Keresés

Részletes keresés

MINDENHOVA Creative Commons License 2014.01.13 0 0 1476

Ezekszerint akkor félreértettük egymást itt-ott egy picit. Természetesen értjük, hogyan kell bedugni a füleseket az intercomba. (bár én nem tudtam, h. az XMIT SW egyenlő a PTT-vel.) A PDF-ben szerepel egy hasonló kábel, ami a DIN-t (itt PR1-nek nevezik) köti össze a rádióval, olyan is amihez nem kell a CT-91 lengő, de ez csak VXA200/VXA210-hez létezik, azaz nem csavaros. Marad a lengő megoldás ha nem adnak ki kapcsolási rajzot. Addig is köszönöm a beszélgetést.

Előzmény: X ANTI (1475)
X ANTI Creative Commons License 2014.01.13 0 0 1475

Természetesen a DIN aljazatba kell egy kábel, ami összeköti a rádióval!!!

Ezt kell megrendelni az olasztól. Mert kitalálni elég macerás volna. Erre mondtam, hogy a sima 2 jack változat kellene abból a kábelből. Mert VXA300-hoz nem kínál ilyet a honlapon ha jól látom.

Nagyon végszükség esetén vissza lehetne bogarászni a bekötést és elkészíteni ezt a hiányzó kábelt, de macerás. Ha nem tud adni az olasz akkor marad ez.

Előzmény: MINDENHOVA (1474)
MINDENHOVA Creative Commons License 2014.01.13 0 0 1474

Sajnálom, de ez így még mindig nem kerek:) Egy, nincs a doboznak kimeneti kábele, (feltételezem, h. az intercomról beszéltél) csak egy DIN szabványú aljzat a készülék oldalán, aminek az árramköri bekötése egyenlőre ismeretlen.
"Mindkettőnek egy-egy saját nyomógomb a maga oldalán." Ezek a PTT gombok mennének az XMIT SW-be? És a rádióból jövő kimenetet hova dugjam? Hogy kerül bekeverésre az intercomba? Mert szerintem pont ezt kellene a DIN-en keresztül megoldani, és akkor nem is lenne a továbbiakban kérdés.

Előzmény: X ANTI (1473)
X ANTI Creative Commons License 2014.01.13 0 0 1473

Igen, azok a PTT lyukak. Csak máshogy hívja őket.

A pájlot, meg a segédje is bedugja a saját hallgatóját a saját oldalába. Mindkettőnek egy-egy saját nyomógomb a maga oldalán.

A doboz kimeneti kábele bégyugva a rádióba. Ennyi.

A rádió bejövő hangját mindketten hallják. KÖZBEN tudnak egymással dumálni. Amelyik megnyomja a saját adás (PTT) gombját, annak a hangja megy ki az éterbe.

Ha csak a pilóta akar adni, akkor csak 1 PTT gomb kell értelemszarűen a pilóta oldalába dugva.

 

Előzmény: MINDENHOVA (1472)
MINDENHOVA Creative Commons License 2014.01.13 0 0 1472

Na most ezt én nem értem. Az intercom PTT lyukábó? Már az XMIT SW-re gondolsz? MIKE, XMIT SW, HDPH csatlakozások vannak, jobb és bal oldalt, első kettő 5.2-es utóbbi 6.3-as aljzattal.  (ill. egy aux audio Input/Output 3.5-es aljzattal.) Hogyan képzeled el a bekötést ezeken keresztül úgy, hogy a rádió forgalmazást bármelyik pilóta meg tudja valósítani úgy, hogy közben a fedélzeti kommunikáció, mikrofon érzékenységgel működjön továbbra is?

Előzmény: X ANTI (1471)
X ANTI Creative Commons License 2014.01.13 0 0 1471

Nem értem a dolgodat. Az intercom ki-bemeneti csatlakozója kompatibilis a repgépek szabványával. Mert a kézi reprádiók is azonos szabványúak mint egy repgép. Ha az eredeti csatlakozót használod. Ez a VXA300-nál a CT-91 -el teljesül. Így lehet egy szabványos GA fejhallgatót használni hozzá. Vagy az 1 szem füles helyett intercomot.

 

A gépek éterből vett hangja (vagy adáskor az önhang) az intercom fejhallgató ágába be van keverve. Ez alap dolog. Annyi trükk van, hogy ha az intercom PTT lyukából indítasz adást, akkor a másik oldal mikrofonját blokkolja. A VXA300-nál emlékeim szerint menüből bekapcsolható az önhang. Ami akárcsak a vételi hang, mindkét hallgatóba eljut.

Ha VXA-300-hoz nincs az intercom gyártójánál hozzávaló kábel, akkor rendelj a sima 2 nagyJack dugós alapváltozathoz. Azt a CT-91-el gond nélkül tudod majd használni.

Vigyázz, a VXA100, 200, 210 kábele más, nem csavaros dugóval van szerelve. Az is 4 pól. 3,5-es Jack, de sokkal rövidebb és nem csavaros.

Előzmény: MINDENHOVA (1470)
MINDENHOVA Creative Commons License 2014.01.12 0 0 1470

Ezt az intercomot a géppel együtt vették használtan. Nyilván senki sem gondolt tovább, így nincs hozzá kábel, de lehet, h. nem is volt. "Ha az intercom-ba dugod a PTT csatlakozót, az a beszéd idejére tiltja az utas hangját. Az önhang ettől független. Ha a rádióból kijön, akkor az hallható lesz mindkét helyen." Az amit leírtál gondolom csak akkor igaz, ha a kommunikációs portba csatlakozunk a rádióval és a PTT-vel. Másképp nem tudom elképzelni, mert plusz elektronika nélkül nem lenne szabványos illesztés, pl. ha a rádiót a mikrofonba csatlakoztatnánk a füles mikrofonjával stb. Bár ezen az intercomon van egy vonali ki és bemenet is (3.5 jack aljzat) pl. mp3 lejátszónak, hangrögzítőnek. Talán ez is szóbajöhetne a rádió bemenetének, és akkor mindeketten hallanák a vételt, viszont a vonali kimenet szerintem nem jó a rádió mikrofonbemenetére az eltérő impedancia és jelerősség miatt.
Próbálok kapcsolatot felvenni Olaszországban élő ismerőseimmel, h. segítsenek közvetíteni, mert én sem látok más megoldást.

Előzmény: X ANTI (1469)
X ANTI Creative Commons License 2014.01.12 0 0 1469

A linken szereplő képről látszik, hogy ugyanazt az intercom-ot többféle rádióhoz való kábellel árulják. Ha nektek nincs egyikhez sem akkor rendelni kellene a cégtől. Pláne ha ez egy csatlakozóval bonthatóan van kitalálva. Bekötés hiányában elég macerás kitalálni ki kivel van.

Ha az intercom-ba dugod a PTT csatlakozót, az a beszéd idejére tiltja az utas hangját. Az önhang ettől független. Ha a rádióból kijön, akkor az hallható lesz mindkét helyen.

Ennek a cuccnak az alapkivitele páros Jack dugós, a két eltérő dugóval. Vagy próbálj ilyen összekötőt rendelni az olasztól, vagy legalább egy bekötést küldjenek a miniDIN dugóhoz.

A CT-91-re mindenképp szükség lesz.

Előzmény: MINDENHOVA (1467)
MINDENHOVA Creative Commons License 2014.01.12 0 0 1468

Még annyit, hogy van itt egy pdf ami az én utóbbi elgondolásomat igazolja, itt "AVIO 1/IC2 StarCom Interfono per" alatt látható, h. gyárilag is adják rádiós, ill. PTT kábellel, és az a kép alapján úgy tűnik, hogy az intercomba hátulról van becsatlakoztatva. http://www.star-company.net/shop/immagini/Catalogo%2001-2010%20SMX.pdf

Előzmény: MINDENHOVA (1467)
MINDENHOVA Creative Commons License 2014.01.12 0 0 1467

Bár csak az 5.2-es jack lenne a legnagyobb probléma. Nos kiszereltük az intercomot, (StarCom AVIO 1 típus http://www.star-company.net/shop/articoli.aspx?idArt=4920) megvan az eredeti CT-91-es kábel is a rádióhoz, de nem olyan egyszerű ezt megoldani. Egyrészt mert ez egy olasz gyártmányú intercom amiről alig találtam leírást, azt is szinte csak olaszul, ill. az az elgondolás, hogy megszakítva (kivezetve a PTT-t) csak a mic és a speakert kötöm az interkomra azt gondolom azért nem lesz jó, mert a rádióforgalmazásnak csak a vételét, az adást viszont nem fogja hallani a másik pilóta (vagy inkább pont fordítva). Ha egyedül használjuk akkor nem lenne gond, hiszen minek hallanánk vissza a saját hangunkat, (még zavaró is lehet) de itt a cél az intercomhoz való illesztés. Az intercomnak van egy 7 pólusú tuchel vagy inkább minidin típusú aljzata, (mellette táp aljzattal) amiről azt gyanítom, hogy a rádió felé lenne a kapcsolat, de bekötési, ill, kapcsolási rajz nélkül ez elég macerás lesz, mert én nem vagyok egy elektronikai műszerész mágus. Ráadásul kétoldalas nyákra épült az eszköz, így még nehezebb kikövetkeztetni melyik kivezetésnek mi a funkciója.

Előzmény: X ANTI (1466)
X ANTI Creative Commons License 2014.01.08 0 0 1466

Az egyik Jack lengőaljazat sem hétköznapi: 5,23 mm-es stereo.

Előzmény: MINDENHOVA (1465)
MINDENHOVA Creative Commons License 2014.01.08 0 0 1465

Időközben arra is rájöttem, h. a menet hossza miatt nem lehet szabványos audio jack dugót használni, csak nem akartam újra magamra írni:)

Előzmény: X ANTI (1464)
X ANTI Creative Commons License 2014.01.08 0 0 1464

No ez nem így van. De győződj meg magad erről, ha nem hiszel nekem.

Előzmény: MINDENHOVA (1463)
MINDENHOVA Creative Commons License 2014.01.08 0 0 1463

Időközben utánnanéztem a CT-91-es csatlakozónak, ez nem lesz probléma, szerintem bármelyik elektronikai alkatrészboltban beszerezhető, úgy a dugó mint az aljzatok.

Előzmény: MINDENHOVA (1462)
MINDENHOVA Creative Commons License 2014.01.08 0 0 1462

Néhány nap múlva kiszerelik az intercomot, toldó/átalakító kábelt pedig megrendeljük hozzá, és szemrebbenés nélkül feláldozzuk.

(Letöltöttem egy pdf-et, abban szó van egy PTT Switch adapterről amit a rádió is a füles közé kell iktatni, csak azzal a különbséggel, h. a rajzon egy 4 pólusú 3.5" jack dugó / aljzat szerepel. Ezért kértem a segítséget. Köszi egyenlőre, ha elakadok, élnék a megkeresés lehetőséggével. Üdv!

Előzmény: X ANTI (1461)
X ANTI Creative Commons License 2014.01.07 0 0 1461

Üdv!

Van kapcs. rajzom. De nagyon egyszerű a dolog. Van hozzá gyári fülhallgató csatlakozó toldó. Ezt adják vele. Az a repülős szabványok szerint van. Talán CT-91-nek hívják.

Ha nincs ilyen: Az egyetlen nehézség a dugó ami belemegy a rádióba. Mert egy spéci csavaros nyakú 4pólusú Jack dugó.

A bekötése:  A hegye a hallgató. A következő gyűrű a PTT, a következő a mikrofon szál és utána a test. Ezek teljesen szabványosak a sima reprádiós szintekkel, impedanciákkal.

A CT-91 feláldozásával lehet csinálni kábelt hozzá, csak fáj az ember szíve.

Ha tudok segíteni, hívj: www.radiolab.hu 

Előzmény: MINDENHOVA (1460)
MINDENHOVA Creative Commons License 2014.01.07 0 0 1460

Üdv mindenkinek!

Vertex 300 Pilot III-hoz keresek magyar manuált ha létezik ilyen. Vagy kapcsolási rajzot amiből kibogozhatnám hogyan kell helyesen bekötni itercomba. Segítségeteket előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2013.08.09 0 0 1459

Igy van csak vételbe tudja az AM-et adni FM-be tud.

Előzmény: X ANTI (1458)
X ANTI Creative Commons License 2013.08.09 0 0 1458

Pontosítás: ez a rádió (is) csak venni tud AM-ben. Adni NEM!

Repellőket hallgatózni jó.

Előzmény: Törölt nick (1457)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.07 0 0 1457

Sziasztok

 

Lenne egy eladó Icom ic t22e  118-200 Mhz-ig kinyított (repsávos AM) modulácios URH adó-vevő

Akit érdekel mailba jelezze.

 

 

b401a Creative Commons License 2013.07.01 0 0 1456

Becker AR 3201-hez keresünk hattyúnyakba való mikrofonfejet. Tud valaki segíteni?

X ANTI Creative Commons License 2013.05.03 0 0 1455

Eladó egy VXA-300 nálam is. Korrekt, szép állapotban, komplett. Ára 55000.- HUF.

radiolab.hu   

p a c k 4 0 1 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1454

Köszönöm az érdeklődést a VXA-300 elkelt.

Előzmény: p a c k 4 0 1 (1451)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1453

A taxisok nem beszélgetnek idegennel, a traffipaxot nem lehet hallani, és egyik sem repül!

Előzmény: Blt.P.mester (1452)
Blt.P.mester Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1452

Keresek olyan kis méretű kézi URH adó-vevőt amin tudom a kapcsolatot tartani a taxisokkal és hallanám a trafipaxot is. Létezik ilyen?

p a c k 4 0 1 Creative Commons License 2013.04.05 0 0 1451

Eladó:

 

Yaesu (Vertex) Pilot III VXA-300 repárdió

-108-136Mhz VOR + COMM

-5W

-150 memória

-Hozzá: asztali töltő

Irányára: 60000 Ft

Megjegyzés: Előre elnézést mindenkitől de őt igazából olyannak adnám el akinek köze van a repüléshez (kisgépes pilóta, vihornyás, sikóernyős, ejtőernyős stb. stb.) és nem nyomkodásra használná.


Megtekinthető Budapest mellett, de ahogy mindíg írom elég sokat mozgok az országban – távolság nem akadály.

Hívjatok – alkudjatok :-) Ha kell még infó vagy további fénykép szívesen küldök.

 

 

73!

 

Robi

30/419-2600

 

 

 

oldrad Creative Commons License 2013.03.27 0 0 1450

Jav : köszönjük :-))

 

Előzmény: oldrad (1449)
oldrad Creative Commons License 2013.03.27 0 0 1449

Köszönjök, korrekt !

 

Előzmény: Leszállópálya (1447)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.27 0 0 1448

Így tényleg jobb.

 

Leszállópálya Creative Commons License 2013.03.27 0 0 1447

Javítottam a címet, remélem megfelelő lesz. Ha mégsem, jelezzétek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!