Keresés

Részletes keresés

ketchikan Creative Commons License 2004.09.02 0 0 713

Különös a magyar sci-fi és fantasy. Ha a kiadó rosszul kalkulál, saját maga konkurenciája lesz. Ám néha meg rádöbben, hogy kicsi a piac ahhoz, hogy konkurensként kezelje a másikat, ugyanis ha a piac megpezsdül, az mindenkinek jó.

 

Aztán különös az olvasótábor is - de ezt mindannyian tudjuk. Mivel kicsi, eléggé belterjes, ám ugyanakkor mégsem az... ennek részletezésekicsit bonyolult, s most náthásan nem megyek bele, nem fognak már az agytekervényeim.

 

A helyzet Átjáró kapcsán azonban nem jó: napokon belül döntenünk kell a változásról. Mert a piac bizony lefagyott a nyáron.

Előzmény: Sezlony (712)
Sezlony Creative Commons License 2004.09.01 0 0 712
Ez igaz. De az olvasóknak is igazuk van, amikor - több-kevesebb realitásérzékkel - elvárják, hogy a pénzükért olyan tartalmat kapjanak, mint a mesében, vagy hogy legalább az eddig megszokott tartalmi összetétel ne menjen át örökös változásokon a készítők ötletbörzéje miatt. Fontos a piacbővítés, hiszen minden olvasónak érdeke, hogy minél stabilabb anyagi háttérrel jelenjen meg a lap, de ha rossz irányba megy a dolog, az éves előfizetése lejártával majd elgondolkodik, hogy továbbra is ez az a lap-e, amit ő annak idején megrendelt magának... [enter] Félre ne érts, nem a lap ellen beszélek, pusztán nagyon nagy körültekintést kérek akkor, amikor konkurencia is felbukkan a piacon (és amelyik volt olyan tuskó, hogy idejöjjön a fórumba reklámozni magát...)
Előzmény: ketchikan (711)
ketchikan Creative Commons License 2004.09.01 0 0 711

Az az igazság, hogy a kritikák alapján sok mindent kihagyhatnánk a lapból. :-( Sokan a filmeket, cikkeket nem szeretik, mások a reklámokat. Egyeseknek a fantasy-novellák, másoknak aparodisztikus-ironikus írások nem tetszenek. Nehéz egyensúlyt tartani, csakhogy az a baj, hogy a klasszikus értelemben vett science-fictionnek ma Magyarországon legfeljebb ha ötszázas a rajongótábora... Lehet újságot csinálni, csak 2000 forint lesz, és könyvárusi terjesztésben 96 oldal... :-((

Ati-pati Creative Commons License 2004.08.25 0 0 710

Mármint a fejetekből a gondolatot. Bocs, azt hittem egyértelmű.

 

Ati-pati

Előzmény: Vil-Arnis Merras (709)
Vil-Arnis Merras Creative Commons License 2004.08.25 0 0 709
Verjétek ki.

Ez a Playboy topicban lehet, jobban hangzana :-DDDDD
Előzmény: Ati-pati (708)
Ati-pati Creative Commons License 2004.08.25 0 0 708

Verjétek ki.

 

Ati-pati

Előzmény: Vil-Arnis Merras (707)
Vil-Arnis Merras Creative Commons License 2004.08.25 0 0 707
Yu-Gi-Oh mellékletet sose terveztünk, az anime/manga viszont még mindig a gondolataink között van :-)
Előzmény: Ati-pati (706)
Ati-pati Creative Commons License 2004.08.25 0 0 706

 

Remek ez a képregényes rész, közölhetnétek teljes képregényeket is ettől a rajzolótól, nem baj ha nem itt jelennek meg először.  Annak idején nagy élmény volt olvasni Tőle a Fülesben a Majmok bolygólyát

 

Ugye mostmár végképp lemondtatok a Yu-Gi-Oh mellékletről?

 

Ati-pati

Vil-Arnis Merras Creative Commons License 2004.08.24 0 0 705
http://www.sf.hu/temp/atjaro_16minta.pdf

Ezen a címen letölthető egy pfd állomány, amelyben egy előzetest lehet találni a következő számból.
Meskóta Creative Commons License 2004.08.24 0 0 704
Persze, azt gondoltam. Csak kíváncsi vagyok az arányokra...
Előzmény: ketchikan (703)
ketchikan Creative Commons License 2004.08.18 0 0 703
A Galaktika fénykorához mérni - sajnos - már nem lehet a dolgokat. :-(
Előzmény: Meskóta (702)
Meskóta Creative Commons License 2004.08.14 0 0 702
ha-ha. Kezdem kicsit egyedül érezni magam... De legalább a topon lesz a topic, ha írogatok. Nemtom, publikus adat-e (végülis miért ne lenne...) h. hány előfizetője van most az Átjárónak és mennyi volt a Galaktikának fénykorában? És az előfizetőkhöz képest mennyi az újságosoknál eladott példányszám?
Meskóta Creative Commons License 2004.08.10 0 0 701

Hm, tetszik ez a magyarázkodás a részetekről:) Azért valld be, a fejedben ott volt az a 15 év, amíg a mami ült a trónon, de az majd a bővített változatban lesz benne...:)

Amúgy végigolvastam, és mint mondtam, kiköszörülted a csorbát a lánykával.

Előzmény: BHackett (700)
BHackett Creative Commons License 2004.08.09 0 0 700

Meskóta (bár kicsit lecsúszott téma):

Az Erdőholdban pedig ez a momentum kevesebb, mint jelentéktelen apróság, az említett zsarnok összesen 1 db féljelenetben szerepel. Remélem, megbocsátható.:-))

(Egyébként, ha tovább olvasod, a lényeg nem is a zsarnok, hanem anya és lánya közötti kontraszt.)

Előzmény: Meskóta (689)
Meskóta Creative Commons License 2004.08.04 0 0 699

Hmm, nem vagyok annyira otthon a mondákban-legendákban, de felkeltetted az érdeklődésem... Milyen legendákra gondoltál pontosan?

(az Erdőhold szolgált némi elégtétellel, mert a végére egy bölcs, békeszerető, szelíd és reménytelenül szerelmes nő került a birodalom élére *hüpp* ;)

Előzmény: I.M. Brod (691)
enf Creative Commons License 2004.08.01 0 0 698
Nos erre kívülállóként is azt kell mondjam roppant ízléstelen volt. :
Előzmény: Mr_Anderson (696)
ketchikan Creative Commons License 2004.08.01 0 0 697
Mjad csak lesz, István... :-)) Októbertől...
Előzmény: Mr_Anderson (696)
Mr_Anderson Creative Commons License 2004.08.01 0 0 696

Hölgyeim és Uraim!

 

A Galaktika örököse maga a GALAKTIKA!!!

:))

 

Akit esetleg érdekel:

 

a www.metagalaktika.hu oldalon olvasható a Galaktika vadonatúj stáblistája, valamint a 176. szám szerzőinek névsora.

 

Ugyanitt MOST kedvezményesen lehet előfizetni a Galaktikára!!!

 

HAJRÁ!!!

 

 

Mr. Anderson

ketchikan Creative Commons License 2004.07.31 0 0 695
Sajnos néha még a tényeket is az idő kell igazolja...
Előzmény: Feri 44 (694)
Feri 44 Creative Commons License 2004.07.31 0 0 694
Köszönöm a választ! - be kell, hogy ismerjem, hogy nem értek az újságkiadáshoz, ezért inkább elhiszem, hogy igazad van. Csak hát a formális logika néha ellentmond a valóságnak. Persze a valóság a nyerő. A tények mindig erősebbek, mint a hipotézisek.

Előzmény: ketchikan (693)
ketchikan Creative Commons License 2004.07.31 0 0 693

Feri44: a másik alternatíva - sajnos - a kapubezárás...

 

Az ár pedig még alacsony is... a mi szempontunkból. A 688 forint így is közel 200 forinttal kevesebb, mint amennyibe egy hasonló jellegű kiadvány piaci áron kerülne... :-((

Előzmény: Feri 44 (681)
ketchikan Creative Commons License 2004.07.31 0 0 692

Meskóta: Azért igyekeztem kicsit árnyaltabb lenni... mármint A hercegnő nyakékében :-)) A világ fejlődési szintje és a konfliktusok jellege azért teljesen más :-))

 

De kalandregény kellett legyen...

Előzmény: Meskóta (689)
I.M. Brod Creative Commons License 2004.07.30 0 0 691

Meskota: :-) Van nemi igazsagod :-) Azert volt kezreallobb az amerikai jogrend, mert ha egyszemelyu dontest lehet hozni, nem tudtam volna ironizalni :) Raadasul a jog mind folott by tolkien sem jott volna jol at, azthiszem :)) Kajafas nem rossz otlet, tulajdonkeppen Judas is anblokk kimaradt az ugybol :)

 

Orgia ugyben igazat adok :) a noi diktatorok viselkedesenek abrazolasa a ferfi irokbol a legelrejtettebb vagyakat hozzak a felszinre :) korbacsolo no, orgiak, fenyites, gyilkossagok :) - Bar ezek foleg elfojtott vagyak :-) azert van eleg massziv tortenelmi alapja a dolognak, nem ? :) trojai mondakor, keso romai es bizanci csaszarsag, meroving legendak :))

Előzmény: Meskóta (689)
Meskóta Creative Commons License 2004.07.30 0 0 690

Na basszus, ez hogy sikerült???

Meskóta Creative Commons License 2004.07.30 0 0 689

Khm…hát “szakmai” szempontból azért merülnek fel kérdések, mint pl. hogy milyen jog alapján ítél a “bíróság”… Pilátust mégse lehet a ’60-as évekbeli amcsi jog alapján elítélni!:) Aztán meg, ha jogrendet kellett volna választanom, sztem inkább az európai mellett döntöttem volna, mert nehezen tudom elképzelni, h. Isten ne egy személyben hozzon döntést:) Ja és Kajafás minimum felbujtóként állt volna a bíróság elé! Vagy őt már elítélték?? (fura érzés ilyeneken gondolkodni:)

Kicsit más: már jó ideje motoszkál a fejemben, hogy milyen idétlenül képzelik el a női diktatúrákat a férfi írók. Olvastam Sheenardtól A hercegnő nyakékét és most olvasom Hackett-től az Erdőholdat. Mindkettőben van egy női zsarnok, akinek legfőbb ismérve, hogy gátlástalanul gyilkol és állandóan orgiákat tart… Na nehogymár csak ennyi teljen tőlünk!

Előzmény: I.M. Brod (685)
Sezlony Creative Commons License 2004.07.30 0 0 688
:)
Előzmény: I.M. Brod (687)
I.M. Brod Creative Commons License 2004.07.30 0 0 687

Sezlony: Abban meg mi a scifi ? :))))) Valosagrol meg vagy jot, vagy semmit :)

Előzmény: Sezlony (686)
Sezlony Creative Commons License 2004.07.30 0 0 686
:))) Szerintem PONT ezt kellett volna írnod! :)))
I.M. Brod Creative Commons License 2004.07.30 0 0 685

Meskota: :-))))

 

Hat nezd csak, ami jo, ahoz nehez hozzajutni :-) No, pia, anyag, Atjaro :-))

 

A Hajmereszto nekem masodik olvasatra jott be igazan :) De akkor nagyon :) Igazabol az fogott meg benne, hogy a ket vilag kozottiseg olyan konnyeden van abrazolva :-) Amugy erdekes dolog, ha az emberben kicsit maskepp mozdulnak meg a dolgok, mint az szokasos, az orvosok rogton elnyomjak mindenfele nyugtatokkal :)

 

A Galaktikaban volt egyszer egy novella, ami hasonlo temaban hasonlo stilusban irodott, egy ficko elmegy a pszihiaterhez, mert azthiszi magarol hogy o Clark Kent alias Superman :) Es csak haza akar jutni Metropolisba :) a vegen kiveti magat az ablakon, es elrepul :)

 

Az Utolso megkisertes pedig nem a magyar jogrendhez igazodik :) sot az amerikaibol is a 60-70-es evekbeli stilust koveti :)) Valaki a szememre hanyta hogy tul amerikas a birosagi epizod :) Dehat konyorgom, mit irhattam volna a magyar jogrendrol ? :) Az ugyved kerdezze meg az Uristent, hogy: - Elnezest, On zsido szarmazasu? :)

 

Azert mint szakembernek, remelem hogy tetszett neked :))

Előzmény: Meskóta (684)
Meskóta Creative Commons License 2004.07.29 0 0 684

Na nemár:) Ismerős volt a neved, aztán csak megnéztem az újságban, nehogymá hülyeséget írjak... szóval azért az vicces, hogy neked is kajtatni kell az újságért. Nálam a Hajmeresztő is dobogós! Az utolsó megkísértést meg fokozott érdeklődéssel olvastam, mert "szakmába vágó":) Majd megmutatom a jogelmélet tanszékvezetőmnek, hogy mit szól az elméletedhez a jog mindenek felettiségéről;)

Előzmény: I.M. Brod (683)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!