Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.09 0 0 18729

Sziasztok! Ne haragudjatok, hogy ismeretlenül írok! Szeretném megkérdezni, tudtok-e olyan valakit, aki egy 1 éves boxer kant jelképes összegért szeretne magához venni? A kutya törzskönyves, mestertenyészetből vásárolt! Családi és egyéb okok miatt keresnek neki gazdit, csak hozzá értőt, aki tudja, milyen egy boxer, eddig lakásban nőtt föl, szobatiszta, nem lopkod, nem mászik fel semmilyen kanapéra, de ha kerti lenne, akkor is jó lenne, ha néha bemehetne, mert nagyon ember központú! És imádja a gyerekeket! Képzett, iskolát végzett! Ha valakit érdekel, írjon a vio1net kukac gmail.com címre legyen szíves! 

Nagyon köszönöm!!!

Hubabuba98 Creative Commons License 2013.11.09 0 0 18728

Gratulálok!!!!!!!!!!!:) Csak így tovább:)

Előzmény: Nedi916 (18725)
Nedi916 Creative Commons License 2013.11.02 0 0 18727

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (18726)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.31 0 0 18726

Gratula! :)

Előzmény: Nedi916 (18725)
Nedi916 Creative Commons License 2013.10.31 0 0 18725

Megvan!!!

Sikerült megoldani a pisit is. A jutalom falatok csodákra képesek. :-))

Ma már a helyet sem szedte szét és pisi sem volt, amikor elmentem vásárolni. :-))

Ja és a pisi parancsot is kezdjük érteni.

Ennyi öröm egy nap el sem hiszem.

Előzmény: Hubabuba98 (18724)
Hubabuba98 Creative Commons License 2013.10.27 0 0 18724

Jajj még egy valami. Amikor a mi boxink 3 hónapos volt, sétánál Ő sem pisilt,és egyéb, hanem haza hozta a kertbe. Mert annyira lekötötte a sok új illat, és esemény. Aztán megszokta a séta útvonalat, és már ott intézte el. Viszont nem tudom, hallottál-e olyan "trükk"-ről, hogy "parancs" szóra megtaníthatod pisilni (én a nagyobb dolognál is sikerrel jártam,bár ahhoz nagyon kellett ismernem már, minden mozdulatát). Nem újkeletű ez a dolog, lehet ismered is. Amikor kint pisil, mondd neki, hogy "pisi" (vagy valamilyen "parancs" szót) és dícsérd meg (jutalomfalat,klikker nagy segítség). Ez az esetedben azért lesz jó, mert nem fogja bevinni, hanem elintézi, míg kint vagy Vele! És télen sem utolsó szempont, meddig kell kint a hidegben várni:)

Előzmény: Nedi916 (18722)
Hubabuba98 Creative Commons License 2013.10.27 0 0 18723

Nekem is Ő volt az első kutyusom, aki bent lakott velünk. A pisi is meg fog oldódni, hidd el!:) Majd írd meg, hogy haladtok!

Előzmény: Nedi916 (18722)
Nedi916 Creative Commons License 2013.10.27 0 0 18722

Köszönöm, valami ilyen válaszra gondoltam segítségnek. A nagy dologgal már abszolút nincs baj. A pisivel is leginkább reggelre, de azért szoktunk olyat csinálni, hogy bejövünk és akkor jön a pisi. Most van először kutyám lakásba és jól jön egy- két jó tanács. :-)

Előzmény: Hubabuba98 (18721)
Hubabuba98 Creative Commons License 2013.10.27 0 0 18721

Én csak saját tapasztalatot tudok Neked mondani. Amég kicsi, addig nem sokkal ivás után, már ürít is. Mi vettünk sima pelenkaalátétet a gyógyszertárba, ezt tettük le oda, ahol a legtöbbször bepisilt a lakásban. Mikor ivott, egyből rátettük, és ott játszottunk vele, amíg nem jött a pisi(ha valahol leguggol, tapsolj egyet, és gyorsan tedd a pelusra). Ha sikerült nagy dícséretet kapott. Ezt nálunk nagyon hamar meg is tanulta. Ha félre ment, akkor feltöröltük domestos-os vízzel, de a pelusra itattunk egy kicsit a pisiből, a szag miatt. A mi boxerünk elég finnyás volt, így csak 3-4x pisilt a pelusra, aztán már túl koszosnak találta. Később már kiteheted a pelust az udvarra, ha kiviszed. Meglásd, arra fog pisilni, és végül a pelus sem fog kelleni. Ezzel szabályokat állítasz fel, a pelus meg csak eszköz hozzá. A széklettek ugyanígy kell tenni. Illetve mi így tettünk. Aztán nem sokkal utána már magától ment az udvarra végezni a dolgát, és az állandó "wc".t is Ő jelölte ki. Remélem beválik Nektek is! Sok sikert, és rengetek örömöt, boldogságot kívánok. u.i: Nem kizárt, hogy egy idő után a pelust játéknak fogja nézni, ha egyedül marad vele.

Előzmény: Nedi916 (18718)
oncogito Creative Commons License 2013.10.27 0 0 18720

Még valami.

Ha a türelmet és a következetességet sértő kioktatásnak tartod, akkor inkább plüss kutyát tarts!

És ez most kioktatás!!!

Előzmény: Nedi916 (18718)
oncogito Creative Commons License 2013.10.27 0 0 18719

Használható ötletet is adtam, csak ell kell olvasni.

És ha nincs szükséged kioktatásra, hadd kérdezzem meg, miért olyan sürgős egy 11 hetes kiskutyánál, hogy szobatiszta legyen?

Lesz majd olyan, hogy nem lesz sem csomag, sem tócsa reggel - de idővel. Addig az alábbi módot javasolta a szakember, én meg azt, hogy ne sürgesd, amit nem lehet.

A kutya alapból szobatiszta.

De a felnőtt kutya. És egy 11 hetes kutya nem felnőtt.

Előzmény: Nedi916 (18718)
Nedi916 Creative Commons License 2013.10.27 0 0 18718

Nincs is a takarítással semmi baj és bele is volt "kalkulálva". Viszon jó lenne úgy ébredni, hogy már nem vár a "kis csomag", ezt elősegítendő kértem tanácsot. Kioktatást kaptam Tőled, használható ötletet nem. Köszi

Előzmény: oncogito (18717)
oncogito Creative Commons License 2013.10.27 0 0 18717

És egy saját vélemény.

Egy kicsi gyereket sem lehet előbb rászoktatni a szobatisztaságra, mint ahogy arra megérik. Téged is pelenkáztak, amíg kellett!

Aki kölyök kutyát vesz magához, az kalkulálja bele, hogy takarítania kell.

Ez az élet rendje.

Előzmény: Nedi916 (18715)
oncogito Creative Commons License 2013.10.27 0 0 18716

Sziasztok! Bocsánat, hogy beleszólok, de a témában bemásolnék egy szakértői, kutyapszichológusi tanulságos véleményt:

 

Először is a szobatisztasággal kapcsolatban van olyan alap probléma, hogy a kiskutya nem végzi a dolgát séták idején, hanem hazaviszi. Ilyenkor a gazdi azt hiszi, hogy rossz a kutyus és direkt bosszantani akarja. A kölyökkutya nem ismer ilyesmit, ő mindig szót akar fogadni és jól akar viselkedni - ebben igencsak különbözik az ember gyerektől. Csakhogy kutyamódra gondolkozik, ezért a gazdinak kell előbb megtanulni kutyául.
Szóval a kiskutya nem meri a dolgát végezni idegen helyen, hiszen ott már sok más kutya is megfordul. Nomost a kutya nemcsak biológiai szükséglet miatt űrit, hanem jelet is hagy, mégpedig elsősorban dominanciáját jelzi. A rangosabb kutya szinte miden más kutyát felülbírál. Nomost egy kölyökkutya a rangsor legalján van, ezért egy jól nevelt kutya "nem szól bele" a nagyok dolgába.
Van egy másik ok is, de ez ösztönszerű. A vadállatoknál a kölyökkutya ha a területén kívül hagyna nyomot, azzal más ragadozónak ajánlkozna fel eledelül. Ugyanis azok azonnal felismerik a védtelen, sőt kölyök állatot és keresésére indulnak.
Tehát a kiskutya részint "jólneveltségből", részint biztonsági okból nem végzi a sétáknál a dolgát, sőt visszatartja amennyire tőle telik - és hazaérve a biztonságba azonnal könnyít magán.
Ezért nem megszidni kell és nem mindenféle retorziót alkalmazni. Hanem a megoldás az, hogy lehetőleg olyan helyre vinni, ahol nincs, vagy csak kevés kutya fordul meg - és mindig ugyanarra a helyre. Ha nincs ilyen, akkor vinni kell egy kis mintát (újságpapír, vagy rongy, a vizeletével átitatva) hogy arra merjen rácsinálni.
Aztán a szobatisztaság gyorsabban létrejön, ha a gazda felismeri a kutyus előjeleit. Mindegyik másként készül neki a dolognak. Van, amelyik a földet szaglássza, van amelyik forog maga körül - szóval meg kell figyelni, hogy előtte hogy viselkedik. És ha elkezdi csinálni, akkor ölbe kell kapni és kivinni oda, ahova szánjuk, hogy a dolgát végezze. Mindig meg kell dicsérni ha jól csinálta. Megszidni két okból nem jó. Először is nem érti. Másodszor, ami sokkal fontosabb: nagy figyelmet szentel neki a gazdi a szidáskor. A kiskutyának ez pedig a legnagyobb jutalom, amit máskor is előidéz, még akkor is, ha a gazdi dorgálja. Tehát ha rossz helyre csinált, akkor teljesen természetesen el kell takarítani és a lehető legkevesebbet foglalkozni a kutyussal. Viszont ha el lett találva közösen a jó hely és szitu, akkor dicséret, játék és a gazdi hőn áhított figyelme. Amit a kiskutya szintén örömmel idéz elő.

Előzmény: Nedi916 (18715)
Nedi916 Creative Commons License 2013.10.26 0 0 18715

Sziasztok!

Hogyan tudnám a legkönnyebben és leggyorsan leszoktatni a 11 hetes kutyusomat, hogy a lakásba pisiljen. Elég sűrűn járok ki vele, mert a társasházhoz ahol élünk tartozik egy saját ki füves udvar, de így is elég sűrűn előforul, hogy miután bejöttünk akkor végzi kicsi dogát. 

windy12 Creative Commons License 2013.10.03 0 0 18714

Eladó egy fedeztetésért kapott első választású (a legszebb kölyök az alomból)  nyolc hetes sárga boxer kan kölyök. Mindkét szülő törzskönyves, fajtatiszta, az apa többszörös kiállítási  győztes, CAC, stb. Mind az apa, mind a szuka igen magasra állított nagytermetű boxer, a kölyök is magas lesz. Oltva, féregtelenítve, farokvágva, sporttársi áron azonnal elvihető.  Budapest, 18. ker.

 

A kölyök

 

 

A szuka

 

 

 

A kan

 

 

 

 

 

Hubabuba98 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 18713

helyesbbítés: 2 hetet!

Előzmény: Hubabuba98 (18712)
Hubabuba98 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 18712

Szia Nina888!

 

A pároddal egyszerre indultok, és érkeztek haza? Nálunk volt egy kis eltérés, így ki tudtuk kalkulálni. De nem egyszerű! Lehet kapni automata etetőtálat, ha gondolod keress rá neten. Jó, ha nem etetik többen (szerintem), ezzel erősíted a szemében majd, hogy Te vagy a gazdi, és függ tőled.

Én is otthon voltam 2 hete, mikor elhoztuk a kutyusunkat. Nem irigylem az első pár napot most tőled:D

De kívánom, hogy teljesen nagyon sok örömötök a picikutyusba, és sok egészséget, boldogságot!:)

Előzmény: Nina888 (18710)
oncogito Creative Commons License 2013.09.24 0 0 18711

Sziasztok, ide is bemásolok egy kérést:

 

"2013. szeptember 21-én találtam a Városligetben chip és nyakörv nélkül ezt a másfél év körül ivaros kan boxerkeveréket. Hazahoztam a négy gyerekem és a beagle kutyám mellé.

Viszonylag jól szocializált, de nagyon kamasz és nagyon nagyfiú. Szófogadó. Játékos. Puncsolós. Édes-aranyos pofa.

Keressük régi gazdáját, de most már elsősorban egy új szerető helyet, ahol energiáit lekötik, szeretik. Ivartalanítás után vagy kemény kézzel tartással egy álomkutya képe rajzolódik ki előttem.

Nem szeretném menhelyre adni, de a magamnak szabott határidő október 15. Annál tovább nem tudom itthon tartani. Bármilyen szellemi vagy gyakorlati segítséget szívesen fogadok.

Elérhetőségek: 70/703-6276, zsuzsa.halmos@gmail.com"

 

 

Nina888 Creative Commons License 2013.09.23 0 0 18710

SZiasztok!

 

Leendő boxer tulajdonos vagyok. Nagyon régóta szeretnék boxert, de eddig a körülmények nem voltak adottak. Régen volt már a családban, de én még nagyon pici voltam, így azokra az időkre nem emlékszem:) Inkább már felnőtt fejjel ismertem meg ezt a fajtát a parkokban, kiállításokon, ahol rendkívül megkedveltem.

 

Szeretnék majd a kis jövevénynek lehetőségeim szerint mindent megadni, de sajnos van 1-2 zavaró tényező amit nem tudom ti annó hogy oldottatok meg.

 

Úgy tervezem, hogy mikor elhozzuk a picit, ki fogok venni 2 hét szabadságot, hogy eleinte otthon legyek vele, és az egyedülléthez is fokozatosan szoktassam hozzá. Kertes házban lesz, de természetesen nem lesz kitiltva a házból.

Viszont sajna mint a legtöbb átlag embernek nekem is és páromnak is 8 órás munkaidőnk van.

Ti hogy oldottátok meg a napi 4x-i etetést?

 

Az első két hétben még oké, de sajnos utána nem fogok tudni hazarohanni megetetni 2x a kutyust.:(

Még esetleg talán párom anyukáját tudnám megérni, hogy ebben a kritikus időszakban járjon át hozzánk enni adni neki, de nem tudom mennyire szerencsés, hogy össze-vissza mindig más eteti...:S Vagy ez számít egyáltalán?

 

ELőre is köszönöm, ha tudtok segíteni, tényleg nem szeretnék majd rosszat a picinek.

HAJDUKER Creative Commons License 2013.09.23 0 0 18709

Kedves kutyások a figyelmetekbe ajánlok egy hasznos új találmányt!

 

EDDIG NEM LÉTEZŐ ÚJ TERMÉK! FERBOK KUTYAPISZOK FELSZEDŐ!

EGYSZERŰ, OLCSÓ, ESZTÉTIKUS.

Használatával kutyája okozott környezet szennyeződést rendkívül higiénikusan megszüntetheti.

KERESSE, HASZNÁLJA, AJÁNDÉKOZZA.

Használata: elsősorban közterületekről, de az udvaron belüli piszok felszedésére is kiválóan alkalmas. Ez az egyszerű praktikus,esztétikus eszköz rozsdamentes fényes acélból készül, zsebben is elfér. Használata rendkívül egyszerű, élettartama örök.

Az eszköz 4 méretben készül a kutyák testsúlyának megfelelően:
- az XL-es méret 10 kg
- az XXL-es méret 10-30 kg
- az XXXL-es méret 30 kg-nál nagyobb súlyú kutyák részére 1-2 piszok felszedésére
- a negyedik EXTRA méretű eszköz fa nyéllel van gyártva 2-6 piszok felszedésére alkalmas (udvarokról, telephelyekről)

 

Árak: Eszköz 1300-1750 Ft

         Komposztálható zsák: 600-780Ft/100 db

Alkalmazása: mind az ábrán is látható nem kell kézzel a zsákba belenyúlni, hanem a mellékelt komposztálható speciális anyagból és méretből készült zsákot kell az eszközre helyezni.

Minden méretű eszközre más zsák való és ezért ezt is figyelembe kell venni. Az eszközön és a zsákon is ez jelölbve van. Haználatkor mivel csomagoljuk az ürüléket semmi nem szennyeződik csak a zsák belseje. Tehát teljesen higiénikus és még olcsó is!

AZ ESZKÖZ ÉS A HOZZÁ TARTOZÓ KOMPOSZTÁLÓ ZSÁK MEGRENDELHETŐ A www.hajduker.unas.hu OLDALON!

 

Adry..11 Creative Commons License 2013.09.19 0 0 18708

Nincs mit ! :)

Remélem már minden rendben vele . :)

Előzmény: M and M (18705)
Hubabuba98 Creative Commons License 2013.09.08 0 0 18707

Szia Bazsi91!

Ugyan elég régi már a kérdésed, és biztosan a kutyus is meg van már, de azért leírom a saját tapasztalatot. Nálunk a szomszéd néninek van 20 macskája, és előszeretettel eteti a kóbor macskákat is. Mivel gondzzuk a kertet, mind hozzánk jár üríteni a frissen ásott földbe. Természetesen gondot jelent a kiskutyus számára, főleg, ha nincs meg minden oltása, amikor elhozzátok, ugyanis a parvo vírust (ami az egyik legbeszélyesebb a kiskutya számára) a macskák terjesztik. Nem beszélve a bolha stb. Mi eleninte nem engedtük ki az udvarra, csak mikor megkapta az összes oltást. Addig a macskákat próbáltuk úgy elüldözni, hogy követ dobsz felé (akár rá is), ami nagyon közel esik le hozzá, ettől megijed, és elfut. Sajnos résen kell lenni, hogy akárhányszor odamennek, mindig elkergesd, egy idő után elkezdi majd kikerülni a területeteket. (Nekünk ennél súlyosabb a helyzet, mert folyamatosan új macskák bukkanak fel, és születnek, mert persze ivartalanítva a saját 20 macskája sincs a néninek, és szaporodnak, mint a nyulak. A szomszédok látványos kiutálása sem gondolkodtatja el a nénit.) Nálunk konkrétan a macskák rátámadtak a kiskutyánkra, amikor kiengedtük a teraszra. Mivel Mona úgy szokta meg mellettünk, hogy "üldözzük" a macskákat, és nem felejti el, hogy riogatták, így már ő is ugat rájuk, elzavarja őket (bár még nem veszik komolyan), ebből szerintem később elég csúnya macska utálat lesz. A másik, amit tanácsolni tudok, hogy fogd meg a macskát, és vidd el egy állatmenhelyre, vagy sintér telepre, ha van lehetőséged rá. Esetleg egy sokkal távolabbi helyre. Én állatbarát vagyok, de tudom, hogy a kóbor macskák (még a házimacskák is) mennyire megtudják keseríteni az ember életét, mert nem ismernek telekhatárokat. Kíváncsi vagyok, eddig, mit sikerült elérnetek!

Előzmény: Bazsi91 (18701)
Hubabuba98 Creative Commons License 2013.09.07 0 0 18706

Szia M and M!  Milyen tünetek vannak még a kutyusnál??? Vigyázni kell, mert ki is száradhat! A mi kis boxerünknek most volt bélhurutja, ezt csak a 2. állatorvos derítette ki, és 4 napig kapott infúziót, mert már kiszáradt. A vékonyságra nekünk is azt mondták, hogy normális. Mert először hosszúságra fejlődik, és aztán szélesedik. Természetesen én sem találtam ezt egészségesnek!!! Véletlenül nem Pilisvörösvárról hoztátok a kutyust? Mert nekünk is holnap lesz 5 hónapos! Jobbulást!

Előzmény: M and M (18703)
M and M Creative Commons License 2013.08.22 0 0 18705

Köszönöm szépen!

Előzmény: Adry..11 (18704)
Adry..11 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 18704

Mi újpesen a Mancsokat ajánljuk ! Nagyon jó dokik vannak és nem annyira vésszes az ára sem ! :)

http://mancsok.hu/

Tysonom volt ilyen , hogy 2 hetente ment a hasa . Nekünk a Brit Care Junior Large Breed bárányos -rizses bevált !! :)

Előzmény: M and M (18703)
M and M Creative Commons License 2013.08.20 0 0 18703

Sziasztok! Van egy 4.5 hónapos boxer szukám, Mása. Olyan problémánk van, hogy elég sokszor megy a hasa. Próbálkoztunk különböző tápokkal, gyógyszerekkel, de csak ideig-óráig mutatkozik változás. A kedve ragyogó, vidám, eleven, kiegyensúlyozott kutyus, mégis aggaszt minket a dolog, na meg az is, hogy nagyon vékony. Az állatorvosunk azt mondja, hogy ez előfordul, majd kinövi. Tapasztalatok? Szintem ez nem normális... 

Tud valaki ajánlani egy jó állatorvost a IV.kerület környékén? Megmutatnánk másnak is, a biztonság kedvéért. Köszönöm a válaszokat előre is!

sutinor Creative Commons License 2013.07.30 0 0 18702

Gondolom a válasszal már elkéstem, de én amúgy sem tudok ebben igazán segíteni. Mi nem kertesházban lakunk, így nem volt Max-nek kölyökként kapcsolata macskákkal. Nem tudom, el tud-e kapni tőlük valamit. Nekünk telkünk van, és oda is átjárnak a macskák, és bizony amíg nem jártunk ki rendszeresen, addig WC-nek is tekintették. Kutyánk meg persze szorgosan takarított utánuk, amit igyekeztünk ugyan kinevelni belőle, de azért mindig volt, amikor már csak a szája "illatán" éreztük, hogy megint sikerült macskakakit ennie. Ez biztos nem tesz jót neki, de szerencsére még nem volt beteg. Persze el is kergeti a macskákat, így azok egyre ritkábban jönnek. Szóval szerintem a te kutymód is fogja védeni a területét.

Előzmény: Bazsi91 (18701)
Bazsi91 Creative Commons License 2013.07.17 0 0 18701

Üdv Mindenkinek!
Jövő héten leszek boxer tulajdonos és olyan kérdésem volna ,hogy vannak kóbor macskák az udvarban akik sajnos rendszeres látogatók ott :S Ez okozhat e bármilyen problémát a kölyöknek ,gondolok itt a betegségekre kártevőkre stb ??
Előre is köszönöm a választ
UI.: ha esetleg tudvalaki valami módot arra h  hogyan lehetne elzavarni a macskákat úgy h vissze se jöjjenek  azt szívesen várom! köszönöm!

K.Eni Creative Commons License 2013.06.20 0 0 18700

Kedves mindenki!

 

Új vagyok a fórumon és hamarosan új leszek a boxeresek táborában is. :)

Később majd jelentkezem mindenféle kérdéssel/kéréssel, infóval, fényképpel, most csak egy lehetőséget szeretnék közzé tenni.

 

Gazdit keres egy szép 7 hetes fehér kan boxer kiskutya (homogén, egységes, nagyon jó szülői párosításból). Az eladási árnál sokkal fontosabb, hogy szerető gazdikhoz kerüljön Timúr. Amennyiben érdekel valakit a kiskutya keresse Kiss Henriettet (Kiss.Henriett@symport.hu). Helyileg a kiskutya Budapesten van.

 

Semmi egyéb információval nem rendelkezem, így Henit keressétek. :)

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!