Keresés

Részletes keresés

Joy78 Creative Commons License 2008.02.02 0 0 1403

 

Köszi a választ. Nagyjából én is így gondolom, mégis hidegzuhanyként ér a reakciók nagyrésze. Nem könnyű a hirtelen jött magányt megszokni. Illetve nagyon szerencsésnek mondhatom  magam, mert a legszűkebb környezet, a legfontosabb emberek velem vannak, csak  mindenki más eltűnt szép lassan. ilyenkor felmerül bennem a kérdés, hogy megéri-e. nagyon önmagamnak lenni, tökegyedül. Persze nyilvánvaló, hogy nincs más választás, csak azt hittem, velem "világosodik" majd mindenki. Naív voltam, az emberek tényleg nem szeretik a változást.   

Előzmény: reen (1402)
reen Creative Commons License 2008.02.01 0 0 1402
Nem tudom mennyire mondhatom magam "ébernek", de szerintem minden változásra elmondható, hogy a környezet nem akarja, hogy más légy, amikor megszoktak, és különösebb baj nem volt veled. Én el is szoktam bizonytaladnodni, hogy "én éneklek hamisan", vagy inkább az "egész kórus mást énekel", mint amit kéne. Bennem a hiba, vagy másokban, ha más vagyok. Aztán amikor jó változás van (értsd magadhoz kerülsz közelebb, mondhatni ébredsz, tudatosodsz) akkor egy idő után mégiscsak talál hasonló embereket, akik meg pont azért szeretik, amilyenné vált. Az "önebb önmagát".
Előzmény: Joy78 (1401)
Joy78 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 1401

De jó Feldmár "rajongókra" lelni...

Valahogy az ember mádképp látja a dolgokat a könyvei után, de ennek nem mindenki örül a környezetében. Veszélyes dolog ébredezni a hipnózisból...

Vagy csak én élem meg így??

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.16 0 0 1400
Nagyon szépen szeretném kérni, hogy ha vannak letölthető anyagaitok F. András előadásaiból (legyen az videó, vagy írás), tegyétek ide ki a linkeket, mert én nem sokat találtam róla a neten.
Előzmény: Kolompár Esthajnalcsillag (1399)
Kolompár Esthajnalcsillag Creative Commons License 2008.01.15 0 0 1399
A mai rendezvényről referálna valaki az olyan egyszerű vidéki népeknek, akik nem tudtak megjelenni? /Gondolom előbb-utóbb letölthető lesz valahonnajd, de akkor is..:)/
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.15 0 0 1398
Én most hallottam először erről a fószerről. Le is szedtem minden videót, amit találtam róla. Először a Friderikusszal való beszélgetését néztem meg, mondom: Mi ez? Egy újabb idióta pszichiátria ellenes szcientológus? :D Aztán megnéztem több videót is, és egyszerűen zseniális, amiket kimond. Pl., mikor mesélte, hogy a sámán hogyan gyógyítja a skizofrént, az nagyon megdöbbentett. És van benne ráció.

"Bátorítsuk őt arra, hogy az legyen, aki. Szerep nélkül. Hogy ne legyenek a sorok megírva, amit nekik mondaniuk kell."
-Természetesen sokat lehet vitatni, de nagyon érdekes nézőpont, amit képvisel, és talán még működik is..
reen Creative Commons License 2007.12.03 0 0 1397
Igazi vagy? Nők Iskolája
Kezdés: 2008. január 15.
A rendezvényre 1 valaki nyerhet ingyenes részvételeli lehetőséget író pályázat útján, vágytörténetének megírásával.
http://www.feldmarinstitute.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=17&Itemid=33&limit=1&limitstart=0
Üdv.:Nóri
csanad.b Creative Commons License 2007.10.24 0 0 1396
 de nagyon látszott hogy sanya nem igazán tud mit kezdeni a hétközapi logikán túlmutató -val ...persze az is lehet hogy a műsort akarta olyan intellektuális szinten tartani ami biztosítja a nézettséget :)
Előzmény: e_dora (1393)
csanad.b Creative Commons License 2007.10.24 0 0 1395

Feldmár nekem is tetszik , bár nem könnyű a dolga,    mert az emberek úgylátszik nagyon hozzászoktak ahhoz hogy a fogalmakat  és azok kapcsolatait autómatikusan tökéletesen azonosnak tekintsék a valós  dolgokkal, jelenségekkel  és összefüggéseikkel amikre a civilizációjuk  tudományuk ráakasztotta...  mintha maga a fogalom vagy összefüggés szent tehén lenne :  nem lehetne eleve korrupt , vagy korlátosan érvényes,  arra ami leírni igyekszik   ... pedig lehet  ...demég mennyire  csakhát úgylátszik a hétköznapi logika eddig nem ér le , ezért aztán ezzel vissza is lehet élni ...vissza is élnek

Előzmény: Kolompár Esthajnalcsillag (1392)
Kolompár Esthajnalcsillag Creative Commons License 2007.10.24 0 0 1394
Ennél rosszabbra?! Mi lehet ennél rosszabb? Friderikusz hivatásos kérdező, és eleve kész prékoncepciókkal állt Feldmár elé!
Feldmár viszont tényleg odafigyelt rá, éppen ezért nem tudta zavarba hozni az ostoba kliséivel.
Előzmény: e_dora (1393)
e_dora Creative Commons License 2007.10.24 0 0 1393
rosszabbra számítottam, szerintem még volt is értelme a kérdéseknek, és kicsit illusztrálták is azt az értetlenségfélét, amit fridi végülis felhozott..
Előzmény: unbreakable (1385)
Kolompár Esthajnalcsillag Creative Commons License 2007.10.24 0 0 1392
Hát, b+, legalább összeszedhette volna kicsit magát! :) Mert Feldmár bizony nem hülye, és hát évtizedek óta "beszéd terápiákat" folytat. Van talán némi rutinja!

/Azt az kisfiús sóhajintást meg oldaltpillantást soha nem tudom elfelejteni Feldmárnak, amikor úgy a maga módján jól megmondta Fridinek, hogy 'mosmár aztán elég legyen ebbül a majomkodásbul'! :DD Izé...már ha árted, mire gondolok./
Előzmény: csanad.b (1391)
csanad.b Creative Commons License 2007.10.24 0 0 1391

lehet hogy csak fáradt volt ...  mert egy hülye is lehet fáradt :)

Előzmény: Kolompár Esthajnalcsillag (1386)
kalamajkosz Creative Commons License 2007.10.23 0 0 1390
én a rádiósat nem hallottam, de szerintem ugyanaz lehetett, mint ami az atv-n volt október 9.-én. (vagy nem ?) ezt megnézheted. kicsit lentebb ott a link is.
Előzmény: Anci72 (1389)
Anci72 Creative Commons License 2007.10.23 0 0 1389
Sziasztok,

próbáltam a Klub Rádió-n az archívban visszakeresni ezt a bizonyos Fridis interjút de sajnos nem tették fel...
A.
m-s-m Creative Commons License 2007.10.14 0 0 1388
Sziasztok!
Jót nevettem ma este, de ahogy olvaslak titeket, talán nem voltam vele egyedül. Elcsíptem egy Feldmár-interjú utolsó negyedóráját a Klubrádióban. Friderikusz interjúvolta. Gyakorlatilag az történt, hogy Friderikusz kérdezett - hát, írjunk a javára legalább annyit, hogy az átlagriporternél azért eszesebb -, Feldmár meg nem győzte magyarázni, hogy az a fogalomrendszer, amiben Friderikusz a kérdéseket megfogalmazza, miért félrevezető és használhatatlan. És ebből kifolyólag, hogyan kellene esetleg arról beszélni, ami van. Na, ez Fridinek túl sok volt. Nem bírta felfogni a helyzetet. Kérdezte tovább a típuskérdéseit, aztán kurtán végett vetett a beszélgetésnek - lejárt a műsoridő. Feldmár utolsó szavai után a műsor rövid vége-szignálja következett, majd Friderikusz szavai: "Nos, ma kicsit rövidebbek voltunk a megszokottnál, de így legalább több idő jutott a zenének."
Áá.
Lenyűgöző, hogy minden pontosan önmaga, és ez minden okoskodás mellett, közben, vagy éppen által kinyilvánítja önmagát.
unbreakable Creative Commons License 2007.10.12 0 0 1387

Ma az estében is volt:

http://www.mtv.hu/videotar/?id=11097

Kolompár Esthajnalcsillag Creative Commons License 2007.10.10 0 0 1386
Megkérdeztem a férjemet, hogy szerinte a Fridi tényleg ilyen hülye, vagy csak most azt találta ki, hogy ő a nép egyszerű gyermeke. Szerinte tényleg ilyen hülye.
Főképp ott húztam el a szájamat, mikor arra utalt, hogy az emberek többsége véleménye szerint nem képes Feldmár intellektuális magasságaiban szárnyalni, és hát majd nem fognak tudni beszélgetni, és ugye ily módon nem működik Feldmár "módszere".
Wazz. :S
unbreakable Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1385

Egy műsorvezetőnek azért utánna kellene nézni az intervjúalanya dolgai után.. már ha nem olyan blikk szintű szemetet akar gyártani :)))

Fridi sajnos elég gyönge volt, többet ért volna ha az értetlenkedés helyett hagyta volna beszélni, ha már úgy sem kompetens a témában - persze kérdés ezt felismerte-e.

 

itt vissza lehet nézni: http://www.atv.hu/friderikusz/?q=node

Előzmény: KukacAV (1384)
KukacAV Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1384
És Fridi jaj de nem értett semmit :). Azt például teljesen fordítva értette, hogy a pszichiáterek 98%-a sohasem volt még terápián... Mondjuk ha életében először hallotta (ez elég valószínű), akkor nem csoda, ha meghökkent pár kijelentésen, aztán meg már nem bírt visszatalálni. Mindenesetre nagyon érdekes volt.
Előzmény: Kolompár Esthajnalcsillag (1383)
Kolompár Esthajnalcsillag Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1383
jaj, de kis cuki volt! :)
Előzmény: unbreakable (1382)
unbreakable Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1382

pont most kezdődik... király!

kábelbúvár Creative Commons License 2007.10.09 0 0 1381
Köszi!
Előzmény: KukacAV (1380)
KukacAV Creative Commons License 2007.10.08 0 0 1380
Október 9, ATV, este nyolckor Fridi vendége Feldmár András.
kábelbúvár Creative Commons License 2007.10.04 0 0 1379

A fősodorral szemben, de legalábbis azon kívül határozza meg magát a Kanadában élő Feldmár András pszichológus, akinek tanítványaival közösen gründolt budapesti intézete október közepén indítja programjait.

 

Egy anti Budapesten

bZsoolt Creative Commons License 2007.09.03 0 0 1378
A Feldmár Intézet önkénteseket keres 2008-ban indítandó lakóközössége működtetéséhez. A jelentkezők Feldmár András és Bugarszki Zsolt felkészítésével vehetnek részt egy támogató közösség építésében. További információk az alábbi linken érhetőek elFeldmár Intézet felhívás
unbreakable Creative Commons License 2007.05.18 0 0 1377
néhány Feldmár anyag:

Van élet a halál előtt?
http://tudastar.googlepages.com/feldmar


Szeretet, akarat, vágy, szex.
http://rapidshare.com/files/30183943/feldmar_bme050927.mp3
http://rapidshare.com/files/30199512/feldmar_bme050928.mp3
kábelbúvár Creative Commons License 2007.05.02 0 0 1376
Előzmény: holysibaba (1370)
kábelbúvár Creative Commons License 2007.05.02 0 0 1375
kábelbúvár Creative Commons License 2007.04.27 0 0 1374

Feldmár András 66 éves jelenleg kanadai állampolgárságú, Vancouverben élő pszichoterapeuta gyermekei az Egyesült Államokban élnek, korábban több százszor meglátogatta már őket. Mindig a blaine-i határátkelőnél haladt át, és soha nem állították meg. Ezúttal azonban egy túlbuzgó határőr a komputerén a Google keresőjébe beírta az "Andrew Feldmar" nevet, és a találatok között rábukkant egy cikkre, amit még 2001-ben publikált a Janus Head nevű folyóiratban. A cikkben Feldmár hivatkozik egy 40 évvel ezelőtti LSD élményére, és annak a véleményének ad hangot, hogy ezt a szert a pszichiátria is hasznosítani tudná. A határőr udvariasan közölte az idős férfival, hogy átkutatják az autóját, addig pedig egy várószobába kíséri - írja Sárosi Péter, a drogriporter.hu-n.

Hosszú órás idegőrlő várakozás után egy kihallgatószobába vitték, ahol egy asztalon és két széken kívül csupán egy amerikai zászló árválkodott a falon. A kihallgatás során tájékoztatták, hogy a Nemzetbiztonsági Törvény (Homeland Security Act) alapján megtagadják tőle a belépés engedélyezését "narkotikum" használata miatt. Feldmár hiába magyarázta, hogy az LSD nem narkotikum, hanem enteogén â013 ezek a nüanszok a tisztet nem érdekelték. Levették tőle az ujjlenyomatát az FBI részére és megtiltották neki, hogy a jövőben az Egyesült Államok területére lépjen. A tilalom alóli ideiglenes felmentésért kizárólag a Nemzetbiztonsági Hivatalhoz (Homeland Security Department) fellebezhet.

 

http://www.nol.hu/cikk/444560/

 

Hüllék !!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!