Keresés

Részletes keresés

Dockworker Creative Commons License 2020.08.21 0 0 4055

Ha erősíteni kell a szerkezetet, az mindkét fedési módnál ugyanakkora költség.

Előzmény: Ketele69 (4054)
Ketele69 Creative Commons License 2020.08.20 0 0 4054

Szervusz!

 

Köszönöm szépen a választ!

 

Cserépfedés választása esetén a beépített tető szerkezetének megerősítését is tartalmazza a közelítőleg azonos költségarány? Ha nem, az milyen nagyságrendet képvisel?

 

 

 

 

Előzmény: Dockworker (4051)
Dockworker Creative Commons License 2020.08.20 0 0 4053

Ez egy nagyon jó kérdés. 

 

Szerintem nagyjából meg is válaszoltad.

 

Rossz elméleti síkon semmiképp nem lehet, mert maga a PIR szarufák feletti szigetelés is hasonló. 

 

Szerintem a pára áramlással lehet egyébként probléma. Ugye a páraáteresztő fóliák akkor működnek, ha a szálas szigetelő hozzájuk ér. Kapillárisan segítik a pára távozását.

 

Az ökölszabály szerint a lakótérből kifele minden irányban a páraáteresztő képességnek nőnie kellene. Itt is elakadna az xps.

 

De egyébként van egy mindent (is) tudó BACHL területi képviselőm és az ilyen már-már szőrszál hasogató dolgokat Tőle szoktam megkérdezni. Ha szükséges és még maradt kérdésed, akkor megkérdem szívesen.

 

Üdv.: D.W.

Előzmény: mx999 (4052)
mx999 Creative Commons License 2020.08.20 0 0 4052

Köszi, sejtettem hogy visszabontanás nélkül nem igazán lehet hogy normálisan megcsinálni . Amúgy ha a szálas hőszigetelés helyett  XPS lenne a szarufák közt az páratechnikailag miért nem működőképes? Tudom hogy nem szoktak ilyet, de azt leszámítva hogy drágább , és nem lehet olyan pontosan beszabni mint a gyapotot, mi problémát okozhatna, rohadni, vizesedni nem tud, mi a kizáró ok ilyen célra történő használatának?

Előzmény: Dockworker (4050)
Dockworker Creative Commons License 2020.08.20 0 0 4051

Szervusz!

 

Az elején szögezném le, hogy átlag 90%-ban a zsindelyes tetők szakszerűtlenül készülnek el (kb 60%-ban a cserepesek is). 

 

Ebből kifolyólag piaci középértékeket nem lehet könnyen összehasonlítani. 

 

De egy olyan tetőnél mint amiket mi készítünk ( örök garaciával ) , a normálisan megszellőztetett zsindely egy grammal sem olcsóbb mint a cserép. 

 

Még egyszer mondom: tudok róla, hogy raknak sokan 50cm tengelyre deszkát, arra 10mm körüli OSB-t és arra valami alja zsindelyt... és ez nagyon olcsó.

 

De különbséget kell tenni a kapu garancia (amíg elér a barbár a kapuig, addig van) és az örök garancia közt.

 

Ha bármi kérdésed lenne, állok rendelkezésedre.

Előzmény: Ketele69 (4048)
Dockworker Creative Commons License 2020.08.20 0 0 4050

Szia!

 

Tökéletesen tudod. Nincsen új a nap alatt. Szarufáig letakarítani és normális rétegrendet kialakítani. 

 

Ha ezzel kapcsolatosan még bármi kérdésed lenne, állok szíves rendelkezésedre.

 

Üdv.:

D.W.

Előzmény: mx999 (4049)
mx999 Creative Commons License 2020.08.20 0 0 4049

Üdv

 

Szerintetek mi a legjobb megoldás, ha egy olyan tetőt szeretnék beépíteni, amit eredetileg beépítetlennek terveztek tetőfóliázás szempontjából? Egy 45°-os nyeregtetőről van szó,15cm-es szarufák,rajta ellenlécnek bramac léc, ez fogatja le a sárga tetőfóliát, amit pár helyen már levágtam bizonyos okok miatt, tehát vehetjük, úgy hogy nincs semmilyen fólia. Tisztában vagyok a rétegrendekkel, ahol a sárga volt oda páraáteresztő kéne, a majdani szigetelés felé, és itt kezdődik ugye a probléma, van-e valami megoldás azon kívül, hogy visszabontom a tetőt felülről az újrafóliázáshoz?

Ketele69 Creative Commons License 2020.08.18 0 0 4048

Sziasztok!

 

Egy kb. 100 nm-es palával fedetett nyeregtető felújítását tervezzük.

 

Átlagosan mennyivel kerülne többe a zsindelyhez képest a cserép fedés? Beépített tetőtér esetén a tetőszerkezet megerősítése pontosan mit jelent?

 

Köszönöm,

Varek1 Creative Commons License 2020.07.31 0 0 4047

 Azért a vastagság is fontos. A túl vastag szeg repesztheti az anyagot.

Előzmény: Dockworker (4045)
Dockworker Creative Commons License 2020.07.31 0 0 4046

Szervusz!

 

Pest megyében együtt dolgozunk egy Prefa által ajánlott bádogossal. Mi elkészítjük a szerkezetet, héjazati rétegrendeket egészen a Prefa alá érkező Bauder-ig és onnan Ő fejezi be. 

 

Ha a pala 72' előtti gyártású akkor azbesztes. Van partnerünk annak ártalmatlanítására is. 

 

Szeptemberi kezdés nagyon necces  de ha a területünkön van és nem a legolcsóbb kivitelezőt keresed akkor állunk szíves rendelkezésedre :)

 

Üdv.: 

D.W.

Előzmény: jotakacs (4041)
Dockworker Creative Commons License 2020.07.31 0 0 4045

Szia!

 

Szegezésnél az alapszabály szerint a kötőelem hosszát a rögzítendő anyag vastagságának minimum 2,5x-esében határozzuk meg. Nyilván van eltérés, de ebből ki lehet indulni. 

 

A szegek vastagsága nem releváns, azok a hosszukkal egyenes arányosan nőnek.

 

Ez nálad 2,5 x 25mm = 62,5mm , tehát 65-ös szeg elég számodra.

 

Ha van még kérdésed, tedd fel bátran!

 

D.W.

Előzmény: kormos* (4042)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2020.07.31 0 0 4044

 " ... cserét terveztünk idén szeptemberre, ... "  Ez az   most pont júl vége van. Részemről  júl 20 .-a után kezdődött  a kivitelezők felkutatása.

 Gondoltam nagy naívan , hogy jó ha  valakinek már szeptemberre is van  munkája. Hát nem. Akikkel eddig összeakadtam, azok mind holnapután jönnének. Ok. legfeljebb   nem csináltatom meg.

 

 

 Még szerencse , hogy a tetőimet sk. javítom.... ha már tetőfedés  a topik.

 

 Van  pala tetőm  kétféle is  és van cseréptetőm is . Sőt akad műanyag tetőm is.

Előzmény: jotakacs (4041)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2020.07.31 0 0 4043

Hasonló problémával  küzdök én pedig a vizes vonalon.

 Lenne egy  nem kis munka... úgy 350 eft 450 eft közötti.  Eddig egy kerületi hirdető újságból vettem ki  7 -8  címet és mindegyikre ugyanaz a telefonos hirdetés felvevő reagált.

 Mindenki     fél- max egynapos munkát szeretne, napi 100 eft ért. Ha ennél komolyabb a munka,  kitérnek előle.

 És még hirdetik, hogy munkanélküliség  ... mély szegénység,  nyomor van.

Előzmény: jotakacs (4041)
kormos* Creative Commons License 2020.07.30 0 0 4042

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem, hogy a tetőléchez (25*50), milyen méretű szeget (átmérő, hossz) szoktok használni?

jotakacs Creative Commons License 2020.07.29 0 0 4041

Sziasztok,

 

Héjazat cserét terveztünk idén szeptemberre, a nyeregtetőnkön a palát és cserepet szeretnénk korcolt lemeztetőre (pl prefa tetőre) cserélni, és szigetelni.

Az ácsot a múlt héten otthagyták a melósai, le kellett hogy mondjon minket. 

Tud valaki megbízható kivitelezőt ajánlani? 

 

A google keresés alapján olyan mintha az összes honlapot ugyanaz a személy csinálta volna, 0 céginfó, Béla tetőfedő, és 1 mobilszám.  Nem túl bizalomkeltő.

 

Köszi!

Dockworker Creative Commons License 2020.07.10 0 0 4040

Kapisgálod. 

 

A jó szakember nem megalkuvó.

 

Lehet csak rá kell Őket vezetni! :)

Előzmény: gsmotoros (4039)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.09 0 0 4039

Ez szuper. Értem én, de mégsem szeretik azt a munkát.

 

Ettől függetlenül ha az eredeti árajánlatban hagyományos lemezből hajtott megoldás volt, szóval naiv megrendelőként nekem mindegy kéne legyen a megvalósulás, csak kellő minőségben legyen fenn a helyén a végén.

 

Ám a "bwk ecowaflex" az az itt emlegetett szuperjó wakaflex vagy valami alternatív termék ami kb ugyanaz tudhatja?

Előzmény: zöldeskékek (4037)
NeomatiK Creative Commons License 2020.07.09 0 0 4038

Szia.

Szerintem nem elég. Minimum egy teljes hullámhegy átfedésnek lennie kell, ha ott eső éri, akkor ne tudjon a víz a fedő lemez mögé bejutni. De nézd meg a termék alkalmazástechnikai útmutatóját.

Előzmény: .:NRW:. (4034)
zöldeskékek Creative Commons License 2020.07.09 0 0 4037

 

 Az építőiparban vannak univerziális szakemberek !

 Sok szakterület átfedi egymást !!

 

 

  

"Csak lehet a lemezek hajtogatását nem szívlelhetik annyira..."

 

 A lemezhajtatás általában célgépeken történik.... műhelyben.

 

 

Előzmény: gsmotoros (4036)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.07 0 0 4036

Ahogy a fotón látszódott, annyira van kész. Az utolsó pár sor Gerard hiányzik az eresz felett kb.

 

Szóval ez már nem nagyon enged változtatást ott. Csak eredetileg mi hagyományos bádogozást képzeltünk oda, az árajánlat is arra volt. De ez legyen a legnagyobb baj...

 

A szakemberek ácsok és tetőfedők, mind a szerkezetet ők építették, mint a Gerard fedést ők rakták fel. Ámde még az ereszt is, ami meg hagyományosan gondolom bádogos munka. Csak lehet a lemezek hajtogatását nem szívlelhetik annyira...

Előzmény: zöldeskékek (4033)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.07 0 0 4035

Értem, marad végülis, ahogy kinéz.

 

"bwk ecowaflex" a termék neve. Ez akkor ennek a "wakaflex"-nek valami klónja?

Előzmény: kiggyo (4032)
.:NRW:. Creative Commons License 2020.07.07 0 0 4034

Sziasztok, T18-as trapézlemeznél elég ennyi atfedés ami pirossal van karikazva vagy több kellene? 7fokos tetőről van szó.

 

Előre is köszönöm 

zöldeskékek Creative Commons License 2020.07.07 0 0 4033

 "hogy a tető jelen készültségében lehet-e ezen még módosítani." 

Nem tudni milyen készültségben van a tetőd.

  Amúgy hol szakikról, hol mesterekről beszélsz, de azt azért tudni kell, hogy egy tetőnél dolgoznak  ácsok, bádogosok és tetőfedők.

 Persze ezek a szakmák néha átfedik egymást.

 

 Nagy vonalakban   a tető :

 ácsszerkezet,  lécezés, majd bádogos munkák és a végül a héjalás.

 

 Anno az én ácsom tudott héjalást is végezni, de a bádogozást nem vállalta.

Előzmény: gsmotoros (4031)
kiggyo Creative Commons License 2020.07.06 0 0 4032

Én hagynám, aztán ha elválik tőle akkor veszel 5-10 év múlva wakaflexet. Az kurva jó.

Előzmény: gsmotoros (4031)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.06 0 0 4031

Köszönöm a választ Neked is!

 

Hmm, akkor ahogy kiveszem szavaitokból a szakma megosztott ezen ragasztós kéményszegély pótlás tekintetében. Tehát akár jó is lehet. Az más kérdés, hogy nem szép, legalábbis számomra kevésbé mutatós, mint a hagyományos szegély. Beszélünk majd a mesterekkel, bár nem tudom, hogy a tető jelen készültségében lehet-e ezen még módosítani.

Előzmény: zöldeskékek (4028)
Dockworker Creative Commons License 2020.07.06 0 0 4030

Szia!

 

Amiről Te beszélsz az az előregyátott. Én úgy gondolom, hogy minden kémény egyedi és megérdemli minimum azt az odafigyelést, hogy az ő méretére gyártunk a helyszínen szegélyt :) 

 

Nem nagy dolog... 2db stéhfalzos falszegély, egy kémény eleje és egy hátulja. Akár jégékkel vagy ívesen is... Helyszínen megy pik-pakk... fölé körben egy viharléc és kész is. 

 

Más világ mint amiről írsz.

 

És kérlek ne javítsd ki ha írok valamit. Ezt igenis hajtani kell ;-)

 

Köszi!

Előzmény: zöldeskékek (4029)
zöldeskékek Creative Commons License 2020.07.06 0 0 4029

 

 

 

 

De azért egy kéményszegélyt fent a tetőn ülve a térdemen is meghajtok.

 Nem hajlítani kell azt,  hanem méretre vágni és felszerelni. Mármint a hagyományost.

 

 

 Mondjuk annyiban csak ül a dolog, hogy némi hajlítás azért elkel. A felső és az alsó elemeket kell igazítani a tető hajlás szögéhez. Mert az  változó. A rengeteg tetőim között akad  30,  30 valahány fokos és  van  45 fokos is. Na ez az útobbi  jó meredek !

 

 

 Sőt a hullámpalánál   nagyon kis lejtésű is.

 

Előzmény: Dockworker (4024)
zöldeskékek Creative Commons License 2020.07.06 0 0 4028

 Vannak  speciális  bádogos szerkezetek a kéményekhez.  Bádogosok  rakják fel. Van oldal- felső és alsó elem, ezeket műhelyben  speciális  célgépekkel gyártják. A bádogos a helyszínen méretre vág és rögzít. Ez szegelés és korcolás.

 Az általad bemutatott már a modern technika, Hol jó , hol nem.

Előzmény: gsmotoros (4022)
gsmotoros Creative Commons License 2020.07.05 0 0 4027

Köszönöm szépen a válaszod!

 

Ajjaj, ez nem hangzik jól. Sajnos így naív magánépíttetőként ma nem egyszerű az élet... most nem lehet egész nap nézni, hogy mit csinálnak a szakik, főleg, hogy nem is érek ehhez kellőképpen.

 

Beszélni kell akkor a szakikkal erről.

 

Ez Gerard fedés, nem tudom az mennyiben komplikál...

Előzmény: Dockworker (4026)
Dockworker Creative Commons License 2020.07.05 0 0 4026

Ha nagyon szeretnéd, meg tudom mutatni, hogy pár év alatt miként válik el a cseréptől és ázik vissza. Igazából sajnáltam a dolgot, mert olcsó volt és gyors. De sajnos nem vagyok annyira menő, hogy ekkora bakot lőjjek a munkáimon.

 

 

Egyébként garancia miatt kerestem a gyártót ahol már a "portás" szinten biztosítottak affelől, hogy hibásan lett beépítve és nincs gari. Látatlanban elmondták, hogy beépítéskor túl hideg/túl meleg/túl párás/túl poros/túl zsíros ( a megfelelő aláhúzandó) volt a felület........

 

Innen már el tudod dönteni, hogy neked megfelel-e vagy sem :)

Előzmény: gsmotoros (4025)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!