Keresés

Részletes keresés

molnarzsoltattila Creative Commons License 2008.06.17 0 0 560

Sziasztok!

Omega (gitár) kottákat, kottáskönyvet keresek. Előre is köszönöm: mr.mzsa@freemail.hu

csillagpor. Creative Commons License 2008.05.13 0 0 559

Az idei év nem valami bíztató. Mostanában ritkábban járok az omega.hu-ra és a legutolsó közlemény alapján úgy tűnik, hogy idén pihennek ezek a nagyszerű emberek.

Előzmény: Rolling (552)
Gallicus56 Creative Commons License 2008.05.07 0 0 558
vcsilla Creative Commons License 2007.12.13 0 0 557
Itt is kapható, 2.790,.ft-os áron:
http://www.rockdiszkont.hu/omegadiszkont/index.html
Előzmény: Rolling (556)
Rolling Creative Commons License 2007.10.19 0 0 556

Megjelent az Omega Red Star című klaszikus 1968-as angol lemeze CD-n!

 

A Corában kapható tuti, máshol még nem láttam.

Rolling Creative Commons License 2007.09.01 0 0 555

Nagyon jó, hogy beraktad, köszi szépen.

 

Kicsit furcsa a csaj magyar kiejtése, meg az is, hogy nem Kóbor hangján szól a dal, de eddig ez a legjobb nem Omega verzió, amit hallottam.

Előzmény: Törölt nick (554)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.31 0 0 554
HG. Creative Commons License 2007.08.03 0 0 553

Tud valaki némi infoval szolgálni magáról a koncerthelyszínről?

Bevallom, nem szereten az ilyen parkolós koncerteket, sem az ilyen árukapcsolásokat, noha zeneileg nagyon is érdekelne a dolog.

Egyáltalán hány ember fér oda normálisan? Hol fognak ülni?

Egy ilyen térképet találtam csak...

Rolling Creative Commons License 2007.08.03 0 0 552
A színházi babona szerint rossz főpróbát sikeres premier követ!

Bízzunk ebben.
Előzmény: pityim palko (551)
pityim palko Creative Commons License 2007.08.01 0 0 551
Én sem örülök, hogy ilyen beszámolót kellett írnom. De nem akartam becsapni senkit azzal, hogy azt írom ez egy szuper buli volt.
Vegyük egyszeri kisiklásnak, a Hungaroringen biztos jobb formában lesznek.
Előzmény: Rolling (550)
Rolling Creative Commons License 2007.08.01 0 0 550
Ezen beszámoló után mindenki megrohanja a jegyárusító helyeket!

Amúgy nem túl biztató a dolog, de azért természetesen ott a helyem Mogyoródon. Ha valaki(i) Szegedről jönn(én)e(k), igény esetén társulhatunk az útra.
Előzmény: pityim palko (545)
Nagyi981 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 549
Nyaralás miatt feleslegessé vált omega koncertjegyeimet továbbadom! augusztus 4. hungaroring
pityim palko Creative Commons License 2007.07.31 0 0 548
Felraktam a beszámolómat a honlapomra: pityipalko.uw.hu
(A képek megtekintéséhez IE szükséges)
pityim palko Creative Commons License 2007.07.30 0 0 547
A Babilon és a Hajnali óceán nagyon tetszett, a Metamorfózist és az Éjféli koncertet jól előadták, A Fekete pillangóban sajnos szeintem nem volt erő, a Gyöngyhajó lány elég furán szólt.
Előzmény: pityim palko (545)
pityim palko Creative Commons License 2007.07.30 0 0 546
Az kimaradt, hogy 20:00-tól 20:40-ig nagyon bizonytalannak tűnt a koncert megrendezése. A színpadot jócskán leengedték, a hangfalak felét leszedték majd a földre tették(a későbbiekben is ott maradtak, talán ezért is volt halk a buli, de más megoldás nem volt), a dobók felborultak, a színpadot kamionhoz kötötték és kiékelték.
Aztán 20:40 körül Molnár menedzser bejelentette, hogy lesz buli.
Az első fél órában még volt egy kis szél, majd az utolsó 30 percben jött az eső. Nem volt veszélyes az időjárás a koncert közben, a nagy vihar szerencsére elkerülte a várost.
Előzmény: pityim palko (545)
pityim palko Creative Commons License 2007.07.30 0 0 545
Beszámolóféleség Keszthelyről: Csak erős idegzetű Omegásoknak ajánlom:)

A kivetítő és a megkoreografált fények hiányát betudom az időjárásnak. A hang is idevehető(elég halk buli volt, hátul nem tudom mit hallottak belőle), de azért talán Mihály Tamást kihangosíthatták volna a koncert elejétől az időjárástól függetlenül is.

Viszont: - Mihály két zenésztársával üvöltözött a színpadon, az egyik (Benkő) el is hagyta a helyét mintegy 2 percre.
- A közönség végig jó volt szerintem, ennek ellenére csak a "kiabálós zenész" volt hajlandó visszajönni a Régi csibészekre. A többiek az öltözőben voltak az elmondása szerint, így elmaradt a ráadás. Azt hozzáteszem, hogy a koncert így is 2 órás volt, de azért ez a szám még járt volna az akkor már ázó, kb. 3000 főnyi közönségnek.
- Benkő felett szerintem eljárt az idő, a Gyöngyhajú lányt elég furán kezdte, és a "számában" a Nem tudom a nevedben is kisegítésre szorult.
- Mecky ha egy számban szóló volt, ő már ment is le. Szinte csak annyi időt töltött a színpadon, amennyi nélkülözhetetlen volt a koncert zavartalan lefolyásához.
Több helyen olvastam, hogy hamisan énekelt, nekem ez nem tűnt fel.
- Én lelkesedést csak Elefánton és Cikin láttam, a többiek elvoltak. A 2004-es zegi, és a 2005-ös Pecsa bulin sokkal felszabadultabbnak és lelkesebbnek tűntek.

Nem tudom, hogy mostanában minden koncerten ennyire motiválatlanok és kedvetlenek, vagy csak a keszthelyi időjárás zavarta meg őket.
Mindenesetre szombaton tényleg egy üzleti vállalkozásnak tűntek ( az őket nem kedvelők hívják így őket), amelyik messze van a csúcstól. Nagyon messze.
Kíváncsi vagyok a folytatásra.

A műsor azonos volt mint Győrben, a Régi csibészeket leszámítva.
Massafan Creative Commons License 2007.07.27 0 0 544

Üdv! Akinek kéne augusztus 4-i hungaroringi Omega koncentrte  2 ülőjegy a tirbünbe fél áron,  jelezzen! 

 

emailcímem: practisegamer@gmail.com

Törölt nick Creative Commons License 2007.07.11 0 0 543

A Könyvelő álma az utoljára (az idei győri buli előtt) 1999-ben a Népstadionban hangzott el

 

A helyszín stimmel, az időpont nem. 2004-ben is volt. Ott voltam, emlékszem (igazából pont azért, mert a turné programjában nem szerepelt, így épp eléggé meglepődtünk rajta).

Előzmény: Dargun (542)
Dargun Creative Commons License 2007.07.11 0 0 542
A Könyvelő álma az utoljára (az idei győri buli előtt) 1999-ben a Népstadionban hangzott el, Keresztes Ildikó és Edwin Balogh (Nem a miénk az ég, White Dove) vendégeskedése után Mecky erre jött be ismét a színpadra. A Gammapolist tavaly áprilisban Szabadkán játszották ''menetrendszerint'' a Nyitány után, utána Pozsonyban
már ez a Nyitány ('87-es), és vele együtt az Addig élj következett. Idén áprilisban Kozármislenyben amikor a rajongók átadták a Gammapolis-csillagot (vagyis az azt igazoló bizonyítányt), akkor Mecky konferálásával élve ''versenyen kívűl, stílúsosan'' eljátszották. Egyébként nincs most benne a programban.
Előzmény: Törölt nick (541)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.10 0 0 541
2004-ben a Puskásban. Turnéműsorban nem volt, ez 100%.
Előzmény: Rolling (539)
pityim palko Creative Commons License 2007.07.10 0 0 540
2004-ben a zegi koncerten voltam, ott biztos nem volt.
2005-ben a Pecsa bulin voltam, úgy emlékszem ott sem játszották.
Előzmény: Rolling (539)
Rolling Creative Commons License 2007.07.10 0 0 539
Vagy 2004-ben, vagy 2005-ben volt a Könyvelő álma, az biztos.
Előzmény: pityim palko (538)
pityim palko Creative Commons License 2007.07.09 0 0 538
2004-ben biztos nem volt a Babylon és a Könyvelő álma a vidéki turnén.
A könyvelő álma szerintem még 2005-ben sem.
Előzmény: Törölt nick (537)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.09 0 0 537
Én úgy emlékszem, a Könyvelő álma csak a Puskásban volt 2004-ben, a vidéki turnén nem (akárcsak a Babylon, de az a Könyvelővel ellentétben be is került a következő évi műsorba).
Előzmény: Rolling (536)
Rolling Creative Commons License 2007.07.09 0 0 536

2004 óta lényegében folyamatosan koncertezik az Omega, és ez nagyon jó.

Ugyanakkor a műsor nem nagyon változott, egy-két dal cserélődött csak. A most új számként szereplő Könyvelő álma és Éjféli koncert is volt 2004-ben, aztán 2005-re kiestek.

Sokkal nagyobb az Omega repertoárja, és lehetne mostanra már egy valóban új műsor is a kötelező 10-12 dal mellett.

A Rolling Stones 40-45 dal variál egy túrnén belül, így nincs két egyforma Stones koncert.

Aztán el tudtam volna képzelni Keresztes Ildikónál az 56 csepp vér fantasztikus blues dalát a Nem a tiéd ... helyett. Apropója is lett volna a váltásnak, hiszen Mihály Tomi a szerzője.

 

Na mindegy, elégedjünk meg azzal, hogy még mindig él az Omega.

freestate Creative Commons License 2007.07.08 0 0 535

A madár is volt, igen. Amúgy lehet, hogy a Léna után még volt valami az utolsó 3 előtt, de a pontos sorrendre nem emlékszem (túlságosan magával ragadott megint a koncert, remélem elnézitek:)). A setlist viszont nagyjából ez volt, remélem nem hagytam ki semmit:

 

Nyitány

Addig élj!

Tízezer lépés

Életfogytig Rock and Roll

Napot hoztam csillagot

Időrabló

Babilon

Fekete pillangó

Hajnali óceán

Éjféli koncert

Nem tudom a neved

Őrültek órája

Nem a miénk az ég

Végül ez a tangó

Ballada a fegyverkovács fiáról

Metamórfózis 2.

Madár

Egy könyvelő álma

Csukány

Léna

Petróleumlámpa

Gyöngyhajú lány

Régi csibészek

Előzmény: pityim palko (533)
pityim palko Creative Commons License 2007.07.08 0 0 534
Az elsőért kár, a másik kettő már régóta szerepelt a koncerteken.
Előzmény: Hierro Nyh. (532)
pityim palko Creative Commons License 2007.07.08 0 0 533
A Hajnali óceánnak örülök, még nem hallottam élőben.
Kóbornak eléggé össze kell szedni magát abban a számban, nem könnyű előadni.

"ezért az utolsó 4 szám a legnagyobb slágereik voltak: Léna, Petróleumlámpa, Gyöngyhajú lány, Régi csibészek. Máskor azért ezeket jobban el szokták osztani (bár lehet, hogy már tavaly is így volt?)."

205 körül még a Metamorfozis és a madár is beékelődött közéjük.
Tényleg, a madár még műsoron van?
Előzmény: freestate (531)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2007.07.07 0 0 532
A Mozgó világ, az Ezüsteső és a Gammapolis már tavaly sem volt műsoron, utóbbit idén a két pécsi koncerten (Alexandra céges buli + Kozármisleny) vették vissza.
freestate Creative Commons License 2007.07.07 0 0 531

Üdv!

 

Szóval a tegnapi koncertről...

Az Omega fantasztikus volt, már nagyon hiányzott (utoljára tavaly a Kisstadionban láttam őket). A legjobban a Babilon, Hajnali óceán, Nem tudom a neved, A Könyvelő álma, Metamorfozis, Időrabló számok jöttek be (szóval a kedvenceim). Látszott a setlist összeállításánál, hogy nem csak die hard fanokra számítottak, ezért az utolsó 4 szám a legnagyobb slágereik voltak: Léna, Petróleumlámpa, Gyöngyhajú lány, Régi csibészek. Máskor azért ezeket jobban el szokták osztani (bár lehet, hogy már tavaly is így volt?). A hangzás kicsit gyenge volt, Mekieből sokszor semmit sem lehetett hallani. Elefánt nagyon ott volt, előadta azt is, hogy szóló közben a bal kezével a fejét "vakarászta", a közönség legnagyobb örömére. Szóval tényleg élvezhette a koncertet. Viszont a gitárból se mindig lehetett mindent kihallani, a dob, és a basszus viszont nagyon jól dübörgött. Ciki pedig csúcsformában van, ő a banda motorja, lelke szerintem.

Én a közönséggel nem voltam igazából megelégedve, de mivel ugye ingyenes buli volt, nagyjából ezt vártam. Alig tudtam bejutni középre, majdnem meglincseltek gyerekes anyukák, apukák:) De mindent elmond a helyi lap (Kisalföld) beszámolója, miszerint eddig minden évben 10000 ember jelent meg a nyári megnyitón, tegnap viszont 50000-en voltunk állítólag!

 

A Mozgó Világot én is nagyon vártam, de a Metamorfozis kárpótolt érte, számomra az hasonló hangulatú szerzemény.

 

Sajnos külföldi út miatt nem tudok kimenni a Hungaroringre, de remélem hamarosan azért látom őket újra. Valahol, valamikor...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!