Keresés

Részletes keresés

zsömike Creative Commons License 2002.04.30 0 0 29
Még nem olvastam végig, de megyek tüntetni, szóljatok, mikor, hol..
Zsömi
Előzmény: Cyberslider (-)
Sun R Creative Commons License 2002.04.30 0 0 28
főleg úgy h este 18- reggel 7-ig vagyok fent azaz nálam ez a 60 óra gyorsan lemenne, nem beszélve a hétvégi 15-tól való netezésről...

csak egy chat üzemeltetője vagyok modemen keresztül q:o)) Kiváncsi vagyok a saját és más csetek látogatotságára Július után. Szerintem bezárhatunk...

Előzmény: Solt (19)
Hülyesamu Creative Commons License 2002.04.30 0 0 27
Nem ez lesz az első alkalom arra, hogy tisztességetlenül viselkedő "mammutvállalat" ellen mennek a népek tüntetni, s ha van médiavisszhangja (a múltkor volt), akkor révbe lehet érni. Egyébiránt kíváncsi leszek, hogy a Medgyessy-kormány hogy fogja a dolgot kezelni, szerintem le lehet vonni következtetéseket az elkövetkező négy évre abból, hogy az új fiúk mit csinálnak.
Előzmény: Bretalaine (22)
éghajlatváltozás Creative Commons License 2002.04.30 0 0 26
A Pantel csinalja
Előzmény: Tressy (21)
Cyberslider Creative Commons License 2002.04.30 0 0 25
Hát igen,ettől félek én is,de én úgy érzem,talán mégis eredményezhet valamit.
Multkor is hálisten visszalépett hűn szeretett MATÁVUNK. Még meg is köszöntük neki szépen..
:(
Nem a kormányzat,országgyűlés ellen kell tüntetni,hanem azért,hogy hangot adjunk nemtetszésünknek,és hogy tudassuk,nagyon sokan várunk egy megfelelő kormányprograma.
A demonstrációt egybeköthetjük a leendő kormánybiztos kérdezésével,a kormányprogram megismerésével,és esetleg ígéretet kaphatunk egy kedvezőbb díjtétel bevezetésére.
Előzmény: Bretalaine (22)
dunee Creative Commons License 2002.04.30 0 0 24
Ja bocs, a Westel 100% Matáv tulajdon.
Előzmény: Bretalaine (22)
dunee Creative Commons License 2002.04.30 0 0 23
Ragga:

Abszolút egyetértek, én is a nyóckerben lakom, pont tegnap előtt kaptam egy sajnálkozó hangvételű levelet a Matávkábeltől, hogy aszongya "technikai okok miatt" nem lesz kábelnet. Az ADSL-es játszmát már tavaly ősszel lefutottam, hasonló eredménnyel.

Ezért én igenis hajlandó vagyok az utcára menni! A választások alatt visszatartottam magam, az csak néphergelés volt, de ez számomra fontosabb! Akik ismernek, tudják, hogy nem igazán szoktam felkiáltójeles üzeneteket írni, de most bedurrant az agyam!

Tressy:

Ha kiderítetted, hogy melyik cég is ajálnja a mikrós netet ADSL árakon, az engem is érdekelne. Régebben mintha az Irisz ilyen lett volna, fenn a Citadellán, de azt mostanra mintha megette volna az Euroweb. Ha ez tényleg ennyibe kerül csak, ide a bökőt, a jelenlegi kilátásaimat számba véve itt most aláírnám két évre.

Előzmény: ragga (12)
Bretalaine Creative Commons License 2002.04.30 0 0 22
Ki lehet menni tüntetni a Matáv ellen, csak éppen semmi értelme. Ez piaci alapon megy, még akkor is, ha a Matáv monopolhelyzetben van.
A fő probléma az, hogy a Matáv nincs törvényileg rákényszerítve, hogy a központjaiból az előfizetőkhöz menő vonalat normális áron bérbeadja a konkurrenciának (most például azt akarják, hogy a konkorrens egy távolsági hívás érkeztetéséért többet fizessen, mint amennyibe egy helyi hívás kerül egy Matáv előfizetőnek). Úgyhogy két dolgot lehet tenni:
1., A politika (Kormány/Országgyűlés) ellen kell tüntetni, hogy hozzon megfelelő rendelkezést. Ez most ugye nem megy, meg hát a Matáv részvények egy része gondolom állami kézben van, így ugye az óriási nyereségből megy az államkasszának is, aminek megvan a helye, és ez független attól, hogy baloldali / jobbboldai kormány van.
2., Ahol lehet, bojkottálni kell a Matávot. Internetezni valamit csak kell, minimum levelezés ugye, de a távolsági hívásoknál át lehet állni Pannonra / Vodafone-ra. (A Westel ugye részben Matáv tulajdonban van, az ő általuk termelt profit megy a Matávhoz).
Más út nincs, szerintem per pillanat csak a 2. járható.
Erről ennyit, mentem haza.
Tressy Creative Commons License 2002.04.30 0 0 21
milyen cég csinálja azt a mikrohullámu netet?
Előzmény: Cyberslider (20)
Cyberslider Creative Commons License 2002.04.30 0 0 20
Sziasztok..

Tam7 & Andresz:

Ugye 7500 Ft lenne az ADSL pótló csomag,de azt sem szabad elfelejteni,hogy mindez
csak a telefonra vonatkozik,efelett még továbbá is fizetni kell a havi előfizetési díjam!
Namost általában ez 3500-4000 Ft körül van,tehát jóindulattal is 7500+3500=11.000 Ft
És ezzel csak 60 óra!
Hát nekem pl. ISDN van,és tegyük fel ottvan a DataNet,ami azt mondja,3500Ft havidíj,
és 6 után mindkét!! csatornát használhatom. Korlátlan. Mindenkinek 4000Ft+3500Ft=7500Ft
Ez nekem korlátlan!! net volt 6 után reggel 7ig,MINDKÉT CSATORNÁN IS!
Mennyi ez a matávnetnél? Nem véletlenül dupla annyi? Ja,és ha nincs mindenkinek?
Akkor megnézhetném mennyi lenne a számla,jobb nem kiszámolni újra,ugyanis a mindenkinek
kedvezmény mindkét csatornára értendő volt! Pont ezért fizettem elő az ISDN-re,2 éves hűséggel,
amit most NEM tudok lemondani!
Emiatt persze maga az előfizetési díj se 3,hanem 4500Ft........2 év után meg ez felmenne 6ezerre!!!
Ezek után azt várják el,hogy fél év múlva,amikor letelik a 2 év,itt maradjak??
Egyszer magához akar láncolni,mondván lesznek versenytársak is,és ugyan tartsuk már meg az embereket,
egyszer meg eldob?!?!?!?!?!?

Másik dolog ezzel a pótló csomaggal kapcsolatban,hogy ugye van a Jani,és vagyok Én.
Jani barátom klassz helyen lakik,ám legyen nem sajnálom tőle,előfizet 386kbit/s ADSL-re, 12.000 Ft-ért.
Én rossz helyen lakom,pech,nincs ADSL,van ADSL pótló,nézzük csak: 56kbit/s,hagyományos, 11.500 Ft-ért.
Ja igen, ADSL 24 óra naponta,sima 60 havonta...De úgyis mondhatnám 24 óra kontra 2 óra...
Vagy 720 óra kontra 60 óra.
Érzékelitek a különbséget????
Nekem a haverom a Jani,de ugyan,miért fizetek PONTOSAN annyit,mont Ő,egy nagyságrendekkel
gyengébb szolgáltatásért???

Andresz....
Én megértelek téged,van benne valami,tény,hogy nem adhat ingyen a MATÁV.
De itt igazán NEM ezzel van a probléma. Ne adja ingyen. NORMÁLIS konstrukció kell,normális
díjcsomagok,olyanok,ahol mindenki megtalálhatja a magának tetszőt!
És ha nekem nem 720 órám van,hanem csak 60,nem 386kbit,hanem csak 56,akkor hadd ne
fizessek már annyit.......!
Mert ha így lenne: fizetnék mint a kisangyal.És más is fizetne,ki ugyanannyit,ki kevesebbet,de
talán lehetséges lenne,hogy több kevésbé gazdag gyerek is a nethez férne???? Csak neeeem?
Azthiszem nem lenne ebből olyan nagy veszteség így....
A 150Ft-ra is azt mondják,veszteséges. Dehát azért veszteséges,mert ha felhívom Janit csevegni,
akkor az is annyi,meg a net is. Sokan használják csevegésre is! Miért nem lehetne szűkíteni csak
az 51-es körzetre?? Az sem lenne olyan nagy veszteség.....
A kedvezmény amúgy nem 2 éve került bevezetésre,a mindenkinek igen,de a 150Ft (korábban 125 este 10től)
mér igen régen van,jómagam 5 éve netezek,akkor kezdtem....

Itt szeretném elmondani,hogy van 1 kis cég,ami mikrohullámú netet valósított meg Bp szerte (+ aglomeráció)
nem reklám,7xx kbit/s,oda visszirányú,csak antenna kell,besugároz mindent,vagy ha nem,csak adót kell rakni.
2 évre előre pontosan annyi,mint az ADSL ára...
Árulja már el nekem a MATÁV,hogy akar ezzel versenyezni? Mert ugye verseny lenne itt,vagy miacsuda..
Miért kell nekem ADSL pótló csomag,ha felteszek egy antennát a tetőre,és van mikrohullámú??
Eddig nem figyeltem annyira erre a cégre,mert még nem hallottam sokat róla,most indult,de ezek
után utánnanéznék... És ezt ajánlom mindenkinek! Megnézhetné a matáv a nyereségét.
Persze ezzel a kis netezőknek még ugyanúgy nincs megoldva a problémájuk.

Igenis adjunk hangot nemtetszésünknek!

Üdv: Cyb:)

Solt Creative Commons License 2002.04.30 0 0 19
Valamit nem értek, pedig én sok mindent elfogadok, például, hogy itthon 7-8e Ftot (havidíj+Mindenkinek) kell fizetni, hogy 18-07 ig lehessen 'netezni, míg a tengerentúlon ennél alacsonyabb havidíjért egész nap korlátlan. Plusz az ottani bérszínvonal (ez most nem demagógia, csak tényként jelzem, hogy abból az árból ott még az alkalmazottak bérére is jóval több jut). Tudomásul veszem, hogy más a piac, azt is, hogy ott a technológia is jóval előrébb tart, mindent megértek, és elfogadok.
Egyet kivéve. Ha azt hazudják, mennyire fontos nekik a 'net elterjesztése, és közben ezt és így teszik velünk.

Évi százmilliós a Mindenkinek és a 150 Ft miatti veszteség, mondják. Mennyi lehet az a sokszáz? Legyünk nagyvonalúak, számoljunk 900 millióval, afelett már milliárdokról beszélünk, a nagyságrendekkel meg csak tisztában vannak. Szóval van 900.000.000 Ft veszteség, ami havonta 75 millió Ft. Ezt elosztva a 38.000 Mindenkinek-előfizetővel, azt kapjuk, hogy 2.000 Ft. Azaz még ha a 150 Ft változatlan maradna, akkor is a havi 6.000 Ftos Mindenkinek mindkét kedvezmény veszteségét fedezné.
Ehhez képest azon Mindenkinek-előfizetőknek, akiknek nem tudják kiépíteni az ADSL-t 7.500 Ft-os csomagot adnak 60 órával.

Félre ne értsetek, nem azt várom el, hogy nyeljék le a veszteséget, bár ha komolyan venném a többszörös fajtagyőztes menedzser 3 nappal ezelőtti szavait ("Továbbra is kiemelt cél az internet elterjedésének gyorsítása"), amit persze nem teszek, akár még ez is beleférne.
Az zavar, hogy e kijelentés után 3 nappal úgy szüntetik meg az otthoni internetezés sokak számára egyetlen esélyét, hogy a magyarázat elfogadhatatlan, az átmenetileg felajánlott 7.500 Ft-os 60 órás csomag pedig arcpirító.

jarlaxe Creative Commons License 2002.04.30 0 0 18
>A MATÁV ugyanúgy profitorientált, mint a legtöbb nagyvállalat és nem jótékonysági intézmény

igenám, csak a matáv a gyakorlatilag monopol hejzetével él vissza...

Előzmény: andresz (15)
aleszka Creative Commons License 2002.04.30 0 0 17
szerintem te nem tudod, hogy miről beszélsz!

persze, hogy nincs más szolgáltató, mert a matáv hosszú ideig és még sajnos most is monopolhelyzetben van! hiába járt le tavaly decemberben a monopolhelyzete (elvileg), valljuk be, hogy ez kurvára nem így történt. jött a hülye reklámjával, hogy várja a konkurenseket, de mégis mit képzelt? az ő kábelei vannak mindenhol, éppen ezért elég nehéz új szolgáltatóknak belépni a piacra.

hogy 20 év alatt építette fel magát a matáv? tudod mit? ha 20 évvel ezelőtt nemcsak a matáv (vagy hívd postának, tök mindegy, a lényegen úgyse változtat) kap olyan esélyt, hogy bármit is kiépítsen, akkor most igenis lenne más szolgáltató. de mivel nem volt lehetőség, éppen ezért tartom egy iszonyú nagy igazságtalanságnak, hogy van arcuk ezt megtenni! kihasználják, hogy még mindig monopolhelyzetben vannak és ennyi.

ne haragudj, de jól látod: tényleg nem vagy népszerű a hozzászólásoddal.

Előzmény: andresz (15)
Pelikán elvtárs Creative Commons License 2002.04.30 0 0 16
Ha beköti ide a Matáv az ADSL-t (optikai háló van), akkor nem megyek tüntetni. Akkor sem, ha a 7500 ft-os díj nem 60 órát, hanem korlátlant jelent.

De így sajnos az egyetlen módszer, ha kifejezem rosszallásomat. A Matávval fennálló valamennyi szerződésemet a 150 Ft-os kedvezmény megszűnésének napján felmondom. Tegyetek Ti is így, ha tehetitek!

andresz Creative Commons License 2002.04.30 0 0 15
Sziasztok!
Nem leszek népszerű ezzel a hozzászólásommal, de...

A MATÁV-ot lehet szidni, de mondjatok még egy olyan szolgáltatót Magyarországon, aki ilyen árakért ennyit nyújt. Hányan de hányan hülyéztek le amiatt, mert védtem a MATÁVOT és most tessék. A várva várt szabad versenyben válasszatok másik szolgáltatót. Hogy nincsenek? Várható volt, nem? Nekik elölről kell kezdeni azt, amit a MATÁV (korábban Posta) 20 év alatt felépített. Van ismerősöm, aki ész nélkül váltott, amint lehetett. Fanatikus matávgyűlölő volt, most pedig visszatér, annyira szar a konkurens. (inkább nem nevezem meg, de TV-ben, buszokon hirdet ezerrel)

Miért hántorgatják fel sokan, hogy mennyi volt a nyeresége? Gondoljatok bele, ilyen alapon a ti vállalkozásotok hasznát is követelhetné a nép, hogy adjátok oda a szegényeknek. :)

A MATÁV ugyanúgy profitorientált, mint a legtöbb nagyvállalat és nem jótékonysági intézmény.

Magyarországon egyedülálló kedvezményt nyújtott a neteseknek, amit most vissza akar vonni, minden bizonnyal profitnövelés miatt. Ez teljesen normális dolog. Ha kell megfizeted, ha nem, akkor keresel valami más utat.

Csak egy offtopic példa a jó magyar mentalitásra: az egyik magyarországi strandon nyár közepén kedveskedni akartak a látogatóknak és meghirdették, hogy a napijegy augusztus 1-től feljogosítja a látogatókat kétszeri csúszásra az óriáscsúzdán (ami egyébként 100 Ft/csúszás áron vehető igénybe)
Augusztus 3-án már hangos volt a helyi sajtó a nyugdíjasok tiltakozásától, aki kifogásolták, hogy milyen jogon építi be a strand üzemeltetője a nyugdíjasok jegyének árába a csúzdázást...
Ennek következtében a csúzda-akció augusztus 4-én megszűnt, holott a változatlan áru jegy mellé kaptak plusz szolgáltatást...

aleszka Creative Commons License 2002.04.30 0 0 14
Esetleg kérdezzétek meg a Happy End-et, hogy hogy lehetne a Krisztina krt-i Matáv székház elé csődíteni 2-3 millió embert :))))))

:-)))))))))

Előzmény: Tam7 (3)
bozsok Creative Commons License 2002.04.30 0 0 13
Jó ez az újabb etetés az ADSL pótlással!Aki tudja, hogy hogy fog ez működni egy facér analógtelefonnal na és persze mennyiért az szóljón. köszi. A tüntetéssel egyetértek. szövetkezzünk a taxisokkal!
ragga Creative Commons License 2002.04.30 0 0 12
MATÁV:
"...akik a Mindenkinek csomag előfizetői voltak, és műszaki okokból egyelőre nem tudják igénybe venni az ADSL-szolgáltatást, a Matáv július elsejétől átmeneti ADSL-pótló megoldást kínál: az ADSL-szolgáltatás bevezetéséig az internethasználat telefondíja havi 60 óráig bruttó 7500 forintos fix összegbe kerül...."

ÉN MINT 8.KERÜLETI:

Kedves Matáv szeretném megtudni mint 8.kerületi aki 3 éve vár hogy legyen kábelja és a Matávkábelnál 4 éve műszaki okok miatt visszautasítanak ami nem műszaki ok hanem profitszerzési és fógyasztókat le se szarja ok. Nekem milyen ADSL-pótló megoldást fognak kitalálni amikor nem réz hanem optikai kábelem van. Csak az SDSL-el ne jöjjenek mert aki egy egyszerű Kábeles internet visszirányúsítást nem tud megcsinálni az ne jöjjön nekem az SDSL-el amivel még Angliában is kisérleteznek.

És nem tudok semmit csinálni , nem tudok chellot meg másrra előfizetni mert a MAtáv még mindig monopol helyzetben van liberalizáltan.

Ez nem libelarizáció , mert én nem tudok egyik szolgáltatóból a másikra váltani hanem el kell fogadnom a amit odalök nekem a MATÁV.
EZ BUSINESS DIKTATÚRA

Tam7 Creative Commons License 2002.04.29 0 0 11
Picit offtopic, de annyira talán mégsem.
Tényleg nem érzem én még a bőrömön, hogy itt olyan iszonyat nagy verseny lenne. Én nem tudom, csökkent egy forintot is a távolsági hívás díja Matávéknál? A többi kisebb hal miért nem reklámozza óriásplakátokon, itt ott amott, hogy nála csak ennyi meg ennyi a percdíj belföldre?
Tam7 Creative Commons License 2002.04.29 0 0 10
Hát Cyberslider, akkor te sajnos besz.ptad a helyzetet, mert nem tudsz mit csinálni. Vagy sokat fogsz fizetni, vagy kevesebbet lehetsz fent a neten.

Amúgy az az ADSL pótló tényleg nevetséges. Hát emlékszem, amikor Mindenkinekes voltam, este 6-tól úgy hát éjfélig legalább fent voltam, az napi 6 óra, 6*30=180 óra, 4000-ért.

Most 60 óra 7000-ért. Ja, a hétvégéket nem számoltam, úgyhogy ez még nagyon jóindulatú számítgatás. Na de könyörgöm tényleg 7000-et van pofájuk elkérni óradíjas csomagért? Röhej.

Előzmény: Cyberslider (6)
jarlaxe Creative Commons License 2002.04.29 0 0 9
sziasztok!

nekem ugyan adsl-em van, de alapjáraton kapok epeömlést a matávtól + benne vagyok mindenbe, ami egy picit is erősíti a civil szellemet, úttyogy mennyünk tüntetni...:)

Előzmény: Cyberslider (-)
Smarni Creative Commons License 2002.04.29 0 0 8
Valamit mindenképpen csinálni kell!!
Egyszerűen semmibe veszik az embereket.
Carino Creative Commons License 2002.04.29 0 0 7
Sziasztok!

Nekem is mindenkinek előfizetésem van. Eddig is utáltam a matávot, de ezután meg pláne....

Hol van a beigért verseny????
Sehol.
Hazugság az egész. A Matáv továbbra is ugy lop ahogy csak tud és visszaél az erőfölényével.
Tavaly a netto nyeresége 100 Milliárd Ft felett volt (!).
Ha ez nem szabad rablás, akkor mi??????

Le a Matávval!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cyberslider Creative Commons License 2002.04.29 0 0 6
Tam,nade most gondold el,én budapesti egyén,nálam nem lenni ADSL,nálam nem lenni Kábelnet.
Nálam lenni csak 2 éves lekötött ISDN,amit most nem fogok tudni kihasználni.
Áttérnék én ADSL-re,de ha nem tehetem? Nagy netező lévén...
Moziba mentem,majd gyüvök:)
Előzmény: Tam7 (4)
Cyberslider Creative Commons License 2002.04.29 0 0 5
Jójó:) Igaz a múltkori elmaradt,mert hirtelen meggondolta magát a MATÁV...
Persze,bejelentett lenne a dolog,és szólok a Philip-nek,hogy jöjjön ki javítani a hangulatot :)))
Persze szigorúan békésen!
Jobbosok,balosok,mindenki gyüjjön,aki egy kicsit is érint az internet,és fontosnak tartja fejlődést és a korrektséget..
:-)
Ja igen,a matáv weblapján persze ott figyel (már vki felhivta rá a figyelmet más topicban,és milyen igaza van) a tavalyi visszalépés után közzétett magyarázkodás,hogy "a mindenkinek addig elérhető marad,amíg nem lesz olyan alternatívája,más díjcsomag,mely megfelelő választást,áttérést biztosít majd az ügyfeleknek"
- Nem szószerint saját szavaimmal írva.
Ez enyhén szólva átverés.
Minden mexűnt,se 150Ft (legalább azt hagynák meg,és aki keveset netezik az ellenne vele) se mindenkinek,SE ÚJ DÍJCSOMAGKONSTRUKCIÓ.
Gondolom az ADSL pótló csomagot a maga 60 órájával 7500+Net = jókisadsl ár nem gondolhatják komolyan...
Tam7 Creative Commons License 2002.04.29 0 0 4
Amúgy ne értsetek félre, nem azért röhögcsélek itt, mert én már ADSL-es vagyok és nem érint a dolog. Abszolút szolidáris vagyok a Mindenkinek-esekkel.

Csak ha komolyan gondoljátok, figyeljetek egy picit oda, profin csináljátok meg, ne úgy, mint a múltkor.

Tam7 Creative Commons License 2002.04.29 0 0 3
Aztán megint az lesz, hogy a Rendőrség szétzavarja az embereket, mert nincs bejelentve és megnevezve vezető személy pontos névvel :)

Erre majd figyeljetek, ha tényleg akartok demonstrációt. Esetleg kérdezzétek meg a Happy End-et, hogy hogy lehetne a Krisztina krt-i Matáv székház elé csődíteni 2-3 millió embert :))))))

azzo Creative Commons License 2002.04.29 0 0 2
nyilvan van politikai oka...jol idozitettek. Ezt a tuntetest az aktualis kormanyzatnak kellene tartania helyettunk. A fidesz maris kezdhetne, majd az mszp-szdsz folytathatna...
Előzmény: Cyberslider (1)
Cyberslider Creative Commons License 2002.04.29 0 0 1
Valamiért én is úgy érzem (mert más is itt) hogy a Matáv mintha a választásokat használná ki emódon,a kormány már költözködik,új még nincs,biztos van politikai oka is a dolgoknak.
Ugyanúgy ezért is ki kéne menni...
Valamint nem ártana összekötni a dolgot mindjárt a pártok megkérdezésével (informatikai kormánybiztos faggatása) ugyan,nem-e terveznek valamilyen kompenzációt,vagy egyáltalán,hogy lehet ezt a dolgot megoldani,enyhíteni ezt a helyzetet!
Tintás Barnes Creative Commons License 2002.04.29 0 0 0
j0l beszélsz
Előzmény: Cyberslider (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!