Keresés

Részletes keresés

Amocsok Creative Commons License 2002.09.05 0 0 57
Igazad van.
Én csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy megint folyik a barom nagy általánosítás.
Szürke.
Olyan is van a palettán.
Előzmény: bojár (54)
1valaki Creative Commons License 2002.09.05 0 0 56
Kedves GIS!

1x1 barátunk azt kérte a 35-ben, hogy ezentúl kicsit visszafogottabban ócsároljuk a jobbosokat. Ilyen hozzászolásokkal nagyon megnehezíted a dolgunkat.

Előzmény: Törölt nick (53)
Amocsok Creative Commons License 2002.09.05 0 0 55
Ez egy karakán válasz.
Gratulálok!
Fanyalgók csatlakozzanak!
Én nem vagyok ilyen tökös legény. Megtartom.
Előzmény: kábelbúvár (50)
bojár Creative Commons License 2002.09.05 0 0 54

Amocsok, persze el kell szakadni Bp. meg Győr környékétől, ez igaz.
De, ezt magyarázd meg a budapesti piacokon vásárló, fővárosi szomszédasszonyomnak.
A média hurráhangulatára nem adnak neki olcsóbb kenyeret...
Előzmény: Amocsok (46)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.05 0 0 53
Mitől lenne jobb? Már eddig sok élelmiszer ára felfelé kúszott a választások óta, jövőre távfűtés, gáz, közlekedés az inflációt meghaladóan lesz emelve. Béremelés 2005-ig a kormánynyilatkozaz szerint nem várható. A kormányváltás járulékos költségei között szerepel a teljes zárcsere, új zárak felszerelése, riasztó, biztonsági ajtó installálása. Ráadásul ismét itt a közbzonytalanság, elég ha csak a móri mészárlásra vagy a legutóbbi napok robbantásos merényletére gondolunk. A d-209 kormánya eddig csak vitte a pénzt, hozni semmi sem hozott. Amit meg hoz, visszaveszi inflációval, adóval. Ráadásul jól emlékszem, hogy a tévében nem 50%-ról, hanem dupla bérről beszélt többször is több emeszpés nyilatkozó. Márpdig a dupla bér az 100%-os emelést jelent...
Előzmény: andzsin (-)
bojár Creative Commons License 2002.09.05 0 0 52
Maplesyrup,
Én sem tudom, mi is a pontos törvényi szabályozás az ilyen és ehhez hasonló kérdésekben.
Azért is mondtam, hogy októberben már lesz értelme a fizetési-slájfni összenézésének, addig én szkeptikus vagyok:-)
Előzmény: maplesyrup (39)
Wic Creative Commons License 2002.09.05 0 0 51
És mi van a papírodon?
Persze ha nem idiszkrét a kérdés..

Wic

Előzmény: Törölt nick (49)
kábelbúvár Creative Commons License 2002.09.05 0 0 50
Visszaküldöm az egészet!

Ott rohadjon rájuk!!!

Törölt nick Creative Commons License 2002.09.05 0 0 49
Igen.
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.05 0 0 48
De mit ér az emelés? Megindultak fölfele az árak, jövőre pedig elszabadulnak.
Előzmény: Törölt nick (47)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.05 0 0 47
Lehet, de néhány nyugdíjas sem ugrott ki a bőréből, mikor meghallotta, hogy visszaáll imádott pártja a régi típusú nyugdíjemelésre (utólag, egy évvel később), meg annak sem, hogy nem lesz 13 havi sem. Igaz, már nem lepődnek meg annyira, mint amikor koppantak a 19000 forinttal, amely az ígéretekkel szemben nem épület be... legalább megtanulják a leckét, a komcsi lop-csal-hazudik. Tanulópénz a 19000 ft
Előzmény: Propertius (40)
Amocsok Creative Commons License 2002.09.05 0 0 46
Nem csak neked!

Olvasgatom a 8000 FT-os pótlékot. El kellene már szakadni egy kicsit Bp-től meg Győr környékétől.
Keleten még a fogalom is ismeretlen (kerületi pótlék (?)).
Ha meg ennyire nem biztos az emelés (semmit nem írt alá), akkor mire ezek a pontos prognózisok?
Várjuk ki a végét! Az biztos, hogy annyi nem lesz, mint amit a jobboldal mondott. Miután elvesztette a választást.

Előzmény: maplesyrup (39)
1x1 Creative Commons License 2002.09.05 0 0 45
Látom elvtárs, alapos kiképzést kapott :-))) A tények és konkrétumok nem érdeklik, lényeg hogy lehessen fidesznácizni, akkor már az elégtétel az elmúlt négy év diktatúra mián :-)) De ha esetleg megkérdezné a központból a véleményét a konkrét 2 milliós számról hogy hogyan jön ki, igen hálás lennék :-))) Pl. halkabban röhögnék az előző, rövid úton kiderült faszsága miatt, amin azért jó pártkatonaként sikerült minimum idő alatt lelkiismeretfurdalás és egyéb kétségek nélkül napirendre térni és egy nagyobbal pótolni:-))) De ahogy elolvasgatom az írásait, van még tartalék is bőven :-))) Maguk már csak ilyen speciális anyagból vannak faragva :-)))
Előzmény: Propertius (36)
felpillantó küllő Creative Commons License 2002.09.05 0 0 44
Nézd, e beírás után érdekes, amikor te demagógozol le másokat.
Gondolom előtte átnézted a nyugdíjak és a pedagógusbérek reálértékének változását, mondjuk az elmúlt 8 évre vonatkozóan (ha esetleg valóban a tények ismeretének igénye is mozgat, el fogsz csodálkozni az adatokon).
A szép az egészben, hogy a nyugdíjemelés továbbra is a szörnyű szabotázs áldozata, kiváltották a 2 pár olcsó cipő árának megfelelő sikerdíjjal, és minden maradt a régiben.
Előzmény: Propertius (40)
Wic Creative Commons License 2002.09.05 0 0 43
>> Wic, nálatok kik ülnek az önkormányzatban?
Az attól függ, milyen szinten.
A polgármester független.
A képviselőtestület kb fele-fele arányban jobb és baloldali, két olyan "jobboldali" képviselővel, aki gyakorlatilag az összes jobboldali pozitív intézkedést megvétózta a balra szavazásával, pl csatornázás gyorsítása, olcsóbb étkezés az óvodában a gyerekeknek és óvónőknek (ez abszolut önös érdekből történt, a helyi mebzagyár érdekeltségébe tartoznak, ami drágább, és sokkal rosszabb minőségű, mint a pestről hozott). Érdekes módon április vége felé már ők is a csatornázás gyorsítása mellett szavaztak.
Na, ezen igazodj ki.

Wic

Előzmény: Propertius (42)
Propertius Creative Commons License 2002.09.05 0 0 42
Nem tudom a kerületi pótlékra milyen trv./szabály vonatkozik, de elvenni (elvileg) nem lehet!!!

Bizonyára fideszes önkormányzatokról van szó, akik - mint az itteni jobbos olvtársak - helytelennek tartják ezt a kib@szott nagy béremelést.
Wic, nálatok kik ülnek az önkormányzatban?

Wic Creative Commons License 2002.09.05 0 0 41
>> a Fidesz által elszabotált nyugdíjemelés
amit utána persze visszaadott, de ezt a baloldal soha nem akarja észrevenni.

>> "nem lesz ennek jó vége
ezt nem mondtam. Azt mondtam, várjunk egy kicsit, jó vége lesz-e, és majd akkor örüljünk mindannyian, ha jó vége lesz.

Wic

Előzmény: Propertius (40)
Propertius Creative Commons License 2002.09.05 0 0 40
amikor majd kiderül, akkor mennyit ér a mostani sok emelés

Valamivel (nem sokkal) többet, mint a Fidesz által elszabotált nyugdíjemelés és a megígért, majd 0 %-ra teljesített pedagógusbér-emelés.
Lássátok be, árnyékra vetődtök: ezzel a "nem lesz ennek jó vége"-dumával nem sok hívet nyertek a konzervatív eszméknek.

maplesyrup Creative Commons License 2002.09.05 0 0 39
Nem tudom a kerületi pótlékra milyen trv./szabály vonatkozik, de elvenni (elvileg) nem lehet!!!
Épp egy ilyen munkaügyi pert nyertek a kollégáim, egy tavalyi emelésnél elvettek tőlük vmilyen pótlékot. Pereltek, elsőfokon nyertek. (Mi lesz a végső döntés? kérdéses.)
Sajnos, valóban lesznek akik kevésbé járnak jól. Pl. akik a kategóriájukban magas százalékon álltak.
Előzmény: bojár (33)
Wic Creative Commons License 2002.09.05 0 0 38
>> elégtételt éreznek. És ez jó nekik
azért az ilyen kijelentésekkel várnék még legalább egy évet. S amikor majd kiderül, akkor mennyit ér a mostani sok emelés, akkor beszélnék.
Meglátjuk, mondta a vakvarjú...

Wic

Előzmény: Propertius (36)
Wic Creative Commons License 2002.09.05 0 0 37
>> elveszik az ÖSSZES lokális, eddig az önkormányzat által adott kiegészítéseket

Na, akkor nem csak a mi óvodánkban lesz így. Ui. azt mondták, nálunk is mexűnik az összes egyéb pótlék.

Köszönjük, MSZP. ("Köszönjük, Magyarosrszág!" (!!!) )
De az ország többet érdemel.

Wic

Előzmény: bojár (33)
Propertius Creative Commons License 2002.09.05 0 0 36
Szeptembertől 2 millió embernek és a családtagjaiknak egy kicsit jobb lesz

Azért jobb ennyi embernek, mert ennyien szavazták le Fideszt és most - a közalkalmazotti béremelés, nyugdíjemelés, családi pótlék-kiegészítés stb mellett - elégtételt éreznek. És ez jó nekik.
Ilyen egyszerű.
:-)))))

1x1 Creative Commons License 2002.09.05 0 0 35
Akkor nézd meg mégegyszer az indítót, ahol 2 millió plusz családtagokról van szó :-))) Ilyen egyszerű, ha nem olvasol végig dolgokat :-))) Mindenesetre ezen túl kicsit visszafogottabban ócsárold a jobbosokat:-))) Szóval hogy jön ki a kétmillió (gy.k. családtagok nélkül :-))) ?
Előzmény: Propertius (27)
bojár Creative Commons License 2002.09.05 0 0 34
Medgyessy.
Előzmény: bojár (33)
bojár Creative Commons License 2002.09.05 0 0 33
Az én fizetésem jelentősen emelkedett.
Ennek speciel semmi köze a Megyessy-kormányhoz, mint ahogyan nem volt a két évvel ezelőtti fizetésemelkedésemnek köze semmiféle direkt módon az Orbán-kabinethez.
De, azért érdekes dolgokat hallottam, ugyan a mintám nem reprezentatív, hisz csak a szomszédban élő pedagógus hölggyel beszélgettem.
Ő elvált, egyedül él, két kiskorú gyermeke van 72 000 Ft volt a szeptemberben kézhez kapott fizetése.
Azért nem 75 000, mint mondjuk májusban, mert, ugye nyári szünet volt, tehát nem nagyon tudott túlórtában korrepetálást tartani.
Tőle azt kérdeztem, mennyivel lesz több a bére a átlagos 50%-os pedagógus béremelés nyomán- tehát ugye szeptembertől, amit először októberben kap majd kézhez - , azt mondta semmivel, mert. ahogyan a bérszámfejtőkkel számolgatták bár az alapbérét emelik, elveszik az ÖSSZES lokális, eddig az önkormányzat által adott kiegészítéseket.
(pl. "Kerületi pótlék" így emlegette azt a neto 8 000 Ft-ot amit havonta a kerületi önkormányzat fizetett)
Szóval azért érdekes ez az egész, mert ezenközben akkora hozsannázást hallok minden médiából a gigászi ped. béremelésről, amilyet Jéztus Krisztus hallhatott, mikor 2002 évvel ezelőtt beszamaragolt Jeruzsálembe...
Csak valahogy a szomszédasszonyhoz nem jutott még el a "Kánaán News", a Kánaán meg pláne nem...
Szóval ez egy nagy parasztvakítás megint; az egyik kezével ad a kormány béremelést,a másikkal forrásokat von el, no nem a bérkeretből, hanem az önkormányzatoktól, mely forrásokat azok egyébként bérkiegészítésre használtak fel.
Ez persze lehet, hogy részemről csupán spekuláció, ezért is említettem, hogy a példám privát és a legkevésbé sem reprezentatív.
egyet viszont szívesen vállalok: beszkennnelek egy tavaly októberi, meg egy idei októberi bérslájfniját a szomszédasszonynak - ha megengedi.
Azon sanszosan "pártsemleges" számok lesznek, aztán majd lehet a sorokat magyarázni.
balgabelga Creative Commons License 2002.09.05 0 0 32
Pártállástól függően ennek mindenkinek örülnie kell.
Ezen kár vitatkozni, lesz még min ezután.
Talán csak a kampányban beharangozott 50% nem tiszta, de ezt már sokan elmodták.
maplesyrup Creative Commons License 2002.09.05 0 0 31
Ma írtam alá. Eddigi bruttóm: 87.064 az új 152.266. Diploma + sok év.
ertre Creative Commons License 2002.09.05 0 0 30
De néhány hónapja még csak 210 Ft volt a benzin, de most?
felpillantó küllő Creative Commons License 2002.09.05 0 0 29
Mi egy egyszerű tényben a demagógia? Én a családi kasszában ennyi változást észleltem, és demagógia vagy nem, nem örülök neki. És ha jól tudom, ez a pénz nem az olajtermelők vaskos tárcáját gazdagítja, hanem a magyar államét. Tehát - minden politikától, pártoktól függetlenül - én egyszerű munkavállalóként a magyar államtól az utóbbi hónapokban eddig havi -3000 Ft-ot kaptam és kapok továbbra is.
Előzmény: Propertius (26)
Törölt nick Creative Commons License 2002.09.05 0 0 28
Összeterelte őket a Kossuth térre. És pont annyian voltak, mint amikor 2 millióan voltak.
Előzmény: 1x1 (25)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!