Keresés

Részletes keresés

Tárhelyvadász Creative Commons License 2017.04.20 0 0 872

http://gatfreehost.runhosting.com/

 

Ingyenes tárhely

 

Kipróbáltam, hogy az ingyenes tárhelyhez kapcsolt weboldal építővel 15 perc alatt mit lehet kezdeni.

Íme az eredmény:

http://tesztoldal.myartsonline.com/about.html

 

Ingyenes templátumot használtam ingatlan kategóriában, de számos más kategória is megtalálható. Vannak reszponzív templátumok is. Itt a lényeg az egyszerűség és a gyorsaság volt. 15 perc alatt alakítottam ki. 2-3 óra alatt bárki kialakíthat egy elfogadhatóan kinéző és működő honlapot.

 

Ehhez jön 1 GB lemezterület (nincs reklám)

Havi 5 GB adatforgalom - gyors nem akadozik, de lehetne nagyobb is.

1 domain, 3 ingyenes aldomain (ilyent használtam)

e-mail

1 MySQL adatbázis

 

A vezérlőpulton látható a felhasznált lemezterület és adatforgalom, részlegesen magyar nyelven jelenik meg.

 

4 pont. Mindenképp tesztoldalakhoz, kezdőknek, nem nagy forgalmú oldalakhoz ajánlott. Hátránya a viszonylag szűkös havi adatforgalmi keret. bár az ilyen egyszerűbb oldalaknál belefér.

Tárhelyvadász Creative Commons License 2017.03.24 0 0 871

Jó meglátás, köszönöm.

Előzmény: Nethely (870)
Nethely Creative Commons License 2017.03.24 0 0 870

Kedves Tárhelyvadász!

 

Örülünk az ilyen jellegű kezdeményezésnek, egy összehasonlítás mindenképp segít az igények alapján eldönteni, hogy kinek mi az, ami megfelel.

Ha már arra szántad magad, hogy több szolgáltatót is kipróbálsz, akkor kérlek oszd meg a fórumon azt az információt is, hogy mennyi idő alatt tölt be ugyan az a weboldal más-más szolgáltatónál. Ez azért is fontos információ, mert lehet hogy lesz, aki csak 100Mb-ot ad más 10 gigájával szemben, azt a 100 Mb-ot viszont nagyságrendekkel gyorsabban szolgáltatja.

Jó példa erre akár egy "gyári" wordpress feltelepítése is.

 

Előzmény: Tárhelyvadász (869)
Tárhelyvadász Creative Commons License 2017.03.23 0 0 869

Rengeteg az ingyenes tárhely ajánlat, mégis nem árt válogatni köztük. A reklámosak alapjában felejtősek a weboldalon. A legnagyobb baj az, hogy előbb-utóbb nem oda való tartalom jelenik meg. Én már jártam úgy, hogy orosz társkereső lányok (finoman fogalmaztam) jelentek meg hírdetési banneren, holott elvileg megtiltottam a közlésüket. Valahol meg se kérdezik.

Tehát szerintem ezeket kerülni kell.

A többinél a szolgáltatás részleteit kell nézni. Itt lejjebb több szolgáltatást említenek, szépen sorban beregisztráltam, belegisztrálok hozzájuk és leírom a tapasztalataimat. Amúgy egy biztos: ha valakinek komoly oldalra van szüksége, és nagy látogatottságot akar, akkor ne ingyenes tárhelyben gondolkozzon, de ez egy szubjektív vélemény:

 

Magyar Hosting

http://hungarian.host

 

Bár magyar az oldal, amúgy nem magyarok (nincs is teljesen lefordítva minden, de ettől még érthető).

A Belacom-hoz tartoznak amelyik nagyon megbízható, jó szolgáltató. Reklám mentes.

Szóval a csomag tartalmát mindenki láthatja a főoldalon. Amit leírnak azt adják is. Magánhasználatra elegendő. Az adatforgalom kicsit keskeny, de cserébe nagyon megbízható, sőt support is van, de csak angolul. Nem lassú.

Egy kis részlet: MySQL adatbázis kezelőjének 30 MB-os hely van. Ez azért fontos mert van hozzá Joomla tartalom kezelő és Wordpress is. A joomla közel 10 Mb-ot igényel, tehát installálása könnyedén megy és még marad hely is.

Tehát igen komoly weboldalakat lehet összehozni, szerintem kiválóan alkalmas tesztoldalakhoz, mert ingyenesen aldomaint is ad hozzá.

 

Egytől ötig az osztályzatom 4.

 

Csakis szigorúan magánvélemény :)

 

Még megnézem a nethelyet, gateurope-t, gatfreehost-ot, promptfile-t és még egyet kettőt.

Orsi986 Creative Commons License 2017.03.07 0 0 868

Szia.

 

Az általam használt tárhelyeket a nethely.hu hosztolja. Teljes mértékben meg vagyok elégedve a kapott szolgáltatással. Van fizetős és ingyenes tárhelyem is náluk. Nincs nagy sebességbeli különbség, de az ingyenes tárhelyeknél a létrehozható szolgáltatások száma korlátozva van. 256 Mb reklám mentes tárhelyet adnak, ez sok mindenre elég. 

Előzmény: Balu424 (867)
Balu424 Creative Commons License 2017.03.07 0 0 867

sziasztok. 

Magyarul tudó, stabil, magyar nyelvű ügyfélszolgálattal rendelkező ingyenes tárhelyet keresek.

Ki mit tud ajánlani?

Zanoga Creative Commons License 2017.01.25 0 0 865

Sziasztok!

 

Magyar nyelvű ingyenes tárhely lehetőség. Megbízható szolgáltatás, nincs reklám.

1 GB tárhely, 1 domain hosting, MySQL, PHP5, Wordpress, Joomla, email, stb.

 

http://www.hungarian.host/

Zanoga Creative Commons License 2017.01.25 0 0 864

Sziasztok!

 

Magyar nyelvű ingyenes tárhely lehetőség. Megbízható szolgáltatás, nincs reklám.

1 GB tárhely, 1 domain hosting, MySQL, PHP5, Wordpress, Joomla, email, stb.

 

http://hungarian.host

Nethely (X) 2017.01.22 0 0 863

Elnézést, az előző üzenetemet nem kimondottan Neked szántam válasznak, hanem úgy általánosságban írtam.

 

Valami időszakos probléma lehetett a monitorozóval - nem írt ki semmit, csak egy logó jött be és egy mail címet kért -, most már nálam is működik. 

 

Az előző hozzászólásomban nem írtam, de a rendelkezésre állásos észrevételeddel egyetértek. Sok cég azt a százalékot írja ki az oldalára, mint amit a szerverterem is nyújt számára. Pedig ebben a saját gépeinek esetleges meghibásodása egyáltalán nincs benne. Mi pont ezért írunk ki kevesebbet, mint amit valójában adunk, mert ezt egészen biztosan tudjuk tartani és így csak kellemes csalódás érheti az ügyfelet.

Előzmény: Zanoga (862)
Zanoga Creative Commons License 2017.01.20 0 0 862

Az uptime link tökéletesen működik, nem értem miért írtad hogy nem jön be.

Amit írtam nem a cégedre értettem, hanem általánosságban írtam. Nagyon sokan kiírják a garanciát, de nem ellenőrizhető, meg sajnos sokszor nem is igaz. Az jó, hogy a cégednél nem ez a helyzet.

Mindenkinek az lenne a jo, ha megbizható cégek működnének a piacon.

Természetesen a GAT Free Host-nál az ingyenes tárhelyekre is ez a 99,92% éves átlag vonatkozik. Visszamenőleg egy évre minden hónapra meg lehet nézni az adatokat.

 

Nethely (X) 2017.01.20 0 0 861

Nálam nem jön be az uptime link, amit írtál.

 

A nethely.hu a pingdomot használja monitorozásra. Igaz, hogy mi 99,5%-ot garantálunk, de valójában 99,9% vagy még jobb eléréssel szolgáltatunk. A pingdom tavaly április óta, azaz közel egy éve figyeli szervereinket és a 99,9% fölötti érték erre a teljes időszakra, illetve a fizetős és ingyenes tárhelyeinkre is egyaránt vonatkozik.

 

Az összes szerverünk uptime-ja visszamenőleg megtekinthető a gépházunkban:

 

https://www.nethely.hu/gephaz

 

 

 

Előzmény: Zanoga (860)
Zanoga Creative Commons License 2017.01.20 0 0 860

Sziasztok!

 

Minden szolgáltató azt hírdeti, hogy 99,9%-ban garantáltan szolgáltat, un. redenlekezésre áll.

Persze ez sokszor a gyakorlatban nem igaz. Én csak olyan szolgáltatóban bízok, amelyik független szervezettel méreti a rendelkezésre állási időt és ezek az adatok min. egy évig visszamenőleg megnézhetők. Namármost ha egy szolgáltató az elmúlt egy évben kiváló minősítést kap (99,9% ot elér a valóságban is) akkor az rendben van.

Ilyen a GatFreehost

Van neki reklámmentes ingyenes tárhelye ami minden igényt kielégít egy kezdő számára, vagy egy nem túl nagy forgalmú oldalnak.

http://gatfreehost.runhosting.com/

 

A valós rendelkezésre állási idő az elmúlt egy évben 99,92%

Mérési adatok megtekinthetők

http://www.webhostingstuff.com/uptime/GATFreeHost.html

 

7 hónapban is 100%-os volt a rendelkezésre állási idő. Ezzel több nagyágyút is megelőzött. Nekem több oldalam is ott működik, van ingyenes tárhelyem is.

Nethely (X) 2017.01.04 0 0 859

Sziasztok!

 

Miután sok főiskolán, illetve egyetemen a diplomamunkájukat író végzősőknek előkövetelmény lett egy saját, a diplomamunkához kapcsolódó weboldal készítése, ezért két új domain végződést vezettünk be, mely a 256Mb-os ingyenes és dinamikus tárhelyünkkel tökéletes választás lehet a szakdolgozat interneten való megjelenítésére.

 

A tárhelyekhez az alábbi két ingyenes domain végződés már egyetlen kattintással aktiválható:

.szakdolgozat.net

.szakdoga.net

 

 

 

 

amoni1526 Creative Commons License 2016.12.11 0 0 858

Sziasztok!

 

Szeretnék ajánlani egy tárhelyet amit régóta használok a hozzátartozó szolgáltatásokkal együtt.  Ingyenes, nagyon megbízható, én rettentően elégedett vagyok vele! 

Reklámmentesen ad 10GB tárhelyet és havi 100GB adatforgalmat. Érdemes kipróbálni!

http://gateurope.online

sqpp15 Creative Commons License 2016.12.01 0 0 857

Én ajánlanék egy tárhelyet :)
Teljesen reklámmentes és minimálisan limitált funkciók! Mindez széleskörű és
professzionális támogatással!

- 4 GB Tárhely
- 1 TB Adatforgalom
- 2 Db Aldomain
- 2 Db MySQL Adatbázis
- 2 Db E-Mail Cím
- 10 Db Időzített munka 

 

https://www.brohosting.eu

Nethely (X) 2016.11.21 0 0 856

Szia, írj egy levelet az info@nethely.hu-ra, a supportunk szívesen segít megoldani az ügyet.

Előzmény: Tudvés (855)
Tudvés Creative Commons License 2016.11.20 0 0 855

Nethely: Én regisztráltam nálatok, de nem tudom a domain címem "rátok állítani". Rackhost.hu-nál van domainem. Hiába helyezek el a rekordoknál a txt rekordot, semmi. Most egy másik tárhelyre mutatok, nem tudom, a számít-e?

Előzmény: Nethely (853)
SJani57 Creative Commons License 2016.11.20 0 0 854

Kedves Fórumozók!


Az alap_weblap oldalaimat fokozatosan bővítem, melyek webes területen kezdők és haladók segítésére készülnek, és nem üzleti célból.
Problémákat a szolgáltatók okozzák, eltérő indokokkal, melyek lassan elveszik a kedvem, hogy szabadidőmben megpróbáljak másoknak segíteni.


Okok:
extra.hu ----- Megszüntette az ingyenességet, és vele együtt a tárhelyemet.
ingyenweb.info ---- Nézettség növekedési indokkal, 2016/10/08 dátummal, megszüntette a tárhelyemet.
t-online ----- Fizetős (PHP és MySql nincs, csak html). Egy alkalommal, minden oldalamat törölte tárhelyemről, melyre minden weboldalt, újból fel kellett töltenem.


<a href="http://web.t-online.hu/paulina/asztali/cd_tartalom/webhely_tapasztalat/tapasztalat.html"> Részletesebb tájékoztató az eseményekről. Katt ide!</a>


Ja, és majdnem elfelejtettem.

Véleményeteknél írjátok zárójelek közé, mely tárhely szolgáltatóról szól a véleményetek, mert nem mindig egyértelmű!


Köszönettel Janesz!

Nethely (X) 2016.11.07 -1 0 853

Kedves Fórumozók!

 

Örömmel olvastam, hogy többen meg vannak elégedve szolgáltatásainkkal, ezért úgy döntöttünk, hogy regisztrálunk a fórumra annak érdekében, hogy az esetleges kérdéseiteket közvetlenül is meg tudjuk válaszolni.

 

Amennyiben bármilyen jellegű kérdésetek lenne szolgáltatásainkat illetően, forduljatok hozzánk bizalommal.

 

Üdv:

Nethely.hu csapata

www.nethely.hu

Zanoga Creative Commons License 2016.11.05 0 1 852

Nagyon megbízható ingyenes tárhely. Semmi hirdetés, nincs akadozás, az ügyfélszolgálat nagyon gyorsan reagál a problémákra.

Lehet saját domain név, Joomla, Wordpress, webmail, PHP5, Perl, FTP, stb.

Saját kezdő oldalakhoz kiváló.

 

http://webhostingfree.pw

 

 

 

hg8lsrpista Creative Commons License 2016.11.01 0 0 851

Kedves Orsi986

 

Köszönöm a válaszod!

Most értem ide, mert felraktam a dada.hu-ra, de amikor berakom a lejátszóba, meg se szólal.

Majd holnap megnézem az ajánlatodat, hátha valamelyik olyan linket amit elfogad a flash player.

Még egyszer köszönöm!!

 

Előzmény: Orsi986 (850)
Orsi986 Creative Commons License 2016.11.01 0 0 850

Szia!

 

Biztos több szolgáltató is van, aki megfelel az elvárásaidnak, a www.nethely.hu -nál pl. a 256Mb ingyenes tárhelyhez igénybe vehetsz .webtelek.hu vagy .nhely.hu domaineket.

Ezzel kb így nézne ki a cím: http://pista.webtelek.hu/egy_szal_harangvirag.mp3

Ha 256 megára ráfér a 10 db zenéd, akkor ezért nem kell fizetned semmit.

Előzmény: hg8lsrpista (849)
hg8lsrpista Creative Commons License 2016.11.01 0 0 849

Sziasztok!

Keresek olyan tárhelyet ahova pár zenét feltudnék rakni.

Lehetőleg ingyenes lenne jó, mert kb. 10 zenéről lenne szó.

Flash player-be kellene beillesztenem és felrakni az oldalamra.

Az a baj, hogy a lejátszóba csak így tudom beilleszteni:

http//tárhely.zene neve, pl. egy szál harangvirág.mp3

A Dropbox-al és más tárhellyel is próbálkoztam,

de nem kapom vissza a megfelelő linket.

Kérlek benneteket, hogy segítsetek!

Előre is köszönöm!

Pista

 

 

 

 

Orsi986 Creative Commons License 2016.10.16 0 0 848

Azért nem úgy írják, mert nem aldomaint adnak, hanem domaint. A domain egy, a több választható domainjük közül van delegálva, de teljes értékű. 

Többek között azért gondolom így, mert egy aldomainhez nem hozhatsz létre email címet, illetve erre a domain névre is létrehozhatsz 1 további aldomaint.

 

Magyarországon vásárolható másodszintű közdomain is (.hotel.hu, .info.hu, stb), ennyi erővel akkor az is aldomain lenne?

 

Régen a freeweb és az extra.hu csak aldomaint adtak, de a nethelyes azoknál többet tud.

 

Előzmény: Remete Ur (845)
Paraditsom Creative Commons License 2016.10.12 0 0 847

Üdv mindenkinek!

Van egy webtárhely az alábbi paraméterekkel:

  • reklámmentes
  • PHP és MySQL futtatás
  • e-mail tárhely + webmail
  • 1Gb/s kapcsolat
  • 99+% rendelkezésreállás
  • FTP hozzáférés

Tesztelésre, korlátozott számban tudok ingyenes tárhelyet biztosítani ha érdekel valakit a lehetőség.

Részletek privát e-mailben.

Zanoga Creative Commons License 2016.10.11 0 0 846

http://freewebarea.host/about-free-hosting.php

 

10 GB ingyenes tárhely

havi adatforgalom 100 GB

ingyenes honlap építő

cpanel

FTP, PHP, MySQL. PhpMyAdmin

saját domain

tűzfal védelem

24/7 monitoring

Back-up

 

Érdemes kipróbálni. Teljesen ingyenes és később sincs fizetős kötelezettség.

Remete Ur Creative Commons License 2016.10.01 0 0 845

A nethelynél csak az ingyenes domain sántít, pontosabb lenne ha azt írnák: kaphatsz hozzá egy aldomaint.

Egyébként sem a nethely, sem az oldal.cloud nem valami nagy szolgáltató, az ilyeneknél valahogy nem érzem biztonságban az oldalaimat, de ez csak személyes vélemény.

Előzmény: Orsi986 (844)
Orsi986 Creative Commons License 2016.09.29 0 0 844

Sziasztok!

A nethely.hu ingyenes tárhelye már 256MB-nál jár - ez egy átlagos méretű weboldalnak bőven elég kell, hogy legyen - és nem használják fel az adataidat reklám célokra.

Az oldal.cloud szolgáltatásait nem ismerem, nem próbáltam hozzájuk regisztrálni. A kapcsolat mezőben csak egy mobil telefonszám és egy gmailes e-mail cím van feltüntetve és ez nekem egyáltalán nem sugároz semmilyen bizalmat a szolgáltatással kapcsolatban. Hozzáteszem, ettől még lehet jó a szolgáltatás, csak miért nem vállalja magát a szolgáltató?

Tudvés Creative Commons License 2016.09.28 0 0 843

Nem jó... Amikor át akarom állítani a névszervert, ezt írja ki:

 

" domain SOA rekordját, ami a zóna alapadatait tartalmazza, nem sikerült megkapni. Lehet, hogy rosszul adtuk meg az ellenőrizendő domain név szerverének IP címét. Legjobb az elsődleges név szerver IP címét megadni. Üresen hagyni a név szerver mezőt nem szabad, ha még be nem jegyzett domain-ról van szó, vagy meg akarjuk változtatni a név szervert, vagy annak IP címét. A név szerver megadás csak akkor hagyható el, ha már bejegyzett domaint akarunk ellenőrizni. Lehet, hogy a név szerver nem szolgáltatja a zónát. Ennek oka lehet valamilyen tűzfalszabály, vagy hiányos/hibás konfiguráció. "

 

Passz. A Hostingerrel elsőre ment, itt nem értem, hogy mi van...

Foremi Creative Commons License 2016.09.28 0 0 842

Saját domain esetén be kell állítani a névszervereinket, ami ns1.oldal.cloud és ns2.oldal.cloud

Ez után a Vista Panelben hozzá kell adni a domaint a tárhelyhez. Erre két lehetőség van,  a domain hozzáadás vagy a domain parkolás. A domain hozzáadásnál egy új mappát nyitunk a tárhelyen, így teljesen különálló honlap hozható létre. A domain parkolásnál pedig egy meglévő domainhez rendeljük hozzá az újat, így mindkét webcímen ugyanaz a tartalom fog megjelenni. 

 

Amennyiben a domain szolgáltatónál névszervereket nincs lehetőség beállítani, akkor ezen az oldalon kérdezhető le a tárhelyhez kapcsolódó IP cím:  http://www.ipligence.com/geolocation

Az aktuális IP címet tartalmazó mezőbe be kell írni a tőlünk kapott ingyenes aldomain webcímét, majd a find gombra kattintva már nem a felhasználó, hanem a honlap IP címe jelenik meg. 

Ebben az esetben is hozzá kell adni a tárhelyhez a domaint a fent ismertetett módon. Viszont itt a domain parkolást ajánlom, hiszen a meglévő ingyenes aldomain IP címe kerül beállításra. Amennyiben lehetséges, érdemes a névszervereket beállítani, mivel az IP cím időnként megváltozhat, ilyenkor pedig frissíteni kell a domain beállításait, ráadásul amíg ez nem történik meg, a honlap elérhetetlen lesz. 

Természetesen túl gyakran nem cserélődnek le az IP címek, de kiszámíthatatlan a dolog. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!