Keresés

Részletes keresés

DooMi Creative Commons License 2002.03.01 0 0 7
Természetesen annyira jó! :)
Előzmény: Szergio (4)
DooMi Creative Commons License 2002.03.01 0 0 6
Hi!

a vörös dominancia tényleg megvan, HA AUTOMATA üzemmódban fényképezel. Ha beállítod a fényviszontokat, vagy esetleg leveszed a fehér szint, akkor nem észrevehető! Tehát CUSTOM üzemmódban tökéletes! De auto üzemmódban meg lehúzod a pirosat és az is tökéletes. Nekem pld. az F5-ös gombra autómatán megcsinálja egy pillanat alatt a Photoshop.
Nekem 128 MB memoriam van, és HQ JPEG-et használok általában, abból rámegy 90-150 a foto témától függően...

Én ELÉGEDETT vagyok vele, mert kicsi, könnyű, és kiforrott...

Legközelebb majd minimum 5-6 mpixelre cserélem le, addig pedig TÖKÉLETES.
Volt amikor egy pályázatra portrékat csináltam, kb 600 képet csináltam, és míg másoltam fel PCMCIA adapterrel addig töltöttem, és még ki sem írta hogy merül. Jól bírta a terhelést...

A cannon nem éri meg az ár/teljesítményt, meg pld a G2 az nehezebb és nagyobb... Meg csúnyább, de ez megítélés kérdése...

A sok kritika ellenére szép képeket csinál a 885, csak érteni kell hozzá, tudni kell fotózni.... (amit még nekem is kell csiszolni... :)

Előzmény: Marlboro man (5)
Marlboro man Creative Commons License 2002.02.28 0 0 5
Sziasztok,

nagy dilemma volt nekem is ez gép, ugyanis Ausztriában most 649 Euro (~157000Ft):

http://www.niedermeyer.at

Ha még a forgalmi adót visszaszerzed, akkor 140eFt körüli áron NAGYON jó ajánlat. De!

A digitális fényképezőgépeket egyik legjobban kiveséző lap

http://www.dpreview.com

szerint a gépnek kettő nagy hibája van:
- Nagyon látványos kromatikus aberrációk (gyönyörű fordítás, nem tudom a magyar fotósszaknyelven hogy nevezik a jelenséget)
- Vörös és Cyan színek dominanciája a képeken.

Az utóbb említett oldalon jó fórum is van, ahol a magasztaló hozzászólások mellett (sajnos) elég sok negatív vélemény is elhangzik erről a típusról.

Ettől függetlenül a mindennapi képeken szvsz a szélek lila elszineződése (chromatic aberrations) nem észrevehető/zavaró, a második probléma (vörösdominancia néhány képen) photoshoppal korrigálható.

Számomra hátrány még az is, hogy csak TIFF formátumban tudja elmenteni veszteségmentesen a képeket, ami a néhány más gyártó által preferált RAW formátumhoz képest jóval nagyobb fájlméretet eredményez.
Összehasonlításul a Canon PowerShot S30 legnagyobb felbontásában 4 képet tud rögzíteni RAW formátumban egy 16Mb-s kártyára, míg a CoolPix885 csak 1 db-ot TIFF-ben.

Én Canon-t választok.

Üdv:
Mm

Szergio Creative Commons License 2002.02.28 0 0 4
Sziasztok!

Nagyon leült ez a topic ;-) Ez azért van, mert nem nagyon van 885-ös vagy mert egyszerűen annyira jó, hogy nincs semmi kérdés vele?

Én csak ezért kérdezem, mert nagyon gondolkozok egy ilyen gép beszerzésében, s ... szóval érdekelne a dolog. Ha van valakinek tapasztalata vele kapcsolatosan, akkor ... szívesen kérdezek ;-))

Szergio

Előzmény: DooMi (3)
DooMi Creative Commons License 2001.12.13 0 0 3
Ja, már a megjelenéskor megvettem a gépet, ennek már X hónapja...
DooMi Creative Commons License 2001.10.25 0 0 2
Köszi az infót! :)
Előzmény: ErniE (1)
ErniE Creative Commons License 2001.10.24 0 0 1
DooMi:

Hetek kérdése, ugyanis a magyar nyelvű leírás miatt késik a gép itthon.

ErniE

Előzmény: DooMi (-)
tükörvarrógépkezel Creative Commons License 2001.10.23 0 0 0
c00lpix?
Előzmény: DooMi (-)
DooMi Creative Commons License 2001.10.22 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Most szándékozok ilyen gépet venni, és a véleményetekre vagyok kíváncsi a géppel kapcsolatban.

Valamint az is érdekel, hogy mikor fog megjelenni és mennyiért...
(Bár ez a fenti téma hamarosan le fog zárulni remélem.)

DooMi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!