Keresés

Részletes keresés

peterch Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77945

Szia !

Én ezt úgy értem , hogy például a villanyóra szerint 4000kWh-t vételeztem , de ugyanakkor 3000kWh-t betápláltam , tehát 1000kWh amit a hálózat biztosított számomra más erömüböl . Így a számlán lesz egy oszlop , ahol 1000kWh lesz feltüntetve . Ennél a tételnél lesz az elfogyasztott energia ára , plusz az RHD értéke . A másik oszlopban lesz a 3000kWh , ahol az energia ára nem lesz feltüntetve , csak az RHD értéke . Így mindkét irány számlázva lesz .

Szerinted ?  Jól gondolom ?

Előzmény: tfe_tng (77924)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77944

Nem a szakmám, de a betáplálást szerintem elsősorban a feszültség változtatásával tudja megoldani.

Ezért oldanak le magas maximum felső limit feszültségnél az inverterek.

Nem tudnak hova emelni.

Előzmény: yamahari (77942)
peterch Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77943

Lehet baromságot írok , de az inverter az áramot igyekszik azon szinten tartani és ahhoz igazítja a feszültséget , hogy egyenletesen tudjon betáplálni . Viszont a korlátot a panelek pillanatnyi teljesítménye adja .

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (77941)
yamahari Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77942

Nem érdekli a feszültség... mert normális esetben nem tudja befolyásolni.

Ezért áramra dolgozik.

A feszültség változása csak egy >> adódó mellékhatás.
Ami az adott hálózatrész impedanciájától függ.

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (77941)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77941

Ez a bajom, miért nem emeli a jelentősen a névlegesnél kisebb feszültséget a túlfesz további megtolása helyett?

A 16A-be belefér.

Előzmény: peterch (77940)
peterch Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77940

Amit nem látni az ábrán , az a hálózat feszültsége . Szerintem mind a három fázis esetében ugyanolyan mértékü feszültségemelés ( 3-5V , hasracsapva , nincs tapasztalatom ) az inverter oldaláról idézi elö a majdnem azonos áramerösségel a betáplálást a  hálózat felé  . Nézd meg az áramokat a fázisokon , majdnem szörszálra azonosak .

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (77939)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77939

Ez idáig rendben, de ha az egyik a névleges alatt teljesít, a másik a névleges fesz felett, akkor valamiféle szabályozás praktikusan segíthetné a hálózat stabilitását.

A néveleges fázisonkénti áram erejéig.

Hacsak nem a hőterhelés mérséklése a cél.

Előzmény: peterch (77938)
peterch Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77938

Ez az állapot amit itt leírtál , az normális szerintem az inverter oldaláról . Neki a dolga , hogy szimmetrikusan elosztva a megtermelt energiát betáplálja a rendszerbe ( gondolom lehet az áram erösségében némi eltérés , de csak a nominális értéken belül ) . Ha valamelyik fázisnál ezt nem tudná elvégezni , akkor addíg emeli a feszit , amíg a célt el nem éri , vagy eléri a megadott legmagasabb feszit a betáp oldalon és utánna letilt . Én itt a topikon így értettem meg az itt olvasottakból a müködését .

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (77925)
peterch Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77937

Nagyon szépen köszönöm az infót !

Remélem hétfön megkapom az infót a szolgáltatótól is .  Ha megjön , megírom itt is , hogy mi lett a végeredmény . :-)

Előzmény: yamahari (77922)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2021.06.06 0 1 77936

Minden politika. Pl. az, hogy a kaposvári erőmű kínai tulajdon, miközben semmi nem indokolja hogy ne hazai tőke csinálja meg.

A termelés szempontjából a legelőnyösebb a HMKE, de éppen a visszaszorításán dolgoznak, miközben a deklarált cél a napenergia növelése.

Már csak a tetők vegyes tájolása okán is, mely a déli csúcsokat tolja el.

Erős zavar van az erőben..

Előzmény: farkaséhes oroszlán (77931)
tfe_tng Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77935

Jaaaaaajjjj, kellett egy perc, de palikam/zolikám, maradj már csendben, kutyát nem érdekli.

Előzmény: farkaséhes oroszlán (77934)
farkaséhes oroszlán Creative Commons License 2021.06.06 -2 0 77934

Ezen mit kellene érvelni?

Ne röhögtesd már ki magadat!

Előzmény: tfe_tng (77933)
tfe_tng Creative Commons License 2021.06.06 0 1 77933

Huh. Támadhatatlan érvelés... Zseniális. 

Előzmény: farkaséhes oroszlán (77932)
farkaséhes oroszlán Creative Commons License 2021.06.06 -2 0 77932

Azért, mert nem.

Előzmény: tfe_tng (77930)
farkaséhes oroszlán Creative Commons License 2021.06.06 -2 0 77931

Innét azért eltakarodhatsz az orbánozásoddal!

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (77928)
tfe_tng Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77930

Miért nem ? 

Pontosan ezt írta a cikkely, amit a kolléga idézett.

Előzmény: farkaséhes oroszlán (77929)
farkaséhes oroszlán Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77929

Ez vajon azt jelenti, hogy a bruttó elszámolásban a betáplált mennyiségért kiszámlázhatok mondjuk x Ft-ot (ha jól emlékszem 14Ft), viszont nekem kiszamlázzák az RHD-t ? 

A kitáplált energiát nem terheli RHD.

A vételezettet igen.

vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2021.06.06 0 1 77928

Az a cél. Majd a min elnök valamelyik haverja telepít helyetted is.. Neki meg fogja érni.

Amit nem fogyasztasz el külső forrásból, azt nem tudják adóztatni.

Előzmény: tfe_tng (77927)
tfe_tng Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77927

Ez világos, de így megölik a HMKE piacot. Teljesen. 

Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (77926)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77926

Igen. Nem véletlen megy el az RHD felé a költségarány.

vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77925

Szerintem, az egyenleget rögzíti.

Biztos megvan regiszter szinten az összes adat, csak nem foglalkoznak egyelőre vele.

Szóval itt az látszik, hogy noha az első fázis a legalacsonyabb feszültségű, mégsem ide termel rá emelve a feszültséget, hanem a magasabb feszültségre tol még rá.

Logikus az lenne, ha azt a feszültséget emelné, mely a legkisebb és nem a 245V-ra tolna még rá.

Előzmény: peterch (77918)
tfe_tng Creative Commons License 2021.06.06 -1 0 77924

> A forgalomarányos rendszerhasználati díjakat az adott elszámolási időszakban

> az irányonként elkülönített és összegzett villamosenergia-mennyiségek alapján, irányonként kell megfizetni

Ez vajon azt jelenti, hogy a bruttó elszámolásban a betáplált mennyiségért kiszámlázhatok mondjuk x Ft-ot (ha jól emlékszem 14Ft), viszont nekem kiszamlázzák az RHD-t ? (ami ha jól emlékszem akkor az több mint a villany)

Mert ha ez így lenne, akkor az sajna nettó veszteség. 

PS: Ne értsd félre, ez egy kérdés. Én is meg fogom szívni rettenetesen, ha ez így lesz, nyilván nem akarom. Szóval hagyjuk a szokásos köröket, tényleg arra vagyok kíváncsi, hogy te - aki közelebb vagy a tűzhöz - ezt hogy látod. 

Előzmény: yamahari (77922)
yamahari Creative Commons License 2021.06.06 -1 0 77923

Szerintem az 1.8.0 és a 2.8.0 a csatlakozási pont eredőjét számolja.

Ami vagy fogyasztás vagy betáplálás vagy éppen nulla.
Kétlem, hogy a két regiszter egyszerre nőne ... logikátlan lenne.

Előzmény: peterch (77921)
yamahari Creative Commons License 2021.06.06 -1 0 77922

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a1600010.mek

10/2016. (XI. 14.) MEKH rendeleta villamos energia rendszerhasználati díjak, csatlakozási díjak és külön díjak alkalmazási szabályairól

A RENDSZERHASZNÁLATI DÍJAK ALKALMAZÁSÁNAK ÉS MEGFIZETÉSÉNEK ÁLTALÁNOS SZABÁLYAI

9. § (1) A villamos energia rendszerhasználati díjak, csatlakozási díjak és külön díjak meghatározásának keretszabályairól szóló rendelet szerint

a Ft/kWh mértékegységben megállapított rendszerhasználati díjakat (a továbbiakban: forgalomarányos rendszerhasználati díjak)

a villamos energia egész számú kWh-ban - a (2)-(6) bekezdésben foglaltakat is figyelembe véve - meghatározott havi mennyisége után kell megfizetni.

(2) Kétirányú mérés esetén az elszámolás alapját képező villamosenergia-mennyiségeket az adott mérési ponton

a kereskedelmi szabályzatban rögzített elszámolási mérési intervallumokban,

irányonként kell megállapítani.

A forgalomarányos rendszerhasználati díjakat az adott elszámolási időszakban

az irányonként elkülönített és összegzett villamosenergia-mennyiségek alapján, irányonként kell megfizetni.

(2a) Háztartási méretű kiserőművek esetében
a mérési intervallumokban mért, irányonként elkülönített és összegzett mennyiségek
különbsége alapján kell a forgalomarányos rendszerhasználati díjakat megfizetni.

(2b) A (2a) bekezdéstől eltérően a forgalomarányos rendszerhasználati díjakat
az adott elszámolási időszakban az irányonként elkülönített és összegzett villamosenergia-mennyiségek alapján,
irányonként kell elszámolni és megfizetni

a) a háztartási méretű kiserőművel rendelkező felhasználó ez irányú kérése esetén,

b) a 2023. december 31. napját követően létesített (a rendszerhasználó által készre jelentetett) háztartási méretű kiserőmű esetében, valamint

c) a 2024. január 1. előtt létesített (a rendszerhasználó által készre jelentetett) háztartási méretű kiserőmű

névleges hatásos teljesítményének 2023. december 31. napját követő bővítése esetén a bővített háztartási méretű kiserőmű egésze tekintetében.

----

(2a) a szaldó elszámolás
(2b) a bruttó elszámolás, ami >> 3 esetben lesz...

Előzmény: peterch (77921)
peterch Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77921

Szia !

Pontosan ezért kérdezek itt a topikban , mert ha ez a tényállás jön ki , akkor nincs értelme telepíttetnem a rendszert , mert nagyon hosszú lenne a megtérülési idö bruttó elszámolással . Ha viszont úgy van , ahogyan nekem a szolgáltató embere mondta , hogy a villanyóra összegzi a pillanatnyi betáp és vételezés értékeit , akkor megéri telepíttetnem .

Előzmény: Zs:) (77920)
Zs:) Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77920

"szolgáltató kétszer számlázza az RHD-t"

Azért ha jól megnézzük, akkor valójában is ez a helyzet!

Te az egyik fázison kiküldöd a naftát, amit el kell szállítson a szolgáltató, a másik fázison vételezel, amit oda kell szállítson a szolgáltató. Teljesen jogosan számláz mindkettőre, eltekintve hogy neki mekkora meló átszállítani a szomszédba. 

Előzmény: peterch (77913)
peterch Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77919

Szia !

Köszönöm az infót !

Az én olvasatomban ez azt jelenti , hogy M.o.-on a villanyóra nem összegez semmit , hanem egy az egyben méri a pillanatnyi vételezést és betápot is ( nem veszi figyelembe , hogy egy fázison betáplálok 3kw-al és a két másik fázison csak 1kW-tal vételezek . Betápra ír 3kWh-t és vételezésre meg 1kWh-t egy óra eltelte alatt ) .  Jelenleg akinek szaldója van , azt nem érdekli a helyzet , mert nem kerül pénzébe a betáplált energia vételezése . Viszont , ha bruttóra vált , akkor a szolgáltató kétszer fog ugyanazért a kWh-ért RHD-t számlázni .  Elöször a betáplált 3kWh után a szomszédoknak akik elfogyasztották , majd amikor én kérem a saját 3kWh-mat , akkor nekem is számlázni fogja .  Kíváncsi leszek , hogy mi lesz az információs csomagban , ha végre megkapom . :-)

Előzmény: yamahari (77917)
peterch Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77918

Mint az elején írtam , én Szlovákiban lakom . Nálunk nincs szaldó , csak virtuális akku.  A betáplált energia vételezésénél RHD-t kell fizetnem . Ezért kérdeztem az elején , hogy M.o.-on akinek 3fázis van a házban és a HMKE pedig 1 fázisra táplál , akkor a villanyóra összegzi a pillanatnyi betápot és vételezést , vagy mindkettöt külön - külön jegyzi azonos idöben.

Előzmény: tarejos (77916)
yamahari Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77917

www.mvmnext.hu/aram/pages/aloldal.jsp?id=9313319

Mit jelent a bruttó elszámolás?

A bruttó elszámolási mód a leolvasás és az elszámolás gyakoriságát, mérési módját nem módosítja.

Bruttó elszámolás esetén a hálózatból vételezett (fogyasztott) villamos energia teljes mértékben kiszámlázásra kerül.
Hasonlóan a HMKE nélküli villamos energia fogyasztás elszámolásákor.

A hálózatba betáplált teljes villamosenergia-mennyiség után kérhető a kifizetés.

A kifizetéshez szükséges adatok a számla mellékleteként készülő betáplálási teljesítés igazoláson lesznek megtalálhatóak. 

Előzmény: peterch (77913)
tarejos Creative Commons License 2021.06.06 0 0 77916

Persze ,ez egyértelmű.
De ha valaki egyfázisú rendszert tesz 3 fázisra, akkor csak így tudja nagyobb hatékonysággal elfogyasztani a megtermeltet.
Természetesen ennek csak a bruttó elszámolás esetén van jelentősége, szaldónál mindegy.

Előzmény: peterch (77915)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!