Keresés

Részletes keresés

miert.mindig.en Creative Commons License 2016.10.15 0 0 39689

úgy látom, hogy az önkormányzatnál csak lúzerek dolgoznak. :)

ha hétfő-péntek van írva a táblára, akkor persze, hogy nem kell szombaton fizetni, akkor sem, ha hivatalos munkanap van.

ez elég egyértelműnek tűnik...legalábbis nekem.

Előzmény: Törölt nick (39688)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.15 0 0 39688

Kell-e fizetni a parkolásért, ha a szombat munkanap?

Valaki úgy gondolta, nem, és pár hónapja meg is nyerte a pert a II. kerületi önkormányzat ellen. Ma ismét munkanap van, megnéztük, lépett-e az ügyben a kerület. Tovább »

forrás: Index.hu

Generic Jingle Creative Commons License 2016.10.08 0 0 39687

Szerintem egyszerűbb a zöld rendszám, nem kell a csókosoknak többet külföldi rendszámokkal meg rokkantkártyákkal ügyeskedniük. Az más kérdés, hogy a parkolási díjat mindig a zsúfoltsággal indokolják, nem a légszennyezettséggel, másrészt a zöld rendszámot kapható autók körét elég érdekesen tágan szabták meg. Elég sok olyan van közöttük, amelyek nem sokkal tisztábbak, mint egy legújabb tisztán benzines modell.

Előzmény: Törölt nick (39684)
miert.mindig.en Creative Commons License 2016.10.08 0 0 39686

hogy lehet ekkora baromságot mondani?

 

"Új trükk a külföldi rendszám bérlése"

 

nem a rendszámot bérli, hanem a külföldi rendszámú autót...

Előzmény: Törölt nick (39684)
Marklar T ie Creative Commons License 2016.10.08 0 0 39685

Nekem is kell ilyen rsz...

Előzmény: Törölt nick (39684)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.08 0 0 39684
Generic Jingle Creative Commons License 2016.09.27 0 0 39683

Eszméletlen idióta egy rendszer. A főváros dönt az ügyben, de az adott kerület kérése alapján, csak az adott kerület érdekeit figyelembe véve, a fővárosi érdekek teljes leszärása mellett.

Előzmény: Törölt nick (39682)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.27 0 0 39682

Ha működik egy P+R parkoló, gyorsan fizetőssé teszik

Az önkormányzat egyszerűen nem akarja, hogy P+R parkolóit a külvárosi autósok P+R parkolónak használják. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: miert.mindig.en (39680)
Veszpremi Creative Commons License 2016.07.26 0 0 39681

Lehúzás, totál. Ma reggel a rédijóban aszonták, hogy parkolási övezeteket alakítanak ki. Alakítanak!!! Oszt részletezte az utcákat, hogy merre, meg hogy vesznek huszonvalahány parkoló automatát. Ekkor már világos lett, az automatákkal alakítják ki a parkolóövezetet. Csodás lenyúlás a semmiért.

Előzmény: miert.mindig.en (39680)
miert.mindig.en Creative Commons License 2016.07.26 0 0 39680

lehúzás az egész, mert semmiféle szolgáltatást nem nyújtanak a sarcért cserébe.

legalább P+R parkolót építenének a bevételből, de hát nem, jobb ellopni a bevételt...

 

egyébként semmiféle konkrétum nincs a cikkben, hacsak nem a teljes nyócker fizetős lesz...

Előzmény: Törölt nick (39678)
Generic Jingle Creative Commons License 2016.07.25 0 0 39679

1. Érdekes, hogy az ilyen "lakossági igényt" mindig milyen örömmel és gyorsan teljesítik, más igényeket meg valahogy nem.

 

2. Kérdés, hogy honnan tudják, hogy van-e ilyen igény, és ha van, az milyen mértékű. Volt népszavazás? Közvéleménykutatás?

 

3. Ha én mint lakó ott parkolok, mert mondjuk tömegközlekedek, akkor nem tudnak a helyemre állni, tehát nem lehet gondom.

 

4. Ha én mint lakó nem parkolok ott, mert mondjuk autóval járok melózni, tehát máshol foglalom a helyet, megint csak nem lehet gond, hogy valaki a helyemre állt.

 

5. Mindig arra hivatkoznak, hogy a parkolás nem alapvető jog, még annak sem, aki ott lakik, az nem jár a lakáshoz, de akkor felmerül a kérdés, hogy miért is kell akkor biztosítani az ott élőknek a parkolást. Oldja meg, ahogy tudja, béreljen garázst, vagy adja el az autót, elvégre nem kötelező.

 

6. Ez utóbbi persze nem az én gondolatom, csak próbáltam levezetni a döntéshozók indoklásaiból, hogy milyen logika mentén gondolkodnak. Ha nekem mindig azt mondják, hogy menjek tömegközlekedéssel, vagy fizessek a parkolásért, elvégre nem kötelező az autózás, akkor ne hivatkozzanak arra, hogy a helyben lakó nem tud parkolni.

 

7. Stb.

Előzmény: Törölt nick (39678)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.25 0 0 39678

http://www.penzcentrum.hu/utazas/175_forint_orankent_ennyi_lesz_jozsefvarosban_egy_ora_parkolas.1050648.html

 

ezek a lakossági igények már csak ilyenek .....

 

gondolom olyan igény soha nem volt, hogy az egész parkolási adót töröljék el ahogy van, hisz azt is ilyen buzgalommal teljesítenék a korifeusok.

 

szóval a nagy kérdés továbbra is az, hogy MIÉRT IS KELL FIZETNI VALÓJÁBAN a parkolásért????

 

Előzmény: Törölt nick (39645)
abalek Creative Commons License 2016.05.09 0 0 39677

Véletlenül bementem a Szentendrei út melletti Mömax parkolójába. Úgy emlékezem ott valami OBI van, de nem: Baumax volt valaha, viszont a mostani áruházba már be se léptem, mert ott festéket úgyse kapok. De hiába, csak áthajtottam volna a parkolón, (1 percet sem töltve ott): fizetni kell, és csak akkor ingyenes, ha 2000 felett vásárolnék!!!

Én nem ismerek hasonlót sem az országban (remélem nem is lesz), mert ez nagyon durva...

 

http://www.moemax.hu/aruhaz/moemax-budapest/HH

 

http://starpark.hu

 

miert.mindig.en Creative Commons License 2016.04.28 0 0 39676

mivel az állam egyre kevesebb pénzt fordít az egészségügyre, ezért másképpen próbálják meg pótolni a hiányzó összeget...

Előzmény: lautnermark (39675)
lautnermark Creative Commons License 2016.04.28 0 0 39675

Igaz nem közterület, de az István kórház is mondjon le: a napi 400 ft-s parkolást  megváltoztatták megkezdett órás 400 ft-ra.

lautnermark Creative Commons License 2016.04.28 0 0 39674

Sikeres ember nem lehet, aki az otp-vel foglalkozik még.

Előzmény: abalek (39673)
abalek Creative Commons License 2016.04.28 0 0 39673

A SIMPLE (OTP-s) alkalmazást gyorsan el kell felejteni, legalábbis a Peterdy utcai ügyfélszolgálaton ezt javasolják minadazoknak, akik rossz zónára vesznek jegyet. A méltányosságot nem ismerik, először, azaz egyszer sem.
A 7. kerület abból nem fog pénzt látni, ha valaki a 6. kerületnek fizetett.

Az ügyintéző idióta példákat hz: ha a CBA-ból hozod el a tejet, akkor nem fizetheted a Sparban. Más a tarifa BALMAZUJVÁROSBAN és más a 7. kerületben....

Más a tulajdonos itt és más ott. Azt a közterületet tulajdonolják, amit én meg a te adódból aszfaltoztak le...Undorító ez az egész parkolási társaságosdi, de pontos lenyomata az itteni közállapotoknak.

miert.mindig.en Creative Commons License 2016.03.08 0 0 39672

Mivel a csomagban lévő cetlin még rajta van az ötperces türelmi idő

 

nos, én ezt máris vinném a bíróságra, hogy megtévesztettek, miért akarnak megbüntetni.

 

A parkolóőröket nem hatotta meg Tarlós

Büntetnek 3 percen belül is, de tehetik, mert nem a főpolgármester hatáskörébe tartoznak, mint a közterület-felügyelők. Tovább »

forrás: Index.hu

lxt Creative Commons License 2016.03.07 0 0 39671

Nézőpont kérdése: miért tartozok köszönettel azoknak a félhülyéknek, akik mindenkire érvényesen, efféle (törvényerejű?, de most tényleg?:-)) rendelkezéseket fogalmaz(hat)nak meg; amennyiben, az általu(n)k teremtett abszurd világ nyüzsgő forgalmából nem azért vonom ki magam, mert nem áll rendelkezésemre a védelmi pénzekre kifizetendő (egyébiránt folyamatosan növekvő) összeg – a szabadságom ára. Nem.

 

Egész egyszerűen, nem akarok kontaktusba kerülni velük. Sem a szellemi mesterműveikkel, sem az azt fenntartó gyalogokkal. Ezt megoldom, nem ez ejt kétségbe - nem ez tart ébren. A tömeg. Akiktől tényleg mindent el lehet venni. Apránként - minden nap egy keveset… minden nap, egyre többet.

Dermesztő!:-)

miert.mindig.en Creative Commons License 2016.03.07 0 0 39670

adott esetben megérne egy próbapert, ha valakit megbüntetnek, majd a bíróságon lobogtatja a jegyet, amin 2 perccel későbbi időpont szerepel mint a büntetésen.

Előzmény: Törölt nick (39669)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.07 0 0 39669

No és inkább a kerületi cégek szedik a sápot, azoknak meg nem utasítgathat a Tarlós, úgyhogy ők azt fogják mondani, hogy a jogszabály az jogszabály, aztán szórják a büntetést.

 

 

Előzmény: miert.mindig.en (39668)
miert.mindig.en Creative Commons License 2016.03.07 0 0 39668

én is ezen kaptam fel a fejemet, hogy mi a franc köze van egy közteresnek a fizetős parkoláshoz.

itt tényleg mindenki ennyire hülye?

Előzmény: Törölt nick (39666)
Generic Jingle Creative Commons License 2016.03.07 0 0 39667

És mióta autós barát a Tarlós? Sokan ezzel vádolják, de szerintem elég messze van ez a valóságtól...

Előzmény: Törölt nick (39666)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.07 0 0 39666

Tarlós meghátrált, a parkoló autósokat próbálja nyugtatni

A Magyar Nemzetnek már azt mondta, hibáztak, amikor a Kúria felhívását nem fogadták meg. Tovább »

forrás: Index.hu

 

Lehet én vagyok lemaradva, de mióta a közterület-felügyelők bírságolnak?

syrius Creative Commons License 2016.03.06 0 0 39665

Tehát 80%-kal fizessünk többet egy szolgáltatásért lenyúlásért, csak azért, hogy ne kelljen futva elérni a legközelebbi ótómatát.

Előzmény: Pitecus (39664)
Pitecus Creative Commons License 2016.03.04 0 0 39664

Igen és a Tréhmobilnál leledzem...

Előzmény: Törölt nick (39661)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.04 0 0 39663

Gondolom a csere-bere miatt jött ez az intézkedés... mondjuk azt nem értem, hogy miért kell egyáltalán jegy az automatából... be kéne pötyögni a rendszámot, fizetek, oszt kész.

 

 

Veszpremi Creative Commons License 2016.03.04 0 0 39662

Azt csinálnak veled parkolójegy birtokában is, amit akarnak! Nesze neked Magyarország! :(

Előzmény: Törölt nick (39658)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.04 0 0 39661

http://www.vodafone.hu/lakossagi/telefonok-tarifak/szolgaltatasok/mobilvasarlas/mobilparkolas 115 Ft!

Ezt se értem, hogy szolgáltatónként miért nem egységes! Vodásoknak drágább a parkolás... 

 

 

Előzmény: Pitecus (39660)
Pitecus Creative Commons License 2016.03.04 0 0 39660

Én most mobiloztam + 75-ért. Hol van 100 Ft?

Előzmény: Törölt nick (39659)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!