Keresés

Részletes keresés

N0rthF4c3 Creative Commons License 2019.07.08 0 0 9140

Sziasztok,

 

idén nyáron 3-4 nap kempingezést tervezünk. Még pár éve vettem egy Arpenaz 4.1-et, egyszer sem volt még használva, sosem alakult úgy a nyár, meg még az aprónép is apró volt, most már 3.5 éves, úgyhogy simán vállalok vele pár esetét sátorban.

 

Én alapvetően nem vagyok nagy igényű, éjszakákat toltam le vadkempingben Balaton körbe bringázásnál, de azért a jelen helyzet már indokol némi alapvető infrastruktúrát egy kemping esetén- főleg, hogy ha rendszeresíteni szeretném a kempingezést és nem egyszeri rossz tapasztalattal rövidre zárni:D

 

Milyen kempinget tudnátok ajánlani itthon - elsősorban Kelet Magyarországon? Jó lenne valamilyen strandos megoldással összekötni, illetve alap, hogy legyenek kulturált wc-k zuhanyzók, és hogy a sátor mellé be lehessen állni autóval, ne kelljen egymagamnak minden cuccot bemálházni. A bogácsit néztem, de túl sok jót nem írtak itt róla...

sarajhwh Creative Commons License 2019.06.17 0 0 9139

 

 

 Én a  Hasky,   Yukatana  márkáknál keresgéltem magasabb árakon, az általad említett áruházak hirtelen eszünkbe sem jutottak,  de megnéztük,  és felvettük a lista elejére.

Nagyon szépen köszönjük!

A feleségem a Jysk-es  Dambso-t nézte még,  szerinted az  milyen lehet?

Előzmény: vonalzoo (9138)
vonalzoo Creative Commons License 2019.06.16 0 0 9138

Szia! ALDI-s, LIDL-s (ha épp árulnak, mint most) jó szokott lenni, és van rajtuk 3 év gari. Ha épp nem árulnak, akkor meg Decathlon 

Előzmény: sarajhwh (9137)
sarajhwh Creative Commons License 2019.06.16 0 0 9137

Sziasztok!  A véleményeteket szeretném kérni. 

Önfelfújós (habszivacs) derékaljat szeretnénk vásárolni,  mik azok a márkák amikért érdemes pénzt adni?

Előre is köszönöm!

Tarzy52 Creative Commons License 2019.06.11 0 0 9136

Sziasztok!

 

Ki, mit tud róla: "Balatontourist szezonbérlet". 2019.06.10 - 10.06.-ig.xxx.xxx ft. de az egész "szezon alatt" csak 90 napot lehetek ott.....?????

 

gromer Creative Commons License 2019.06.10 0 0 9135

Sziasztok!

 

SZerintetek mennyire reménytelen 2 hét múlva szlovéniában bled/bohinj környékén kempinget találni egy éjszakára? 

Esetleg a tengerparton ugyanígy?  Csak éjszaka ott alvás lenne és mennénk tovább. A terv bled/bohinj aztán le velencébe és vissza a hétvégén.

Őrült ötlet nagyon?

kmrmtms Creative Commons License 2019.06.05 0 0 9134

Sziasztok!

 

Lenne egy eladó kemping főzőm/grillem, ha esetleg valakit érdekel.

 

https://www.jofogas.hu/komarom_esztergom/Cadac_2_Cook_Supreme_kemping_grill_93052366.htm

 

 

Tamás

hul Creative Commons License 2019.05.26 0 0 9133

Tökéletes a tanácsod! Jó zsák és jó matrac. A lehetőség a csillagos ég, minden van, ha kell. Nem olcsó, de a jó az az igazán jó. A viharos időre viszont nincs ötlet, hacsak a nagyon jó cövekek, a tisztességes sátorállítás és a felügyelet, mert éjszaka+viharban bizony fura dolgok tudnak történni, mondjuk erősíteni kell a rögzítést... Sajátos filingje lehet egy mondjuk tengerparti viharos időnek-éjszakának, törnek az alurudak (igaz Fe-re-r?:) és sok a hang, meglehetősen félelmetes tud lenni, hűvös, meg ázott és beázott, meg aláfolyt vizekkel... Nagyon kell a jó felszerelés, ha kritikus a terep és vagy az évszak (tavasz-kora nyár, utószezon).  

Előzmény: TyuTyu-2 (9132)
TyuTyu-2 Creative Commons License 2019.05.25 0 0 9132

Hali,

 

Satrazas homerseklete a halozsaktol fugg. Jo halozsakkal 3-5 fok nalam a hatar es ekkor is nem az alvassal van a problema, hanem az atoltozesekkor kimaszni belole....
Az asszony nagyon fazos vettem neki egy komfort 5/limit 0 zsakot es abban jol erzi magat 15 fokban :-)

 

Szoval ha fazos az asszony vegyel neki egy jo matracot es zsakot.... nalunk ez bevalt....

Előzmény: visszahárom (9131)
visszahárom Creative Commons License 2019.05.25 0 0 9131

Megjött a sátorkötél amit rendeltem, baromira tetszik, rikító színű és fényvisszaverő szálak vannak beleszőve:

70Ft körül jött ki métere, szóval nem olcsó, de szerintem megérte.

 

 

Kérdezném viszont a rutinosabbaktól, hogy időjárás szempontjából kb mikortól válik élvezhetővé a sátorban alvás? Páromat eléggé megviselte két korábbi viharban töltött sátras éjszaka, és nem szeretném, ha didergős lenne az idei első alkalom. 

 

Előzmény: Bujazliz (9117)
hul Creative Commons License 2019.05.10 0 0 9130

Van annyi sör (+tömény) hogy jó a földön vagyis kb. mindegy, de az altalaj ha köves stb. akkor nem az igazi úgy. Meg vizes, hideg stb. is lehet. 

Sátorban, aláterítve, lepedővel, párna,hálózsák/takaró. Olyan mint egy légágy, az önfelfújós szerintem sokkal jobb, mint bármelyik más matrac. A pumpás dupla matrac meg igazán pocsék a mozgások miatt. A legalja -szó szerint- a laticel, ami a partra való, számos ember megpróbálta és durván érezte magát már egy éjszaka után.

A kempingezés nem a szenvedésról szól :-) 

Előzmény: agzem (9129)
agzem Creative Commons License 2019.05.10 0 0 9129

Nekem eleg volt kanikulaban halozsakkal a foldonfekve.

Nalam az volt ezzel a matraccal, hogy raultemes es azt ereztem, h semmi nincs alattam,

de amikor rafekudtem mar szetoszlott a testem sulya es kenyelmesnek ereztem.

 

De kulonbozoek vagyunk, mindenkep ki kell probalni.

Előzmény: D H (9126)
vonalzoo Creative Commons License 2019.05.09 0 0 9128

Szerintem nem vészes, igaz ez 65 cm. de szerintem remek, egy 60 centis önfelfújaval.

Előzmény: D H (9126)
StakkaBoo Creative Commons License 2019.05.08 0 0 9127

Sziasztok

 

Tudtok mondani olyan lakóautós cégeket ahol lehet szép kártyával fizetni?

 

köszi

D H Creative Commons License 2019.05.07 0 0 9126

figyu a 60 centi az nem keskeny?

 

nyilván, hanyatt feküdni rajta okés, de ha egyet fordulsz, lelóg róla mindened a kemény földre..

 

-> vagy ettől nem kell tartanom?

Előzmény: agzem (9125)
agzem Creative Commons License 2019.05.06 0 1 9125

En ezt hasznalom, szerintem franko, a csaladban tobbunknek is bevalt:

https://www.decathlon.hu/onfelfujo-matrac-id_8363045.html

 

 

A decathlonba menjel be egy nem tul zsufolt oraban es probald ki oket.

 

A paros gumi matracrol azt kell tudni, hogy ha a parod alszik es te felkelsz akkor szerintem o is felebred, mert

berugozik.

 

 

 

Előzmény: succec (9118)
hul Creative Commons License 2019.05.05 0 0 9124

Önfelfújós 5 ill 7 cm-es matrac vált be, sok év alapján mondom. Mindenfelé kaphatóak. Aki nem próbálta, javaslom:-) 

szaja11 Creative Commons License 2019.05.05 0 0 9123

Mi mindig teszünk rá gumis lepedőt. Különben meg ha nem lenne velur  vagy nem terítenéd le, rátapadnál a gumi (műanyag) ra.

Minél kisebb és minél sűrűbb a huppli annál kényelmesebb. De függ attól is milyen keményre fújod. 

Előzmény: succec (9118)
szaja11 Creative Commons License 2019.05.05 0 0 9122
Előzmény: succec (9118)
vonalzoo Creative Commons License 2019.05.05 0 0 9121

Én a magam részemről kerülöm az Intexet, bár a Jysknél legalább korrektek a cserével. Ezt a Decathlonost mondjuk nem ismerem, a két másik (drágább) fajtát használjuk, azok nagyon jók. Nekem az Intexek vagy eresztettek, vagy hatalmas dudor lett rajtuk.

szaja11 Creative Commons License 2019.05.05 0 0 9120

Összebújáshoz praktikusabb a kétszemélyes, de pihenéshez jobb a külön-külön. Nem zavarja a másik forog és közben alattad is mozog az ágy.  Külön tudod szabályozni a keménységét. Létezik olyan dupla, ahol két szelepe van a két oldalnak  és így egy kucsit elkülönülnek egymástól. Nekünk volt már ilyen is (Coleman), de egyik évben az egyik félén belül elengedte magát és lett ott egy púp, ezért az egész cserés.  Idénre már két különállót vettem. Franciaágyra való lepedő lesz rajta az összefogja.

Előzmény: succec (9118)
Bujazliz Creative Commons License 2019.05.04 0 0 9119

A páros élethez parktikusabb a 2 személyes.

A Decathlonban vettem 3 matracot is. Ezek közül kettő beépített légfúvóval. Mindháromnak visszaadták az árát. A hesztésnél úgy elvékonyodott azt anyag, hogy először csak lassan eresztett, majd egyre jobban szökött belőle a levegő, használhatatlanná vált. Két évvel ezelőtt Görögországban jártam pórul az egyikkel. 1 óra alatt leeresztett, a föld meg kemény volt. Ott elmentem a görög mindenes boltba és vettem egy 2 személyes INTEX-et. Semmi gond nem volt vele. Ma is megvan és - talán -  nem ereszt. Igaz, tavaly már a Decathlonban vett összecsukható ágyakat vittük, azokkal nem volt semmi gond.

Előzmény: succec (9118)
succec Creative Commons License 2019.05.04 0 0 9118

Sziasztok!

 

Tapasztaltak tanácsát kérném az alábbi kérdés eldöntésében:

A párommal ketten nyári sátorozáshoz milyen felfújható matracot vegyünk? 2 db egy személyeset, vagy 1db 2 személyeset? Használat során melyik a jobb és miért? A decathlonos és egy intex között vacilálunk. Melyik a jobb?

 

https://www.decathlon.hu/matrac-air-basic-140-cm-id_8355645.html

 

 

https://jysk.hu/kert/felfujhato-matracok/felfujhato-matracok/airbed-velour-sz137xh191xma22

 

A velúr felsőnek van bármilyen jelentősége? És a mintázatnak?

 

Köszi

 

Bujazliz Creative Commons License 2019.05.04 0 0 9117

Az Aldiban még kapható dobon, sárga, 5 mm-es, jó minőségű sátorzsinórnak kitűnő PP zsinór (100 m!/ 2480 Ft)

Miujság Creative Commons License 2019.04.29 0 1 9116

Zakopanéban épp a fenyőgyanta ellen húztam a Husky sátor fölé egy takaróponyvát. Hihetetlen, mennyire csörömpöl, ha fúj a szél! Elő is szedtem a régi, 1973-ban vett Kapos sátram lenvászon előterét.
A takaróponyva a sátor alá kiváló.

 

Előzmény: szaja11 (9108)
szaja11 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 9115
Előzmény: szaja11 (9114)
szaja11 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 9114

Az előbb láttam a boltban. Képet most nem találok róla, de 5990,- és 3 év garancia, krém vagy zöld színben.

Előzmény: szaja11 (9112)
szaja11 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 9113

NAPVITORLA!!!!!

Előzmény: szaja11 (9112)
szaja11 Creative Commons License 2019.04.24 0 0 9112

Aldiban van  nagyvitorla occcssssón.

szaja11 Creative Commons License 2019.04.21 0 0 9110

Igazad van. Erre nem gondoltam.

 

Napvitorlát szereztem be néhány éve én is mert tudtuk, hogy a megszokott árnyas helyünk sajnos nem  szabad a megadott időben.

 

Nem vászon hanem olyan mint a kerítés- vagy mezőgazdasági árnyékoló, szőtt raffia háló, csak vastagabb, megerősített sarkokkal és gyűrűkkel a kikötéshez.

Viszont az a mezgazd háló is kapható többféle méretben és sűrűséggel sokkal olcsóbban mint a "gyári" napvitorla.

Illetve létezik még (óccsón csak az íbéjen) különböző nagyságú, mintájú és színű álcaháló.

 

/////Mondjuk az már nem is kempingezés, mert amikor felraktam az árnyékolókat, inkább néztünk ki Dakota csoportnak (értsd: cigány tábor), mint tengerparti nyaralónak.  //////

Előzmény: visszahárom (9109)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!