint a többi (Bár a "helyi többség" ellen itt sem vagy biztosítva, de a Balázs B. Thaly-Márton közti részénél biztosan jobb ) széles, kisebb a lehetőség a konfrontációra, és többen is járnak erre, bár ez semmitől nem óv meg. A Gát végénél (kicsit az Üllői felé) van egy átjáró (Gát sétány?) ami átvisz a Violába, onnan befelé már jó a Balázs-Tompa is, ráadásul szinte végig "félsétáló".
Előzmény: eikonal (2299)
eikonal Creative Commons License 2010.04.15 0 0 2299
Udv,

Nemreg vettem ki egy alberletet a keruletben, konkretan a gat utcaban. A haz teljesen uj epitesu egy belulrol nagyon szep, de maga a kornyek.. khm, hogy is mondjam nem tul bizalom gerjeszto. Erdekelnenek a kozbiztonsaggal kapcsolatos tapasztalatok, remelem nem olyan durva mint amilyennek latszik. Esetleg ha vki tudna utvonalat ajanlani, ha a Ferenc korutra ki akarok jutni (gyalog), melyik utcat erdemes valasztani, es melyiket jobb elkeruni.

koszi
Péter az állat Creative Commons License 2010.04.14 0 0 2298
Mester Thaly sarok?
Előzmény: Mikorkak (2297)
Mikorkak Creative Commons License 2010.04.08 0 0 2297

Tényleg elaludt a fórum!

 

Ez a kép nem igazán feladvány, mert szerintem sok fejtörést nem okoz. Inkább emlék. De hátha elgondolkodtat valakit, hogy hol is lehetett a Varga sapkás boltocskája, kirakatában a rugón fel-le hintázó kislánnyal, ami egy óra ingáját helyettesítette.

 

Előzmény: Mester u /elado-katt ide/ (2296)
Mester u /elado-katt ide/ Creative Commons License 2010.04.02 0 0 2296
No, föléleszthetnénk a képrejtvény témát újra.
Mikorkak Creative Commons License 2010.02.14 0 0 2295
Nagyon köszönöm a részletes ismertetőt. Bizonyára többünknek jelentenek újat a leírtak. Én csak kívül állóként :-) láttam az épületet. Így utólag logikus a Gát utcai állandóan zárva tartott kapuról, hogy az is a gyárhoz tartozott. Akkoriban (nekem) ez nem volt egyértelmű.
Előzmény: ni1980 (2294)
ni1980 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2294
Ez a Thaly Kálmán utca 5-7. Itt a Caola Kozmetikai és Háztartásvegyipari Vállalat Elida Gyáregysége volt kb 1997-ig. Valóban korábban (1963 előtt) Elida Szappangyárként volt ismeretes. A gyár területe átnyúlt a Lenhossék utcáig, ill. volt egy kis nyúlvány része a Gát utcára is.
Itt gyártottak fogkrémet, dezodorokat, szájvizet, samponokat, habfürdőket, borotvahabot, borotvakrémet.
A képen a főbejárat látható. Közvetlenül balra volt a porta, utána a sarkon le lehetett menni egy ajtón. Ott volt egy kávézó, kazán, könyvtár, női öltöző. Ugyancsak a sarkon balra vezetett fel egy lépcsősor. Onnan lehetett az igazgatóságot elérni és a labort. A gyár tele volt különböző szintű és építésű épületekkel.

A kép már a gyár kiköltözése után készülhetett. A jobb oldalon lévő épületben az emeleten volt az aerosol üzem. Azon a nyitott ajtón keresztül lehetett a fogkrém gyártósorhoz menni.
A középső részen (az átjáró előtt) a földszinten szájvíz kiszerelő üzemrész volt.

Ennek a gyáregységnek volt egy raktártelepe a Tóth Kálmán utca és a Vaskapu utca sarkán.

A pékség a Lenhossék utcában volt a Taurus helyén. Egyébként pont vele szemben volt a Caola hátsó kapuja.
Előzmény: Mikorkak (2274)
VEE Creative Commons License 2010.01.17 0 0 2293
Elnézést, hogy kívülállóként írok ide, de IX. kerületi a téma:

Az alábbi levelet írtam a www.desi.hu honlap szerkesztőinek a Dési művháznak:
------------------
Tisztelt Honlapszerkesztők!

Egy blogban idézték a lakótelep történetét, amiben egy kis építési szakmai hibára akadtam. Amikor ott ezt észrevételeztem, az Önök honlapjára irányított a blog (újságíró) szerzője.

Az általam kifogásolt rész:

"1966-ig négyemeletes komfortos lapos tetős téglaházakat építenek"

Ezek az épületek mind kohósalak beton blokkból épültek. A 60 és 120 cm széles, emeletmagas, 30 cm vastag blokkok homogén anyagúak, nincs bennük hőszigeterlés, kívül-belül normál vakolattal ellátottak. A nagyon rossz hőszigetelés ellenére azért kaptak mégis engedélyt, mert a szerkezetet engedélyező hatóságot utasították erre, mondván, a távfűtés miatt elviselhetők lesznek a lakások.

Javaslom, hogy nézzenek utána az észrevételemnek és utána javítsák ki a szövegben a kifogásolt "tégla" jelzőt. Örülnék, ha értesítenének az ez ügyben tett intézkedéseikről.
------------------
Mikorkak Creative Commons License 2010.01.16 0 0 2292
Valamikor ez a BM garázsa volt. Talán ezért került a helyére (a Salkaházi Sára parkba) az "Angyalvár"  az 1956-os Forradalom és Szabadságharc, Angyal István és a Tűzoltó utcai ellenállók emlékét idéző emlékmű.
Előzmény: Péter az állat (2291)
Péter az állat Creative Commons License 2010.01.13 0 0 2291
Végülis, ha az autószerelés, és autómosás ipar, akkor igen. Ha jól tévedek, akkor ma sétányok és padok vannak a helyén, a Tűzoltó u.- i S.S. parkban.
Előzmény: kopety (2290)
kopety Creative Commons License 2010.01.12 0 0 2290

No, itt az idő, hogy erről is megemlékezzünk...

(félig-meddig ez is ipar)

 

 

Mikorkak Creative Commons License 2010.01.09 0 0 2289

Valóban itt volt a TV múzeum, aminek a gyűjteménye kiköltözött a funkcióját veszített érdi rádióllámásra. Nos, ez sem tegnap volt, de "tegnapelőtt" a Budapesti Tésztagyár épülete volt.

 

Budapest Lexikon szerint 1949-ben alapították és az 1970-es éveken derekán szűnt meg.

Előzmény: kopety (2288)
kopety Creative Commons License 2010.01.09 0 0 2288

Érdekes, ezt a tésztás dologot még nem hallottam - mikor/meddig volt ez?

 

Utoljára a TV-nek volt itt valami egysége, még TV múzeum is működött itt! 

Előzmény: Mikorkak (2287)
Mikorkak Creative Commons License 2010.01.06 0 0 2287

Szerintem ez az ipari épület inkább élelmiszeripari, vagy inkább "tésztaipari".

De ez a tészta már kihűlt, sőt a helye is a Lenhossék u. 35-37 környékén.

Íme egy kép, amin már a kis fehér házak sincsenek rajta. (Ezek közül az egyik mintha DOMUS raktár is lett volna valamikor.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A daru a telek Márton utca felőli végében áll.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kopety (2286)
kopety Creative Commons License 2010.01.06 0 0 2286

Így igaz!

 

Még egy kis "ipar":

 

 

Előzmény: Péter az állat (2284)
Mikorkak Creative Commons License 2010.01.01 0 0 2285
Háát, ebben az állapotában itt már semmit nem gyártottak.
Előzmény: kopety (2283)
Péter az állat Creative Commons License 2009.12.31 0 0 2284
Ezexerint gumi termékeket?
Előzmény: kopety (2283)
kopety Creative Commons License 2009.12.29 0 0 2283

Ha már ipar...

 

 

 

...itt mit gyártottak?

Péter az állat Creative Commons License 2009.12.22 0 0 2282
Hogy hol sütöttek, azt nem tudom. Sofőri állást hirdettek, és ez a Thaly K. u.-i cím volt megadva a jelentkezőknek. Aztán megmondták, hogy milyen munkarendben kellene dolgozni, és ezért mennyi "gombot, meg üveggyöngyöt" gondoltak fizetni. Na ekkor vettem repülőrajtot, és vissza sem néztem, de a kapualj megmaradt ismerősnek. Ma néha a kutyámat sétáltatom a helyén. :-)
Előzmény: Mikorkak (2277)
Mikorkak Creative Commons License 2009.12.22 0 0 2281

Hello!

 

Azt hiszem, hogy Te a PÁLMA Gumigyárra gondolsz, ami a Fáy Szakközép mögött volt. Gumimatracokat (is) gyártottak ott.

Előzmény: kissarkany (2278)
Mikorkak Creative Commons License 2009.12.17 0 0 2280
Én még ELIDA SZAPPANGYÁR-nak ismertem. Utána lett Caola. Most üres a helye. Talán a szomszédos iskolának lesz itt sportlétesitménye, vagy kollégiuma, vagy mindkettő.
Előzmény: kopety (2279)
kopety Creative Commons License 2009.12.17 0 0 2279

Nem, már pár hsz.-el ezelőtt megvolt a helyes válasz!

 

Sajnos nincs innen fényképem, de emlékeim szerint nagyon régen a Caolának volt itt valami egysége, utána meg aki-akarja-bérelheti rendszerben működött a dolog.

 

Tehát a megfejtés: Thaly Kálmán u. 3-7

Előzmény: kissarkany (2278)
kissarkany Creative Commons License 2009.12.17 0 0 2278
Üdv!
Nem lehet, hogy Gát helyett inkább Lenhossék utca, s a mai Toscana ház van a helyén? (Mester-Gát utca közötti szakasz a páratlan oldalon.)
Előzmény: Mikorkak (2274)
Mikorkak Creative Commons License 2009.12.12 0 0 2277

Nehéz állást foglalnom a tipp helyességéről.

1. Emlékeim szerint pékség bejárata a Gát utcában volt, itt álltak be a Robur teherautók, hogy megpakolják őket. A Márton utcára nyiló ablakokon néztünk be egykoron a hektoliteres dagasztóedényekre és a fehérsapkás munkásokra.

 

2. A BUCSOK/Stollwerk gyár bejárata (ha arra gondoltál) sokkal szellősebb.

 

Biztos, hogy pékségben akartál dolgozni????

Előzmény: Péter az állat (2276)
Péter az állat Creative Commons License 2009.12.09 0 0 2276
Én itt már jártam bent. De hogy mikor, és miért arról fogalmam sincs. Vagy állást kerestem, vagy mogyorót és pisztáciát vittem csomagolni. :-) Ha az első, akkor a tippem, a pékség a Thay K. u. elejéről. Talán 5-7 szám alatt. Ha nem, akkor a második, de azon még agyalni kell. :-)
Előzmény: Mikorkak (2274)
Ipari-antidepresszió Creative Commons License 2009.12.08 0 0 2275
Meghívó Ferencváros Városfejlesztési Fórumára

Tisztelt Ferencvárosiak!

Budapest Főváros IX. Kerület Ferencváros Önkormányzatának polgármestere, Dr. Gegesy Ferenc és a Budapesti Corvinus Egyetem rektora, Dr. Mészáros Tamás tisztelettel meghívja az érdelődőket Ferencváros Városfejlesztési Fórumára.

Időpontja: 2009. december 10. csütörtök 16.30 óra
Helyszíne: Budapesti Corvinus Egyetem új egyetemi tömbjének (Budapest, IX. kerület Közraktár u. 4-6.) földszinti VII. előadóterme
Mikorkak Creative Commons License 2009.12.06 0 0 2274

Közzéteszem ezt a beígért képet, hátha felébred a fórum.

Az utcáról ezt lehetett látni, ha benéztünk a gyár főbejáratán.

Hol volt? Hogy hívták, illetve mit gyártottak itt?

 

Mikorkak Creative Commons License 2009.11.21 0 0 2273

Azt gondoltam, hogy frissen él emlékezetünkben ez a házsor, de halványulnak az emlékek. De hozom az eredeti képet, ezen kivehető a Kerekerdő-park széle a Vendel utcában. A cukorka manufaktúráról nem tudtam. Meglepő, hogy mennyi ipar volt a lakóházak között. Legközelebb felteszek egy gyárépület fotót.

 

Előzmény: kopety (2272)
kopety Creative Commons License 2009.11.13 0 0 2272

Talán mégsem olyan könnyű...

 

Egyébként a sárga házban cukorkát gyártottak, de hogy milyet az számomra örök rejtély marad!

Előzmény: Mikorkak (2267)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!