Keresés

Részletes keresés

sgya Creative Commons License 2008.04.09 0 0 1209
sgya Creative Commons License 2008.04.09 0 0 1208
sgya Creative Commons License 2008.04.09 0 0 1207
Második nekifutás:

Előzmény: sgya (1206)
sgya Creative Commons License 2008.04.09 0 0 1206
Köszi a képeket. Én is küldök párat.
Előzmény: Altamara (1203)
vagabond77 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 1205
Nekem speciál már régebbről van sárgaláz, hepa A és B oltásom. Ártani nem árt, pláne ha többször is mész hasonló helyekre. A sárgaláz oltás, ha jól tudom 10 évig ad védettséget. Annak idején (4 éve) amikor ezt megkaptam, a maláriára még csak olyan gyógyszer létezett amire nem lehetett alkoholt fogyasztani (leglábbis ezzel riogattak), így ez akkor szóba sem jöhetett. Állítólag most már van olyan is amire lehet piálni. De szerintem ha csak 1-2 napra mész a dzsungelba akkor nem kell nagyon tartani semmitől. Különben is az elpuhult, városi túristákat úgysem viszik olyan veszélyes helyre. Sajnos túl hülyék vagyunk már a természethez, és ez az egész csak túrista kábítás nem pedig "Rambo túlélő tábor". Nem beszélve arról hogy 1-2 nap alatt épp hogy csak érintőlegesre tudod venni az egész dzsungel kérdést. Ha hetekre mész az megint más.
Előzmény: Police.07 (1201)
vagabond77 Creative Commons License 2008.04.09 0 0 1204

Szia,

 

A Te képeid is árulkodóak, valóban, tipikusan Venezuela. Ráismertem. :)

Mi USD-t vittünk és azt 3,7-3,8-ba váltották legelőször, majd a második hét végére már csak 3,5-et adtak érte. Az Euro-ra sajnos már nem emlékszem. Az tuti hogy az árfolyamok folyamatosan csökkentek, ill. már az érkezésünkkor is kevesebbet kaptunk, mint amennyit itt előzőleg a fórmon írtak.

Viszont nekem még maradt 530 Bolivar Fuerte-m, a korábban leírt kavarodás miatt, ha érdekel. :)

Előzmény: Altamara (1203)
Altamara Creative Commons License 2008.04.09 0 0 1203

Köszi, jók a képek.

Én is teszek be párat.

Eladó taxi 10000 Bs-ért Békés pihenés a repülö alatt, a kerekek meg téglával vannak kitámasztva.Ez is egy szuper járgány és az van ráírva, hogy ne legyen alkoholtilalom. (ez választásoknál van általában)Rá van festve a falra, hogy "Egyirányú utca", tartsák be a szabályokat, hát ez a kocsi pont be fog menni fordítva. Tipikus egyébként.hárman egy motoron, bukósisak nélkül persze. Tök szabályos.Így viszik a jeget, nehogy a csomagtartó vizes legyen.

 

Szerintem még egy ilyen ország mint Venezuela, nincs a világon!

Viva Venezuela, amint lesz megint pénzem vissza fogok menni egy kicsit.

Apropó mennyi volt most az Euro feketepiaci ára mikor voltatok?

Előzmény: vagabond77 (1192)
Police.07 Creative Commons License 2008.04.06 0 0 1201
Sziasztok!

Egyébként a hajókázás merre volt és mi a tapasztalatod? Érdeklödnék még, hogy védőoltás, illetve malária ellenes védekezés volt-e. Különös tekintettel azoknál, akik jártak dzsungel túrán.
auxin Creative Commons License 2008.04.05 0 0 1200

Üdv mindenkinek!

Februárban egy hét karibi hajókázás után töltöttünk el egy újabb hetet a Hesp. Playa el Agua hotelben, Isla Margaritán, all incl. Már a szálloda sem volt négycsillagos, de soha rosszabbat!

Ellenben a sziget nagy csalódást okozott: majdnem olyan lepusztult, mint Kuba, a hírneves Playa pedig a húsz évvel ezelőtti Bulgáriát idézi. Hervasztó.

Az Orinoco - Canaima kirándulás viszont minden pénzt megér! (Ha ott fizetjük be, felébe kerül, mint itthon.) Ha egyáltalán elindul a túra, mert a belföldi repülők állapota ezt néha megakadályozza. (Így aztán Los Roques elmaradt.)

A szigeten nagy segítséget nyújtott a Juan Griegoban élő Halász Zoltán úr (+58 /0/ 412-353.98.50), aki szerény ellenszolgáltatás fejében igen színvonalas, személyre szabott kiránduláson mutatta be a sziget érdekességeit, és ügyesbajos dolgaink intézésében is segített. Bátran ajánlom mindenkinek.

A repülőtéren azonban éberek legyetek: befelé a bőröndömből egy Versace parfüm tűnt el (fóliázni!!!), hazafelé pedig a személyi motozást végző vámos cserélte ki az öcsém 900 dollárját fénymásoltakra.

(Hiába, a "kísértet" nem csak Európát járja be.)

Összességében: Venezuela egy nagyon szép és érdekes ország, de ha vki csak üdülni szeretne, az ne I. M.-ra menjen, mert sokkal színvonasabb ellátást kap Tunéziában v. Egyiptomban, harmadáron.  

dunky Creative Commons License 2008.04.03 0 0 1199

Üdv!

 

Az a rövid kérdésem lenne, hogy honnan repültetek, margaritára?

Illetve hogy lehet a legjobb árat kihozni?

 

kössz előre is a segítséget,

 

 dunky

vagabond77 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 1198

és utoljára

1 kép: Canaima park környéki tábla hegyek (Tepui)

2 kép: Isla Margarita, Playa el Agua

3 kép: Isla Margarita, átlagos lakó házak, egyébként közvetlenül a szállodánk melletti telepről, utcából (Huszas neked ismerős kell hogy legyen!) :)

4-5 kép: mangrove mocsár Isla Margaritán, a sziget túra alkalmával

 

Hát nagyjából ennyi.

Előzmény: vagabond77 (1197)
vagabond77 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 1197
vagabond77 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 1196

első két kép még mindig az Orinoco-deltában készült, a másik 3 pedig a Canaima Nemzeti parkban. Szar hely mi?

Visszatérve az idiánfaluhoz, ha jól megnézitek a képet, ott van egy fagyasztóláda, a ház felett fut az elektromos vezeték, és mindenhol ruhákat szárítgatnak. Ez így egy kicsit illúzió romboló, de hát sajnos 2008-at írunk.

Előzmény: vagabond77 (1195)
vagabond77 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 1195
vagabond77 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 1194

előbb utóbb rájövök hogy működik itt a képfeltöltés, mindenkitől bocsi a szerencsétlenkedésemért. Kicsit hülye vagyok a számítógéphez.

Szóval, mivel a képek szövegei nem látszanak (valamiért), akkor itt magyarázok:

1 kép - Isla Margarita másik, sivatagos fele, amiről már korábban írtam. 2-3-4 kép - Orinoco delta, indiánház, séta a dzsungelben, piranja horgászat.

Előzmény: vagabond77 (1193)
vagabond77 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 1193
Isla Margarita másik, sivatagos feleIndián ház az Orinocondzsungel séta az OrinoconPiranja horgászat az Orinocon
Előzmény: vagabond77 (1192)
vagabond77 Creative Commons License 2008.04.03 0 0 1192

Sziasztok,

 

Közkívánatra néhány fotó.

Előzmény: Altamara (1191)
Altamara Creative Commons License 2008.04.02 0 0 1191
Nagyon tetszett a beszámolód. Jöhetnek a képek is.
Előzmény: vagabond77 (1186)
Huszas Creative Commons License 2008.04.01 0 0 1190
Szia!
Még egyszer leírom, nekünk nagy szerencsénk volt akkor a szobánkal.
A medencével és az egyik étteremmel szemben kaptunk a földszinten, jó nagy balkonnal.
A nejem imádta a függőágyat a teraszon, szerencsére tiszta is volt.
Rengeteg emlék jutott eszembe a beszámolódat olvasva, pl. a Jeep Safarin történt egy emlékezetes story...
Mint friss házasok utaztunk, nászútra.
Azon a sziget legtávolabbi strandján velünk is megálltak egy órácskára fürdözni.
A napágyra a törölköző alá tettem az órámat és a karikagyűrűmet, végzetes hiba volt...
Amikor a sofőr jelzett, hogy induljunk a nejem megrántotta a törölközőt, hogy összepakoljon....az óra nem, de a jegygyűrűm azonnal elsülyedt a fehérhomokban.
Mindjárt a nászúton elhagyni a gyűrűt...
Kis túlzással fél Isla Margarita a gyűrűt kereste.Nagyon segítőkészek voltak a helyiek.
Tíz perc után a nejemmel mi már rég feladtuk, mikor a sofőr diadalmasan felkiáltott, megtalálta!

A dollár árfolyama, ahogy olvastam tényleg eléggé gáz.
Legközelebb én biztos eurót viszek.
Az első váltásom Carlosnál még 4200, majd ahogy teltek a napok ért egyre kevesebbet a dolcsi.
A végén már csak 4000, de nem csak nála.
Mi, itt olaszban vettük a dollárt 1, 47-ért, tegnap néztem az újságban 1, 58.
A plázát azárt nem is ajánlottam, mert legalább olyan drága mint otthon, ha nem drágább.
Volt egy gyorsbüfé, ahol eredeti Debreceni pizzát is lehetett kapni :)))
Végül néhány fotó.
Buszon Porlamar felé.Igen azon a kis sávon látott csak ki a sofőr. :)


Ronsautó.


Debreceni pizza...

Előzmény: vagabond77 (1186)
sgya Creative Commons License 2008.03.31 0 0 1189

Mi is ebben a szállodában laktunk a nejemmel.

Én is szívesen olvasnám a részleteket. (esetleg nézném a képeidet ;) )

Előzmény: vagabond77 (1186)
Hector Servadac Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1188

Nem untatsz senkit a személyes élményekkel, ne e-mailben írjad meg az úti beszámolódat 1 ember részére hanem ide a topicba ahol az egész világon olvashatják.

Mindenképpen szükség van minél több ilyen érdekes élménybeszámolóra.

Előzmény: vagabond77 (1182)
vagabond77 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1187

Mi a német Neckermannal voltunk, az ő útjukra fizettünk be az itthoni magyar neckermann közvetítésével. Magyarországon úgy láttuk hogy a Kartago tours-nak vannak ide útjaik és a többiek is ezt közvetítik, csak nekik most 10 ill. 11 éjszakás csomagjaik voltak, mi meg 2 hétre akartunk menni.

A többi általános mesém pedig Huszasnak írt válaszomban van, olvasd el azt is!

Előzmény: fifi119581 (1183)
vagabond77 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1186

Igen, ez a "mánnyáná" ez nagyon bejött nekem. Itthon is megpróbálkoztam vele a melóhelyen, de a főnököm nem nagyon díjazta. :)

Igen megtaláltuk Carlost is, köszi mégegyszer, először nála váltottam, 3,5-ről 3,7-re sikerült feltornázni az USD árfolyamot, aztán utána már mindig a Playa Agua-n váltottunk, 3,5-3,8 így mozgott most az USD. Először volt 3,8 aztán fokozatosan romlott az USD és a 2. hét végén már csak 3,5-t kaptunk érte. És ahogy írtam még maradt Bolivarunk is. Egye meg a fene. :)

Voltunk ezen a jeep szafari nevű túrán, ugye körbevittek a szigeten. Gondolom a standard körúton ahol Ti is voltatok. Asuncion, valami iciri-piciri erőd, akkor a helyi katedrális (nálunk bármelyik kis faluban nagyobb a templom mint náluk a katedrális), csónakázás a mangrove-ba, a sziget másik fele ott fürödtünk is az egyik parton, a többieknek itt jegyzem meg hogy a sziget másik fele sivatagos, rengeteg kaktusszal, és valami enyhe vöröses színezetű kavicsos talajjal.

Aztán egyénileg voltunk Porlamarban, meg elkeveredtünk Pampatar-ra is Kami-beach környékére. Érdekes a sziget, ellentétes érzések valóban ahogy Te is mondtad.

 

Az átlagos emberek szegények, de például Pampatar-ban van lóvé, úgy tünt. Az ottani plaza-ban ugyanazok, ill. hasonló márkák kaphatók mint nálunk, ugyanolyan vagy magasabb áron. (Attól is függ hogy hivatalos árfolyamon vagy feketén számolod az árakat.) Az emberek pedig jobban szituáltnak tűntek. Ugyanakkor meg a sziget többi részén szegények. De mobil telefonja mindenkinek van. A benzin ára az hihetetlen, 3-4 Bolivárból egy 40-50 literes autót tele lehet tankolni. Rengeteg régi V8-as amerikai dög, gyönyörű motorhangokkal, viszont az autók ütöttek kopottak, lukasak, de mennek. Ja és mindenkinek az autójában komoly Pioner zene van. Zene még a helyi buszon is szól, és ez nagyon hangulatos mikor szállnak fel a helyiek és közben rázzák a seggüket. Buszmegálló van de minek, inkább lestoppolják a buszokat. Akármelyik busszal (azok is hihetetlen lestrapáltak) mentünk mindegyiket valami 15 évesnek kinéző kisrác vezette, és nem is akárhogyan, elég vaddisznómód közlekednek, erősebb kutya baszik alapon. A nagyobb közértben a sör valmivel 1 Bolivár felett volt (tényleg a Solera volt a legfinomabb, a többi light sör az túl light volt, túl vizes).

Összebarátkoztam az egyik animátor leányzóval a szállóból és voltam náluk, a házukban, hát már maga a környék is érdekes volt. Valahol a csalintos végén laktak, 2 lány testvére volt, természetesen mindegyiküknek volt már 1-2 gyereke, de mondjuk ott egy 25 év körüli nőnek természetes hogy van már gyereke. Szóval viszonylag normálisbb ház, pala tetővel, belül plafon az nincs. Az aljaz az valami betonszerű sima cucc, parkette, kő, vagy szőnyeg azt felejtsd el, viszont volt parabola, 1 tévé, 2 hi-fi, kanapé azt nagyjából jónapot. Teljesen egyszerű minden. 3 szoba volt az egyikben ő lakott az anyjával meg a fiával, a másikban a nővére a gyerekeivel, a harmadikban meg a másik nővér + gyerek + férj. Odafelé úton nem tudtam kifizetni a taxit, azt a 8 Bolivar-os díjat, mert 50-esből nem bírt visszaadni. Utána elmentünk pizzázni busszal az még újabb 2 Bolivar volt és ezzel el is fogyott a leányzó pénze. Mind a 10 Bolivarja. Szóval úgy tünt ez az átlag, ugyanakkor ott vannak a plazaban a gazdagabbnak tűnő emberkék (a plazaban a KFC-ben egy menű 20 Bolivar volt, és azért a kajáldák ott tele voltak), tényleg ellentétes az egész. Volt amikor 20 vagy 50 Bolivarból nem tudtak visszaadni, de voltak dolgok, főleg a túristáknak szánt dolgok, utazások, szuvenirek azok meg ehhez képest magas áron voltak és nagy Bolivar számokat dobáltak. Tényleg minden ellentétes.

 

Mindenkinek aki mostanában megy és még nem járt ott: pénzváltás: csak óvatosan, olyan fix emberkénél váltsál akárhol, piacon, tengerparti bármilyen árusnál, vagy kis turista irodáknál, akiket másnap is ott fogsz találni. Ők nagyjából egy áron dolgoznak, megmondod mennyit akarsz váltani, előre leszámolja neked a lóvét, átnézed, és utána adod oda a dollárod vagy eurod. Porlamarban nekünk is mondtak fantasztikus számokat és majdnem meg is szívtuk. Egyrészt keverte a régi Bolivart meg az új Fuertét, másrészt egy halom 2 Bolivárost adott hogy a számolásban jól bezavarjon. De ő felajánlotta hogy segít számolni, természetesen a nagy címletek (50-es, 100-as) az alul van és közben ahogy számol ügyesen észrevétlenül kiemeli a nagy címleteket. Ha a haverom nem szól hogy nézzem át mert szerinte trükközzik, én lazán bedőltem volna.

Rengeteg rendőr és katona van, szinte minden kereszteződésben vannak, öten tizen huszan, mikor hogy, az autósok ilyenkor lassítanak, ők meg benéznek minden autóba. A turisták nem érdeklik őket, velük nem foglalkoznak. Egyszer a helyi disco-ban (Woodie's volt a neve a Playa Agua-n) is volt razzia bejött vagy 20 rendőr, gépfegyverek, golyóálló mellény. Zene le, villany fel, és végignézték minden helyi személyijét. Érdekes volt, mi meg csak ott álltunk és röhögtünk. Aztán kimentek és ment tovább a buli. Az árak nem voltak veszélyesek a discoban sem, sör 4, Cuba Libre 8 Bolivar.

Egyelőre megint ennyi, ha van kérdése valakinek kérdezzen, szívesen válaszolok. Egyébként meg tényleg órákat lehetne még mesélni. Minden utazás annyi élmény, emlék, történet, színek, illatok, ízek, hangok, nagyon nehéz ez szavakban. Ezért kell menni és látni, méghozzá személyesen.

Előzmény: Huszas (1184)
Police.07 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1185

Kösz Vagabond77!

Irtam egy emailt, így egyszerübb lesz.

Huszas Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1184
Üdv itthon!
Nekünk sokkal több szerencsénk volt ezzel a hotellal.
Egyszer fordult elő, hogy elfelejtett hozni tiszta törölközőt a szobalány, mindjárt másnap reggel szóvá is tettük.
Takaritott naponta, áramszünet is csak egyszer volt, az sem volt zavaró reggel.

Hehe, öregesen "dél-amerikai tempóban, senki nem töri össze magát"

Szóval megismerted a manana (mánnyáná-holnap) fogalmát... :-)!
A szigeten merre jártatok?
Megtaláltad Carlost?
Üdv: Huszas.
Előzmény: vagabond77 (1182)
fifi119581 Creative Commons License 2008.03.29 0 0 1183

Szia! mi csak télen szeretnénk menni,de érdekel a véleményed!Melyik iroda is amivel voltatok?,meg egyáltalán minden! üdv Fifi...

 

Előzmény: vagabond77 (1182)
vagabond77 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 1182

Hello,

 

Hol is kezdjem. Az idő az szuper volt mindig, talán 2-szer esett az eső az is max. 10 percig és éjjel. Ugyanabban a szállóban voltunk mint amiben 2-3 héttel ezelőtt HUSZAS. Mi a német Neckermann szervezésében voltunk és ők 3+ ra értékelték a szállót, ja Pueblo Caribe. Hát volt vele gondunk bőven, nem tudom hogy csak rossz helyre kaptunk szobát, de nem mert megismerkedtünk egy holland párral és ők is panaszkodtak hogy nem volt takarítás 3 napja, a recepción kuncsorgott budi papírért. Ilyet mi is tapasztaltunk hogy nem minden nap takarítottak, a törülközőket volt amikor csak hozták (ez még a szerencsésebb eset), volt amikor 7 db volt a szobánkban :) Aztán legközelebb meg elvittek mindent és csak 1 maradt. Érdekes. Volt többször is hogy fél órára-órára nem volt víz, nem volt áram, ez akkor volt ciki amikor a zuhany alatt áltál leszappanozva. A szobánk is valami generátor ház felett volt, zúgott vadul éjjel-nappal. Szóval a lényeg az hogy szerintem 3+-t nem ért ez a szálló. A személyzet az kedves, kiszolgálnak, rájuk nincs panasz, nincs gond, de dél-amerikai tempóban, senki nem töri össze magát. Nem egy ázsiai ritmus, ahol lesik minden óhajod-sóhajod. De ennek pont ez a varázsa.

Nem volt szerencsénk mert a második hetünk pont húsvét előttre esett és arra a hétre megtelt a sziget venezuelaiakkal, így átmenni még lett volna lehetőségünk a kontinensre, csak vissza nem tudtunk volna jönni. Így sajnos Caracas kimaradt. De az Orinoco-deltába és Canaima-ra el tudtunk menni, nagy nehezen. Ott is csak igérgettek, és amikor mondtuk hogy jó kell az út fizetünk akkor jöttek a hümmögések hogy nincs hely minden gép foglalt, meg hasonlók. De végül csak sikerült. Én mind a kettőt ajánlom nem volt túl olcsó kb 560-600 USD volt 2 nap Orinocon és 1 napos túra Canaima-ra, ráadásul a két út külön külön volt, úgyhogy oda-vissza repkedtünk, valószínű hogy ez, mármint a repülő volt a legdrágább rész az egészből, de nem volt lehetőségünk mást választani. A két napos Orinoco túrán szinte végig a motorcsónakban ültünk, felvittek egészen az Atlanti óceánig ott volt a szállásunk, kis bungalók. Volt egy 3/4 óra idő piranja horgászatra, jó móka volt. Első nap ahol ebédeltünk a táborban volt egy órás séta a dzsungelbe, hihetetlen hogy hülye városlakók révén semmit nem tudunk minden mellett elmegyünk. Pedig ott van az iható víz az orrod előtt, csak le kellett vágni egy liánt és inni belőle, ott volt a természetes szúnyogriasztó, a kis indián bedugta a kezét valami hangyabolyba és amikor kivette szétdörzsölte a hangyákat és kész. Ezek nekem nagyon tetszettek, csak mondjuk rövid volt. Én többet firkáltam volna a dzsungelben, elpecáztam volna órákat is a piranjakra. Az indiánfalu meg szintén érdekes, sajnos a fehérember hatása ott van rajtuk. Ruhájuk van, edzőcipő, a házaikat az apály-dagály miatt cölöpökre építik és alá hajigálják a szemeteiket, és amíg természetes anyagok voltak addig azok elbomlottak vagy megette egy másik állat, de a coca-cola dobozt nem eszi meg semmi. Van elektromos áramuk és nem egy helyen láttunk pl: mosógépet, vagy tévét parabola antennát is és ez azért elég gáz látvány. Egyébként az indiánok nagyon szegények.

Canaima: ott most száraz évszak van úgyhogy nem sok víz volt. Pl.: a Salto Sapo kb 3 méter széles volt a 200méter helyett. Elvittek egy másikhoz ott volt víz bőven, a vízesés háta mögött lehetett sétálni, az is nagy élmény. A táblahegyek szintén gyönyörűek, hihetetlen, hogy mész a repülővel lelátsz 2000-3000-t a következő pillanatban meg szinte érinti a gép hasa a táblahegy tetejét. Az Angel Falls előtt meg épp hogy csak elrepültünk ráadásul még messze is voltunk, úgyhogy az is ilyen turista kábítás volt csak. Az az igazság hogy 1-1 hetet el lehetett volna lazán tölteni mind a két helyen. És akkor még ott van a többi része is Venezuelának, amiből még semmit sem láttunk.

Egy kicsit hosszúra sikeredett, de még tudnék mesélni ha érdekel. Pénzváltásról, Isla Margarita szigetről, meg egyebek, de akkor inkább adj egy e-mail címet. Nem untatnék mást tovább a személyes véleményemmel.

Előzmény: Police.07 (1181)
Police.07 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 1181

Szia Vagabond77!

 

 

Irhatnál egy rövid összefoglalót, hogy milyen volt a nyaralás, hogy éreztétek magatokat. MIre érdemes odafigyelni. Előre is kösz!

vagabond77 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 1180

 

Most érkeztünk vissza Isla Margarita-ról és egy kicsit félreértettük egymást az utazási irodánkkal, mi úgy tudtuk hogy saját magunknak kell hazafelé a kilépési illetéket megfizetnünk, de az iroda már rendezte ezt, így maradt 535 Bolivar-unk (Fuerte). Ha esetleg valaki mostanában utazik Venezuelába és érdekli szóljon, megegyezünk.

R-U-D Creative Commons License 2008.03.25 0 0 1179

nem kell mentegetozni, naszut az naszut.

en sem szivesen kenyelmetlenkednek adminisztracioval egy naszuton

Előzmény: Huszas (1178)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!