Keresés

Részletes keresés

lesaux Creative Commons License 2003.06.17 0 0 110
Helló, Vándor!

A Nagykőrösi útnak az a fele szokott bedugulni, amelyik a Határ úti felüljáró után van. (Ha még azt a részt is Nagykőrösinek hívják.)
Aztán ha át akarsz menni a vasúti sínek fölött átívelő felüljárón, amelyik a Fradi-pályához visz ki, akkor adj hozzá vagy 10-15 percet. Hasznos lehet előtte lekanyarodni akármerre.
Onnantól egyébként végig dugó van, SZVSZ érdemesebb letenni a kocsit a Határ úri vagy a népligeti metrónál.
Közbiztonságról, etnikumokról nem tudok nyilatkozni. Bennünket még nem bántott senki. :)

Előzmény: Vándor21 (109)
Vándor21 Creative Commons License 2003.06.17 0 0 109
Sziasztok!

Lehet, hogy egy újabb lakóval gyarapodik a topic. Elképzelhető, hogy a Somberek utcába költözik a család. Ez a Kossuth Ferenc telep széle, a préri mellett. Első blikkre szimpatikus a hely, néhány kérdés azért nyugtalanít:

Munkaidőben, csúcsforgalomban mennyi idő alatt beérni kocsival a belvárosba? A nagykőrösi út be szokott reggelente állni?

Térkép szerint közel van az M5-ös, mennyire zavaró ez?

A közbiztonság milyen a környéken? No és az etnikum aránya?

Pittyke Creative Commons License 2003.04.15 0 0 108
Höhö, vitzess ez a kereső: ha lakcímre keresek, akkor lehet; ha tel.számra, akkor nem :)))
Előzmény: lesaux (106)
zlotyi11 Creative Commons License 2003.04.14 0 0 107
Köszi a címet!
Előzmény: lesaux (106)
lesaux Creative Commons License 2003.04.14 0 0 106
A Tímea téri központ tuti.
http://www.adsl.matav.hu/fejlesztesek.htm
Itt vannak a tervek, bal oldalt pedig ami mostanában készült el.
Itt nézd meg a központodat. Ha nem tudod, melyik központhoz tartozol, a 143 asszem, megmondja.
A lefedettségi térkép ócska és elavult, kár is nézni. A kereső szerint sem vagyok még ADSL-képes, úgyhogy azt se nézd. Telefonon szintén fölösleges őket zaklatni, mert először le akarnak rázni (azt a szolgáltató tudja megmondani szöveggel), aztán meg ugyanezekből az adatokból dolgoznak. :)
Előzmény: zlotyi11 (105)
zlotyi11 Creative Commons License 2003.04.14 0 0 105
Na az már valami!
Merre felé lehet mostmár?
Előzmény: lesaux (103)
zlotyi11 Creative Commons License 2003.04.14 0 0 104
És sajnos a helyzet egyre rosszabb!:(
Előzmény: mash (102)
lesaux Creative Commons License 2003.04.11 0 0 103
Viszont tegnap lett ADSL-em. :-)
mash Creative Commons License 2003.04.11 0 0 102
tegnap délután mentünk haza és az asszony is szóvá tette, hogy milyen undorító
Előzmény: zlotyi11 (101)
zlotyi11 Creative Commons License 2003.04.09 0 0 101
Ahogy látom próbálkoznak is vele de elég egy kis szél és annyi.
Előzmény: mash (99)
mash Creative Commons License 2003.04.08 0 0 100
100%
PestImre
mash Creative Commons License 2003.04.08 0 0 99
nem hiszem el, hogy nincs a kerületben munkanlküli, aki segélyt kap és cserébe mindig hozhatna egy zsák szemetett a Nagybani mellől!

mondjuk egyszerűbb lenne, ha a Nagybani takarítani a saját költségén
:)

Előzmény: zlotyi11 (95)
zlotyi11 Creative Commons License 2003.04.02 0 0 98
Ez az éjszakai közlekedés dolog számomra rejtély!
Olyan helyekre is jár éjszakai busz ahova még a madár se megy de pont ide nem!
A szemét kérdés pedig borzasztó!
Előzmény: Setni (96)
Setni Creative Commons License 2003.04.02 0 0 97
Mea Culpa...még valami...
Piros 54-es busz nincs összehangolva az utolsó metróval...No comment

Előzmény: Setni (96)
Setni Creative Commons License 2003.04.02 0 0 96
Egyszerűen nem értem miért nem foglakoznak ezzel a kérdéssel. Valszeg nem arra fele lakhatnak azok akiknek tenni kéne ezért vmit.

A másik pedig, sajnos bárhogy is nézzük a kerületet jellemzi a környezete.
Ezen változtatni kellene.
Annyira romantikus amikor így tavasszal nyílnak a viorágok és lebeg a sok "nylonszatyor" a fák tetején.

Az éjszakai járat jelenleg nem megoldott.
Dél-Pesti korháztól vagy a Béke tértől taxi.
Pedig támogathatnák egy kicsit a fiatalokat is.
Nem hiszem hogy nem jönne jól esetleg a nagyállomási üzleteknek, pizzériának egy kicsit nagyobb esti forgalom.

Valami oka biztos van amiért a mai napig nem sikerült ezt elintézni.
Szerintem ezen topikban ezt soha nem fogjuk megtudni.

Előzmény: zlotyi11 (95)
zlotyi11 Creative Commons License 2003.04.02 0 0 95
Engem leginkább a szemét és az éjszakai közlekedés idegesít!
Előzmény: Setni (86)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.02 0 0 94
Szerintem elfogyhatott az önkormányzat pénze, most iskolabezárásokkal van elfoglalva.
Előzmény: lesaux (93)
lesaux Creative Commons License 2003.04.02 0 0 93
Tényleg csatornáznak, az Ady Endrét is elkezdték, csak az előttünk lévő keresztutcánál abbahagyták. És állításuk szerint sok-sok év múlva fogják folytatni.
Előzmény: Törölt nick (91)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.02 0 0 92
Ja, én 1982-1998 ig laktam Imrén, de Anyósomék és Bátyámék is ott laknak, sokat járunk arrafelé.
Előzmény: Törölt nick (91)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.02 0 0 91
A csatornázás egyébként folyamatban, nemrégen a Táncsics, Bocskai, Bercsényi utcák és környékét csinálták meg, ha nem tévedek.

Meg kell nézni az ütemtervet, az Ady-Nemes sarka környékén van az Önkormányzat pestimrei kirendeltsége, ott szerintem meg tudják mondani.

Előzmény: lesaux (89)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.02 0 0 90
Szia,

A Tímea tér a Szigeti Kálmán és az Ady kereszteződése, régen volt ott egy fagyizó, de most az Ady-n van egy másik, nem messze onnan, a templom irányába.

Üdv:
Kazi

Előzmény: lesaux (89)
lesaux Creative Commons License 2003.04.02 0 0 89
Na, hát én is Imrén lakom már 4. éve.
Közlekedés szempontjából "érdekes". Bár az Alacska-busz pont az utcánk végén tesz le (Ady), ritkán jár, a piros 54-es meg hogyismondjam, koszos. A fekete 54-esről nem is beszélve, de azzal amúgy sem utaznék. Retkességben felülmúlja a pirosat, egyébként pedig megáll minden bozótnál.

ADSL pár napon belül lesz! :-))

Kérdeznék azért valamit, hátha olvassa egy bennszülött ezt a topicot. Merre van a Tímea tér? Online térképek 2 különböző helyre teszik. A Szigeti Kálmán és az Ady Endre utca kereszteződésébe, illetve pár utcával feljebb.
Remélem, az Adyn van, mert akkor az ADSL-en a bitek száguldva teszik meg azt a 100 métert. :-)

Ja, grillezéshez és kerti partihoz tényleg király helyen vagyunk.
Azért egy csatornázás meg jól jönne. :-|

Törölt nick Creative Commons License 2003.04.02 0 0 88
Szia Setni,

Hát ez érdekes, én is Imrén laktam, de most már Kispesten. Lassan öt éve, hogy elköltöztünk, de nekünk elég is volt, ha lesz rá lehetőségünk, az első alkalommal vissza fogunk költözni.

A szemét úgy látszik Kispestet is elönti. Ez a hétvégi lomtalanítás igazán "remekül" sikerült. Hogy ki fogja ezt a dszuvát eltakarítani?

Üdv:
Kazi

Előzmény: Setni (87)
Setni Creative Commons License 2003.04.01 0 0 87
Persze nem csak a nagybani a hibás, ők mindent megtesznek azért, hogy rend legyen, de ha nagy szél van az erdő része tényleg szemétfogó. Sokan, a főútról ott dobják ki a szemetüket.
Az évek óta felgyülemlő szemét nem zavarja az ott lakókat?
Én már fél éve nem lakom a kerületben, elköltöztem Kispestre.
Nagyon szeretem Pestimrét, és féltem, hogy elhanyagolják.
Előzmény: Setni (86)
Setni Creative Commons License 2003.04.01 0 0 86
Helló!
A "nagyállomáson" fényes nappal öregeket rabolnak ki. Olyan időseket, akiket tisztelni kellene és a fiataloknak át kéne adni a helyet nekik a buszon, villamoson. Az egyik bácsit akit kiraboltak, személyesen is ismerem. Harcolt a Don-nál és rengeteg borzalmat átélt már. De nem ez a lényeg. Vigyázni kellene az öregekre, hiszen mindenkivel megtörténhet. Akár például a te nagymamáddal, nagypapáddal...Csak bele kellene gondolni egy kicsit.
A nagybani piac szemetét átfújja a szél Imrére. Tiszta mocsok tőle a környék...
Lörinchez képest sehol nem vagyunk, pedig mi is a XVIII. kerülethez tartozunk.
Nem tudom, hogy a mit szól ehhez a kerület vezetősége? Miért nem tesz senki semmit?
Hova vezet ez? Szép lassan mindent ellep a kosz.
Pestimrén vannak környezetvédő aktivisták?
Az a gond, ha össze is szednénk, egy két hét és megint minden tiszta szemét lenne. A megmaradt erdő szakasz, pont koszfogónak elég? Mi a helyzet a szemétbányával?

A piros 54-es buszra már jobban fellehet férni, amióta bevezették 94/ -es buszt. Ezt csak dicsérni lehet. Viszont nincs éjszakai BKV járat...Miért kell az imreieket hátrányosabb helyzetbe hozni, ha éjszaka éppen nem taxival akarunk hazajönni?

zlotyi11 Creative Commons License 2003.02.11 0 0 85
Soha!:)
Előzmény: vera50 (84)
vera50 Creative Commons License 2003.02.09 0 0 84
Ráadásul visszafelé??:-))Igazad van! Ne hagyd magad befolyásolni!:-)
-vera-
Előzmény: zlotyi11 (83)
zlotyi11 Creative Commons License 2003.02.09 0 0 83
Olvasnom is kellene néha?:)
Előzmény: Pittyke (79)
Pittyke Creative Commons License 2003.02.09 0 0 82
Á dehogy :-)))
Előzmény: vera50 (81)
vera50 Creative Commons License 2003.02.09 0 0 81
Királyfi! Te még hiszel a mesékben???:-)))
-vera-
Előzmény: Pittyke (80)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!