Keresés

Részletes keresés

Ozagen Creative Commons License 2003.05.01 0 0 515
A "nick" kinyírja "usert"-effektus természetesen analógia, úgy kell érteni szövegkörnyezetileg:

"Főhős" kinyírja "szerzőt", hö.

Bocs, ha nem voltam szabatos.

Előzmény: Ozagen (514)
Ozagen Creative Commons License 2003.05.01 0 0 514
Pontosan mégcsak tudnám, de a terjedelem... Az már topicrombolás lenne.
Előzmény: Törölt nick (513)
Ozagen Creative Commons License 2003.04.24 0 0 511
Szerintem meg az a lényeg, papa, hogy élünk. Th. Mann a Finis Operisről beszél, S. Lem pedig a Kegyetlen Csodák Idejéről.

:)
:)
:)
:)
:)

Előzmény: Törölt nick (510)
Ozagen Creative Commons License 2003.04.24 0 0 509
Kedves zsoltu,

az efféle hozzászólásokra mondja majd QS, hogy ti úgy beszéltek egymással, hogy azt senkise érti.

QS-nek szeretném kinyilvánítani legnagyobb tiszteletemet.

Mi van a gebék tesztelésével? Mert nem értem.

Előzmény: Törölt nick (508)
Ozagen Creative Commons License 2003.04.24 0 0 507
Na, most nyissak a kedvedért egy zsörtölődés-topicot?

Bármikor megteszem. :)

P. s.: Nem hivalkodásból mondtam, csak azért, hogy érzékeltessem: az élmény kiérlelt. Hö.

Előzmény: Törölt nick (506)
Ozagen Creative Commons License 2003.04.24 0 0 505
Ne haragudj, de ez egy olyan sztori, amit már 13 éve megírtam, és akkor még nem is volt www. :)

Az ilyen sztori vége általában az, hogy a "nick" kinyírja a "usert".

P. s.: az idézőjeleknek nagyonnagy fontossága van. :)

Előzmény: Törölt nick (504)
Ozagen Creative Commons License 2003.04.24 0 0 503
A user legfeljebb csak állandóan korrigál. A nick sérülékeny.
Előzmény: Törölt nick (501)
Ozagen Creative Commons License 2003.04.24 0 0 502
Jav.:

A novella pontos címe:

Nehéz óra. (Fordította Lányi Viktor)

Előzmény: Ozagen (500)
Ozagen Creative Commons License 2003.04.24 0 0 500
Mondén leszek (mégis):

Meresztem a hátsómat egy széken. A szék egészen közelében áll az ernyőnek. Az ernyővel szemben ülök.

Th. Mannak volt egy látomása Schillerről, A nehéz órá-n című novellájában. Abban a novellában a szereplők, ha írtak, nem ültek. Állva írtak. Ahová írták, amire írniuk kellett, az papír volt (tehát nem html meg www), és ahol a papír hevert, azt úgy hívták, írópult. ÍRÓPULT. És az írópult mögött állni kellett. Hö.

Ha ez Vonnegut blogja lenne, akkor azt írná ide: Na Ezt Adjátok Össze.

Ozagen Creative Commons License 2003.04.24 0 0 499
Őszintén szólva a legkevésbé sem érdekel, Th. Mann miért írta ezt oda. Kifejezhetném magam durvábban, mondén módon, ahogy ma szokásos, sőt elkövethethetnénk néhány obszcenitást, blaszfémiát, kültelki deminuálást, de

nem teszem azt,

és miért?

Na miért, wazzeg?

Előzmény: Ozagen (497)
Ozagen Creative Commons License 2003.04.24 0 0 498
Csak azt nem értem, villma miért csak két évről beszél? Why?
Előzmény: Törölt nick (496)
Ozagen Creative Commons License 2003.04.24 0 0 497
Nos, akkor veselkedjünk neki ismét:

a nick elszakadhat-e a usertől?

Tudom, rettenetesen unalmas kérdés. Ilyenkor kell adni a topicnak egy olyan irányt, amely felháborítóan újnak tekinthető.

Leírtam ebben a topicban: FINIS OPERIS. Én most és korábban csak azért írtam verzállal, mert így volt egyszerűbb. Abban a kiadásban, amelyben ezt a latin kifejezést, a "MŰ CÉLJÁ"-t olvastam, vagy inkább, szvsz helyesebb fordításban, a "MŰ VÉGKIMENETELÉT" olvastam, nos, ott kurzívval írták, és a Varázshegy egy bizonyos kiadásának végén.

Szóval FINIS OPERIS. Mire gondolhatott Thomas Mann, amikor műve végére eztetet odabiggyesztette?

Ozagen Creative Commons License 2003.04.23 0 0 495
Én csak olvastam róla egy angol újságban, hogy ezt lehet intézni, hö, e-mailben. Felület alatt.

P. s.: Ne kérj forrást. Hö.

Előzmény: Tie (494)
Tie Creative Commons License 2003.04.23 0 0 494
"Különbejáratú szimpla bazmegelést kéretik háttérben elintézni, hö. :)"

Hol??? Hát van ilyen???

Előzmény: Ozagen (492)
Ozagen Creative Commons License 2003.04.23 0 0 492
A fajtákkal kapcsolatos megközelítés vagy jellemzés eme topicban szerintem kissé szokatlan, és úgy vélem, roppant szerencsétlen. A "fajta" kérdés felvetése terméketlen terminológiai vitákhoz vezetne, rövidesen arra kényszerülnénk, hogy őgyelegve eszmecserét folytassunk a "fajokról", aztán pedig biológiai, majd később genetikai jellegű észrevételek térítsék rossz ösvényre társalgásunk jónak hitt vagy remélt irányát.

Különbejáratú szimpla bazmegelést kéretik háttérben elintézni, hö. :)

Előzmény: villma (489)
Ozagen Creative Commons License 2003.04.23 0 0 491
Tudom, gáz végigolvasni ezt a topicot, de mindez nem arról szól, hogy jómagam elengedtem volna bárkinek is a kezét. Ennél ez a topic sokkal őszintébb és egyben, khm, önzőbb - bárki megvádolhat azzal, köldöknéző, magábaforduló, individualista: széndékaim szerint a nick és a user viszonyát boncolgató.

Valójában azért nyitottam, utólagosan megnyirkosodott elmém diktálja nyilván ezt az értelmezést, fenntartható-e a Nick és a User szélsőségesen szétszakított dualitása.

Előzmény: villma (486)
Ozagen Creative Commons License 2003.04.23 0 0 490
Sajátos megközelítés, a stílus kissé emlékeztet Kleistre és Hajnóczyra, és ez jó. Tényleg-szmájli.

Mindazonáltal ma találkoztam nagyon szimpatikus és ügybuzgó kőművesekkel.

Előzmény: velorex0 (481)
villma Creative Commons License 2003.04.23 0 0 489
Nem rólad beszéltem, csak a fajtádról.
Nem vagy egyedi példány.

Nagyon régóta nem néztem be ide, s egyhamar nem is
fogok. Tiéd a terep:-)

Előzmény: Törölt nick (488)
villma Creative Commons License 2003.04.23 0 0 486
Az én kezem maximálisan elengedted. Példaértékű?
Nem tudom. Azt sem tudom, miért vágytam arra, hogy ne engedd el a kezem.(Pedig erről szól a topic:)
Volt bennem valamiféle rokonérzés? Meglehet.
Gőggel,vad nárcizmussal megbírkózni nem tudtam itt sem, ezért aztán magamfeladón visszavonultam.
Pedig szerettem volna értő és érző barátokra lelni. Most már tudom, ez korántsem olyan egyszerű. Békés, nyugodt, értelmes helynek tűnt az
Internetto, amíg ki nem sütött a vezéralak
mindenkit maga alá gyűrő elementarizmusa.
Majd minden topicban így van ez. Most már tudom.
Két év kellett hozzá, hogy megtanuljam.
Előzmény: Ozagen (480)
York Creative Commons License 2003.04.23 0 0 485
Nekem spec. hiányzik :-)
Előzmény: velorex0 (483)
velorex0 Creative Commons License 2003.04.23 0 0 483
Balatonfelvidék, Magyarország (most még)... :-)

off
kulcsot találtam a lakókocsiban, börszíjon 2 db, nem hiányzik valakinek?
on

..

Előzmény: Törölt nick (482)
velorex0 Creative Commons License 2003.04.22 0 0 481
nos, az kézelengedés valmi olyasmi, mikor lemegyek a szigetre és megszünik az áram. azaz nem szünik meg, mert meg csak az szünhet meg ami volt. az áram pedig nem volt hanem amper. de az is csak volt. nem müxik az automata, nem hagyja magát bekapcsolni. (rajta "m" a jel, mért pont én follyak, ha a másik nem?) így aztán romantikus hidegben, melengetö gyertyafényben, a mexokott esti kávém helyett a zsebrádió hangjaival tértünk nyugovóra. mindennapos ügy skóciában vagy az araboknál ahol minden arab fekete, de minekünk ez valóságos vadnyugat - petróleumlámpa nélkül.

a történetnek europolitikai csattanója is van, másnap megjavították az áramszolgáltatók, akiknek földi képviselöi egy faluval odább laknak, de elözö este azért nem jöttek (feketén maszekban) át az automatát megcsinálni, mert kilencre készenléti szolgálatba mentek az említett céghez...

a javítás alapjában véve gond nélkül zajlott le, kis mennyiségü kontaktszpré és egy kombináltfogóval való kocogtatás cselekményében.

-kész, jelentette be a föjavításvezetöszerelö.
nemegyezö véleményem csak növelte a feszültséget. talán ki kellene - kezdtem bátortalanul a góliát-harcot - mert már tavaly is...

a gesztus amit kaptam, haloványan emlékeztetett a pápa csókrenyújtott kézfejéhez, de a cserefolyamat valóban fizikailag is beindult. innentöl felgyorsultak az események, a plomba az emlitett kombifogóval le lett csípve, az automata biztosíték (ök nem ezt a nevet használták, csak nem tudtam megjegyezni) ki lett cserélve - igaz ha rajta múlna, még a mai napig is ott heverne ahogyan a mester kezéböl kiesett, és egy rövid, de kemény "viszlát". remélem nem gondolták komolyan...

kell még ennél is több eu nekünk?

..

Ozagen Creative Commons License 2003.04.21 0 0 480
Már megint hülye választ adtál. SARS a szempontjaimra. Wazz. :)
Előzmény: Kero (479)
Kero Creative Commons License 2003.03.08 0 0 479
Szia Béla bácsi, a kanyarban vigyázz.
Előzmény: Ozagen (478)
Ozagen Creative Commons License 2003.03.08 0 0 478
Sitttty és sutyyyy.
FINIS OPERIS.
Ozagen Creative Commons License 2003.03.08 0 0 477
O. K. Egyébként meg jó reggelt. :)
Előzmény: Törölt nick (476)
Ozagen Creative Commons License 2003.03.08 0 0 475
Fahéj-illata van azoknak a lapoknak.
Előzmény: Törölt nick (474)
Ozagen Creative Commons License 2003.03.08 0 0 473
Szvsz kvikitől addig is megszerezheted a könyvet.

Most meg kéne valami olyat írnom, hogy béke van. De nem kell írnom. Mert veled, meg veletek vagyok. És ez jó. :)

Előzmény: Törölt nick (472)
Ozagen Creative Commons License 2003.03.08 0 0 471
Öregem (bocs a paternalisztikus megszólításért), ez nagyon jellemző Rád, hogy Khedronra emlékszel, Diaspar Mókamesterére. :)

A könyvet, amelyet most olvasok újra, nem tudom kölcsönadni. Azért, mert most olvasom újra. Rövidesen bevégzem. Lehet, hogy a jövő héten a rendelkezésedre állok, lehet, hogy csak tíz év múlva. Türelem: a sztori egymilliárd év történetéről szól. Meg arról, amit A. C. Clarke gondolt a virtualitásról.

Előzmény: Törölt nick (470)
Ozagen Creative Commons License 2003.03.08 0 0 469
Kedvellek, amikor igazán, igazán őszinte vagy, még akkor is, ha cseszegetsz. :)

Nos, a Shilmarine-i ütközet. Erre gondoltam. Meg Alvin szerepére, és a Diaspar virtuális szerkezetére, meg Khedronra, a Mókamesterre, egy gyáva lényre, aki visszavonult a Teremtés Csarnokába, mielőtt szembesülnie kellett volna Lys valóságával, meg a telepátiával. (Mutatis mutandis: átadta magát egy másik nicknek, hivője lévén a reinkarnációnak.)

Előzmény: Törölt nick (468)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!