Keresés

Részletes keresés

monkat Creative Commons License 2007.04.20 0 0 5149
Köszi.:)
Előzmény: Törp (5148)
Törp Creative Commons License 2007.04.20 0 0 5148
joghurtban liszt elkever, főzelék tűzről levesz, előző mix bele (így lesz a legkevésbé csomós), hőre vissza, 1-2 perc alatt összeforral és kész :)
Előzmény: monkat (5147)
monkat Creative Commons License 2007.04.20 0 0 5147

Tökfőzelék I.)Kevés olajon hagyma+legyalult tököt megfuttatni, csipet só,csipet cukor.Kb.15 perc után pici fokhagyma, kapor.Joghurtban elkevert (rizs)liszttel habarni.

 

Tökfőzelék II.) 1 kisebb tök, egy fél paradicsom v 3 kanál püré.

Hagymát v. pórékagymát párolni, apróra reszelt tököt hozzáadni,kb.5 percig párolni, majd mehet hozzá  a paradicsom v püré, pici só, csipetnyi kapor, 1 kanál joghurt v tejföl,jól összefőzni. Főtt tojássárgája v reszelt sajt a tetejére.

 

 

Egyiket sem próbáltam, a netről szedtem le.Az utóbbival szemezek, bár nem tudom mit keres benne a paradicsom, állítólag pikánssá teszi.Ma kipróbálom.

 

Találtam a Sparban kb.150Ft-ért Nova nevű, paradicsomdarabokat paradicsomlében.Só és tartósítómentes, hőkezeléssel van tartósítva,nagyon finom.

 

Mondja már meg valaki, léccike ,hogy ha joghurtot írnak a receptben, akkor azt hogyan kell használni?:-)))

 

Először beszórom a főzelékbe a liszttet, staubolom(hű de értek hozzá:D)   főzöm egy darabig, majd a végén belekeverem a joghurtot? Vagy a liszttet kikeverem a joghurttal, majd úgy habarok? Akkor nem csomósodik össze a joghurt?Merthogy a liszttet még főzni illik egy kicsit.:-))

 

Ezzel a technikával akár zöldbabot is csinálhatnék.Unom már a krumplis sűrítéseket, szeretném már kicsit közelebb hozni a kajákat a felnőttekéhez, ezért kezdenék joghurtos habarással./Azért a turmix még marad.:-((  /

 

 

Előzmény: zsejkee (5144)
Törp Creative Commons License 2007.04.19 0 0 5146

tökfőzelék (babának) majdnem ugyanúgy mint Moka, csak ecet/ciromlé, bors kihagy, és a habarás az joghurttal v kefírrel.

Előzmény: zsejkee (5144)
Moka25 Creative Commons License 2007.04.19 0 0 5145
:o))) Köszi!!:))
De szerintem jobb lenne, ha csak távolról etetnétek (mondjuk csúzlival:DD), mert én már elkaptam a bébidátháját és ölég pocsékul vagyok:SS Úgyhogy nem is megyek majd át, ne haragudj!! Egyrészt emiatt , másrészt mert jó eséllyel rohanni fogok.

Hagyma olajon megfuttat, rá a tök, felönt pici vízzel, amibe mehet ecet/citromlé ízlés szerint, aztán só, bors, kapor, ki mivel szereti, lefed, megfőz és a vége előtt 5 perccel behabar. Én legalábbis így csinálom:)
Előzmény: zsejkee (5144)
zsejkee Creative Commons License 2007.04.19 0 0 5144

:D

 

Móka, nyugi itthon leszünk ám mi is naggyal, és jól megetetjük Marcit.

 

 

És témába vágóan: nagyon ciki, de életemben nem főztem még tökfőzeléket.... tudna valaki egy babareceptet? köszi- irul-pirul.

Előzmény: Törp (5143)
Törp Creative Commons License 2007.04.19 0 0 5143
off: tudhatnád már, hogy ilyesmire röviden és határozottan kell válaszolni: csak. :))))))))
Előzmény: zsejkee (5141)
Moka25 Creative Commons License 2007.04.19 0 0 5142
Aaz jóóó...:-// úúúgy szeretem, amikor okoskodnak...:-// Hadd tudjam már én jobban, mit kapott eddig és mit nem, mit ehet és mit nem és miért....

Holnap viszem Marcit szomszédasszonyodhoz egész délutánra!!:)) Izgulok ezerrel:))
Előzmény: zsejkee (5141)
zsejkee Creative Commons License 2007.04.19 0 0 5141

Még kettő nagyon fehérlik, de tegnap már evett normálisan, kijött ami eddig kínozta, most megint lesz 3 jó napunk :D

 

sztem nyugodtan, mindjárt egy éves lesz, nem eszik már dedókaját :D:D:D

 

(nagyonoff: anyám tegnap itt nyomult a miértnemadok borsófőzeléket tojásrántottával. Abból, amit a többieknek főztem. Értsd: tej, liszt, hagyma, bors, egész borsó stb :))) majdnem a nyakába öntöttem.)

Előzmény: Moka25 (5140)
Moka25 Creative Commons License 2007.04.18 0 0 5140
Pedig isteni illata volt, nekem ott csorgott a nyálam, de hát ugye mégse zabálhatom fel a gyerek elől...;))

Lehet, hogy most a takonykór is bejátszik, de nem hiszem, mert már jó egy-másfél hónapja szivat ezzel a finnyáskodással. Bibusnak jobbulást!! Nem kérdezted hogyan tervezi? Most egyszerre kinöveszti az összes fogát, hogy egy adag nyűgösséggel gyorsan túllegyetek rajta?:)

Apája mindig azt mondja, daráljak be neki egy kis pörkűttet nokedlivel:)) Még 1-2 hiszti és meg is csinálom:))
Előzmény: zsejkee (5139)
zsejkee Creative Commons License 2007.04.18 0 0 5139

azt én sem enném :D

 

Adj neki valami tuti felnőtt kaját, lehet, hogy már arra áhitozik.

ööööööööööö, mondjuk ne este kísérletezz, ha jó éjszakát akarsz :D

 

Remélem taknya jobban, Bibe akkor nem eszik szinte semmit, amikor jön a foga, ez négy hete van, hét/fog tempóban. De olyan súlyosan, hogy akkor a tápból is a felét se adagot eszi....

Előzmény: Moka25 (5138)
Moka25 Creative Commons License 2007.04.18 0 0 5138
Ééés: nem eszi a cukkinis-paradicsomos tésztát se!:(((
Vacsorára kolbászt kap szalonnával, nem érdekel.... Grrr.....:S
Moka25 Creative Commons License 2007.04.18 0 0 5137
=8-OO
Igazad lehet... én vmi misztikusabbra gondoltam!!!

Tasha,
Domi és a tejallergia:((( Remélem, kinövi!!!
Receptet köszi!!:))
Előzmény: vidramam (5130)
monkat Creative Commons License 2007.04.17 0 0 5136

Ó, köszönjük.

 

Már beszereztem bulátát, bio kölest, csak még nem mertem odaadni, de már így  1 ÉVES-en megpróbálkozom vele:-))) 

 

M.

Előzmény: szunda77 (5135)
szunda77 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 5135

Igen, azt hiszem, félreértettelek :)))

 

Ha jól olvasom, a kenyér már megy nálatok vajason... A kenyérben is van élesztő, ha csak nem teljesen kovászos fajtát adsz.

A kölesgolyó is azonnal olvad, legalább is amit én vettem, paprikás, bio, az majdnem olyan, mint a kuki.

 

Mi 1 éves és 10 naposak vagyunk, és a gyerekem már 10 hónapos korában ette a bulátát. Sajna azt már nem tudom neki adni, mert a kuki után azt hiszi, az is rögtön olvad, pedig dehogy :)

De az elején, míg csak azt kapott, nagyon diszkréten elszopogatta a kezében :)

 

Boldog szülinapot a kicsinek :)

Előzmény: monkat (5134)
monkat Creative Commons License 2007.04.17 0 0 5134

Ajajj, azt hiszem félreérthetővoltam :-)

 

Nem magában, hanem a Tasha általi kifliben.Bár azóta átgondoltam, ma vagyunk 1 évesek, elméletileg ehet már majd  mindenfélét.

 

Én inkább a bulátára,kölesgolyóra szavaznék, de valszeg a kukival kezdünk, az tényleg rögtön elolvad.

 

 

 

 

Előzmény: szunda77 (5133)
szunda77 Creative Commons License 2007.04.17 0 0 5133

Mi rágcsának vagy bulátát szoktunk, vagy puffasztott kukit, Császári csemege néven fut, nincs benne más, csak kukoricagríz, étolaj, 1% só, és antioxidáns. Vigyázni kell, mert a legtöbb puffasztott kukoricában 2, sőt 3 % só is van. Ettől nem tud megfulladni, mert nyállal érintkezve azonnal elolvad, viszont remekül lehet rajta gyakorolni a darabosságot. szerintem.

 

Élesztő? Mármint magában? Mert sztem az nem igazán jó, józan paraszti eszemmel belegondolva, a gyomortartalommal elkezd erjedni..

 

Én is magam gyártom a pékárut, így tuti az van benne, amit én belerakok :)

monkat Creative Commons License 2007.04.17 0 0 5132

 

Lehet h ez hülye kérdés, de 1 évesnek mehet élesztő? Pici darabokat csipkednék belőle, biztos szeretné.Kenyérbél vajasan így működik.:-))

 

 

Másik nagy dilemmám: Anyóspajti eltett őszibarit a fagyasztóba apró darabokban héjastól, nehogy le tudjam szedni kiolvadás után.:-(

 

Szerintetek ha mikróban kiolvasztom, turmixolom , gond hogy rajta van a héja?

 

Kezdetben nagyon szerette az őszibarackot, de nekem már elfogyott.

Előzmény: tasha (5131)
tasha Creative Commons License 2007.04.17 0 0 5131
Sima kifli

50 dkg liszt (lehet sima fehér, vagy variálni is tk-val, rozzsal, zabpehellyel, de a többség a fehér legyen)
1 ek olivaolaj
2 dkg éleszto
2,1 dl víz (van, h kicsit több kell, lisztfuggo)

Ebbol 8 db lesz, én a megkelt tésztát kétfele szoktam szedni és kör alakúra nyújtani, 4 felé vágni, feltekerni.
Ha margarin/vaj kerul a kiflibe feltekerés elott, akkor még finomabb lesz.
Tetejét tojássárgájával vagy vízzel kenjuk le, 180 fokon 15 perc alatt megsul.

Moka, édes a bébiétel, ahogy Vm mondja :) Meg ezek a 8 hósok már elég fuszeresek, szóval ha te fozöl, ne fogd vissza magad, mehet az oregano, bazsalikom, petrezselyem! Domi a fokhagymás spenótot is eszi, mint a gép (mondjuk o a sz.rt is, komolyan elképeszto, ugye tejallergiás, úgy issza a zab meg egyéb brrrr tejeket, hogy csak nézunk :-o)
Válogatósság: Martin igazán jó étvágggyal csak a tésztákat, a paradicsomot és az uborkát eszi....se krumpli, se rizs, se hús (vagyis de, a kolbászt, chorizot szeretné :-DD) Azért én próbálkozom és néha lemegy mas is, de teljesen esetleges :( Viszont a bölcsiben eszik, szóval....
vidramam Creative Commons License 2007.04.16 0 0 5130

Apája szerint a konzerv bébiételekben van vmi, ami nincs feltüntetve a címkén, viszont függőséget okoz, ezért preferálja a ded az üvegest az én főztömmel szemben. Szerintetek ez lehetséges????!!!!

Persze, hogy van: cukor! Figyeld meg, még a főzelékekbe is tesznek, főleg a Kecskeméti meg az Univer. A HIPP-ben nincs, de szerintem ők is úgy választják meg az alapanyagot, hogy jó édes fajta legyen. De én is megfigyeltem, hogy ha én csinálom meg ugyanazt a kaját, mint a bébiétel, akkor az fúj. :( Legalábbis nagy eséllyel. A paradicsomlevesemet viszont imádja (na persze, abban is van cukor...)

Előzmény: Moka25 (5129)
Moka25 Creative Commons License 2007.04.16 0 0 5129
Ööö... lehet, hogy kicsit félreérthető voltam. Marci nem öklendezik a darabostól, csupán nem eszi meg. Fintorog (lusta rágni szvsz, pedig tud), szemét dörzsöli, fülét húzgálja... tisztára, mintha álmos lenne. Régen be is dőltem, és evés után szorgalmasan pakoltam az ágyába, aztán nem értettem, miért üvölt annyira:)) Mostanra rájöttem, hogy csak ki kell venni az etetőszékből és máris elmúlik:))

Babakeksz kóstolás megvolt, az elsőnek nem volt valami nagy sikere, de a második már elfogyott!!!:)) (Persze, hogy eszi a büdös, mert édes... hiába, csak kicsi, de nem hülye!!:))

Tasha,
köszi, hogy leírtad a tapasztalatokat, ez a válogatósság azért eléggé aggaszt:(( Eddig olyan jóétvágyú gyerek volt, most meg...?! Apája ilyen finnyás egyébként (repertoár kb.: hús krumplival, hús rizzsel, esetleg rántott hús rántott hússal), de nem gondoltam volna, hogy ez öröklődik?! Basszus...:((
A házi sütésű kifli recept engem is érdekelne...:))

Monkat,
a játékzsiráf fülén még mindig vihogok:o))))))) És persze, vacsi közben olvastam, majdnem meg is fulladtam közben;)))

Kicsit más, de válogatós téma még mindig:
Apája szerint a konzerv bébiételekben van vmi, ami nincs feltüntetve a címkén, viszont függőséget okoz, ezért preferálja a ded az üvegest az én főztömmel szemben. Szerintetek ez lehetséges????!!!!

Szerintem abszurdum, pláne, hogy az üveges felett is finnyáskodik olykor. Ma pl. a Kecskeméti borsófőzeléket fújjolta le. Ráadásul eleinte nem is evett sok üvegest, kb. 2x kapott hetente, gesztenyést meg paradicsomost. Csak azóta eszik több konzerv főzit, mióta a válogatása miatt elment a kedvem attól, hogy főzzek neki:(((
vidramam Creative Commons License 2007.04.16 0 0 5128
Tasha, érdekelne a házi kifli recepted, ha megtennéd, hogy beírod! Köszi szépen!
Előzmény: tasha (5124)
suppy Creative Commons License 2007.04.16 0 0 5127
Mi -miután Endrém (9+3) a kifli- ill. a kenyérhéjba és a nagyob darabka almába többször majdnem belefulladt- kenyérbél katonákkal edzünk, ill. a puhára főtt zöldségeket is bevetem néha.
A kenyerezésnél külön élvezi, hogy ő teszi a szájába a falatokat, így már végre együtt tudunk reggelizni. :-)
Előzmény: Moka25 (5117)
JÉGmadár Creative Commons License 2007.04.16 0 0 5126

Móka,

Peti sem egy nagy rágógép a 6 fogával, de a DM-es bio kölesgolyót megeszi. Első 2 kínáláskor nem jött be, aztán megszerette. Persze, tartani kell a szájához.

 

Láttam most a piacon egy biobolt kirakatában különféle tallérokat (kukorica, hajdina), csak mindengyikre rá volt írva, hogy amarant is van benne. Asszem egy gabonaféle az is, de hogy kicsik kaphatják-e, azt nem tudom és nem volt időm kivárni a sort.

Csak a tallért jobban kézbe lehet venni szerintem, mint  agolyót.

Előzmény: Moka25 (5117)
tasha Creative Commons License 2007.04.16 0 0 5125
ja, Móka, Domi is nagyon öklendezett a darabosabb kajától 8 hónaposan, meg egy-két hétig nem is evett rendesen, mikor elkezdtuk úgy adni neki, de aztán belejött. Van mikor ez a megoldás...vegyél olyan bébiételt, ami már kicsit darabosabb, nagyon puha benne minden és megszokják hamar, ne add fel :)
tasha Creative Commons License 2007.04.16 0 0 5124
a darabos igen, foleg a magyaros kaják, azóta is azokat szereti :D A krumplis tészta volt az elso, amit szivesen elnyammogott, csak odatettem a darabokat a tálcájára és ette. Viszont válogatósnak válogatós azóta is :( pl krumplit nem eszi, csak levesben vagy tócsninak. Zöldségeket fozelékként, köretként nem, hanem szintén csak levesben. Viszont pl paradicsom-uborka csúszik, napi több szelet/darab, Dominak is adok, elrágogatja a 7 db fogával.

Kiflit ennyi idosen már nyugodtan adhatsz, sot, házilag is csinálhatsz, az a legtutibb. Bolti vizes kifliben elvileg nincs tej.

Próbálkozz többféle kajával, nem muszáj ragaszkodni a fozeléhez. Én pl a helyedben megpróbálnék egy húslevest, mindent jó puhára fozni és adni pici darab répát, husit neki. Hátha.
Előzmény: Moka25 (5117)
monkat Creative Commons License 2007.04.16 0 0 5123

Szia, nálunk ugyanez a gond, az én kislányom holnap lesz 1 éves, jó étvágya van, de ha van valami darabos az ételben öklendezik tőle, bár lenyeli , de rossz nézni.

Ma 8 hónaposoknak való cukkinis pulykát adtam neki, mert nem voltunk otthon, hát azt az öklendezést amit levágott...:-)

 

Nekünk megy a babakeksz, bár ott ülök felment adrenalinszinttel, mert a legelsőbe kis híján belefulladt.Ez nekem tiszta stressz.

Neki csak 4 foga van, a felső kettő nincs még teljesen kibújva.

Kifli, banán,almadarab,stb.... egészben odadva, hát attól totál parázok.(nálunk a nagyobbnak 3 évesen komoly fulladozása volt a keménycukorban, lehet h ezért pánikolok ennyire)

 

 

off: a múlhéten a játékzsiráf fület (kicsit nagyobb volt mint egy 1Ft-os) simán lenyelte, majd másnap a pelusban volt.A fél szem rizsben majdnem megfullad:D erről ennyit on.

 

 

Előzmény: Moka25 (5117)
Moka25 Creative Commons License 2007.04.16 0 0 5122
Szundi, Vogii,
köszi az ötleteket!!

Banánt, almát eszeget már harapva, de ez neki csak olyan "nasi", nagyon minimennyiség megy le. Szerintem inkább azt élvezi benne, hogy anyáéból kunyizhat, nem annyira evés kategória. Bár ez nem tudom, mennyire baj ilyenkor. Ez idővel megváltozik magától?
Répát is szeret rágcsálni (nyersen), hasonló feltételekkel, kb. 50 mikrogramm/répa:)) Viszont amikor múltkor megkínáltam a saját párolt zöldségemből répával, borsóval stb., azt csak kente szét, meg játszott vele, eszébe nem jutott a szájába venni, még véletlenül sem.

Ma teszünk egy kísérletet a babakeksszel, kíváncsi leszek!!:)
Előzmény: vogii (5119)
szundi22 Creative Commons License 2007.04.16 0 0 5121

Én is adtam már neki kiflit, nem lett tőle semmi baja, pedig a tejfehérjére érzékeny, de kezdi kinőni. A kedvence a perec és a pogi, amit én sütök kefírrel. (Most 11 hónapos ő is, 8 foggal:-( )

Ő akkor fogadta el a darabos ételeket amikor már rágcsált szilárd dolgokat. Addig mindent csak pépesítve evett meg. Most már követeli a szilárd rágnivalókat.

Előzmény: Moka25 (5117)
vogii Creative Commons License 2007.04.16 0 0 5120

A kifliben van általában tej (bár szerintem nem viszik túlzásba), és különböző adalékanyagok, amiket a manapság kapható pékáruknál ki sem lehet kerülni. Én már adtam a 9 hós kisfiamnak, semmi baja nem lett tőle, de nálunk nincs is semmilyen allergiára való hajlam. Tejet azért direktben nem adok neki, csak savanyított tejterméket, na meg egyszer kapott már tejfölt is (a gánicához, és csak kóstolás-képpen).

Én már adtam a fiamnak a töltött paprikából is, ami inkább paradicsomos gombócnak nevezhető, mert agyonmérgezett külföldi paprikát nem veszek még magunknak sem, persze a fűszerezést nagyon visszafogottan csináltam. A sűrített paradicsomot pedig a bioboltban vettem, nagyon finom, nem annyira tömény, savanyú, mint az aranyfácán, a popsiját sem csípte ki.

Aztán csináltam már gyümölcsmártást, tökfőzeléket is, csak tejföl helyett natur joghurttal habartam, az egész család azt ette, nem kellett külön főznöm.

Előzmény: Moka25 (5117)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!