Keresés

Részletes keresés

ulrik Creative Commons License 2003.07.02 0 0 157
Én most kezdtem el olvasni a Bűnös vágyakat és meglepôen szórakoztató. Persze még nagyon az elején tartok, de bejön a humora. Hol volt ez a csaj eddig? Valaki hallott már róla?
Előzmény: illuminatus (156)
illuminatus Creative Commons License 2003.06.06 0 0 156
Darren Shanbe belenéztem, szerintem elég gyengécske, nem az én stílusom. Viszont most olvastam egy baromi jó vámpíros könyvet. "Bűnös vágyak" a címe, és állítólag egy sorozat. Tulajdonképpen egy vámpíros krimi, remek stílusban megírva. Kicsit hasonlít Buffyra, de szerintem jóval színvonalasabb. Olvasta még valaki? Kíváncsi lennék más véleményekre.
Előzmény: Veqfuritamma_Dzsulájska (155)
Veqfuritamma_Dzsulájska Creative Commons License 2003.05.30 0 0 155
Hello mindenki!
Azt szeretném mekérdezni,mi a véleményetek a Darren Shan könyvakről? (Ha egyáltalán ismeritek)
Dzsuli
ainawethien Creative Commons License 2003.04.30 0 0 154
Vimpártárs :)=
Én most is megjegyezném, hogy mivel van benne vámpírokról/démonokról/stb szó... muszáj ezzel reklámozni.. meg a hangulata is az a jó kemény depressziós, negatív vonal, úgyhogy ha úgy reklámoznák, hogy "nagy ritkán azért feloldjuk ezeket a sötét jeleneteket vicces jelenetekkel. szal ez a Buffy meg ez az Angel amúgy tök vicces kis romantikus darab"... akkor véletlenül olyan is megnézné, akinek korhatár miatt mondjuk nem kellene.. mert bár a vámpír dolog csak eszköze a sorozatnak, ettől még vannak benne vámpírok.
Az első sorozatot én (most számolok) 14-15 évesen láttam.. akkor még az a kép élt bennem a vámpírokról, hogy .. hát röviden, félelmetesek.. mármint tudod.. ilyen boo-hoo szinten.. :)= szal képzelheted.. úgyhogy elkezdtem nézni ezt a vámpíros sorozatot.. és egyszerűen ottragadtam.. És bár már akkor tudtam, hogy azért 1-2 rész.. hát kissé "viccesre" sikeredett, tovább néztem. Azt kell mondanom, a sorozat velem együtt nőtt fel.. :)= Ma már ilyen hibák nincsenek a sorozatban, hidd el nekem. :)=
A többi részt? Hát egyrészt németen (Pro7) adták/adják a részeket folyamatosan.. meg olyan is volt, hogy elolvastam a szövegkönyvét a részeknek.. nem érdekelt milyen nyelven, csak kb-ra tudjam mi történt.. Magyar tV-ben úgysem bízhat az ember.. ráadásul szerintem a szinkronok se stimmelnek.... de szerencsére van egy kedves ismerősöm, aki meg tudta/tudja szerezni az új részeket, eredeti nyelven.. úgyhogy így.

"(Csak nem azért mert nincs ugye más vámpír film? Mert ezt a fájdalmat mélységesen átérzem. )"

:)) Nem.. ez a sorozat tényleg jó. De mondom, engem nem (és amúgy az összes többi "rajongóját" sem.. (persze kívételek mindig vannak.. "helyes az "angel" stb.. blee...) szal.. engem nem a vámpír vonal fogott meg. Az csak egy jó technikai trükk :)= Ha valaki mögé lát, akkor rájön, hogy itt bizony az írógárda olyan emberi problémákkal, érzelmekkel, helyzetekkel foglalkozik, amit akár bárki (na, nem ennyire természetfeletti módon), de megélhet.. és tanulhat belőle... akár a sorozatból.. :)=
Anne Rice sem azért fogott meg, mert vámpírok.. húú.. :)= Ő is a vámpírkülső (vagy a kedvenc szavam.. köntös) mögé rejtette a mondanivalóját..

Előzmény: birefi (153)
birefi Creative Commons License 2003.04.30 0 0 153
Zsu kedves,
persze hogy ott már megdumáltuk, de azt ugye nem mindenki olvassa. Mint akkor, most is elfogadom amit mondasz, vimpártárs! :)
Bár ismét megjegyezném, hogy a fő gond, hogy ugye ha vki a vámpírok témájához nyúl, úgy reklámozza magát mint vámpír film, akkor ugye talán....
Szóval csak nem csípem ezt a népetető reklámfogást, hogy ráírjuk vámpírfilmet mert úgy jobban fogy, mintha akciófilm vagy romantikus sorozat lenne.

És mint ott, itt is ragaszkodnék a sorozatról alkotó lesújtó véleményemhez. Mentségemre legyen mondva, mint írtad, csak azokat a részeket lehetett nálunk látni, ami szerinted is gyenge. Bár nem tudom, ha szerinted azok rosszak te miért kedveled oly elszántan, és honnan ismered a többi részt? (Csak nem azért mert nincs ugye más vámpír film? Mert ezt a fájdalmat mélységesen átérzem. )

Előzmény: ainawethien (152)
ainawethien Creative Commons License 2003.04.29 0 0 152
Ahm.. üdv mindenkinek! :)=

Én láttam a '92-es Buffy nagy filmet... hát akkor még Joss Whedon valóban kezdő volt. De a film sem vette komolyan saját magát, és végülis arra jó volt, hogy a sorozat előzményeit nagyjából bemutassa.

Hmm-hmm.. birefi, mi nem beszéltük egyszer már át ezt a Buffy-Angel témát? (tolkien.hu-n)
Valakivel már "beszélgettem" erről ott.. csak annyit szeretnék mondani, hogy 1-2 részből nem lehet megállapítani egy sorozatról, hogy milyen. Max. nem nyeri el a tetszésed, és nem nézed.. de akkor viszont ne is kritizáld, mert nem ismered. Elismerem, hogy Joss Whedon (az alkotó) az első szezon elkészítése alatt nem volt még profi. Az a szezon, és a 2. szezon 1-2 része még nagyon kezdő szintű volt. És valszeg a legtöbbetek ebből a kettőből látott részeket, mivel magyaron csak ez a kettő ment le.
Nem akarok belemenni nagyon, de mivel én láttam a részeket (lassan 7 teljes szezon készült el, még 4 rész és vége), és egyre jobb lett. Ez a sorozat nem a vámpírokról szól. És az ANGEL sem arról szól. Eszközei a vámpírok/démonok, stb, de NEM róluk szólnak. Ha néznétek, tudnátok, és akkor most nem lenne ekkora félreértés itt.
Nem akarok senkit megbántani, de tényleg, csak kérlek titeket, olyat ne kritizáljatok, amit nem ismertek.

Zsu

Előzmény: Dearg Morrigan (149)
kazi20 Creative Commons License 2003.04.27 0 0 151
Én láttam anno. A mitosz szellemisége nem volt jellemző rá, inkább amolyan light karate film akart lenni. Bár lehet rosszul emlékezem. Jó régen volt...:)
Előzmény: Dearg Morrigan (150)
Dearg Morrigan Creative Commons License 2003.04.27 0 0 150
Amúgy, ha jól emlékszem, vígjátékként volt feltüntetve.:-)
Előzmény: Dearg Morrigan (149)
Dearg Morrigan Creative Commons License 2003.04.27 0 0 149
Érdekelne, hogy látta-e valaki közületek az EREDETI Buffy-t.

Tudjátok, az 1992-es mozifilmről beszélek, Kristy Swansonnal a főszerepben.

Mivel a tévésorozat ebből készült, kíváncsi volnék, hogy mégis milyen lehetett.

Előzmény: birefi (120)
akasha Creative Commons License 2003.03.22 0 0 148
A város hercegét is olvastam.
Egyébként nehéz lenne Rice-tól eltéríteni, egyszerűen az ő stílusa jön be nekem, ahogy ő ábrázolja a vámpírokat.
Előzmény: birefi (147)
birefi Creative Commons License 2003.03.18 0 0 147
Nem akarlak eltéríteni a Rice-tól, de a Város Hercege egy jó regény, és a Rosszabb a Halálnál könyből vmi Vérfarkasos sztori is van. Ahol vmi zakkant farkast üldöznek.
Előzmény: akasha (146)
akasha Creative Commons License 2003.03.18 0 0 146
Sziasztok, szóval én is egy Anne Rice rajongó vagyok, de mielőtt rátaláltam elsőként Bram Stoker Draculája akadt a kezembe majd a Rosszabb a halálnál következett és végül Rice-nál kötöttem ki:) De végigolvastam nagyjából a topicot és láttam itt még ajánlott irodalmat:)
Amúgy Rice-tól a Ramszeszt is érdemes elolvasni, ugyan nem vámípros de a halhatatlanság témakörét járkálja körül szokásos stílusában.
Corvus Corax Creative Commons License 2003.03.16 0 0 145
helló. milyen ritkán irtok ide.:))

van itt egy érdekes oldal, ha valaki kiváncsi rá, megnézhet tarot kártyalapokat. szvsz elég jók.

vampire tarot

love cat Creative Commons License 2003.02.22 0 0 144
Hahó!

Ha jól tudom kb. 1 éve volt a Hallmark csatornán Anne Rice: Mayfair boszorkányok.Látta vki? Felvette vki?

Csók

birefi Creative Commons License 2003.01.31 0 0 143
A vámpírok szaporodnak! :)

Na jó, igaziból nem akarom ezt szétoffolni.

Előzmény: Mentol frász (141)
birefi Creative Commons License 2003.01.31 0 0 142
Na jó legyenek! :)
"Aki nem fél az ördögtől, attól az ördög fél"

Erről az jut eszembe, hogy egy lány egyszer kritizálta hogy milyen baromságok a vámpír filmek.
Kérdeztem miért? Mert milyen zagyvaság az egész, hisz vámpírok nincsenek is.
Haverommal mélyen a szemébe néztünk és szinte egyszerre kérdeztük:
"Honnan tudod?"
A lány néhány másodpercig sokkos állapotba került. És azt hittem felsikolt és elszalad. :)
Aztán mi remeket nevettünk, ő pedig fél óráig balhézott velünk. :)
Tudod ha belegondolsz, hogy mit tudsz és mit nem az ijesztő tud néha lenni. :)

Előzmény: Corvus Corax (140)
Mentol frász Creative Commons License 2003.01.31 0 0 141
Hello!

Most mér kell külön topicot nyitni?

Corvus Corax Creative Commons License 2003.01.30 0 0 140
a topicodba én is megyek néha, egyenlőre csak megfigyelőként. tanulnom kell még.:)) nem vagyunk álszentek. de azért vámpírok hadd legyenek már, lécci-lécci-lécci.:))
Előzmény: birefi (139)
birefi Creative Commons License 2003.01.30 0 0 139
Nézz talán bele a topikomba.
De előre figyelmeztetlek, hogy nem célom kizárni a Fehér Farkast.
1. A storytellereseknek nincs fóruma. Hátha vkit érdekel.
2. A legkomplexebb rendszer, ezért célszerű alapul venni.

Azokról a srácokról, akiket más kapcsán én divatpunkoknak hívok, hát szvsz érdemes nevelni őket. 75% menthetetlen, de a remény hal meg utoljára! (A lepény hal meg először. ;))

Rozsomának igaza van. Ne legyünk álszentek, és ne válasszuk az elefántcsont tornyos elvonulást, bármilyen könnyű is.

Bár Rozsoma megjegyzem én olyan mázlista vagyok hogy 10 éves korom óta nem nyomorít engem a tömegízlés. Bevallok egy kis Neoton-t és Hungáriát, de azt vallom, attól hogy vmi tömegízlés (már ha ezek azok?) még lehet jó, és fordítva (Sok nagyon rossz, nem tömegízlés számot ismerek. :) )
Ja, és az eredeti "Kismalac" szám rulez!!!
Ha vki megszerezné nekem mp3-ban, azt örök hálám üldözné! :))

Előzmény: xKMariusTx (125)
xKMariusTx Creative Commons License 2003.01.30 0 0 138
Pesten állítólag könnyebb...vagy nem?
(Vagy nem tudod)
Előzmény: Corvus Corax (137)
Corvus Corax Creative Commons License 2003.01.30 0 0 137
vannak, szerencsére. de nem kis munka volt megtalálni őket.:)
Előzmény: xKMariusTx (136)
xKMariusTx Creative Commons License 2003.01.30 0 0 136
Ez a leszaromőket jó módszer, ha vannak hozzád hasonlóak is körülötted.
Előzmény: Corvus Corax (135)
Corvus Corax Creative Commons License 2003.01.30 0 0 135
megbocsátva. engem például nem baszogatnak, illetve próbálnak, de nem is érdekel. ha nincsenek annyira intelligensek, hogy befogadják a témát, akkor nincs miről beszélnem velük. nézzék a szappanoperájukat vagy amihez van eszük. és nem csak ilyen témában, de pl. zenében is el lehet határolódni a slágeres-nyálas emberektől. nem kell velük foglalkozni, pláne idegeskedni rajtuk felesleges.
Előzmény: xKMariusTx (123)
rozsoma1 Creative Commons License 2003.01.30 0 0 134
Ezzel nem teljesen értek egyet, de ne vitatkozzunk.:-)
Előzmény: xKMariusTx (132)
rozsoma1 Creative Commons License 2003.01.30 0 0 133
:-) Nem rossz? A lehető legrosszabb. Mariust, a kedvenc karakteremet istenesen elb@szták:-(((.
Előzmény: xKMariusTx (130)
xKMariusTx Creative Commons License 2003.01.30 0 0 132
"Mert ne mondja nekem senki itt közületek, hogy nem valami "épp divat" film/sorozat/könyv/rpg alapján harapott a témára."

Nem feltétlenül. Ez olyasmi dolog, ami benne él az ember kollektív tudatalattijában (lásd Jung).
Megnyilvánul pl. a szexuális életben is. Természetes dolog, nem kell megtagadni, de túlzásba vinni se. Főleg nem közszemlére tenni

Előzmény: rozsoma1 (131)
rozsoma1 Creative Commons License 2003.01.30 0 0 131
"Bár persze nem kell ettől még sz*rokat nézni, a tv-n, csak tudjál róluk beszélni, kérdezni."

Nos ez igy van, igy korrekt, ugyanis az Angel-ben sem minden rész sz@r. "Csak" a 95%:-)). Az a pár rész amit végig láttam, egész jó volt. Fel is lelkesedtem, hogy na végre..., de aztán mégse.:-((
Az alapötlet egy TV-sorozathoz képest üditő volt az elején.
Kis kikapcsolódásnak jók voltak Anne Rice-hez képest/mellett. Akár hasznos is lehet: valami tini pont az "aranyos" Angel vagy a "jó nő" Buffy miatt kezd foglalkozni a vámpirokkal. Aztán olvas valami komolyabbat és beleássa magát rendesen. Utána valszeg nem néz többet A/Buffyt:-)). De nincs is ezzel semmi gond. A zenében is igy működik, először mindenki divatmajom, mert az adott "nyáltenger" médiából ezt jut el hozzá. Mert ne mondja nekem senki itt közületek, hogy nem valami "épp divat" film/sorozat/könyv/rpg alapján harapott a témára.

üdv: rozsoma

Előzmény: birefi (126)
xKMariusTx Creative Commons License 2003.01.30 0 0 130
A Lestatos film címe: Queen Of The Damned. Most néztem meg, nem rossz, de hagy némi kivetnivalót maga után
Előzmény: Palacsinta (105)
xKMariusTx Creative Commons License 2003.01.30 0 0 129
Nem alkotok véleményt arról, amit kellőképpen nem ismerek...hisz pont erről akartam szólni...
Előzmény: birefi (126)
xKMariusTx Creative Commons License 2003.01.30 0 0 128
Valahogy nem egy hullámhosszon mozgunk.
"azért az javasolt, hogy ne csak ezekkel foglalkozz!"
Nem vagyok 13-14éves kiskamasz, aki csak ezzel foglalkozik, mert ez oly cool meg tök brutál. Sajnos qrva sok ilyet "ismerek" és vmilyen szinten ők rontják legjobban az átlag megítélését az efféle dolgokról.
Előzmény: birefi (126)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!