Keresés

Részletes keresés

Csalitszeráf Creative Commons License 2 napja 0 2 164417

Erre gondolsz? https://propeller.hu/itthon/3709218-covid-love-negyedik-hullamon-gazdagszik-meg-fideszes-elit 

 

A negyedik bekezdést ld. még 75-s tétel. (Félreértették szegénykék, hogy ötmillióig számlázhatnak, és a 475 eFt helyett tényleg 5 milliót írtak.) ;P

Előzmény: Rendszer.hiba (164414)
tadadadaaaam Creative Commons License 2 napja -2 1 164416

hát szerintem nem én néztem meg rosszul..

 

ott van, hogy melyik cégnek, mire mennyi ment el

pl telekom, allianz biztosító, élelmezés, posta, ct, mr etc...

 

nagyon nagy rejtély lehet, vajon az Allianznak miért fizethettek és vajon túlárazott volt e, vagy a postán túl drágán adták-e a fel a leveleiket

LOL

:-)))

Előzmény: Rendszer.hiba (164414)
tadadadaaaam Creative Commons License 2 napja -2 1 164415

aki végignézi az egyes költségvetéseket évente, látni fogja, hogy az ország teljes költségvetésének 10-12%-a megy el az EÜ-re évente

tehát 4424/40755 pl 2024-ben

 

5000 milliárdot vízionálni évente /10 évre visszamenőleg/ mint eü kiadás,  annyit tesz, hogy 2020-ban már a teljes magyar költségvetés negyedét kellet volna csak eüre költeni (és még ott a nyugdíj is+ oktatás++++++ sokmiden más),

míg 2015-ben a kiadási főösszeg 17190 milliárdból csaknem a harmadát jelentené az 5000 mrd...

 

ezért nem racionális

és ezért kell a számokkal tisztában lenni

Előzmény: tadadadaaaam (164412)


Rendszer.hiba Creative Commons License 2 napja -1 3 164414

No, nézd csak meg jobban.... Mert azt valszeg nem tetted meg. :)


Nem behatárolható általánosságok, nem tételes, hanem ömlesztett lista ... A részletekben bújik meg a kisördög!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: tadadadaaaam (164411)
Csalitszeráf Creative Commons License 2 napja -1 4 164413

Nem ugyanarról beszélünk. De ha már itt tartunk, megjegyzem: ez se teljes, mert csak az ötmilliónál nagyobb tételek vannak rajta. És az sem látszik belőle, amit Rendszer.hiba pedzeget: mi van túlárazva ezekből. Ahhoz egyesével végig kéne menni a gyanúsabb kiadásokon, és megnézni a tulajdonosi szerkezetét és megnézni, hogy más hasonló profilú cégek áraival összevetve rendben vannak-e. Ehhez meg nem elég Google-eléréssel bíró amatőr propagandistának lenni.

 

Máskor olyan kis szkeptikus tudsz pedig lenni. :)

Előzmény: tadadadaaaam (164411)
tadadadaaaam Creative Commons License 2 napja -3 1 164412

az utolsó adat forrását nem lelem

2023-ra és 2024-re én más számokat látok

(már uncsi ismételgetni)

 

2023. évi LV. törvény Magyarország 2024. évi központi költségvetéséről - Törvények és országgyűlési határozatok (jogtar.hu)

72.pdf (parlament.hu)

 

 

2023 és 2024 törvény szt : 3917 és 4423 ezer mrd

 

...a 3527 szám 2023-ra nem tudom,honnan jött

 

(az 50.000 mrd-ot már elmagyaráztam, miért is felejtős, teljesen felesleges keresni)

 

 

 

 

Előzmény: Hemü (164405)
tadadadaaaam Creative Commons License 2 napja -2 1 164411

majdnem kommentár nélkül (kipécéztem egy intézményt, és láss csodát lett lista)

 

5 millió forintot meghaladó szerződések - Budapesti Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet (euintezmeny.hu)

 

ugyanitt a költségvetésre, gazdálkodásra vonatkozó adatok, beszámolók szintén fellelhetőek......

 

 

Előzmény: Csalitszeráf (164410)
Csalitszeráf Creative Commons License 2 napja -1 1 164410

Na, pontosan ezek azok a dolgok, amiket nem lehet elérni a neten. ;)

Előzmény: Rendszer.hiba (164409)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2 napja -1 2 164409

Az külön megérne egy kukucskát, hogy mit könyveltek el egészségügyi kiadásként pl tavaly, s mit 10 vagy 20 éve.

 

No meg az is árnyalná a képet, hogy pl a kórházak honnét, mely cégektől kötelesek beszerezni a dolgaikat, s azoknak a cégeknek az árai hogyan is viszonyulnak a normál piaci árakhoz....

Előzmény: Hemü (164405)
Csalitszeráf Creative Commons License 2 napja 0 2 164408

A Hírcsárdás viccben az a legdurvább, hogy talán már nem is csak vicc. Néha bizony frankón így is van, hogy az ember csekkolja: a Hírcsárdát olvasom? Ha nem, akkor hanyadika van, csak nem április elseje? :)

Előzmény: Rendszer.hiba (164406)
Csalitszeráf Creative Commons License 2 napja 0 0 164407

Ez nagyon korrekt tőled. ♥

Előzmény: Hemü (164405)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2 napja -1 3 164406

A felületes szemlélődők és az ostoba híveik számára jól hangzó-eladható elnevezést és könnyen bekajálható-megemészhető jogcímet találtak ki a lágy diktatúra létrehozásához.

Voltaképpen  lassan egy évtizede azt csinálhatnak, és csinálnak is, amit csak akarnak. Láthatjuk-tapasztalhatjuk, hogy lassan már a hírcsárda nem tud olyan hajmeresztő kamuhíreket kitalálni, amiknél ezek ne tudnának még hajmeresztőbb dolgokat produkálni.

Előzmény: ValamiV2 (164403)
Hemü Creative Commons License 2 napja 0 1 164405

Arra gondoltam, hogy korrigálom magamat, ha más nem teszi. Nincs 5000 milliárd az éves kiadás. Ez szomorú.

Csalitszeráf Creative Commons License 3 napja -2 4 164404

Azon gondolkodtam, hogy létezik-e kollektív bűnösség elve a fórumon. Konkrétabban: ha Berzsiánt egyszer valaki "minősítette", akkor onnantól Berzsiánnak is szabad olyan fórumozókat minősíteni, akik ott se vóttak? Lehet neki számonkérni random fórumozókon, hogy miért írta le egy másik fórumozó róla, hogy babámfasza vagy hogy az áfából finanszírozzák az egészségügyet?

ValamiV2 Creative Commons License 3 napja -1 4 164403

Nem a covid miatt kezdődött, hanem már jóval előtte, 2015-ben. A migránsok miatt. Aztán jött a covid, most meg az orosz-ukran háború. De közben megnéztem, még a tömeges bevándorlás miatti vészhelyzet is érvényben van.🙂

Előzmény: Boszorka (164398)
tuktikka Creative Commons License 3 napja 0 2 164402

Most azon a címen van vészhelyzeti kormányzás, hogy szomszéd országban háború van.

Előzmény: Boszorka (164398)
tuktikka Creative Commons License 3 napja -1 2 164401

Bizony köze van .

Előzmény: tadadadaaaam (164396)
tadadadaaaam Creative Commons License 3 napja -8 0 164400

majd az illetékeseket meg kell kérdezni

nem vagyok rendeleti kormányzási kérdésekben illetékes

 

én csak egy demens minősített egyed vagyok

Előzmény: Boszorka (164398)
tadadadaaaam Creative Commons License 3 napja -8 0 164399

úh a minősítést lezárandó megjegyezhetem, hogy kevés ember leledzik ezen a fórumon, aki annyi dehonesztáló minősítést kapott, mint én--nyilván mind megérdemeltem, mert szimplán nem fújom az itteni nótát--avagy nem úgy táncolok:-))hogy divatosan fogalmazzak

Előzmény: tadadadaaaam (164397)
Boszorka Creative Commons License 3 napja -1 5 164398

Nem figyeltem oda, hogy végül is mennyi időre kezdték el ezt a rendeleti kormányzást. Normálisabb helyeken ezt eleve néhány hónapra szavazta meg a parlament. Németeknél pl. meg kellett szavazni a hosszabbítást is, mikor kiderült, hogy a covid tovább tart mint gondolták.

Egyáltalán nálunk milyen címen van még mindig? A covid már rég elmúlt  Nem vagyok teljesen demens, csak soha nem hallgatok magyar híreket.:-(

Előzmény: tadadadaaaam (164394)
tadadadaaaam Creative Commons License 3 napja -7 0 164397

jah nem csak stupid birka-pedo aljas, de nyilasnáciszégyenkező is vótam már...egyesek szt

 

és ez ráadás a minősített minősítés esete ugye

:-)))

 

 

Előzmény: tadadadaaaam (164396)
tadadadaaaam Creative Commons License 3 napja -7 0 164396

"helyett a másik személyének minősítgetése."

 

tehát a személyed minőségéhez mi köze van annak, hogy hány költségvetést láttál...ugyanis ebben a megállapításban minősítés nem hangzik el....

 

(tenném hozzá a birka.... fidkány, pedo...szellemi képességeimre, aljasságomra és miegymásra vonatkozóan (sőt anyakénti létemre is) én viszont csőstül kaptam itt a fórumon már minősítést...nem fogom előkeresni, de ha nagyon akarom...megvan--bár demensnek ezt nehéz ugye...---úh ennek fényében bíráld felül még egyszer, milyen minősítést írtam én rólad)

 

minősítés | A magyar nyelv értelmező szótára | Kézikönyvtár (arcanum.com)

 

Előzmény: Patreides (164377)
tadadadaaaam Creative Commons License 3 napja -7 0 164395

"Egy nagy katyvasz az egész, a lényege az, hogy senki ne lásson tisztán, és aki meg intézi az állami pénzt (az adófizetők - cégek és magánszemélyek - befizetéséből), ellenőrizhetetlenül azt tehessen, amit csak akar."

 

 

katyvasz: hát a sok jogszabályban, kormányrendeletben eligazodni nem egyszerű még soxor a szakembereknek sem, de ezt meghagynám nekik...

ellenőrzéshez: ismét ÁSZ meg KEHI-re utalnék vissza

 

Előzmény: tadadadaaaam (164394)
tadadadaaaam Creative Commons License 3 napja -7 0 164394

közpénzügyek 2.

 

"parlament sem ellenőrzi a rendeleti kormányzást."

 

arra ott van az ÁSZ meg a KEHI......

 

PRN-APC-524-20231221121927 (asz.hu)

 

 

Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (kormany.hu)

Előzmény: tadadadaaaam (164389)
tadadadaaaam Creative Commons License 3 napja -7 0 164393

én amúgy cseppet másképp emléxem-  de hát tudjuk, én a demencia- osztályról szöktem meg ugye.....

 

pl arra is határozottan emléxem, hogy 1-2 osztályban absz az alapműveleteknél és alapkészségek szintjén tanutunk írni, olvasni számolni

most első osztályban-igaz még írott nagy betűket nem is tanultak meg mondatszerkezetekről sem, de szövegértés feladatokkal vannak traktálva, ahelyett, hogy csak írnának és olvasgatnának...

 

vagy pl elsőben már kezdik a j vs ly számonkérését (bakker én ebből 4.-ben íram dogát, ha jól rémlik.....azért olyan emlékezetes, mert egyest írtam, és kb egész ált sulis időszakban nem volt 5-nél rosszabb jegyem)

Előzmény: tadadadaaaam (164392)
tadadadaaaam Creative Commons License 3 napja -7 0 164392

szerintem régen a gyerekek már az oviból érettségivel távoztak, utána már csak unatkozni jártak be hosszú évekig

:-))

Előzmény: Patreides (164386)
Csalitszeráf Creative Commons License 3 napja -1 4 164391

Á! Látom, te voltál az áfás, aki miatt szorultam az elnemküldöttben? :)

Előzmény: Patreides (164387)
tadadadaaaam Creative Commons License 3 napja -7 0 164390

aki valaha is hozzászagolt egy költségvetéshez, az kvázi képben van, hogy "vértpisilés árán" és szintjén kötve van a kéz bármiféle pakolgatás de módosítás tekintetében is....

Előzmény: tadadadaaaam (164389)
tadadadaaaam Creative Commons License 3 napja -7 1 164389

költségvetési alapismeretek 1.

Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő – Wikipédia (wikipedia.org)

 

Az Egészségbiztosítási Alapból finanszírozott egészségügyi szolgáltatás díjának elszámolása - NEAK (gov.hu)

 

 

43/1999. (III. 3.) Korm. rendelet az egészségügyi szolgáltatások Egészségbiztosítási Alapból történő finanszírozásának részletes szabályairól - Hatályos Jogszabályok Gyűjteménye (jogtar.hu)

 

(megjegyzés: persze pakolgatnak jobbra balra összegeket:-))))) mert az így megy...:-))))

 

továbbá:

file (gov.hu)

 

kivonat

 

" 1.1. A költségvetési szerv 1.1.1. megnevezése: Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő.....

 

2. A költségvetési szerv alapításával és megszűnésével összefüggő rendelkezések 2.1. A költségvetési szerv alapításának dátuma: 1993. 07. 01. 2.2. A költségvetési szerv alapításáról rendelkező jogszabály: az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság és az Országos Egészségbiztosítási Pénztár, valamint igazgatási szerveik létrehozásáról és ezzel összefüggő egyéb intézkedésekről szóló 91/1993. (VI. 9.) Korm. rendelet. 2.3. A költségvetési szerv jogállását meghatározó jogszabály: az egészségbiztosítási szervekről szóló 386/2016. (XII. 2.) Korm. rendelet. 2.4. A költségvetési szerv alapítására, átalakítására, megszüntetésére jogosult szerv.......

 

4. A költségvetési szerv tevékenysége

4.1. A költségvetési szerv közfeladata: a NEAK ellátja a kötelező társadalombiztosítás rendszerében, az Egészségbiztosítási Alapból (a továbbiakban: E. Alap) finanszírozott, egészségbiztosítási ellátások nyújtása és igénybevétele céljából szükséges, az 3 államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvényben, a társadalombiztosítás ellátásaira jogosultakról, valamint ezen ellátások fedezetéről szóló 2019. évi CXXII. törvényben, valamint az egészségbiztosítási szervekről szóló 386/2016. (XII. 2.) Korm. rendeletben a NEAK számára meghatározott, az E. Alap kezelésével, pénzügyi elszámolásaival, illetve az ebből fakadó adatszolgáltatási kötelezettségeivel, valamint az egészségbiztosítási nyilvántartások vezetésével, továbbá az természetbeni ellátások finanszírozáséval és ártámogatásával kapcsolatos feladatokat.

 

4.2. A költségvetési szerv főtevékenységének államháztartási szakágazati besorolása: szakágazat száma szakágazat megnevezése 1 843020 Egészségbiztosítás igazgatása 4.3. A költségvetési szerv alaptevékenysége: 4.3.1. szerződést köt és szakmai szempontból ellenőrzi azok teljesülését 4.3.1.1. az egészségügyi szolgáltatások finanszírozására, 4.3.1.2. gyógyszer, gyógyászati segédeszköz kiszolgáltatására, gyógyászati ellátás nyújtására és az ehhez kapcsolódó ártámogatás elszámolására, folyósítására, 4.3.1.3. a nem finanszírozott egészségügyi szolgáltató orvosával gyógyszer, gyógyászati segédeszköz, gyógyászati ellátás támogatással történő rendelésére, 4.3.1.4. az orvossal gyógyszer, gyógyászati segédeszköz saját maga vagy a Polgári Törvénykönyv szerinti hozzátartozója részére (pro família) támogatással történő rendelésére, 4.3.1.5. az egészségügyi szolgáltatóval egészségügyi szakellátás igénybevételéhez szükséges beutalásra, 4.3.2. az E. Alap kezelésének keretében végzi a finanszírozással és ártámogatás elszámolással

kapcsolatos feladatokat,  etc...."

 

 

 

 

aki pedig a számadatokra kíváncsi:

 

72.pdf (parlament.hu)

Előzmény: tadadadaaaam (164388)
tadadadaaaam Creative Commons License 3 napja -8 2 164388

olvasd vissza magadat és meg fog érteni, hogy ez egy totál tárgyilagos kijelentés volt

"

Csak éppen az EÜ-nek egyáltalán nincs "befizető bázisa".

Az állam beszed egy csomó pénzt mindenféle adó és különadó, Áfa, béfa, céfa, meg hozzájárulás formájában, beleöntik egy nagy kalapba, és a kormány az éves "költségvetést" nyolcszázhuszonötször módosítgatva költi, amire éppen gondolja, van, ahová önti számolatlanul, máshonnan meg elvonja."

 

 

Előzmény: Patreides (164377)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!