Keresés

Részletes keresés

coburg1 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 869

Rendelkezik valaki felkopasztott leylandival, ahogy a fenyőket szokás, hogy az mennyire néz ki vajon hülyén?

coburg1 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 868

Íme a kék fajta:

      

Előzmény: coburg1 (866)
coburg1 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 867

coburg1 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 866

Még az a kérdés jutott eszembe, van ennek egy kékes változata. Nem tudod, annak nincsen az alapfajjal szemben valamilyen hátránya, kevésbé zárt, kevésbé ellenálló, lassabb növésű, akármi?...

Előzmény: Hi.Vis (865)
Hi.Vis Creative Commons License 2014.04.10 0 0 865

Ha nem ifejetetten nyított sövnynek kell akkor nem nyulnék hozzá, mert eredetiben a leg szebb. Ha még is hozzá kell nyúlni, szinte bármilyen visszavágást kibír, ha van egészséges zöld rész abból kihajt, ha nincs akkor viszont meghal, - nem úgy mint a tiszafa, ami még töböl csonkolásból is kihat.

Előzmény: coburg1 (864)
coburg1 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 864

Köszi. Épp most küldtem mailt. És nyírni hogyan érdemes, vagy nem érdemes?

Előzmény: Hi.Vis (863)
Hi.Vis Creative Commons License 2014.04.10 0 0 863

Elültetsz 1, vagy két darabot egymástól 2 méterre, (egy is elég) de arra figyelj, hogy oldal irányba idővel kb 4 métert ki fog terebélyesedni, ami két okból fontos. Ha nincs neki hely és később lent elkezded visszavágni, de fent nem, akkor árnyékba kerül az alja és felkopaszodig, az ronda lesz. A másik, ha a szomszédba lóg be, ő lesz ideges, illetve ónos esőnél, ha lehajlik az ága, majd mindent visz ami az útjába kerül, eresz cserép, külső hőszigetelés, kerítés, szomszád bokra fája, és nem utolsó sorban megy neki az ablakának, ha nincs elég távol.

Tehát én egyet ültetnék, a várható távolságok figyelembe vételével. Minél több tűző nap, és ha még locsolás is van akkor aztán brutál beindul. Ha kicsit veszel, első évben nő egy métert, később évente kettőt, ha még vizet is kap. Eleinte úgy tűnik, hogy nem lesz sűrű széles, mert ritkásan szétálló oldalágai vannak, de ne hidd el az lesz.

Előzmény: coburg1 (862)
coburg1 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 862

Azt hadd kérdezzem meg, ha csak egyetlen szomszéd ablakot kell kitakarni, akkor hogy érdemes ültetni? (Kb 1m széles első emeleti ablak)

Előzmény: Hi.Vis (860)
szukibazso Creative Commons License 2014.04.08 0 0 861

Nekem 80 meter van es semmire le nem cserélném!Egy évbe kétszer vegigrohanok rajta sovenyvágóval amíg elérem meg a két oldalát megnyírom kb 2-3 óra aztán le van a gond és tökéletesen takar és megfogja szelet!Persze nem szabad hagyni elszabadulni!

Előzmény: Hi.Vis (860)
Hi.Vis Creative Commons License 2014.03.19 0 0 860

Kb 15 éve költöztem egy kertes házba és zavart, hogy a szomszéd ház emeletéről rámnéznek az ablakok, ezért nagyon elmésen rátaláltam a erre a növényre.

Akkor egy szaki azt javasolta, hogy bármilyen kis, gyökeres példányt nyugodtan vegyek meg nem kell nagy mert a pici be fogja érni. Bármilyen rossz talajon, öntozés nélkül, viszont tűző napon kell tartani, és akkor nő mint a barom. Ha nem nő, mert nagy a szárazság, akkor sem pusztul le, viszont amikor jöna az esős idő legközelebb, rettenetesen beindul, és behozza azt is amit nem nőtt.

Ez nekem is pontosan így működött, és hihetetlen, a 20 centis kis vackokból négy év múlva 2,5-3  méteres masszív növények lettek, és még csak akkor indultak be igazán, és ez lett a vesztem. Mire észebe kaptunk, 10-15 méteres brutál magas, vastag valami vette körül a kertet, őszől tavaszig az alacsonyan járó napból semmi nem ért bennünket, teljesen depresszíósak voltunk már mire rájöttünk miért. És akkor nekiálltam és 3,5 méter magasan visszavágtam őket egy hét kemény munkával, motoros fűrésszel, és további egy hét takarítás, elhordás stb.

Azóta már teljesen kiirtottam onnan ahol nincs a szomszédban konkrétan ablak és szelídebb kedvesebb sövényeket alakítottam ki más növényekből.

A lényeg, hogy lenyűgöző tempóban nő, de ha nem vagyunk észnél, már késő.

Sokáig a kedvenc növényem volt, ma már utálom, de ahol nagyon magas erős sövény kell ott nincs jobb, mert ez télen sem hajlik el a hótol, onos esőtöl, ha már erős nyírva van.

 

 

 

 

 

 

 

kisüsti66 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 859

Köszi!

Előzmény: Mr.bambo (858)
Mr.bambo Creative Commons License 2013.11.24 0 0 858

Nálam is voltak ilyen leylandik  én levéltrágyával + actara vagy dursban esetleg karate pertmetekkel fújtam meg  de megkell ismételni a permetezést  és néha lemosattam rézgáliccal. Valoszinu ez gombás betegség de néha bogarak is vannak rajta  azért inkább  eszt is aszt ráfújtam és segített.

Előzmény: kisüsti66 (857)
kisüsti66 Creative Commons License 2013.11.12 0 0 857

Sziasztok!A segítségeteket szeretném kérni. Tavaly ősszel vásároltam hat darab leiland citrust. A hatból négy szépen fejlődött a nyáron. Kettőnek a növekedése is gyengébb volt és a színe is megváltozott. Kérdezem, hogy mi lehet a baja a két növénynek.

Képeket az indára tudtam feltölteni.

 

http://indafoto.hu/majer_ferenc/image/20014479-3248c7f3/user

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.05 0 0 856

kelenvölgy kertészet

Előzmény: nézek (855)
nézek Creative Commons License 2013.10.06 0 0 855

Cupressocyparis leylandii pyramidalis-t keresek Diósd környékén..

A neten e név alatt mindenféle előfordul, csak az nem, ami kellene..

Fázisceruza Creative Commons License 2013.09.25 0 0 854

Gondolkozom, hogy mit is irigyelhetsz ebből a videóból...   a csinos rövidgatyámat? :)

Előzmény: ivódzsima (853)
ivódzsima Creative Commons License 2013.09.25 0 0 853

egy picit irigykedem...

Előzmény: Fázisceruza (852)
Fázisceruza Creative Commons License 2013.09.24 0 0 852

Mutattam már, hogy metszem a leylandit? 

 

ivódzsima Creative Commons License 2013.09.22 0 0 851

a megközelítőleg pontos tájékozódáshoz először javasolnám a gúglit..leylandi címszó alatt rengeteg tudományos fejtegetés is van.

 

(ha tartósan enyhül nulla fölé, akkor télen is locsolom kútvízzel)

Előzmény: boxbili (850)
boxbili Creative Commons License 2013.09.19 0 0 850

Sziasztok, 

 

 

Szeretnék tanácsot kérni sövény ültetéssel kapcsolatban.

 

Valami igénytelen, jól takaró, gyorsan növő, örökzöld sövényt szeretnénk ültetni a kert végébe, kb 12 m hosszan, hogy a szomszédot eltakarja.

 

Kertészkedéshez nem értek, ezért szakember segítségével ültetnénk, de nem tudom még milyen növény legyen.

 

 

Két fajtára gondoltam, az egyik a sövénybambusz ami nekem nagyon tetszik, kérdés mennyire és mennyi idő alatt sűrűsödne be, illetve a leylandi sövény.

 

A leylandi gondolom könnyebben kordában tartható, és lehet kapni nagyobb 180-200 cm-s méretben is, de nem tudom ezek mennyire életképesek az ültetés után.

 

Szeretnénk még idén elülteni, hogy minél előbb elkezdjen nőni :). Azt olvastam a gyors növekedéshez sok víz kell, ez azt jelenti, hogy télen is locsolni kell ?

 

 

Esetleg milyen más növény lehet alternatíva. Mindenképp olyan sövényt szeretnénk ami legalább 3 méter magasra megnő.

 

 

szukibazso Creative Commons License 2013.09.18 0 0 849

Én 200 darabot dugványoztam pár évvel ezelött 8 darabot sikerült elültetnem tavaly belőle!Mindent úgy csináltam ahogy a nagykönyvbe van írva!Vagy mégse mert nem jött össze!Azóta sem próbálkoztam!:)

Előzmény: FJoz (841)
ivódzsima Creative Commons License 2013.09.18 0 0 848

Hétfőn átültettem egy 2,1 m-es leylandit...sikerült szép nagy földlabdával kivenni, és elvinni az új gödrébe...100 liter esővíz, egy kis folyékony táppal...még nem konyul...ezt sem fogom metszeni, hadd menjen, terebélyesedjen...

ivódzsima Creative Commons License 2013.09.17 0 0 847

Vagy tizenöt évvel ezelőtt vettem egy kiárusításon öt db nyiszege leylandit picinyke földlabdával...azt mondta az eladó, hogy ezek hollandiából származnak, a tulaj itt próbálja eladni az eladhatatlant...azért vettem meg, mert az eladó szerint, ha jól felásott, kellően trágyázott, bőségesen locsolt talajba kerülnek, akkor besűrűsödnek metszés-alakítás nélkül is, és baromi nagyok lesznek...

..mindegy, occó volt, valami csak lesz...kapták is rendesen az anyagot, még Combó hosszúhatásút is a balti tőzeg alá...mára sűrűek, nagyon magasak, egyszóval gyönyörűek..(persze hely van rendesen)

 

...hogy miért írom ezt?  szerintem nem kell egyik leylandihoz sem nyúlni, csak dédelgetni...nől, sűrűsödik...nagyon hálás, szép növény...nem hittem volna, hogy a csúnya, gizda kis fácskák tényleg ilyen szépek lesznek.

 

 

Vikusz1977 Creative Commons License 2013.09.17 0 0 846

Nem léptem még én is tavaszra gondoltam.

Előzmény: Eutim (845)
Eutim Creative Commons License 2013.09.17 0 0 845

..ja még valami, ezzel a nagymetszéssel már várnék jövő tavaszig... bár a kérdés óta több mint 2 hét telt el, lehet hogy azóta már léptél ez ügyben..

Előzmény: Vikusz1977 (842)
Vikusz1977 Creative Commons License 2013.09.17 0 0 844

Kösz, ez bíztatóan hangzik én is erre bazíroztam, hogy ha levágom, akkor az alatta lévő oldalhajtások kezdenek nőni és ettől talán sűrűsödhet a növény (aztán idővel talán azokat is érdemes visszavágni, nem tudom.

Azt még nem tudom milyen rövidre merjem visszavágni. a főágakat Ha működik a módszer gondolom érdemes eléggé (mondjuk 50 centire), mert úgy a végeredmény sűrűbb lehet, ha később a növekvő oldalhajtásokkal is újra eljátszom ezt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Eutim (843)
Eutim Creative Commons License 2013.09.17 0 0 843

Szia,

 

bár nem javasolják, de vissza lehet vágni fás részig is az ágakat. A csonk alatti részről ezután több elágazás is el fog indulni - nálam legalább is így történt (én is hasonló helyzetben voltam, mint te). Szóval szerintem nyugodtan vissza lehet vágni; mi több, ha ritkás akkor szerintem kell is, máskülönben nem tud jól sűrűsödni.

Előzmény: Vikusz1977 (842)
Vikusz1977 Creative Commons License 2013.08.31 0 0 842

Sziasztok!

 

Leylandy sövényemet kicsit későn kezdtem metszeni, nem lett elég sűrű. Kérdésem, hogy ha egy ágat visszametszek úgy, hogy jócskán a fás résznél vágom el, akkor a vágás melletti két oldalág kezd nőni utána tovább? Mert ha igen, talán még így tudnám sűríteni a lombozatot, mert más irányokba nőnének az ágak, nem kifelé terebélyesedne annyira.

 

Előre is kösz!

 

 

FJoz Creative Commons License 2013.08.30 0 0 841

Sziasztok,

segítséget szeretnék kérni. Július végén megmetszettünk pár leylandit szaporítás céljából saját célra. Nagyon sokáig szépen néztek ki, de sajnos mostanra kezdenek elszáradni. Ott vágtuk el az ágkat, ahol a zöld és barna rész találkozik. Félárnyékos helyen tartottuk és slaggal permeteztük naponta. Jó minőségű ciprus földbe ültettük őket. Azt olvastam, hogy 6 hét után kezd el gyökeresedni...sajnos a miénk nem.

Tudna valaki segíteni, mit ronthattunk el? Esetleg rossz helyen vágtuk el vagy korán ültettük el őket?

Előre is köszi a válaszokat!

 

szukibazso Creative Commons License 2013.08.02 0 0 840

Én is 100-at vettem olcsóbb volt így is felmenni mint itt megvenni!

Előzmény: palhes01 (838)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!