Szerintem jól írtam és jól is csináltattam. Végigolvastam és végignéztem az erről szóló egyetemi előadást. Ezt: Előadás képei, a hozzá tartozó szöveg: itt
Eszerint a geotextília szerepe a finom talajszemcsék bemosódásának megakadályozása a szivárgó rétegbe (kulékavics). A falra is geotextíliás dombornyomott lemezt kell tenni, pesze a szűrőréteggel a föld felé. (A fal felé akkor kell fordítani a csupasz bütykös lemezt, ha csak pára ellen védesz, és ekkor a lemez célja csak a fal kiszellőztetése).
Szia hAnd, jársz erre? Azt írod, hogy A dréncső köré kulékavics került, a kavics köré geotextil szűrő, Biztos nem fordítva? Úgy tudtam, hogy a kavics a durva szűrő, a geotextil a finom szűrő feladatkörben szerepel.
Hova tudnád elfolyatni a dréncsőben összegyűlő vizet? Esetleg elvezetheted messzebbre, ahova meg elszivárgó cuccot áshatsz le. Az elvezetést már normál csővel kell megoldani. Az alsó lukakon is befelé fog szivárogni a víz. Nem annyira a gravitációs, mint inkább kapilláris hatás a lényeg.
A most épűlő pincénk teljesen vízszintes terepen fekszik.Kőrben a pincefalazóra már fel van rakva három réteg bitumenes lemez(gv45),és a hőszigetelés is fel van rá téve.Ezenkívül még körben szivárgólemezt is felrakunk.Azt szeretném kérdezni,hogy ebben az esetben pincét,ami nem lejtős,hanem vízszintes talajon fekszik kell-e, ill szabad-e dréncsővel és az alját kulékaviccsal feltölteni?Nálunk csak olyan dréncsövet lehet kapni ami körben perforált és sárga színü.Nos a dréncsőnek nem az lenne a lényege hogy a fentről jövő vizet a kavicságyon keresztűl a csőbe vezesse,és a víz a lejtés miatt egy aknába győljön össze?De ha "alúl" is perforált a cső akkor a víz nem jut el az aknáig hanem a cső alján kiszivárog,vagy ez a fajta dréncső nem megfelelő erre a célra?Ezenkívül kaptam pár vödör kenhető bitument(Villafalt 5 ES,Capatect Klebe- und Dichtungsmasse A 114).Érdemes-e ezekt felkenni a hőszigetelő táblákra,még mielőtt felraknánk a szivárgó lemezeket,hogy javítsuk a vizszigetelő képességét?Köszönöm a segítséget.
Amikor megérkeztek az új szakik, ezzel kezdték "hát ez fordítva van feltéve!". Mondjuk megküzdöttek vele ők is, mert nehezen olvadt az anyag (APP modifikált 4mm), a gáz alig vitte teljes lángon. A palack alján levő gázt már nem is tudták használni, mert gyenge volt ehhez.
OFF itt valamelyik topicon okoskodott egy "iparos", hogy minek szól bele a megrendelő, csak azért mert elolvasott egy két könyvet, még nem ért jobban hozzá mint a sok éve ezt csináló szaki. Na -sajnos- a Te eseted cáfolja az okfejtését.
Köszönöm mindenkinek! Leszedettem, hívtam szakembert, és felrakta. Amit leszedett és sérülésmentes maradt (könnyen lejött a falról, mert ugye nem volt jól feltéve), elhasználtuk második rétegnek. A képen az első réteg látszik. Még egyszer köszönöm a segítséget.
Köszönöm, de ezt nem értem. Tegyek az "elrontott" (fordított) szigetelés tetejére egy sima gv lemezt alapozás után? Vagy szedessem le az eddig felrakottakat?
Szia:H and. Nem mindegy mert a fóliás fele tapad. Egyébként több vízszigetelési technológia is létezik. Tájékoztatást adunk a 0620/503-6772 számon.Gut-Extra Hungária kft.
Köszönöm, de két rétegben kerül fel a szigetelés van, tehát homok mindenképpen kerül az egymásra lapolódó felületek közé. Tehát a homok nem befolyásolhatja a tapadást, csak azért teszik rá, hogy szállításkor ne tapadjon össze a tekercs.
a fóliás fele nézzen a fal fele. mindket fele egyforma anyag, csak az egyiket megszorjak kulonfele erdesíto anyaggal, hogy ne ragadjon. tehat ha megnezed, az osszeilleszteseknel a homokkal szort felen van egy csik, ami kimaradt, hogy ossze tudd olvasztani a kettot. na most ha megfordítasz egyet, akkor ezen a szakaszon nem tudod osszedolgozni rendesen a homok miatt. plusz az a reteg nem is tapad olyan jol a falra. en nem vennem at azt a munkat.
Sziasztok! Egy sürgős kérdés: A bitumenes lemezt melyik felével kell a fal felé tenni? A fóliás (ami leolvad a láng hatására) vagy a homokos felével? Ha kétféleképpen tették fel a fiúk a falra, akkor az gond? Nem ugyanaz az anyag van a két felén a lemeznek?
Ebben van üvegfátyolszövet. Legalábbils ahol kiégettem, ott látszott.
Tudatos volt. A talajvíz állandó jelleggel -4,5 m-en van ( van egy tó a környéken kb ennek a vízszintje) Így víznyomásra nem kellett szigetelni. Most a nagy esőzésekkor sem változott a vízszint a kútban. Megjegyzem, hogy a talaj homokos jellegű, könnyen elnyeli a vizet.
Hello, Nem kevés a két régteg oxdi bitumenes lemez? Talajvíznyomásra 2 réteg modifikált vagy 3 réteg oxid bitumenest írnak. Ráadásul csak akkor "engedik" a két réteget a három helyett, ha legalább üvegszövet a hordozó. Tudom, hogy Neked a tapasztalat szerint bevált a technológia, csak kérdezem, hogy tudatos volt-e a választásod.
Sima oxidbitumen lemez ment fel a falra. Nem vakoltam a falat, mivel az említett falazóelem elég símának tűnt, ráadásul saját magunk készítettűk a falat, így eléggé oda tudtunk figyelni, hogy ne legyenek lépcsők a téglák között. A fugákat rakásnál elhúztam kanállal. Csak kellősítve lett ezután.
Ahh, köszi, tejesen érthető, szemléletes leírás! :)) Nekem meg lefelé van kérdésem: a szerelőakna szigetelése hogyan csatlakozik a pinceszigeteléshez? Nekem ugyan csak egy 0,5 m x 0,5 m x 0,5 m mély zsomp lenne a pincében, de már az is elég, hogy ne legyen vízszintes és "egyszerű" a pince alja.
Adalék csak a vízszintes lemezben van, illetve öntöttünk egy kis talpkoszorút is. Azt is adalékos betonból. Az aljzat és a koszorú között fugaszalag is van, mert külön ütemben készült. A zsalukő falban már nem lesz adalék. Azért kell a bitumenes lemez. A lemez az alaptól indul, tehát a bitumenes lemez alsó részemögött (15cm aljzat+23cm koszorú) vízzáró beton van, felette már normál. A gödör 1m-rel szélesebb, mint a fal, lehet a fal külső felén dolgozni.
látom, a tuttira mész rá! betonadalék + bitumenes lemez! Rakjátok már a zsalukövet? Hozzáfértek majd, vagy körbeássátok a bitumenezéshez? Hogyan szigetelsz a szerelőbeton és a fal külső oldalán levő lemez közé a talajvíz ellen? Felálló betonvasak körül? Nem csinálsz inkább teknőszigetelést?
Hello, Egy kérdés: Milyen lemezt tettél 2 rétegben a falra? Sima oxidbitument, vagy APP / SBS modifikáltat? Nekem a zsalukő pincefalra megy majd a lemez, de nem tudom, érdemes-e áldoznom a modifikált bitumenes lemezre. A falat levakoltad, mielőtt szigetelted, vagy csak kellősítetted és rá a lemez?