Keresés

Részletes keresés

Kriszti,Biggie,Maya Creative Commons License 2016.10.25 0 0 32760

Az első kört mindig szépen iven futja nem terelve, aztán ha ugyanaz a pálya akkor már megtanulta az lső körben és úgy agyalva futja le. :D

mindig ráfog a végén már első alkalommal is :) nagyon zsákmányos ilyen szempontból.

Előzmény: Törölt nick (32757)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 0 0 32759

Gratulálok a szépségednek! :D

Előzmény: Nikolett Medveczky (32752)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 0 0 32758

Hát már nagyon pasi! ♥

Előzmény: Kriszti,Biggie,Maya (32755)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.25 0 0 32757

De jó volt látni ezt a coursinget!!! :DDDD

 

Az néha baj, hogy agyalnak :D mert nem követik a pályát, az meg versenyen hiba :D meg az is, hogyha nem rongyol rá a végén a zsákmányra :D nekem volt, hogy Rocky lefeküdt...járta körbe, terelte, hogy naaaa indulj már el :D de nem fogott rá :D szintén pontlevonás :D a vadászkutyások meg nevettek :))) hogy neszenekedjuhászkutya :))))

Előzmény: Kriszti,Biggie,Maya (32753)
Nikolett Medveczky Creative Commons License 2016.10.25 0 0 32756

Hát én úgy vagyok vele hogy nem szeretnék csak úgy oda állítani. Szeretném ha elötte tudnánk birkázni. Meg nézném hogy tetszik neki stb... Jövöre férjemnek reményeim szerint meg lesz a jogsija is és nem lesz gond többször el menni birkázni mert ösztön próba ide vagy oda szeretnék járni vele :) Onixal nagyon ügyesek vagytok :) És tényleg egyre pasisabb :)

Előzmény: Kriszti,Biggie,Maya (32754)
Kriszti,Biggie,Maya Creative Commons License 2016.10.24 0 0 32755

On' szombaton volt 8 hónapos, kezd pasisodni végre :P

Kriszti,Biggie,Maya Creative Commons License 2016.10.24 0 0 32754

A terelő ösztönpróbán megnézik hogy van e ösztön a kutyában, ha fut a birka után már megadják. Nem sok vizet zavar a nagyvilágban, nekem azt mondták pénzkidobás és a fél éves kutyámnak megadnák már nulla tréning után. Én meg úgy vagyok vele, hogy tanuljunk meg terelni úgy ahogy illik, az ösztön ott van a kutyában, nem kell azt tesztelni :D

Előzmény: Nikolett Medveczky (32752)
Kriszti,Biggie,Maya Creative Commons License 2016.10.24 0 0 32753

Na hát jó rég néztem fel ide, közbe történt egyesmás velünk.

Például megvan a második terelésünkről a videó, booorzasztó, így visszanézve kész röhej, de tanultam belőle, legközelebb igyekszem kamatoztatni a látottakat.

 

 

Aztán voltunk újra coursingen, nagyon élveztük, a nap is egész végig sütött és Onix újra jó formában volt :) Meg is jegyezték a szervezők is, hogy öröm őt minden alkalommal látni, plusz jó, hogy itt van mint juhász, mert annyira más a futás stílusuk mint az agaraknak (rajtunk kívül még 1 border és 1 aussie volt) Mert mig egy agár csak fut eszeveszetten a nyúl után, addig a juhászok azon agyalnak sprint közben hogy "ha balra menne a nyúl akkor hogyan kéne futni de mivan ha jobbra megy mert akkor meg igy kéne futni" :D :D :D
Videók az ominózus pillanatokról :D :



 

És hát mivel 8 hónaposak lettünk, beújítottam neki egy, most már pasis nyakörvet is :P

 

Nikolett Medveczky Creative Commons License 2016.10.19 0 0 32752

Sziasztok.

Már rég voltunk itt :).

Szeptember 17-én meg szereztük a HJCH címet ekkor voltunk 10 hónaposak. Remélhetőleg jövő év elején  el jutun végre terelni is valahová és pár terelés után tudunk tenni egy ilyen ösztön próba teszt félét. Nagyon kiváncsi vagyok már arra hogy vajon mit szól a birkákhoz :)

 

Magyarné Anna Creative Commons License 2016.10.15 0 0 32751

Így van, van, amikor a kutya érdeke. Nem lett volna itt se rossz dolga, ha megmarad, de szerintem nem kell magyarázni, hogy több idő jut rá úgy, hogy nem nyolcadik kutya és betölti azt a "funkciót", amit várnak tőle - az új helyén csak kedvenc és hobbi agilityzik. :-) Itt sok dolga lett volna, ha terhelhető lett volna, de sajnos nem bírta a nyomást, sem olyan formában, ha egész napon át folyamatosan kellett volna teljesíteni, dolgozni, sem úgy, ha egy-egy adott helyzetben intenzív terhelés alá került (pl. bárányukat féltő anyajuhokat kellett A-ból B-be mozgatni). Egyszerűen teljesen szétesett mentálisan, ha terhelve volt és ez nem változott idővel, pedig sokáig reméltem, ha beérik, akkor ez jelentősen javul majd, de nem... az az igazság, soha többé nem fogok a jövőben erre várni egy kutyámnál sem. Wish és Nell mindketten már 3 hónaposan képesek voltak terelni és bírták a nyomást, Eve 4 hónaposan még rá se akart a birkákra nézni és kezdettől látszott, hogy... hogy is mondjam. Túlságosan érzékeny. És ez nem jó, mert ha egy border a birkákon nem mutat jót, lehet csinálni az önámítást, hogy másban majd jó lesz, igazából idő kérdése, hogy mikor jönnek a felszínre egyéb területeken a problémái. A túlzott érzékenység és ha nem terhelhető egy kutya, nem kívánatos, az ilyen egyedeket nem szabad(na) tenyésztésbe vonni.

Előzmény: Kriszti,Biggie,Maya (32750)
Kriszti,Biggie,Maya Creative Commons License 2016.10.15 0 0 32750

Itthon még nincs akkora munkakutyás mentalitás mint ott, ott azért már vagy 100 éve ha nem több úgymond hogy hivatalosan dolgoznak a kutyákkal, itthon meg még azt se tudják mi a különbség a munkakutya meg show kutya között, pedig van kutyája és igyekszik dolgozni is vele. Én nem ítéllek el, ugyanúgy ahogy Kárpáti Dalmát sem, hogy volt egy szuper malija, Dapa, de meg kellett válnia tőle, ami felelősségteljes döntés mindenkitől, hogy ha valami nem megy akkor nem erőlteti, ennyi. Most ugyanúgy boldogan él és virul Dapa csak éppen ÖV-ben jeleskedik, mert az fekszik a kutyának mint a sportok (azokban is szuperül helyt állt de ő inkább ÖV-s kutya mint agility, ennyi!)

 

Előzmény: Magyarné Anna (32749)
Magyarné Anna Creative Commons License 2016.10.14 0 0 32749

Wow, jó kis törzskönyv! :-)

Nekem is volt egy Dewi Tweed ill. Serge Glen unokám, de eladtam, mert sajnos nem vált be... most kanapényomaték Ausztriában, nem kell ilyen csúf gonosz anyajuhokkal meg kosokkal megküzdenie... azóta nekem valahogy még inkább az ún. stock dog típusok jönnek be jobban... inkább megküzdök vele. :-) Nem azt mondom, hogy nem lehetett volna egy jó kutya, de pont belenyúltam. Hát ilyen is van... arról nem is beszélve, hogy még a csípője se lett jó. :-( Ő tipikus példája volt annak, hogy nem minden arany, ami fénylik. Pedig Kevin Evans-tól volt Wales-ből és egy vagyonba került. Sajnálom nagyon szegényt, de annyi kutyánk van, hogy egy sokadik hobbikutyának már nem tudtuk megtartani. :-( Tenyészteni nem lehetett volna így, terelésre igazából nem lett alkalmas, így meg, hogy második kutyája egy kedves családnak, lakásban él, sokkal több foglalkozás jut neki, mint nálunk nyolcadikként úgy, hogy pont arra nem volt használható, amiért vettük. Arra meg ennyi kutyát luxus tartani, hogy etessük és pár órára kivegyük labdázni a kennelből, mert jaj de szeretjük. Ilyenem volt már eleve kettő, ők maradnak, bármi is történjék, de több már nem fér bele a pet kategóriába se időben, se pénzben.

Nálunk itthon ebből nagy ügyet csinálnak sokan, az angoloknál, íreknél teljesen normális dolognak számít, ha egy kutya nem válik be munkakutyaként, akkor eladják kedvencnek.

Előzmény: Kriszti,Biggie,Maya (32748)
Kriszti,Biggie,Maya Creative Commons License 2016.10.14 0 0 32748

Nagyon pofás :)

 

Tenyésztő nénink is beújitott, Walesi import szuka, Kia.

"Kia's lines go back to Aled Owen's Bob and Roy, Gwynfor Owen's Zac, Richard Millichaps' Bob and Don, Dewi Tweed, Kevin Evan's Mirk...

Her sire is same sire of a top priced bitch at Bala Sheepdog Sale November 2015. Video: https://www.youtube.com/watch?v=tgWrQk68Om0&

Now she is just sweet happy puppy, wagging her tail all the time with smile on her face. Such a sweetheart!"

 

 

Nagyon komoly kinézetű kiscsaj, kiváncsi vagyok mivé cseperedik! 

Előzmény: Magyarné Anna (32747)
Magyarné Anna Creative Commons License 2016.10.14 0 0 32747

Igen, lenyúltam Serge oldaláról anno, mert nem nyilvánosan osztotta és meg akartam valakinek mutatni, akinek Serge nem ismerőse. :-)

Előzmény: Kriszti,Biggie,Maya (32746)
Kriszti,Biggie,Maya Creative Commons License 2016.10.13 0 0 32746

Most nézem, ezt te töltötted fel :D

Előzmény: Magyarné Anna (32744)
Kriszti,Biggie,Maya Creative Commons License 2016.10.13 0 0 32745

Miért nem láttam én még ezt a videót róla??!! Hát ez csúcs !! Kirázott a hideg is :) Pedig végigpásztáztam az összes felmenőt mielőtt még eldöntöttem 110 %.osan hogy nekem innen kell kutya. Igazából nem tudnék olyat mondani aki kevésbé tetszik anyai-apai ágon, mindegyik kutya az esetem de ezt a videót nem láttam EDDIG. Köszönöm :)

Előzmény: Magyarné Anna (32744)
Magyarné Anna Creative Commons License 2016.10.13 0 0 32744

Majd belejössz! :-)

Én meg hülye vagyok, mert nem Jim, hanem Bill, mindig összekeverem ezt a két kutyát.

Szóval én erre gondoltam, de Jim se rossz:

Előzmény: Kriszti,Biggie,Maya (32743)
Kriszti,Biggie,Maya Creative Commons License 2016.10.13 0 0 32743

Köszi!

Ehhez képest most visszanéztem a vasárnapi tréninget, hát no comment :D Nem volt egy értelmes megmozdulásom se, a kutya marha jól balanszolt nade azért, mert kb. semmit se tudtam a helyzettel kezdeni :O szörnyű :D Nade majd legközelebb ... :)

 

Előzmény: Magyarné Anna (32742)
Magyarné Anna Creative Commons License 2016.10.12 0 0 32742

Nagyon ügyi és Te is! :-)

Előzmény: Kriszti,Biggie,Maya (32740)
Magyarné Anna Creative Commons License 2016.10.12 0 0 32741

Néztem a törzskönyvét anadune-on, nagyon jó! :-) Különösen az apai nagyapja, azzal szerettem volna egy almot csinálni, csak eladták valahová Brazíliába vagy Amerikába, ha jól tudom.

Előzmény: Kriszti,Biggie,Maya (32739)
Kriszti,Biggie,Maya Creative Commons License 2016.10.12 0 0 32740

Első terelésünk nekünk :)

Előzmény: Kriszti,Biggie,Maya (32739)
Kriszti,Biggie,Maya Creative Commons License 2016.10.12 0 0 32739

Jaigeeen, tudtam ám!! :D:D :D nem tudtam hirtelen hogy Bánki vagy Szarvas, de olvastam már múltkor róla és tervezem az utazást jövőre :)

A világos szem nem stimmel csak, szép barna szemünk van :)

Onix is igazi pasinak érzi már magát, aztán most 7,5 hónapos :D Ő érzékeny típus, nagy arccal, de ilyet akartam, mármint nem dominánsat, hogy elsőnek ne fussak falnak, pont ahogy te is irtad :) Pedig a felmenői neki is munkakutyák, farmon élő, dolgos ebzetek, de azért könnyen kezelhetőek a szüleink.

Naaagyon cuki, milyen magabiztos és lelkes :) 

Előzmény: Magyarné Anna (32738)
Magyarné Anna Creative Commons License 2016.10.12 0 0 32738

Mi el vagyunk kényeztetve, nekünk itthon van 40 birka és 3 hektár terület. :-) De ha már összeengedés, itt helyben szuperebb hely ehhez nem is lehetne, gyertek el majd hozzánk! Megtalálsz minket a fészen, mint Bánki Terelőkutyás Központ. :-) Jó lenne találkozni veletek, már csak azért is, mert a rövid szőr- álló fül - trikolor - világos szem a gyengém. :D :D Nell is ilyen lett, pedig teljesen véletlen, mert amikor a tenyésztőjének írtam, hogy kutyát szeretnék, csak a munka-típust határoltam be, ehhez képest külsejében is kihúztam a jackpotot. :D Nem egy egyszerű kutya, de nem panaszkodom, pontosan ilyet szerettem volna. :-) Eszméletlen terhelhető, kitartó és bátor. Most hat és fél hónapos, tehát tombol a kamaszkor és hát neki teljes meggyőződése, hogy a világ márpedig őérte van. :D Egyébként nem félek attól, hogy ha beérik, nagyon jól együtt dolgozunk majd, de meg kell őt győzni arról, hogy mi a rangsorbeli leosztás és nem adja egykönnyen. :-) De úgy vagyok vele, ez az ára annak, hogy később soha semmilyen helyzetből nem hátrál ki. Ami miatt egy szuper munkakutya, pont amiatt kicsit nehezebb is vele, na ő a megtestesítője annak, hogy a munkaborder nem való első első kutyának.

Az első kutyám, aki már 9 éves, egy tacskó-terrier keverék, na, Nell őt is übereli. :D :D :D De imádom! :-)

Ez volt az első terelése 4 és fél hónaposan:

 

Ez meg az egyik alomtesója Írországban:

Előzmény: Kriszti,Biggie,Maya (32737)
Kriszti,Biggie,Maya Creative Commons License 2016.10.12 0 0 32737

Az angolom ugyan nem a legjobb, hogy teljesen megértsem őt de vannak rajtam kivül olyanok akik kisegitenek, szóval csapatmunkában szépen haladunk előre :D Második alkalommal voltunk most és már kivitt minket a nagykarámba, mert első alkalommal is mindent megcsináltunk amit meglehet a körkarámban. Az már más kérdés, hogy kb sokkot kaptam, hogy nagy terepen kell lennünk de szuper élmény / érzés volt !!! Alig várom a következőt, mert most megint tanultunk új dolgokat, nagyon megakarom csinálni legközelebb ezeket jóól!! :) Szuper ez a terelés, egyik másik sport nem jön át igy mint ez! Ez a dolog teljesen más. Lehet agilityzni velük, meg bármit csinálni, de itt látni és érezni rajtuk, hogy önmagukat adják :)

Ti hova jártok terelni? Szarvas tanya ha jól rémlik?! Jó lenne összeengedni a vadállatokat majd a közeljövőben és eszmecserét folytatni :)

Előzmény: Magyarné Anna (32736)
Magyarné Anna Creative Commons License 2016.10.11 0 0 32736

Köszi :-) és Neked is gratula! :-)

Wolfi szuper tréner és szeret magyarázni is, kérdezz tőle! :-) Igazán majd akkor áll össze, ha sokat csinálod, az első kutyával törvény szerűen bénázik még az ember, de a sokadikkal is megesik. :-)

Tök jó, hogy tereltek, fb-n is szoktam nézni a képeid. :-)

Előzmény: Kriszti,Biggie,Maya (32734)
Kriszti,Biggie,Maya Creative Commons License 2016.10.11 0 0 32735

Coursingen is jártunk a Bödei Agár Mustrán, olyan agyas már, hogy simán a "nyúl" elé fut :D

 

1. kör https://www.youtube.com/watch?v=8F092OJdMOY

 

2. kör https://www.youtube.com/watch?v=sLsMElHlg0w

 

Kriszti,Biggie,Maya Creative Commons License 2016.10.11 0 0 32734

Gratulálok hozzá!!! És sok sikert :D Nekem Onix első borderem a két beagle után, viszont mázlista vagyok, nagyon jól kezelhető kutya, legalábbis nem engedek neki (biglik mellett megedződtem :D ) és nem hagyom elkanászodni, pedig manapság kinyílt a csipája ahogy kamaszodik meg pasisodik :)

 

Voltunk terelni megint, egyszerűen álom ahogy dolgozik, csak jó lenne nekem is megértenem és megtanulnom az egész metodikáját mielőtt lehúzom szegény teljesítményét. De egész jól megértjük egymást a birkák mellett is, igazából miután megértem mit csináljak, ő már csinálja is :O :O Esetleg nincs valami olvasmány amit érdemes elolvasni egy kezdőnek erről? Wolfgang a trénerünk, szuper ahogy átadja a tudást csak még is előrébb lehetnénk ha az én fejemben is meg lennének a dolgok vagy nemtom :D

 

 

Előzmény: Magyarné Anna (32733)
Magyarné Anna Creative Commons License 2016.10.11 0 0 32733

Írországból hoztuk, tenyèsztője Pat Byrne. Az apja egy ottani top kan, Ted, J. O'Donnell a gazdája. Itt nem ismert ez a vonal. Az anyja Pat valaha legjobb tenyész szukájának a lánya, Kim. Elég erős kutyák, a felmenők marhákkal is dolgoznak. Negyedik borderem, de fel kellett kötnöm a gatyamadzagot vele. :D

Előzmény: Kriszti,Biggie,Maya (32732)
Kriszti,Biggie,Maya Creative Commons License 2016.10.10 0 0 32732

Egyemmeg, hát ő ki? Nagyon formás :)

Előzmény: Magyarné Anna (32731)
Magyarné Anna Creative Commons License 2016.10.07 0 0 32731

Annyira jól néz ki ez a kutya!

Kicsit hasonló az én új szerzeményem, csak szukában és kicsit több az anyag benne. :-) Neki is esélyesen álló füle lesz. :D

Előzmény: Kriszti,Biggie,Maya (32730)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!