Keresés

Részletes keresés

Omosimama Creative Commons License 2019.03.02 0 0 75959

Szia!

Minden tiszteletem kedves anyósodé, és teljesen egyetértek vele, hogy a Wikipédia nem a tudományok tiszta forrása. De! Azon kívül is vannak szócikkek, és az ocsú közül ki lehet válogatni a tiszta búzát. Nézd meg mondjuk a "Tejoltó galaj sajt" keresőszóra kiadott válaszokat.

Egyébként a növények népies elnevezésükben sokszor tartalmazzák a felhasználási lehetőségüket is.

Előzmény: sanyooo1 (75942)
sanyooo1 Creative Commons License 2019.03.02 0 0 75958

"Nem használtam még sem amerikai sót, sem erdélyi sót - nem tudok véleményt alkotni -, és valószínű nem is fogok .

Minden betegség fegyelemre tanít meg..."

Tudod azt nem értem, ha nem használtad még, hogyan tudsz véleményt mondani róla???

Nem titok, hogy az emberi test 75%-a víz, sós víz, amit egész életünkben pótolnunk kell, mert kiizzadjuk nagy részét!

IGEN A SÓT IS! A konyhasót (milyen találó a magyar neve) kanálszám kell/ene ennünk, mert meghalunk nélküle! Nem véletlenül teszik ki a vadászok TÖMBÖKBEN A NYALÓSÓT A VADAKNAK! De a takarmánykeverékek fontos része is!

Szent-Györgyi Albert szerint a "C"-vitamint kilós kiszerelésben kéne árulni a boltokban a liszt mellett, mert nélküle skorbutosak leszünk! Tudod azt a c-vitamint, amitől őva intanak minket az "orvosok", mert vesekövet okoz szerintük, olyan egészségtelen, mint a konyhasó! :)))

Nem hiszem, hogy nálam allergiásabb vagy, sőt kívánom, hogy ez a kór ne gyötörjön annyira, de hidd el, ennek is van pszihés vetülete! 

Bp.-en a Tatai úton van egy borászati szaküzlet, ott lehet KILÓS KISZERELÉSBEN VENNI ASZKORBINSAVAT (C VITAMIN), mióta kanálszám eszem jobban vagyok! És mindent megsózok! 

:)

Neked is ajánlom őszinte szívvel, mint ahogy az erdélyi konyhasót! Itt van közel, olcsó és magyar!

:)

Előzmény: Törölt nick (75948)
Omosimama Creative Commons License 2019.03.02 0 0 75957

Bocs, de nem értelek. Te mindenre allaergiás vagy? (Sajnos van ilyen.) Vagy szimplán egészségmániás és mimóza vagy? Az viszont árt az egészségnek.

Én se írogatok a topicba, mert egyrészt nincs kecském, másrészt hajlamos vagyok hülyeségeket írni, de továbbra is olvasom, mert tanulni akarok, és nem sértődök meg ha helyre tesznek.

Előzmény: Törölt nick (75954)
Kecskeb Creative Commons License 2019.03.02 0 0 75956

Miért lenne veszteséges???

Akkor idéznélek:

Dél-Afrika , hogy a piacon megmaradhasson, kénytelen áron alul árulni, mert a hajó költség óriási...a biztosítás még magasabb...

Nem kell megsértődni ...elég, ha azt mondod, hogy ne folytassuk.... egyébként már én is be akartam fejezni....

Üdv!

Omosimama Creative Commons License 2019.03.02 0 0 75955

Sajtkészítésnél oltóenzimként, mert olyan enzimet tartalmaz, ami a sajtot megalvasztja.[a tejoltó galaj)

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.02 0 0 75954

Nem értem a feltevésedet...Miért lenne veszteséges???

Az ő oldaláról nézve profitot termelt  van bevétele, nem halnak éhen...neki van banána...Dél - Afrikának van acélja,Venezuelának van olaja...

Ausztriának alpesi kecskéi.

....és nekünk mi van??? 

És akkor én most felállok és kiszállok...

Köszönöm a segítségeteket kecske ügyben...

Sziasztok...-

Előzmény: Kecskeb (75953)
Kecskeb Creative Commons License 2019.03.02 0 0 75953

És valószínűleg a banántermelő országok is veszteségre dolgoznak, hiszen olcsóbb, vagy egy árban van a banán, mint a Magyarországon vagy Európában termesztett alma.

:-)))

Előzmény: Kecskeb (75952)
Kecskeb Creative Commons License 2019.03.02 0 0 75952

Értem!

Magyarán veszteséggel árulnak, és ahogy a vicc mondja, abból élnek, hogy vasárnap zárva tartanak!

:-)))

Előzmény: Törölt nick (75951)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.02 0 0 75951

Dél-Afrika , hogy a piacon megmaradhasson, kénytelen áron alul árulni, mert a hajó költség óriási...a biztosítás még magasabb...

Előzmény: Kecskeb (75949)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.02 0 0 75950

Megtudnád mondani mennyiért vesszük az erdélyi sót?

Mert ezen még soha nem gondolkodtaml...

Régen az aranyárával vetekedett a só ára...gondolom a mi - magyarok -esetünkben meghagyták ezt az árfolyamot....csak nekünk:(-EZ csak hangos gondolkodás)

Lehet, hogy tévedek és piaciáron kapjuk mi is....de az túl szép lenne

Előzmény: sanyooo1 (75943)
Kecskeb Creative Commons License 2019.03.02 0 0 75949

Kezd ez a véleménycsere, (mert semmiképp nem vita) olyan irányba elmenni amihez egyikőnk sem ért igazán.

De, mivel már másodszor célzol arra, hogy a világ túlsó feléről ideszállított dolgok milyen magas költségűek, ezt azért megcáfolnám.

Egy ismerősöm acéláruval foglalkozik, (nagyban) úgyhogy ért hozzá....

Nos... a Dél-Afrikából idehozott acél (megegyezik a Németországi minőségűvel) mégis olcsóbb, ezért gyakran azt rendelik. Ide hozzák hajón, Hollandiában kamionra pakolják és hordják szét Európa szerte.

De megemlíthetném az E-bay-en Kínából meg Amerikából ideszállított árukat,amiket olcsóbban megkapsz, mint itthon.

Szóval ennyit a mai világban a fuvarozási költségekről!

Az árakat már régen nem az előállítás és fuvarozás határozza meg, hanem a kereskedők.

Emlékezz vissza, pár éve az akkori "lapos TV-ket " Mo-on két-háromszoros áron árulták, mint pl. Ausztriában....

Előzmény: Törölt nick (75947)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.02 0 0 75948

Nem értem a feltételezésedet..

Nem használtam még sem amerikai sót, sem erdélyi sót - nem tudok véleményt alkotni -, és valószínű nem is fogok .

Minden betegség fegyelemre tanít meg...engem megtanított arra, hogy ne kostolgassak

Előzmény: sanyooo1 (75943)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.02 0 0 75947

Látom már kezded érteni....

Kiszámolnád a Nátrium és Clor előállítási költségét...

Ha magasra jön ki az  előállítás költsége, akkor mit csinálsz ?

… elkezdesz gondolkodni - mivel szükséged van a Nátriumra és a Clorra- hol tudnál beszerezni jó áron, jó minőségű anyagot az előállításhoz...

Lehet hogy lenne jó áron ,de a világ túloldalán, de a szállítási költség drága....

….és kapnál gyengébb minőségűt , de azt is jó áron mert helyben van és nem kell költséget fizetned az idehozatalra.

Melyiket vennéd meg...?

Előzmény: Kecskeb (75945)
Kecskeb Creative Commons License 2019.03.02 0 0 75946

Igaza van az anyósodnak, mivel a wikipédia ezt írja, ezért nem vitatkozom veled!!!

egyes országokban vizes oldatát a halálraítélteknek méreginjekció formájában adják be.

:-))))))))))))))))))

:-)

Előzmény: sanyooo1 (75942)
Kecskeb Creative Commons License 2019.03.02 0 0 75945

Én nem vagyok ugyan kémikus.... de ha nekem vegyészként teljesen tiszta vegyi anyagra lenne szükségem, mint pl. NaCl, akkor valszeg nem egy koszos anyagot kezdenék el nagy költségekkel tisztítani, hanem egyszerűen előállítanám Natriumból, meg Clor-ból....

Előzmény: Törölt nick (75940)
Fatales Creative Commons License 2019.03.02 0 0 75944

Kecske vagy birka? - tehén 1:1
https://youtu.be/qzEGlOIINso?t=43

sanyooo1 Creative Commons License 2019.03.02 0 0 75943

Szerintem nem Ő a naív! :)

Te hiszel abban, hogy az amerikában kotyvasztott és a fél világon áthurcolászott valami tisztább, mint az erdélyi só, lelked rajta!

De ezt bárkinek elmondod, kinevet és jogosan! 

Nem akartalak megbántani, de ritkán találkozom ilyen vakhittel! 

Előzmény: Törölt nick (75934)
sanyooo1 Creative Commons License 2019.03.02 0 0 75942

Megkérdeztem Anyósomat és azt mondta a Mama: "Aki a wikipédiára hivatkozik, azzal ne vitatkozz fiam!" :-O)))

Előzmény: Kecskeb (75937)
L_áma Creative Commons License 2019.03.01 0 0 75941

És a tisztítatlan, és kezeletlen? Nem szép..... 

Előzmény: Törölt nick (75940)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.01 0 0 75940

Nem a sóval van a gond....hanem amivel tisztítják vagy kezelik. 

Előzmény: L_áma (75936)
L_áma Creative Commons License 2019.03.01 0 0 75939

Az sanyooonal nagy eredmény!

:))))))

Előzmény: Kecskeb (75937)
L_áma Creative Commons License 2019.03.01 0 0 75938

:))

Himalája?

Himaláya!

Fantázianév. Véletlenül hasonlít a neve egy földrajzi helyre. Nincs köze, csak hasonlít. 

Előzmény: Kecskeb (75935)
Kecskeb Creative Commons License 2019.03.01 0 0 75937

Valóban igaz amit írtál... de ez csak részigazság....

https://hu.wikipedia.org/wiki/K%C3%A1lium-klorid

Előzmény: sanyooo1 (75927)
L_áma Creative Commons License 2019.03.01 0 0 75936

Ööööno, Nekem ez kínai.

Tiszta, de nem minőség? A tiszta só: natrium klorid. Slussz. Ebből nincs jobb, meg rosszabb. Ebben bármi nem így van, az nem tiszta. Ha tiszta, akkor az csak ennyi. Akkor is ha kínai, meg ha amerikás, vagy török, vagy skandináv. 

Kecskeb Creative Commons License 2019.03.01 0 0 75935

Mi az, hogy jó só??

Ha egyszer valami tiszta NaCl, akkor abban mi lehet jó, vagy nem jó, vagy még jobb???

Valami vagy tiszta, vagy szennyezett..... de azt gondolom, hogy egy gyógyszertár nem használ fel szennyezett anyagokat.... ezekkel az anyagokkal ők dolgoznak.... gyógyszereket krémeket készítenek belőle...

Egyébként, nincs két hete, hogy olvastam egy elemzést a különböző só-mániákról... innen- meg onnan, piros, meg zöld, meg ásványi anyagokkal teli...

Nagy baromság az egész.... szinte minden só egyforma... csak műszerekkel mérhető különbség van az ásványianyag-tartalomban, de nem olyan jelentős, amit a szervezet értékelni tudna.... ide értve a nagyon favorizált himalájai sót is.

Na mindegy... nem dolgom, hogy meggyőzzek bárkit is, bármiről...

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.01 0 0 75934

Ne légy már naiv!!!!

Attól, hogy te a patikában pénzt adsz érte...nem jelenti azt, hogy jó minőségűt kaptál....lehet, hogy tisztát kapsz, de nem minőségit.

Majd amelyik beszállítótól jóbb áron kapja meg a sót attól veszi meg , de nem jelenti azt, hogy jó sót is vett!

Előzmény: Kecskeb (75930)
L_áma Creative Commons License 2019.03.01 0 0 75933

A parajdi bányászott görgetegben meg csak dinoszaurusz szar van. Az meg nem árthat. A jószág legalább is szereti. :))))

Előzmény: sanyooo1 (75932)
sanyooo1 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 75932

Az igen, ha kapsz.

Előzmény: Kecskeb (75930)
Kecskeb Creative Commons License 2019.03.01 0 0 75931

Nálunk az asszony szereti, meg néhány vásárló.... én a jó érett ementáli jellegűt,meg a kéksajtokat szeretem.

Előzmény: L_áma (75928)
Kecskeb Creative Commons License 2019.03.01 0 0 75930

A patikai az tiszta NaCl.

Előzmény: sanyooo1 (75927)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!