Keresés

Részletes keresés

Varga István 31950 Creative Commons License 2021.01.29 0 0 3990

Voltak javítani, de nem lett jobb! Nem tisztították le szereléskor a felületet és ezért a hab nem köt rá a betonra rendesen. Hallom hogy süvít a szél !

Előzmény: Varga István 31950 (3989)
Varga István 31950 Creative Commons License 2021.01.27 0 0 3989

Danubius ablak csinált egy erkély műanyag ablak beépítést. Ha az ablak előtt állok hallom hogy a műanyag ablakkeret és a fal között fúj be a levegő mert nem lett rendesen kifújva púrhabbal ! Hallani a huzatot ! Telefonáltam nekik mondták hogy megnézik, de így a takaró léceket már bontani kell kíváncsi vagyok milyen esztétikai sérülés lesz az eredmény !

omjazmin Creative Commons License 2021.01.27 0 0 3988

Ajánlom, akiknek panaszuk van és pusztába kiáltás a reklamáció:   Budapesti Békéltető Testület
1016 Budapest, Krisztina krt. 99.
E-mail: bekelteto.testulet@bkik.hu
Telefon : +36-1-488-2131

Ez kicsit hosszadalmas, de akit kifosztottak, ez díjmentes.

omjazmin Creative Commons License 2021.01.27 0 0 3987

Miután a pénzt átvételi elismervénnyel felvették azzal, hogy el lett méretezve a redőny,pár nap múlva jönnek.. sajna beteg voltam, és egyedül... azóta is hiába minden kísérlet a kapcsolatra, a következő tanácsot kaptam: Kissé hosszú, mert ingyenes, de csak most kaptam választ, hogy a "Békélltető testülethez" kell fordulni a panasszal. Csak reménykedem, mert azt mondta az ügyinzéző, bírói ítélettel egyenlő a határozatuk.  Ezt tudom megadni:  Budapesti Békéltető Testület
1016 Budapest, Krisztina krt. 99.
E-mail: bekelteto.testulet@bkik.hu
Telefon : +36-1-488-2131

 

Előzmény: Bárocarmen (3972)
Macassy Creative Commons License 2021.01.25 0 0 3986

Sziasztok!

 

Keszthely környékén tud valaki megbízható ablakos céget ajánlani?

Köszönöm!!

willyfog Creative Commons License 2021.01.21 0 0 3985

Sziasztok!

Esetleg még valaki hallott a Salamander Brügmann 73mm-es profiljáról, ami 5 kamrás?

 

Köszönöm.

willyfog Creative Commons License 2021.01.21 0 0 3984

Köszönöm.

Előzmény: kiss_atti (3983)
kiss_atti Creative Commons License 2021.01.20 0 1 3983

Jó szívvel 

 

csak a Hevestherm-et tudom ajánlani, mert róluk tudom, h mit gyártanak - a többinél a gyártó ismeretlen,

ráadásul 70 mm-es Rehau-t már nem "illik" eladni, kivéve, ha nem fontos a műszaki tartalom ( ez 2005 körül volt jónak nevezhető profilrendszer)

 

Az, h 3 réteg kell, vagy sem, ne a kereskedő, hanem Te ítéld meg. 

Pénzben valszeg soha nem térül meg, a komfortérzet viszont sokkal jobb a háromrétegű üvegezés esetében.

Előzmény: willyfog (3982)
willyfog Creative Commons License 2021.01.19 0 0 3982

Sziasztok!

 

Mostanában szeretnénk mi is ablakokat cserélni, és kértünk már pár ajánlatot. A segíségeteket kérném, melyik lenne ezek közül jobb választás. (Régi téglalakás, még nincs szigetelve.)

1. Hevestherm Optima 76, Maco vas. 76 mm, 2 réteg, 5 kamra

2. Gealan S8000, Maco vas., 74 mm, 2 réteg, 6 kamra

3. Deceuninck Arcade, Maco/Roto vas., 2 réteg, 5 kamra

4. Deceuninck Balance 76, Maco vas., 76 mm, 2 réteg, 6 kamra

5. Rehau 70 Rehau vas., 70 mm, 2 réteg, 5 kamra.

Minden azt mondják, felesleges a 3 réteg. Ez tényleg így lenne?

 

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)

További szép estét!

kiss_atti Creative Commons License 2021.01.19 0 0 3981

Várpalota: 

nekem tavaly semmi - komolyabb - gondom nem volt velük, de valamikor az év végén láttam fényképeken egy nagyon nem sikerült VEKA 90-es gyártásukat.

 

Kőnigablak:

 

Nem hallok rájuk komoly panaszokat, szintén VEKA-ból gyártanak.

Előzmény: TMS0 (3980)
TMS0 Creative Commons License 2021.01.19 0 0 3980

Sziasztok, az alábbi két ablakgyártóval van tapasztalatotok minőség terén?

 

  • A várpalotai Prémium Fenster System Kft.
  • A másik a tököli Königablak kft
kiss_atti Creative Commons License 2021.01.18 0 0 3979

Sőt,

 

az illetékes építési hatóság hat hónapon belül deresre húz és elver !

 

:-)))

Előzmény: László Haba (3978)
László Haba Creative Commons License 2021.01.17 0 0 3978

WIN-BAU TRADE KFT,VARGA MIHÁLY NORBERT ugyan be rakta az ablakaim,csak nem fejezte be az E naplóm,ezért nem adják meg a használatba vételi engedélyt a házra.

Ezért 2-3 éven belül 20 MILLIÓ FORINT KÖRÜLI BÜNTETÉST FOGNAK KIRÓNI RÁM, és azt is hallottam,hogy 10 ÉV MÚLVA BONTJÁK A HÁZAMAT, csak azért,mert ő nem fejezte be az E naplóm.

bomtom Creative Commons License 2021.01.15 0 0 3977

Hát igen. Tegnap, meg ma hívtam őket, nem vették fel. Hétfőn majd más számról próbálkozom. Ne adja fel!

Előzmény: omjazmin (3974)
bomtom Creative Commons License 2021.01.15 0 0 3976

Nálam nem volt ennyire rossz a helyzet. Szeptember elején utaltam át az előleget, akkor azt mondta a tulaj, október elején felhív és időpontot mond. Nem hívott így én hívtam, majd a következő héten, majd a következő héten. Végül november elején hívott és akkor mondott időpontot. A szerződésben mi szerepel? Nálam az volt a szerződésben, a beépítés az előleg átutalása után 1-14 héten belül megtörténik. A 10. héten jöttek. Előzőleg más helyről is kértem árajánlatot, de ott 800.000 Ft-t mondtak az Ablak Univerzum meg 410.000-t. Ez döntött.

Amit ma másképp csinálnék. Elég régóta fórumozok az Indexen, szóval megnézhettem volna van-e nyílászáró fórum és megkérdezhettem volna kiket érdemes elkerülni.;)

Mivel az előleget már kifizetted. Ha jönnek, legyen még valaki veled amikor a beépítés történik. Legalább a végén, mielőtt fizetsz. Csak azt fizesd ki amit beépítettek. Nem tudom mi van a te árajánlatodban, de mielőtt fizetsz, kérdezz rá az egyes tételekre. Mindenképp kérj nyugtát. A szerződésemben végszámláról is írnak, amit persze nem küldtek. Ha nem küldik gátlás nélkül írj nekik és kérd el.

De lehet, hogy egyszerűbb személyesen visszakérni az előleget és keresni egy normálisabb céget.   

Előzmény: Bárocarmen (3972)
Mariiiiii Creative Commons License 2021.01.14 0 0 3975

Kedves Dettu 77!

 

Úgy látszik, hogy sorstársak vagyunk, mert én is nagyon megjártam a Plastic World Hungary kft-vel 2020. november-december hónapban. Jó lenne szóban beszélni a kialakult helyzet okozta jövőbeni lehetőségeinkről, ha már csőbe-húztak minket. Ezért ha nem veszed tolakodásnak, akkor írok a magán email címedre.

 

 

 

Előzmény: dettu77 (3960)
omjazmin Creative Commons License 2021.01.14 0 0 3974

Ami stresszen átmegyek naponta miattuk.. nem reagálnak semmire, a pénz lenyúlva, munka 1/3 rész kész ócskán.. és hivatalos panaszokra sem válaszolnak. Senkinek semmi dolga a covid miatt? még home office-ban sem dolgoznak jogi ügyben ezek szerint!!!  Nagy aratás a covid a csalóknak. Sajnos fél éve járóképtelen lettem, egyébként sincs sehol személyes ügyintézés, telefon max üzenet, e-mailekre csak igazolnak, hogy megkapták a panaszt-- Megvárják talán, míg egy beteg idős ember meghal, és náluk marad a lóvé? Na ebbe nem fogunk belenyugodni, mert ennek tudatában kiröhögtek, mikor mondtam, hogy panaszt teszek! 

Előzmény: bomtom (3961)
omjazmin Creative Commons License 2021.01.13 0 0 3973

Csaló szélhámos banda, de hivatalok sem segítenek ! Jól jött nekik a járvány,. 500 000 Ft-om bánja,, kiröhögnek

 

Előzmény: Bárocarmen (3972)
Bárocarmen Creative Commons License 2021.01.11 0 0 3972

Jó estét! Ezek szerint én is így fogok járni velük? Sajnos az ABlakuniverzumot találtam meg mert árban jók voltak, novemberben szerződtem december óta hívom őket még azt is letagadják hogy beszéltünk telefonon. Szerződésem van felét fizettem és csak várok a beépítéssel.  Folyton hiteget hogy felhív, annyi kifogást hallottam már, mindig azt hallom hogy hétvégén vagy pénteken de még fel sem hív. Mire figyeljek a beépítésnél hogy én ne járjak így? Választ köszönöm

Előzmény: bomtom (3965)
bomtom Creative Commons License 2021.01.08 0 0 3971

Írtam.

Előzmény: kiss_atti (3969)
kiss_atti Creative Commons License 2021.01.08 0 0 3970

fel = fal

Előzmény: kiss_atti (3969)
kiss_atti Creative Commons License 2021.01.08 0 0 3969

Igen,

 

kívülről is - főleg a fel és a szerkezet találkozásiról - kellene pár kép.

A mailem publikus, írj rá egy telefonszámot, beszélnék Veled 2-3 percet.

Előzmény: bomtom (3968)
bomtom Creative Commons License 2021.01.07 0 0 3968

Szerződés van, számla nincs. A vételár 1. felét előlegként utaltam át, a 2. felét készpénzben fizettem. Nem adott számlát, sajnos nekem se jutott eszembe, hogy elkérjem. (Most nézem, hogy a szerződés szerint postai úton végszámlát kapok. Persze nem kaptam. :(( ) Örültem, hogy túl vagyok rajta. Amikor befizettem az előleget azt mondta a tulaj, hogy október elején felhív és időpontot egyeztetünk. (A szerződésben 1-14 hét szállítási határidő volt.) Aztán nem hívott, hanem én hívtam és mindig azt mondta, jövő héten ad időpontot. Végül nov. elején szólt, hogy következő csütörtökön vagy pénteken jönnek. Csütörtökön jöttek kb. 1,5 óra késéssel. Én türelmes voltam, de 50 perc után azért felhívtam őket, hogy mikor jönnek. A tulaj kb. kikérte magának, hogy fognak jönni az emberei, csak anyagért mentek.

 

Olvastam a kommenteket a Facebook csoportban. Valaki jól kiszúrta, tényleg kávaszerűen kisebb a külső rész. Az ablak külső feléről tegyek fel fotót? Sötétben nem akarom, ezért csak szombaton tudom lefotózni.

 

A glettelés meg úgy történt, hogy amikor befejezték a beépítést és körbenyomták 2 vagy 3 flakon purhabbal, kérdeztem mit csináljak ezzel, ha megszáradt. Erre az egyik azt mondta gipszeljem le vagy ragasszak rá nikacell lapot. Aztán fessem le. 

Előzmény: kiss_atti (3967)
kiss_atti Creative Commons License 2021.01.07 0 0 3967

Azért ez még náluk is a legalja...

( rohadt rossz a hírük egyébként is)

 

Sajnos ez megtörtént, ki kéne javítaniuk.

Van róla szerződés, számla?

Előzmény: bomtom (3965)
bomtom Creative Commons License 2021.01.06 0 0 3966

Nem a honlapon múlik, csak valahogy bizalomgerjesztőbb.

Előzmény: bomtom (3965)
bomtom Creative Commons License 2021.01.06 0 0 3965

Ablak Univerzum Kft. Honlapjuk is van, azt gondoltam normális cég.

Előzmény: kiss_atti (3964)
kiss_atti Creative Commons License 2021.01.06 0 0 3964

Hát igen,

 

ez a szerkezet sok helyről vérzik... :-)

 

Nagyjából egy százas a bontás-újraépítés, de:

 

- kell hozzá azonos profilból 2*2700 mm 100-as toktoldó

- 3800 mm 30-as toktoldó

- és a redőnyök maximum zsinórosak lehetnek, mert nem toldózta meg redőnyhöz az okos felmérő.

 

Kik voltak ezek, meg lehet kérdezni?

 

Előzmény: bomtom (3963)
bomtom Creative Commons License 2021.01.06 0 0 3963

Köszönöm.

Tehát verjem ki a balhét. Végül is van rá garancia és megvan a szerződés. Mondhatom, hogy eddig nem volt tél, nem volt hideg. A szoba (pesterzsébeti panel) 24-25 fokos, csak én az ablaktól másfél méterre ülök és itt talaj menti hideg van (: A legszebb, hogy ezért cseréltettem ki, mert húzott a régi erkélyajtó.

 

Családi okból - anyám nemrég lett özvegy és jó lenne ha nem 1 órára laknék tőle - gondolkodok az eladáson, de tavasz vége előtt nem tudok lépni. Meg akkor is csak lakáscsere.

 

Ha újra be kell építeni, kb. mennyibe kerülhet? 

 

Nyugodtan vidd.

Előzmény: kiss_atti (3962)
kiss_atti Creative Commons License 2021.01.06 0 0 3962

Én ritkán mondok ilyet, de ez a 

 

JÉZUS-ATYAÚRISTEN !!!!

 

esete.

 

Ha nem akartok itt lakni sokáig, akkor adjátok el.

 

Ha több időre terveztek, akkor ezt az egészet ki kell bontani, rendelni hozzá pár fm toktoldót és szakszerűen, újra beépíteni.

 

( A képeket - utólagos engedélyeddel - "ellopnám" a Face "Építőipari szégyenfal" csoportjába)

Előzmény: bomtom (3961)
bomtom Creative Commons License 2021.01.05 0 0 3961

Novemberben kicseréltettem az erkélyablakomat, ajtómat. 375x260-as erkélyfalat építettek be 2 ablakkal és 1 ajtóval. A régi keretet persze kibontották, és betették az új keretet. Szigetelőnek körbenyomták purhabbal. Én meg úgy érzem húz a keret körül. Főleg alul. Elvileg még visszajönnek, mert a redőny nem lett felszerelve, de még nincs időpontom. (A beépítés előtt is ez volt. Fel fogom hívni, mondta heteken keresztül a vállalkozó, aztán mindig én hívtam.) Telefonban mondom majd nekik, hogy a keret körül húz, de ha nem csinálnak vele semmit, mit tudok tenni szigetelés ügyben? Takaróléc alulra?

 

Néhány fotó.

A régi keret kibontása után. Két oldalt a csík az 15 cm széles beton. Arra volt ráépítve a régi keret és ezek közé tették be az ablakot. 

Beépítés után. Létszik a purhabos kitöltés.

 

A purhabot, meg a nyers betont jobb híján lefedtem gipsszel. Az is szigetel.

 

Így néz ki alul a keret. Van ott szegőléc, de a fene tudja.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!